Starý otec udrel vnučku knihou po hlave

kvetinkynaluke
27. sep 2024

Co by ste robili, keby ste boli na navsteve u starych rodicou a stary otec udrie malu vnucku knihou po hlave, pred vasimi ocami? Mala pred tym dost vyvadzalala.

anketkarka
27. sep 2024

@kvetinkynaluke starý otec nemá už trpezlivosť na dieťa. Ty si ako mama kde bola, keď malá vyvádzala? Samé dieťa by som tam už nenechávala a ja ako matka by som sa snažila si svoje dieťa ustrážiť, aby nenarúšalo pokoj starých ľudí do takej miery, že dostanú nervy.

osky
27. sep 2024

Suhlasim s prispevkom vyssie.
Ale buchnut dieta PO HLAVE!!!!
S KNIZKOU!!!!
to je cez ciaru.....stary pan by sa mal naucit ovladat!
To jej nemohol rukou capnut po zadku,ked uz???
Ja rozumiem ze cloveku obcas rupnu nervy .
Ale davat buchnaty do hlavy,hocikomu,nie jen detom,je dost nebezpecne.
Normalne to nie je.
Aspon nejaky cas by som tam nechodila.nech sa uvedomi.
A dufam,ze si to hned na mieste s nim riesila!

domka222
27. sep 2024

Tak zase ide o to,ako silno to spravil. Ja tiež svoje deti u mamy krotím,lebo mne ako prvej je nepríjemné keď tam vymýšľajú a hučia. Si mu aj povedala hneď, že sa ti nepáči, čo spravil? Či si bola ticho,lebo vieš, že robila už moc zle?

dzulli1980
27. sep 2024

V prvom rade si si mala Ty ako matka dieťa umravniť ... lenže keď dnes vidím mnohé matky, mobil v ruke, deti ako z divých vajec a je im to jedno - hlavne "selfíčka", "instáč" atď. ... takže keď si to neurobila Ty, urobil to niekto iný ... a nemyslím si, že by ju nejako moc tou knihou udrel ...

sissy27
27. sep 2024

@kvetinkynaluke nie ze by som to schvalovala, ale v prvom rade ty ako matka si si mala dieta upratat a nemuselo k tomu vobec dojst. A tiez je dolezite vediet, ci jej treskol tou knihou po hlave tak, ze jej zadunelo v hlave, alebo to bolo nejake tuknutie pre vystrahu, aby sa mlada dama spamatala a ani si to nebude pamatat.
Inak fakt smutne, ze kym ti dieta vyvadza, tak to s tebou nehlo, a nepytas radu “ako si spacifikovat dieta” aby sa to uz neopakovalo, ale ked pretiekol pohar trpezlivosti u dedka, tak to zrazu mas potrebu riesit az na mk…

13uzivatelka11
27. sep 2024

@dzulli1980 ze.. Ani ja už ničomu neverím, keď sa niekto bráni, ze dieťa za nič nemôže... Minule takto dieťa zakričalo po mojom synovi.. Keď to urobil druhýkrát, bezdôvodne zvýšil agresívne, ani nie 4-rocny chlapec, hlas po synovi, syn sa skoro rozplakal, prečo po ňom kričí a mamička len povedala, že asi ta dobre nepočul.. Potom to drzé decko sa snažilo kričať aj po mne.. To už som mu musela povedať ja, nech po nás nekrici... Ja neviem fakt ci mam také extra dobre dieťa, alebo sú tie ostatne také nevychovane...

anjelicek26
27. sep 2024

Tak co robit, povedat starkemu, nech ho to ani nenapadne zopakovat, ze takto sa deti nevychovavaju, zbalit dieta a odisla by som.

