Staranie sa do života druhých

alejandra221288
11. máj 2023

Ahojte žienky stretli ste sa už s tým ze okolie sa vám stará do života? Pritom s mužom so žijeme super život mame 1 dieťa prácu celkom dobre zarobime, ideme si na výlety dovolenky, nehadame sa často vieme sa dohodnúť ale jednoduchú nájdu sa ľudia ktorým budem ležať v žalúdku len preto že sa nekrutim24/7 okolo peca a s metlou v ruke. Ide ma šľak trafiť. Chodím do prace mam aj poobedne služby vtedy sa muž učí so synom nachystané mu jest okupe ho. On to berie ako normálnu vec ved je to jeho dieťa a tu počúvam sprosté klebety a na čo máš ženu! Príde víkend sobota muž rad varí ja rada upratujem. Doobeda muž navarí ja dám do poriadku byt. No tragédia na čo máš ženu?! Napr.poviem bežná debata vyložila som mycku muž vylozil práčku. Reakcia okolia tebe muž vylozi práčku? Krista ved je to aj jeho práčka aj jeho veci sa tam peru. Alebo raz idem do obchodu ja raz muž tebe muž nakupuje ? Čo len mne nakupuje on neje? Ja asi zjem všetko a on sa ide past. Mu si rozumieme muž berie normálne sa postarať o syna a aj o iné veci takisto ako ja. Lenže ja som v očiach okolia lenivá pi...ktorá 24/7 leží hore pi..A on je chudák chlap lebo si sám naberie jedlo a učí sa každý 2.tyzden so synom. Ja mam pocit že žijem ešte v roku 1900. Ludia pomaly akceptujú že chlap si oblečie sukňu a stekle že si tu môžeme meniť pohlavie jak ponožky ale nenormálne nám príde chlap ktorý príde z prace neľahne na gauč s pivom v ruke ale funguje tak ako ja. My čo sme za spoločnosť. A hlavne sa čudujem ženám ktoré si berú do úst iné ženy ktoré nežijú podľa pravidiel jaskynných ľudí. Lezie mi to na nervy

0silvia0
11. máj 2023

@alejandra221288 ked mas okolo seba 19. storocie, nemusis nikomu podrobne vysvetlovat co robis. Ja som este nikomu nevysvetlovala, ze ja vykladam mycku a moj muz kosi travu. Naco?
Cim menej budes hovorit, tym menej budu komentovat.

lujza123
11. máj 2023

Mate to úplne normalne a ze ma zopár primitívnych buranov potrebu ripat si nevsimajte.

Ľudia žijúci vo vzťahoch kde je žena slúžka a muž debil často tieto vzťahy obranuju... Muž preto lebo je egoista a lenivec, nechce sa mu doma nič tak su to zrazu zenske práce a zena vie ze je chudera, ale hanbí sa za to, tak samu seba dava na "piedestál" ako pracovitu zenu.

rawmamka
11. máj 2023

@alejandra221288 My fungujeme tak isto ako vy, našťastie naše okolie si nedovolí starať sa do nás, komentovať (aspoň nie otvorene), navyše minimálne polovica z nich žije tak ako my - na princípoch rovnocennosti pohlaví, čo sa týka práv aj povinností, takže neriešia, pretože sa im to zdá a aj to je úplne normálne. Zvyšná polovica (najmä staršie generácie) to berú ako prirodzený vývoj doby (veď dnes ženy chodia do práce tak ako muži, vzdelávajú sa, zarábajú často viac ako chlapi,...) a staršie ženy to aj kvitujú, dokonca často aj pochvália, že mladé ženy už nie sú také "hlúpe" ako bývali ony, keď muž bol pasovaný za pána tvorstva 😀.

zuzkazp
11. máj 2023

My máme 3 ročného čiže okrem učenia manžel robí všetko od varenia, uprace si po sebe vyloží naloží múčku. Dokonca prádlo vie vyvesat krajšie ako ja 🤣. Ak to riešia, možno len závidia? 😉

otazka1
11. máj 2023

Ja ti poviem takto,raz dávno dávno som pred jednou osobou spomenula,čo spravil manžel..neviem,vyložil pracku,zehlil,umyl riady atd..a ona dvíhla obočie že: čo? No…to by som ja môjmu ani nekazala,ja si všetko stihnem sama,čo ja viem..aby mi chlap pral?a zasmiala sa Haha..po pár rokoch som sa dozvedela že doma funi a picuje že jej ten jej nepomôže s ničím,že je sama na všetko aj deti,že má neschopaka,ktory stále deli veci na mužské a ženské a domácnosť sa ho netýka,radšej cučí do mobilu,keď je napríklad zima a vonku sa nedá robit nič.a ona kmitá aj vonku aj vnutri,to mu ale nevadí..čo však chcem povedať je to,že väčšinou kritizujú a odsudzujú ti,ktorí nám v duchu závidia..mna sa snažila zhodiť mojou neschopnosťou pretože si asi odmietla priznať,že by aj ona tak chcela 🙂

tina5959
11. máj 2023

@alejandra221288 Ja len, že máš dobrého muža. A máte môj obdiv obaja. Kiež by všetky rodiny takto fungovali.👍

