Správanie manžela

malesisiatko
25. dec 2015

Radostne prezitie vianocnych sviatkov, no pre mna momentalne divne. S manzelom sme boli u svokrovcov a vzdy sa hanbim za manzela ked sa svokra zacne bavit na temu vnuca. Velmi rada by si ho uz priala nakolko ziadny z manz.surodencov ho nema a ani necaka. Mne v sukromi ohladom toho vzdy tvrdil ze ked si najde lepsiu pracu tak ho mozme mat. Svokra presne vie ako sme na tom financne a moj muz uz na to nic neodpoveda. Ja ako zena sama si ti dieta spravit nedokazem a preto neviem ako mam na to zareagovat vzdy ostane trapne ticho. Doma vobec nehovori nic o hladani novej a o dietati vobec, mna uz tie predtym debaty o dietati presli a vobec sa o tom nebavim. Pred svokrou sa hanbim za manzela jej syna, v zivote nam nic nechyba sme zabezpeceni a mame vlastny byt. Ani ti jeho surodenci nam nemozu byt prikladom. Mali ste aj vy podobny stav a co ste robili?

zabudnuta
25. dec 2015

@malesisiatko v kľude sa s ním porozprávaj a povedz mu ako to cítiš. Nijak inak to nevyriešiš a ani ti to za neho nik nepovie.

adri266
25. dec 2015

@malesisiatko dolezite vec. Ty chces dieta kvoli svokre alebo kvoli sebe? Viac sa hanbis za manzela pred svokrou, ze on dieta nechce, alebo Ta mrzi, ze sa s nim neda dohodnut, lebo Ty ho chces?

Aka bola dohoda pred svadbou? Pochopila som to tak, ze povedal, ze dieta bude, ked si najde pracu a on si ju vobec nehlada, napriek tomu mate dost penazi?

Treba sa vazne porozpravat, ale ziadne vycitky, v klude, pokoji, aky je vas zivotny plan. Ak nie je rovnaky, nuz, treba spravit nejaky kompromis.

bonaqa2013
25. dec 2015

ja osobne nie, ale môj brat pred mnohými rokmi áno..... S manž. sa brali ako mladí - 21 rokov. Chodili do školy - VŠ, jeho manž. ešte aj pracovala. dieťa sa im narodilo až 4 roky po svadbe. a potom aj ďalšie. ale sprostých rečí sa napočúvali dosť, že prečo ešte nemajú deti....Brat dodnes spomína ako na najkrajšie roky ich života. Išli si kde chceli, robili čo chceli..... Potom pri deťoch už boli obmedzení.... V súčasnosti už budú starí rodičia....

maria117
25. dec 2015

@malesisiatko ak sa o tom nedokazes rozpravat s manzelmi medzi styrmi ocami (co by bolo idealne), tak prave tuto situaciu by som vyuzila ako "nahravku" otocila sa na manzela a otazku zopakovala,nech sa vyjadri....

sardinka335
25. dec 2015

@malesisiatko no, z toho čopíšeš ja dedukujem, ze tvoj muž velmi dieťa nechce a vyhovuje mu tento stav - lepšia praca su len vyhovorky nakolko pišeš že mate všetko a ste zabeznepčení- priklad surodencov ani svokrine postrkovanie predpokladám nepotrebujete. Potrebuješ sa s muzom porozpravať na rovinu a uprimne ako si predstavuje vašu buducnost. Dieťa musia chcieť obaja - lebo ak o tom tvoj drahý nie je velmi presvedčený tak sa moze stať, ze dieťa splodíte, ale starať sa budeš len ty...svokrine reči ber s úsmevom ona to zrejem skuša na každé so svojich detí, ved sa opýtaj ,,švagrín,, ako to riešia..predpokladám ze jedným uchom dnu a druhým von.. 😀 Problém nie je svokra a jej reči ale tvoj muž, ktorý dieťa evidentne nechce a vyhovuje mu sučasný stav.