No ale k teme - kde si bola ty, ked tvoje dieta vyvadzalo. Ze stari ludia na to nemaju nervy a potom dieta "usmernia" po svojom, je len vysledok.

matullienka
27. sep 2024

Ja neviem ako ostatní ale ja som nikdy nenechala na návšteve deti vyvádzať tak aby to obťažovali okolie. Buď sa pekne hrali alebo ak sa chceli naháňať tak nech sa páči von? Keď vidím ako niektori rodičia nechajú na návšteve svoje ratolesti skákať po gauči, posteli, naháňať sa okolo stola a liezť po nábytku stávajú sa mi vlasy na hlave.

kvetinkynaluke
autor
27. sep 2024

@dzulli1980 mala sa santila a vyvadzalala s otcom, ja som sa akurat vracala s okupanym synom. Nie kazda matka ma mobil stale v ruke mila pani. A ano starému otcovi som povedala, ze to bolo cez čiaru a na druhy den som deti zbalila a odisla

michaela789
27. sep 2024

No neviem, čo sa presne stalo. Nie, nebolo to od deda správne. Ale čo to dieťa robilo, že ho to dohnalo do takejto krajnosti?
Veľmi mám rada, keď deti na návšteve skáču po gauči, vyťahujú zásuvky, vreštia ako paviani a rodič nič.
Mám dvoch väčších chlapcov, prednedávnom pribudol tretí, a ich veru po hlave biť netreba lebo skôr ako by k tomu malo dôjsť tak som tam ja alebo manžel, aby sa správali ako ľudia inak sa ide domov.
Takže asi si aj ty urobila chybu. Na návšteve u deda sa prisposobujete dedovi a rešpektujete jeho hranice.

dadis
27. sep 2024

Aha, takze ked sa pise o vzdore, tak tu kazda napise, ako s kludom anglicana necha dieta sa aj o zem valat v obchode a tu je zrazu vinne dieta a mama, ze s dietatom nezjednala rychlu napravu? (lebo vam a vasim detom sa to vzdy podari do sekundy). Nie, stary otec je dospely, ak nie je mentalne zaostaly, tak nemal ziadnych okolnosti dieta udriet a nieto este knihou po hlave!!! Ved uz ani na futbale deti nemoze hrat hlavou, lebo je dokazane, ze to poskodzuje funkcie mozgu a tu dieta je.ne stary .uj po hlave? A vy to neviete odsudit ako jednoznacnu chybu stareho pana?

ukgirls
27. sep 2024

stavim sa ze ju neudrel len obtrel- kedysi tos tary lidia tak robili .. ok dnes s ato nerobi ale tiez sa na navsteve sprava slusne a santit sa mohli v izbe ... tiez nemam rada vreskajuce decko a to som este neni az tak stara ... sa poucte a nabuduce chodte vedla do izby a nechajte uz starkych si odpocinut .. asi toho uz mal po celom dni dost ...

michaela789
27. sep 2024

@dadis Nikto tu neobvinuje dieťa. Mala si ho ustrážiť mama s otcom. Píše že sa dcéra santila s otcom... Neviem, čo presne sa stalo a neviem prečo si starký dovolil dať decku po hlave pred otcom, ale hold boli oni na návšteve uňho. Nie, nie je správne udrieť dieťa po hlave ale tak treba ho zobrať a ísť domov, keď je jeho prítomnosť obťažujúce pre hostiteľa. Verím tomu, že nabudúce si to ustrážia trochu inak.

sense
27. sep 2024

Akou silou ju udrel, keď si tam nebola ty, kde bol otec dieťata , prečo nespacifikoval on dieťa. Ono tiež je rozdiel vyvádzat a vyvádzať. Videla si celú situáciu alebo len udretie po hlave. Šlo u úder alebo ľahké klepnutie. Čo na to otec dieťaťa.
Mali ste odísť domov.

dadis
27. sep 2024

@michaela789 Bol tam druhy dospely - otec dietata. Tak ten stary pan mal otvorit svoje usta a poprosit ho, nech sa idu santit inam alebo nech laskavo stichnu. Alebo drbnut po hlave toho otca. Nie. Neberiem tvoj argument.

matullienka
27. sep 2024

Predpokladám, že ide svokra autorky a keď tam bol teda prítomný aj tvoj muž čo mu na to povedal? Či ste obaja čušali?

kvetinkynaluke
autor
27. sep 2024

@sense Ja som sa akurat vracala s druhym dietatom s kúpeľne a urobil to kúsok odo mna, taku reakciu som nečakala a som nestihla ani tomu zabrániť.

