Stráženie detí svokrovcami

kmagda
6. apr 2022

Svokrovci bývajú kúsok od nas pár minút peši.. Vzťahy mame také neutrálne viem ze deti( 6 a 2roky) maju radi, tešia sa keď prídu aj im hocičo kúpia atď.. Na celý deň by som obe deti nenechala ale obcas na 2hod áno. Lenže oni neprídu s tým ze ci potrebujeme postrážiť alebo ze by si ich oni chceli zobrať.. Dávate strážiť aj tak ze stále vy prídete s tým ze poprosite ci si deti vezmú alebo ste rezignovali? Svokra je taka ze povie kedykoľvek treba postráži ich pomôže ale je pasívna aby si ich vypytala
sú na dôchodku a nikam nechodia iba nákup
Tak ci mozno vašim pomohlo keď ste častejšie dávali deti ze sa rozkyvali a vypýtal si aj sami alebo sú to proste také typy co nechcú otravovať

petamich
6. apr 2022

ja vas zeny nechapem - jeden den tu citam aka je svokra premotivovana a dozaduje sa deti a chcela stale strazit a autorkam sa to nepaci a tebe sa zasa nepaci, ze sa vam nevnucuje a nie je otravna ale postrazi, ked ju poziadate 🤷‍♀️

co je na tom zle, ze sa mozno nechce vnucovat a otravovat a staci, ze povies, ze potrebujes a postrazi? ked to spravi a radostou a bez somrania a pod. tak to je podla mna uplne v poriadku, tak sa napr. dohodnite, ze pride/strazi vzdy stvrtok - mne tak chodi napr. svokra (aj ked ta sa ponuka aj 70x tyzdenne a to je zasa opacny extrem 😂 ale vsak nevadi mi to, tesim sa, ze ma zaujem)

h2
6. apr 2022

@kmagda Vždy, keď som potrebovala, som sa ja pýtala. Aj dnes je môj syn u mojej mamy, v škole majú voľno kvôli testovaniu deviatakov. Zavolala som mame, či sa oňho postará, povedala áno, jasné.
Tvoja svokra sa ti predsa už ponúkla, keď povedala, ze kedykoľvek budeš potrebovať, postráži ich. Tak jej v pohode povedz, ona nemá odkiaľ vedieť, kedy to tebe vyhovuje.

simca06022011
6. apr 2022

Tak povedala ti ze postrazi ked treba, tak sa musis spytat. Je mozne z ich nechce vypytovat stále, aby ti nesla na nervy.

Si tu precitaj temy podobne 😂 ked pýtajú vnucata zle je, ked nepytaju zle je.

bagre
6. apr 2022

netreba to hrotiť, vidíš že záujem o deti majú, len to nepríde z ich strany
takže to vôbec nerieš, a urob tak ako ti povedala svokra - myslím že je fajn že vieš na čom si a nie je to čistá pretvárka
majú to nastavené takto a hotovo, treba to rešpektovať
tu by ti baby /a ja tiež/ popísali iné story o tom, čo všetko môže byť na hov.. a že sa to proste nedalo ani tak ani onak lebo nebol záujem

nely1704
6. apr 2022

@kmagda Nehladaj problémy tam kde nie sú, keď niečo chceš , treba to povedať . Nemému decku ani....

andrea_82
6. apr 2022

ani rodičia ani svokra si dieťa nikdy nepýtali na stráženie. Vždy keď som potrebovala, povedala som im ja a dohodli sme sa.

heidy222
6. apr 2022

Asi svokra citala modreho konika a boji sa vypytat Si deti 😊

modro_zelena
6. apr 2022

Ved to mas ideaaaaalne. Do nicoho sa ti nenúti, a vzdy mas otvorenú možnosť kedykolvek ich poporisť, keď ti to dokonca sama takto navrhla. Niekedy mam pocit, ze clovek privela rozmysla nad vsetkym. Ved ked by ti sem tam dobre padlo postrazit deti, tak sa svokre ozvi preboha, co je na tom take tazke. Ci so sa hanbis? Alebo ti to pride ako prosikanie? Ste rodina. Ja by som sa na svokrinom mieste tiez nepytala sama od seba, niekto by to bral mozno ako natlak.

