Spoločnosť rozdelená na dva tábory - doba koronová

27. nov 2020

Ahojte, prisla som sa troska postazovat, pokecat, ci je este niekto na tom podobne, v tejto zlej dobe koronovej. ako je spolocnost rozdelena na dva tabory, s kamaratmi, s ktorymi som si vychadzala, mame odlisne nazory na celu tuto situaciu, prestali sme sa stretavat, rozisli sa nase cesty, a mna uz ani netaha sa s nimi stretat, nakolko vacsia skupinka ludi ma rovnaky nazor a ja sama som tam ako kol v plote. to iste je v praci, v rodine. toto je velmi tazka doba. rozumiem ze nie kazdy musi mat rovnaky nazor, len ked si aj svoj nazor vyjadrim vrhnu sa na mna ako supy. ja naozaj poznam v svojom okruhu mozno tolko ludi kollko sa da naratat na prstoch jednej ruky, ktori zdielaju rovnaky nazor. asi tu nemusim rozpisovat blizsie o co ide v tejto dobe. som z toho velmi znechutena, najradsej by som uz ani nikam nechodila. doteraz som sa s nikym o politike ani o podobnych veciach nebavila ani s najblizsimi priatelmi, ani v praci, no teraz je to v tejto situacii ine a castokrat nemusite povedat ani slovo, staci ze idete ,,proti prudu,, a je zle... uprimne ma to velmi vycerpava az tak, ze z toho mam uz psychicke problemy. napiste mi prosim, ci je na tom niekto podobne.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nnnuuunnn
27. nov 2020

ano, je to podobne, som frustrovana, ked nazor inych ovplyvnuje moj zivot

janka_266
27. nov 2020

Presne pre to si nehovoríme s kamarátkamisvoje názory na toto. Každá mame iný 😂 Resp. 2 mame úplne rozdielne a zvyšné sa do toho nechcú montovať. Takze keď sa náhodou k tomu dostaneme, tak meníme tému. Nechceme prísť o tie 3 kamarátky, čo ešte mame 😃aj tak je úplne jedno aký je nás názor, bude tak ako povie tá divná skupinka, čo si hovorí vláda 🤣

sylvia_123
27. nov 2020

Riesenie je nebavit sa na temu, na ktoru mate rozdielne nazory. Velmi dobre viem ako sa citis a taktiez viem ako ta druha "polovica" sa dokaze zubami nechtami hadat a presadzovat nazory prezvate z medii na tuto chripku. Triedit, obchadzat a rusit priatelstva preto, ze nemate rovnaky nazor na koronu poukazuje na deficit svoju slobodneho prejavu a sebaucty. Staci povedat, nebavme sa o tom ani teraz ani nabuduce. Funguje to 😉

sense
27. nov 2020

Tak politiku do kamarátstva neťahám... A co sa tyxka korony rešpektujem každého názor SJ keď je iný ako môj... A rešpektujem aj to ze sa teraz niekto stretávať lebo sa bojí viac ako ja...

cecilia29
27. nov 2020

Ja som vytriedila ludi napr z fb, bolo pre mna frustrujuce ako vsetko hejtovali, nadavali a zdielali hoaxy. A kedze sme doma aj koronu dostali vsetci, tak o to viac mi lezú na nervy najma tí čo s tym nemaju skusenost alebo patrične vzdelanie ale reci ako koza bobkov

diewcatqoo
27. nov 2020

S ludmi, ktori su mi blizki, mame na tuto temu vacsinou rovnaky nazor. S ludmi, s ktorymi si az tak blizka nie som, tak sa na tuto temu nebavim. Keby aj mali iny nazor, nech maju.. pousmejem sa a idem dalej. Aj ked postuju na fb nejake hoaxy, max sa nad tym tiez pousmejem a neriesim dalej.
Respektujem kazdeho slobodnu volu a moznost vyjadrit si svoj nazor. Nie s kazdym sa stotoznujem, o niektorych si myslim, ze su naozaj cez .Ale, ako som uz pisala, nastastie, s ludmi blizkymi zdielame rovnake nazory.

jana_eyre_2
27. nov 2020

Ja mám pocit že mám konečne kamarátky (teda snáď to nezakriknem) ktoré vedia byť naozaj asertivne a dokážeme spolu aj nesúhlasiť a bez strachu že sa navzájom odsudime povieme aj opačný názor bez urazenia (samozrejme mám aj extra urážlivu kamarátku, s takými ľuďmi sa ťažko komunikuje).. zväčša sa zhodneme ale stane sa že v niečom nie.. je to celkom príjemne môcť si povedať názor bez toho aby som sa obávala že to niekto vezme na seba a oduje sa ako to býva veľmi často tu na koníku napríklad..