kvetinkynaluke
autor
27. sep 2024

@matullienka Muz povedal, ze to nevidel,ja som sa so starým pánom pohádala a na druhy den odisls

michaela789
27. sep 2024

@dadis a čo by si tým docielila? Starého človeka nevychováš ani 500 pohlavkami, zato pre dieťa je viac ako prospešné naučiť sa rešpektovať hranice... nevravím, že bitkou, ale návštevu ukončiť a rozlúčiť sa.
K tebe keby prišla návšteva, hrubo narušila tvoj priestor a tvoje hranice a ešte ti dala po hlave, dobre by si sa cítila?

dadis
27. sep 2024

@kvetinkynaluke Spravila si spravne, rovnako by som svoje deti chranila. Nikde si nespravila chybu. Moje deti sa u dedkovcov nikdy nemuseli spravat ako na navsteve a sediet s rukami pri tele, prave naopak, dedo ich vedel pekne vyjasit. Dedko nech sa nauci komunikovat svoje hranice, nie po ich prekroceni vykypiet a byt agresivny. Povedala by som, ze k nim uz neprideme, ked chcu, mozu k vam a dedko nech vtedy, ked bude mat vsetkych dost vstane a odide domov. Nikto sa na neho hnevat nebude, ale bit si deti nenecham.

sense
27. sep 2024

@kvetinkynaluke aj si dá pýtala starého pána prečo to urobil alebo čo k tomu predchádzalo? Nabudúce nenechávajte dieťa bez dohľadu a keďže starý pán je zrejmé nervózny tak treba aj dieťa korigovat

dadis
27. sep 2024

@michaela789 Nerozumiem, ako si to prekrutila

ina2405
27. sep 2024

@kvetinkynaluke také hlučné jašenie môže byť pre veľa ľudí obťažujúce a veľmi. Asi to ani tvoj muž dobre nevyhodnotil. Nesúhlasím s udretím, ale má sa brať ohľad na toho, kto vás hostí.

januelik
27. sep 2024

Staremu panovy streba vysvetlit, ze na vychovu ste tu vy ako rodicia, ze toto urobil prvy a posledny krat, oni su na rozmaznavanie a tam to konci. Podobnu situaciu som riesila niekolko rokov spat so svokrou a mojou dcerou, samozrejme krpata nechcela jest a mila svokra chcela byt autorita a slahla jej po chrbte. Presne toto som jej povedala a od vtedy si to nikdy nedovolila. Este sa aj ospravedlnila mne aj malej.

matullienka
27. sep 2024

@kvetinkynaluke a tvoj muž ani keď si sa pohádala s jeho otcom na to nereagoval nijak?

kvetinkynaluke
autor
27. sep 2024

@sense On reagoval na to, ze pri vyvadzani udrela ona svojho otca a namiesto toho aby to nechal vyriesit jeho, zobral knihu a udrel je

kvetinkynaluke
autor
27. sep 2024

@matullienka zacal kričať na obe deti, lebo plakali a on bol z toho nervozny, netravi s nimi moc casu.

matullienka
27. sep 2024

@kvetinkynaluke tvoj muž začal kričať na obe deti? Nehnevaj sa ale jeho by som zhucala nie starého deda. On decko rozdivie niečo sa zvrtne a ešte nahuci na deti lebo je nervózny. Tvoj muž je nervózny z vlastných detí a ty riešiš deda?

ina2405
27. sep 2024

@kvetinkynaluke môj vlastný otec nenávidel krik a hluk (ja to mám po ňom) a keďže to vieme, tak deti sa jašia von alebo mimo nás a ani pri návštevách nenechám deti hulákať tak, že nepočuť slova. Starému pánovi rupli nervy. Ja by som si pohovorila s mužom, nech mu dohovorí on, lebo tiež by sa mi to nepáčilo. Ale muž si má otca poznať a tiež na neho brať ohľad. Tvoja reakcia je tiež trochu cez čiaru, dalo sa to riešiť aj miernejšie.

ina2405
27. sep 2024

@matullienka ja som to pochopila tak, že starý pán kričal na deti, či?