andreafa
6. apr 2022

@kmagda 🍿🍷🤦‍♀️

andrejka1974
6. apr 2022

@kmagda však jednoducho sa jej spýtaj či ti deti postráži a časom sa aj deti samé budú pýtať k svokre buď rada že ich chce moji nechceli za to moji rodičia si ich sami pýtali na striedačku každý víkend a počas týždňa chodili pre nich do škôlky alebo skolky

janinah
6. apr 2022

Nikdy si nemienim vypýtavať vnúčatá,zas až taká slasť to nie je strážiť malé deti ,hoc ich milujem,ale rada mladým pomôžem,ak budú potrebovať a ja vtedy budem môcť.Sú to ich deti,nech sa starajú,ja som si svoje už vychovala a nemienim im suplovať rodičov párkrát týždenne.

danica2711
6. apr 2022

tak na jednej strane by si im deti na celý deň nedala, max. tak na 2 hoďky, aby sa im preboha niečo zlého nestalo a na druhej strane ti vadí, že si ich nepýtajú?! To by si zase vypisovala, svokra chce mať moje deti, ale ja ich viac ako na 2 hodiny nedám, ako jej to mám povedať? Podľa mňa sa chovajú úplne super, ponúkli postrážiť, keď budeš potrebovať a inak sa ti nevtierajú, čo do pekla ešte chceš?

mrva
6. apr 2022

@kmagda a predstavujes si ako? "Nevesticka, nepotrebujes postrazit deti?" A co ty mas 5 rokov? Ved si dospela, ked potrebujes, povedz. Keby si pytali, pises zas prispevok, ze su otravni 🤦🏼‍♀️ Realne by ma zaujimalo, co od nich ocakavas?

h2
6. apr 2022

@danica2711
@mrva Tak ideálne by bolo, keby mala svokra telepatické schopnosti a pýtala by deti presne vtedy, kedy to autorke vyhovuje. A ináč by neotravovala, lebo na viac, ako na 2 hodiny, že by ich zobrala niekam na výlet, ich aj tak nedostane.

1angelika
6. apr 2022

@kmagda Keď majú vnúčatká radi, postrážia keď potrebuješ a neotravujú inokedy, to je predsa ideálny stav. 🙂

sense
6. apr 2022

Ak je toto tvoj jediný problém tak si šťastná žena, jedna z tém : nemám problém, vyrobím si

ibajaanikiny
6. apr 2022

@kmagda mne to pride,ze sa nudis a hladas problemy tam kde nie su…akoze jasne ti povedala,ze ak treba,postrazi,tak neviem,co cakas. Alebo jej rovno povedz,ze ocakavas aktivitu aj od nich…na jednej strane by si ich na cely den nedala,na druhej hundres…

andreafa
6. apr 2022

@kmagda dufam, ze mas syna casom ti pribudne taka otrasna neveata, aka si ty 👍🏻

lucka114
6. apr 2022

Mne by bolo totálne blbé žiadať od niekoho stráženie dieťaťa, kým nemám ruky nohy dolámané a môj muž tiež..

h2
6. apr 2022

@lucka114 To si nikdy nebola v situácii, kedy by si to potrebovala? Navyše, keď sú svokrovci ochotní a radi ich postrážia. Veď sú to ich starí rodičia a tvoje deti sú ich vnúčatá. Je dobre, keď majú spolu pekný vzťah. Svokra sa sama ponúkla, ze hocikedy podľa potreby postráži. Nevidím problém.

danieli
6. apr 2022

My to takto mame, respektujem, ak by si deti vypytali v pohode odveziem, ale sama ich poziadam len ked je to nevyhnutne, jednoducho nie kazdy je stvoreny na to, aby bol cely den obklopeny detmi, niekto vie vypestovat peknu mrkvu alebo paradajky, respektujem a tesim sa potom aj z tej mrkvy a paradajok ako trapit starkych cele dni s detmi, kedykolvek som vsak potrebovala boli tu pre mna, pre nas, pre nase deti a za to VDAKA

lucka114
6. apr 2022

@h2 zatiaľ som (našťastie) takú situáciu nezažila..kam sa dá, idú so mnou,keď sa nedá,muž si berie voľno v práci... Babka býva veľmi ďaleko. Nevravím, že si niekedy nepredstavujem, ako by mi dobre padlo oddýchnuť si, alebo niečo vybaviť bez dieťaťa, ale nejako vnútorne som nastavená, že je mi blbé otravovať niekoho ... Ale asi je to iné,keď sa človek sám ponúkne. Neviem. Nepoznám ...