inak na koronu má väčšina ľudí v mojom okolí názor ako ja, takze to nejako extra riešiť nemusím..

kittykat22
27. nov 2020

Ja si myslim, ze to je nestastne obdobie. Pre vsetkych je to tazke. Ja sa zo zasady o koronaviruse, lockdowne alebo vakcinach uz nebavim. Verim, ze tato nocna mora sa skonci na jar/leto. Tak ako to bolo u spanielskej chripky. Ja uz nemam ani kapacitu na dalsie roztrzky. Tiez som si pokazila vztahy - dokonca v rodine 🙄 A s najlepsou kamaratkou neviem ci sa vobec este niekedy dame dohromady. Sme sa dohadali pred druhou vlnou ....

leuchtturm
27. nov 2020

tak ked neveris na koronu, tak sa necuduj ostatnym, ze tak reaguju. Ja osobne ked niekoho pocujem verklikovat hoaxy, tak si drzim este vacsi odstup. Napokon neviem, s kym sa taky clovek stretava, co robi a vychadzam z toho, ze na nariadenia kasle.

martina1201
27. nov 2020

Ahoj, je smutné, že ľudia ako jedinú tému vidia v korone. Je toľko možností ako s priateľmi zabudnúť na koronu a napriek tomu vidíme rozpad priateľstiev, rozpad rodín a prečo? Lebo téma číslo 1 je Korona. Ja sa napr. na túto tému nebavím s nikým. Nevyjadrujem sa na tieto témy ani keď ma priamo oslovia, vykrutim sa z toho s tým, že sú aj lepšie a pozitívnejšie témy ako Korona.... Každý to akceptuje a nikto s nikým sa kvôli tomu nehadame a spoločný čas si užívame bez Korona kecov a je nám dobre a lepšie. 🙂 Stačí že sa hádajú politici nemusia sa aj rodiny a priatelia.... Však nikdy nevieme kedy koho stretneme naposledy tak načo sa hádať a znepriatelovat sa.....

basska_b
27. nov 2020

Ja sa na túto tému s ľuďmi nebavím, maximálne si vzdychneme, ako sú tie opatrenia náročné a že bude lepšie. Prípadne na Matoviča ponadávame asi všetci 😁 Ja som taký majster diplomacie asi po mojej mame. Ja mam na mnohé veci svoj názor, ale nikomu ho nenútim. Keď ma na facebooku niekto štve so svojimi názormi, ktoré mi idú na nervy, vymazem z priateľov a beriem to ako ocistný proces.

ladyvi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slobodnamama777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elementissa
27. nov 2020

Tak my sme doma, s nikým sa nestretavame, moja svokra, zdravotná sestra má rovnaký názor ako my, svagrina ma z korony uz OCD, svokor miluje pravidlá a nariadenia (on aj komunizmus si stále obhajuje, ale mamina ho dá vždy rýchlo dolu a keďže vsetci vedia, že on je taky, nikto ho neberie nejako vážne ani sa neuraza), moja mama bráni Matovica zubami nechtami, lebo Fico... S maminou sa maximálne pobavím, lebo ona ako zdravotníčka vidí reálnu situáciu a spolu ponadavame. A hej, mala som kamošku, s ktorou sme sa teraz už úplne prestali baviť počas korony. Kým nemala dieťa, mali sme sa o com porozprávať, študovali sme spolu. Avšak jej výchovný model je absolútny opak môjho 🤣🤣 akože, nech si robí čo chce, len už si proste nemáme čo povedať a korona to ešte prehĺbila, taka paranoidna rodinka, iný svet. Ale ja si myslím, že je to ok. Ved aspoň sa každý ukáže naozaj vo svojom pravom svetle a ľudia si budú vedieť naozaj vyfiltrovat, kto je človek ktorý s nimi zdieľa názory aj na komplikovanejsie témy ako "aké si mam dat spraviť nechty". Ale vo všeobecnosti, nebavím sa s ľuďmi (okrem teda rodičov a co mi oni povedia o ostatných členoch rodiny, s nikým ani z rodiny ani zo znamych) na túto tému. V prestávke počas prvej vlny prišla iná kamoška a tá zasa úplná popieracka (z extrému do extrému). A tretia kamoška má rovnaký postoj ako my, takže s tou sa aj zasmejeme, aj zanadavame. S nou som bola za celý tento rok asi 3x, teda najčastejšie. A ani si nepíšem so známymi... Ja som celkovo zla v udržiavaní kontaktov. S každým vychádzam na živo pomerne dobre, ale proste neviem udržiavať kontakty, nepíšem nikomu ani na narodeniny ci Vianoce... Pritom keď by sme sa stretli, tak uplne v pohode, pokecame o všetkom... Potom si akurát všetci myslia, že na nich kašlem a nemám chuť sa s nikým baviť. Realita je taká, že mi to ani nenapadne 🤣🤣🤣🤣 ale ak sa medzi ľuďmi ktorí mi nie sú blízki nacne táto téma, tak som Švajčiarsko... Nemám potrebu sa s nikým naťahovať