moonlight1210
26. dec 2015

@malesisiatko
Preco si labilna voci slovnemu natlaku od svokry?
A) tvoj muz nie je jej jedine dieta, este sa ma kam obratit.
B) tehotenstvo si odskaces ty a nikto iny
C) dieta by mali chciet obaja inak je tu risk, ze sa skor narodi do roidny kde bude vidiet viac hadok ako lasky (jasne, ze aj v rodina kde bolo vitane, sa moze zopsut. Nie je to zaruka.)
D) deti nie su podarunok niekomu, aby sme mu urobili radost. Aspon to by nemal byt jeden z dolezityh dovodov na ich plodenie. Maximalne vedlajsi produkt ich splodenia. ( poznam pary, co sa brali alebo mali dieta z dovodu urobenia radosti umierajucemu rodicovi. Je to krasna myslienka ako z vianocnej reklamy, fakt je, ze rodic umrel a u oni su aktualne rozvedeni resp pred rozvodom. Lebo sa to uponahlalo. Je mozne, ze keby pockali, tak sa ani nevezmu, alebo budu mat dieta vtedy, ked sa na to obaja citia.)
E) preco sa hanbis za muza? Nie preto, ze ta nechava "v ringu" samotnu, aby si z tych otazok nejak vykorculovala? Tak hod do placu "ja dieta uz chcem, len tuto pan manzel sa nejak k tomu nema" a nechaj ho, nech sa vari v ringu sam.

mima4
26. dec 2015

@malesisiatko
1) S manzelom sa uprimne porozpravat o vasich predstavach, dat si termin, dokedy bez deti a od kedy bez ochrany 😉 ktory bude zavazny, napr. 4 jula 2018 a podobne.

2) svokre povedat, ze ked dieta bude, dozvie sa to, nemusi sa stale vyzvedat a upozornit ju, ze tieto otazky nie su vhodne.
Naprv sa zhaci, mierne urazi....to je este na svk stale sok 😉 ale urcis pre nu aj tymto hranice.

jani_uk
26. dec 2015

@malesisiatko Je divne, ze manzelia sa o tychto veciach v sukromi nevedia bavit, neznie mi to ako zdarvy normalny vztah.

horana
26. dec 2015

@malesisiatko Preco je trapne ticho? Preco muza kryjes? Vobec to netreba.Nabuduce "ked sa svokra zacne bavit na temu vnuca" povedz : "Ja by som aj chcela, citim sa pripravena...."...a pekne sa usmej.... nechaj to tak visiet vo vzduchu, nech si to muz aj svokra spracuju a pochopia po svojom 😉

malesisiatko
autor
26. dec 2015

moj muz vie presne co si myslim a co chcem a aj jeho matka. To ze to snim uz nerozoberam je len to vyustenie toho ze sme to uz niekolkorkat preberali a vzdy sa nastval. Vie aj to ze som nechcela chodit na navstevu ku svokre skrz prave tohto. Povedal ze na to nemam reagovat ze on jej odpovie. Financne sme na tom teraz dobre ale ak by som ostala potom na rodicovstkom doma tak by nam prijem klesol o zhruba 350 eur a to uz by bol problem. Jedine on si musi najst lepsiu pracu alebo mu musia zvysit plat. Ja mu pracu najst nemozem musi to spravit on sam on vie co vie co si moze dovolit ako a tak... Ja po dietati tuzim uz niekolkorokov a jedine podla coho sa riadit je rozum. Mojho muza velmi vytoci ked zacnem nieco zle hovorit na jeho robotu ako keby ho tam nieco drzalo pritom sa tam ti jeho kolegovia menia ako na pase. Ked mu svokra povedala ze mal by si si najst pracu tak zase nijako nezareagoval.

mima4
26. dec 2015

@malesisiatko
ta svokra by ma najmenej trapila.

skor je podstatna komunikacia medzi tebou a manzelom. Ja chapem, ze cakate na "lepsiu pracu", ale co ked ju bude mat, ty otehotnies, narodi sa babo a manzela prepustia? Toto sa v realnom zivote, v realnych vztahoch deje, vzdy je kopec rizik, preto neviem, ci mat babatko sa ma odvijat od tohto.