h2
6. apr 2022

@lucka114 Veď práve o to tam ide, že oni (svokrovci) sa sami ponúkajú a neberú to, ako obťažovanie. To by bola úplne iná situácia.

tykat
6. apr 2022

@kmagda 🙈

summer23456
6. apr 2022

Takýchto tém tu je veľa, kde ženy si vyžadujú, aby sa svokra, svokrovcov zaujímali, pomáhali, pýtali si strážiť vnúčatá...mňa by zaujímalo, či aj nevesty,synovia sa pýtajú tých rodičov, či im netreba pomôcť, či im netreba niečo urobiť, nakúpiť, pomôcť v záhrade, objednať k dr., niečo vybaviť...veď im sa život nezastaví tým, že sa narodia vnúčatá, mnohokrát majú aj oni svoje problémy,zdravotné,finančné, musia pracovať, starať sa o domácnosť, záhradu... možno sa starajú ešte o svojich rodičov a nevesta sa ich pýta,čo im treba pomôcť? Či len vyžadovať pomoc od nich? Ja toto nepochopím...veď oni si svoje deti už vychovali, každý sa má starať o tie svoje...

blah24
6. apr 2022

@kmagda ja mam jen svokra a teda kdyz potrebuju, sama mu zavolam nebo napisu, jestli by mohl, manzelovi uz ani nerikam aby mu napsal. Deda si malokdy sam vypta starsiho. Ma moc zajmu. Ale vzdycky je ochotny pohlidat

janinah
6. apr 2022

@summer23456 presne tak.Nie raz tu písala ofucana nevesta.ze treba ísť ku svokrovcov cez víkend pomáhať a ona chce ísť na výlet.Ze potom úrodu vždy ma kto zhrabnut.to tu už nenapíše.X krát vidím.ako babenky prídu do nemocnice taxíkom.vystupia a kukaju bezradne kam sa pustiť ktorým smerom..tak asi mladí nie sú schopní ani ochotná ich sprevádzať .

tehula2016
6. apr 2022

Ja ked pocujem vetu - oni si uz deti vychovali,tak ma dviha..ale ved to nie je len o strazeni a odbremeneni nevesty ci dcery..vztah dedko babka - vnuca nic??Panabeka,nas nasi takmer kazdy vikend davali k babke - my 2 surodenci a teta mala 3 deti,takze dokopy 5 deti mala babka na hlave..dedko jej nebol napomocny,ten len kritizoval..najkrajsie spomienky to boli u babky..zato moja svokra nikdy v zivote nedala mojho manzela babkam a tak aj vyzeral ich vztah..

aurora33
6. apr 2022

@kmagda a vlastne prečo by ti ich mala strážiť? Sú to tvoje deti. Nerozumiem tomu

summer23456
6. apr 2022

@janinah presne ako píšeš, vidím to v blízkej rodine...
@tehula2016 a vaši čo robili keď ste boli u babky? Áno, jasné, aj my sme chodili k starým rodičom, ale zas naši chodili pomáhať, bolo to obojstranné, budoval sa aj vzťah vnuca-stary rodič, pomohli starki mladým a zas oni pomohli im, či okolo domu,drevo pilot, seno hrabať,zemiaky sadiť,kopať...tu píšu nevesty, ktorým sa nechce ísť pomôcť, keby ich volali pomôcť hrabať seno, či záhradu obrábať,sú odute, takmer všetky ženy tu na fóre by s nimi súhlasili, že načo pestujú,chovajú keď im treba pomhahat,že to robiť nemajú keď si nevedia to sami spraviť, nie mladých otravovať,oni majú svoj život....ale potom presne, úroda či mäso je dobré, keby nedali tak sú ešte zlí a ešte si majú pýtať sami vnúčatá na víkend, lebo mladí chcú neviem čo robiť. Oni sa pýtajú,čo treba pomôcť, majú oni záujem? A nie, nie som svokra, som rozvedená, a áno, aj moji rodičia mi tiež postrážili dcéru,dali zeleninu,vajíčka, na oplátku ja idem sadit,kopať zemiaky,hrabať seno, keď mám voľno,čize to vravím, má to byť obojstranné. Či pomoc,či zaujem...