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
11. máj 2023

mňa jeden ch...j nazval stíhačkou, lebo muž chodí so mnou na nákupy, vykladá prádlo z pračky, vysáva a pod. Chodili sme spolu na dovolenky, výlety, stretávali sa s rodinou. Tak som mu pekne naspäť odkázala svoje 😂. To sem ani nemôžem napísať. Absolútne ma nezaujíma, čo si druhý myslí. A keď má niekto ešte nejaké komentáre, tak mu poviem rovno do očí, že ma jeho názor absolútne nezaujíma a debata ukončená

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
11. máj 2023

@fauko s tým nespravíš nič. Jedným uchom dnu a druhým von a keď niekto niečo pred tebou povie, povedať mu naspäť

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laurika173
11. máj 2023

@alejandra221288 nerieš druhých, nech si myslia čo chcú... Aj môj manžel niekedy navarí ,aj uprace, aj sa učí so synom, aj tu práčku vyloží, nákup urobí alebo mi mimimálne pomôže a to som doma na rodičáku... A keď som robila, tiež musel všetko zvládať. Podľa mňa je to úplne normálne...

kvetinka75
11. máj 2023

@fauko tak sa na to vykašli,

beata_k
11. máj 2023

@alejandra221288 A tvoj chlap sa nevie ohradit a zastat sa ta? A ak to niekto hovori priamo tebe, tak by este pridala. Ano, vyklada pracku a ...aj mycku, aj uvari, aj hento aj tamto. Ked uz tak poriadne. Nech ich slak trafi 🤭

nickpick
11. máj 2023

@alejandra221288 tvoje prirovnanie tvojej situacie k transludom
ktori si menia pohlavie ako ponozky je totalne mimo
misu, nie nikto si tu nemoze menit pohlavie, trans ludia maju vazny problem s akceptaciou svojej identity, detto neakceptacia lgbti komunity v nasich ortodoxnych slovenskych pomeroch, tvoj problem sa s ich problemami neda vonkoncom porovnat…..

abbey1
11. máj 2023

Ja teda vôbec netuším, kto u susedy či mojej kamarátky doma upratuje, kto vari a kto viac zarába. To sú zvláštne témy na debatu s okolím.

radkaradix
11. máj 2023

@nickpick praveze sa mi jej prirovnanie velmi pacilo, samozrejme, ze je to nadnesene.. ale je v tom kus pravdy

h2
11. máj 2023

@alejandra221288 Neviem, čo to máš okolo seba za ľudí, ale toto teda mne nikto nehovorí a tiež mám muža, čo aj navarí, aj uprace, aj práčku vyloží... Veď odpovedz: "Nie, nevyloží práčku mne, perú sa tam aj jeho veci.", "Nie, nenakupuje len mne, on z toho tiež jedáva." Odporúčam vysvetliť takým tónom, ako keby si to hovorila mentálne zaostalému dieťaťu, nech si dotyčný uvedomí, aké blbosti sa pýta.

barbora19911
11. máj 2023

@alejandra221288 mojko nerozčuľuj sa ..mňa majú všetci v zuboch aj manželova sestra pretože nepracujem som doma a aj budem nevarim každý deň ideme sa najest do restiky neupratujem každý deň mám svoje záujmy cvičenie fitko proste žijem si život podľa seba a robím si čo chcem a toto strašne veľa ľudom vadí a aj bude vadiť ...

katarinka89
11. máj 2023

@alejandra221288 to, ako to máte by nastavene je Len A Len Vaša Vec. Ti, ktorí to riešia Len závidia. Môj muž Nerobí síce to čo tvoj v domácnosti ale keď vidí, že lietam od sporáku ku šatám na vyvesanie - vie tie šaty vyvesat, prebalit deti, proste pomoze. Ty bud rada,že ten tvoj nieje ,,lenivý chru.o nalepeny na gauči a pri PC.