Neviem ako dlho ste manzelia a kolko mate rokov ale ak mas nad 30, nema zmysel cakat.

jani_uk
26. dec 2015

@malesisiatko Ked vam az taky velky problem robi docasny pokles prijmov o 350e, tak by som sa bala aj sama do toho ist. Ja som tiez nechcela mat dieta pokial financne nie som na tom dobre nie len my spolu, ale aj ja sama - lebo nikdy nevies ci sa o niekolko rokov nerozvedies, nieco sa stane, treba potom vediet kde je sever.

stella33
26. dec 2015

@malesisiatko no, prepac za vyraz. Ale tvoj muz je predposraty trulko... ako vacsina 🙂 Takze zena, ak ho lubis a chces aby ste boli rodina, vezmi rozum do hrsti a musis otehotniet. On si uz zvykne. Ocividne je to typ chlapa, ktory takto bude cakat do smrti. Zena musi byt casto ta odvazna a rozhodna. A coho sa bojis ty? Ved este aj svokru budes mat na svojej strane. Smelo do toho 😉

deltaa
26. dec 2015

@stella33 mozno sa boji ze ked bude doma tak miesto platu dostane iba 200 eur a nebudu mat na:
najom, splatenie uveru ci hypoteky, na jedlo, na lieky, na autobus .....
Viem presne ako sa citi a ja by som tiez rada vedela ako to ti co dnes maju nie jedno ale 2 ci 3 deti vychadzaju z penazi? myslim tych co neziju s rodicmi a nedostali darom byt ci dom ale na vsetko si musia sami zabezpecit a splacat ?

mima4
26. dec 2015

@stella33
no myslim si, ze otehotnenie proti jeho voli moze celu jej situaciu este zhorsit a mmoze to skoncit tak ako x pribehov tu na konovi, ked muzi nejavia zaujem o svoje deti, su radsej s kamaratmi vonka, ked vytykaju zene, ze toto a hento....

to co jej navrhujes, je pre mna to iste, ako ked sa muz "postara" aby jeho zena bola v tom. Myslim si, ze taketo praktiky nepatria do vztahu a uz vobec nie do rozhodovania sa rozumneho a zreleho cloveka.

A muz ma byt odvazny a rozhodny..lebo ak toto zastava zena, tak aj tak ta rodina vyzera...chlap na vsetko serie.

cottonwomen
26. dec 2015

@mima4 ty váž slová a nenanucuj svoje názory

mima4
26. dec 2015

@cottonwomen a ake nazory nanucujem?

cottonwomen
26. dec 2015

tvoj pohľad na mužov a ženy.... ženy, ktoré sa obetujú pre svoje rodiny sú pre teba chuderky a muži len gauneri, ked chodia s kamarátmi von?

cottonwomen
26. dec 2015
mima4
26. dec 2015

@cottonwomen
ja mozem mat pohlad aky chcem, ty mozes mat pohlad aky chces... co tak respektovat nazorovu rozdielnost??

ak so mnou nesuhlasis, tak necitaj moje prispevky, ale zjavne ma rada citas.

slivka3
26. dec 2015

@deltaa no normalne,pracuju a ziju zivot na aky maju.
My sme nic nedostali,mame 2 deti,pracujeme obaja,nie sme podnikatelia a mame vsetko velky dom,dostatok jedla,satstva,vyletov...
Ked sa chce vsetko ide.

cottonwomen
26. dec 2015

@mima4 a ty načo reaguješ na témy a názory s ktorými nesúhlasíš? to je to isté.., aj ty nechaj druhému svoj názor

cottonwomen
26. dec 2015

@mima4 a ty načo čakáš s dieťaťom... aj ty máš nad 3O....

mima4
26. dec 2015

@cottonwomen spisem ti podrobnu spravu 😀

Krasne sviatky a nech uz pridu kramy 😀

cottonwomen
26. dec 2015

@mima4 ved ja som sa len pekne opýtala....

jani_uk
26. dec 2015

@cottonwomen "suhlasim s @mima4, "rozum do hrsti a musis otehotniet", tak sa potom necuduj, ked sa tu o rok ozve s tym, ze muz ju opustil,a to este vnimas ako "boj o svoju rodinu". To je iba boj o realizaciu biologickeho instinktu - byt matkou, alebo zivotnym poslanim - byt matkou. Partner a jeho nazor su takym zenam vobec nie doleziti. Co ked on nechce mat deti? Je to predsa jeho pravo, nie je na tom nic cudne. Mala by ho do toho donutit, ci si to pekne s nim vyjasnit, pobalit si veci, a hladat si niekoho kto dieta chce?

malabiba
26. dec 2015

@malesisiatko to chce o všetkom sa s mm porozprávať, svokra nech si žije svojim životom....ale rozhodovať sa na základe financií, či dieťa áno, alebo nie mi príde scestné....ja sa ani nedivím, že EU a SVK tak starne, keď takto sebecky dnes mladí ľudia rozmýšľajú....mali sme deti už na VŠ a mm promoval, a všetko sme zvládli - veď človeku-dieťaťu stačí málo, len sme sa naučili byť pohodlní a žijeme konzumným životom, plným hmotného nie duševného bohatsva

siska53
26. dec 2015

@malesisiatko je mi luto,ze tvoj muz sa k tomu takto stavia,no donutit ho k babatku tiez nie je riesenie i kzd v svokre oporu mas. Tiez som mala v okoli znamu ktora nakoniec samu seba musela.presvedcit,ze druhe dieta nechce. Tu ani nejde o to,ze dieta je drahe..nemusi byt..ide skor o to,ci ste schopni splacat hypoteku napr.. To uz sranda nie je..a ak nemate rezervu,je to zle... Prip.treba porozmyslat,co ked... Vratis sa do prace hned po MD.. Alebo po prvom roku dietata...alebo sa uskromnite,ak zijete nad pomery a pod...
Ale... Ono to skor vyzera,ze on to druhe dieta nechce. Neviem ci ste sa o tom bavili pred svadbou... My sice nie sme zobrati,ale dve deti sme chceli obaja..ja teda aj tri,ale viem,ze nema zmysel draheho provokovat,prosto to zostane moja nenaplnena tuzba... Mame vek,muz sa obava tiez financii,ja skor zdravia...

Skor je to fakt na debatu s manzelom,ak mas aj argumenty,preco druhe dieta a ako to poriesit,keby financie..a hlavne zistit pravy dovod nechuti do druheho dietata...

Suhlasim s @mima4, ze otehotnenie naschval to moze len zhorsit...

kleofaszkutya
26. dec 2015

Mal som podobny stav. Alprazolam pomaha.

luciferkax
26. dec 2015

Svokrine otázky by ma trápili asi najmenej. Asi by som sa jej úprimne pozrela do očí a s citom povedala, že po dieťatku veľmi túžim, ale.... a enchala by som ticho
Vačší problém vidím zmýšľanie tvojho manžela, resp. jeho mlčanie.. čo vraví na deti? nechce ich vôbec? Nikdy? alebo kedy? My sme si vždy doma určili, že kedy by sme chceli napr. druhé a vyšlo.. tretie sme mali dohodnuté "o tri roky po dalšom", ale kedže MM sa na to necítil, tak sme sa dohodli, že o rok... skrátka, dať si nejaký termín, že kedy už bude dieťa