lujza123
11. máj 2023

@radkaradix pravdy v tom nieje ani kusocek, úradná zmena pohlavia je niekoľkoročny proces kedy ľudia musia absolvovať sedenia a schválenie od psychologa, sexuológa, absolvovať hormonálnu liečbu, operácie vrátane kastracie.
Co sa týka akceptácie spoločnosti tak to by autorka bola veľmi prekvapena ako je tomu na zlovensku keby sa to týka jej muža, deti, alebo nejakej blízkej osoby. Vtedy by bola ešte vďačná za nejakú jednoduchu tetku ktorá rieši iba to ze chlap umýva riady, lebo toto je sakra rozdiel. Lebo trans ľudia čelia mega šikane na internete, v osobnom aj pracovnom živote, nielen slovnej ale aj fyzickej...

Čiže v podstate porovnáva neporovnateľne, sťažuje sa stretla s niekym kto ich neakceptuje a pritom sama urobí to isté v komentári

alejandra221288
autor
11. máj 2023

@abbey1 neberte to tak ze idem po meste a vyrušujem mam priateľov čo sme na rovnakej vlne a riešime iné veci, hoci jedna moja vtedy najlepšia kamoška sa takto vyjadrila prišla na návštevu samozrejme som sa venovala jej prišiel muž zapol práčku a už to bolo lenivá vsa chudák chlap a neviem čo,samozrejme už nie je kamoška. A ďalšia náhoda bola muž šiel day so firmy narezat niečo a povedal nech sa ponáhľa lebo žena je v práci si večera a musím ísť po syna aj do obchodu. Samozrejme jemu nič nepovedal ale mojej kamoške chudák chlap na čo má ženu ľutujem ho. Čiže to nie sú debaty pri pivku ale z jednej nevinnej vety a toto ma sere že v robíte ma robiť rukami a ne hubou a potom aj ta akože kamoška

radkaradix
11. máj 2023

@lujza123 beries to prilis doslovne.. toto bolo nadnesene prirovnanie..

alejandra221288
autor
11. máj 2023

@alejandra221288 čítajte s porozumením ja absolútne neriešim teansrodovych ludi to bolo len z brucha prirovnanie mne nevadia lesby gayovia alebo že chlap sa cíti viac byť ženou je to každého osobná vec. Lenže toto sa teraz v kuse presadzuje ale rovnosť pohlaví to nie. Žena musí zarábať menej stať pri sporáku ťahať sa z obchodu z ťažkými taškami venovať sa decku v kuse a pan tvorstva bude valat vajca lebo je chlap. Tiež sa môže žena cítiť diskriminovana o to tu ide, že jednu tému rozoberajú všade ôk nikto nemôže za to aké pohlavie ma rad čo so rad oblečie atď...ale neznamená ze keď mame pi..medzi nohami že máme byť otrokom domácnosti a chlapovi

h2
11. máj 2023

@alejandra221288 Ale tak to nie je. To, že ty máš takýchto primitívnych ľudí okolo seba, ešte neznamená, že celá spoločnosť je tak nastavená. Nie je.

nickpick
11. máj 2023

@radkaradix skus to viac rozvinut nech chapem co presne sa ti na tom paci a kde vidis podobnosti?

nickpick
11. máj 2023

@alejandra221288 zena nemusi zarabat menej, nemusi…. je vela zien co zaraba viac ako muzi ale tym, ze rodime deti a sme doma x rokov na materskych a rodicovskych nam platy nerastu plus prichadzame o pracovne prilezitosti, samostatna tema je ocr a nastupne platy muzov a zien, ano v platoch je nepomer, ale nezmeni sa to kym sa zeny nezacnu viac ozyvat a presadzovat na trhu prace, kym nezacnu volit ludi ktori toto maju v agende a nie je im situacia zien lahostajna, nie napriklad Boriska Kollara a jeho suitu Sme Rodina…

zmrzlinka2021
11. máj 2023

@alejandra221288 prosím ťa ale prečo ťa také názory trápia? Prečo sa chces každému 0acit?

mandzula
11. máj 2023

@alejandra221288 a preco riesis, co si myslia ini? Aj ja mam muza, ktory zvlada, co tvoj, a ked si niekto do mna rypne, tak este samu seba pochvalim, ze som sikovna, lebo som si dobre vybrala.

zuzanka.zuzu
11. máj 2023

ja neviem variť, varí môj muž... a včera som si prečítala, že ani eva mendez nevie, varí ryan gosling. my s mužom sme vlastne hollywoodsky pár snov 😎