mala_zabka
28. nov 2020

Ahoj, celkom chápem nech si na akejkoľvek strane barikády. Každopádne ja na to mám jednoduché riešenie a zatiaľ funguje. Vždy keď sa o tom so mnou snaží baviť opačne nastavený človek, tak mu poviem, že o tom s ním proste hovoriť odmietam a robím si svoje 😁 a to aj po opakovaných výzvach ku konverzácii. Všetkých to zatiaľ prestalo baviť keď nebol nikto ochotný počúvať. Za mňa sú to hlúpi a kratkozrakí ľudia, ktorí si budú mlieť za každých okolností svoju. To si ale samozrejme nechávam už pre seba 🤷

lavender273
28. nov 2020

S niktorymi ludmi mam rovnaky nazor, s niektorymu odlisny (aj s manzelom 🤭) Dolezite je akceptovat nazor, aj ked je opacny ..ziadne komentare, ustipacne komenty. Zi a nechaj zit. No poniektori tlacia na pilu, presviedcaju o dusu..a toto neznasam. Na fb som prestala chodit lebo tolko rozumov sa tam rozdava, ze az ziram. A od kamosov od ktorych som take reakcie necakala. Holt smola. Netrapia ma nazory druhych ludi,pokial akceptuju moje.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mily7
28. nov 2020

Mne sa nepáči jediné to,že ľudia nemajú dostatok respektu voči druhému. A to tu bolo vždy a to je to kruté a hrozne. Strata účty, rešpektu ineej osoby,názoru. So mnou sa suseda pomaly nebaví,pretože som stopla návštevy z obavy pred Coronou. Ona je úplne ofucana a pre mňa klesá na cene ako priateľ práve za tú ofucanost. Pracujem s ľuďmi, veľké kolektívy,mnoho názorov. Poviem,že prosím zmenme tému a tu sa krystalizuje pekne kto to dokáže, kto sa ofuci,lebo potrebuje nadávať,strašiť.. Beriem,niekto sa boji viac,niekto menej, niekto sleduje správy vo veľkom a niekto zas vôbec. Ale veď to je vec názoru,pocitov, prežívanía. Veď sme všetci iní,to je v poriadku. Ale mali by sme to tak brat,že niekto je silnejší,niekto citlivejši. A ak jeden človek nie je ochotný pochopiť slabšieho, či silnejšíeho a neublizovat (rečami,skutkami priamo miernymi) tak vtedy stráca na ľudskej hodnote.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehula2016
28. nov 2020

Ja aj tak nechapem ludi,ktori denne sedia na fb a venuju sa konspiraciam,preposielaju kadeco..halooo,to naozaj maju ludia tolko volneho casu?Tak teda zavidim,ja nestiham zakladne povinnosti, ktore mam doma a ked mi niekto preposle clanok,hoax,tak len ziram ze ty kokos to vazne maju nato cas?

vilma7
28. nov 2020

Smutné, len kvôli inému názoru stratiť kamarátov, tento problém kvôli korone nemám, a to je skoro denne téma v práci.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kassandra25
29. nov 2020

Ano, uplne chapem. Aj ja, vsade kam pridem, je ich 70%, co su nadavajuci na sucastny stav a zoskupenie vlady a tak mlcim, lebo tych, ktorych tychto 70% ludi ospevuje, tam je ich predstavitel vlastne odsudeny a dalsi odsudeny bude alebo odsudeni budu a toto predstavuje pre nase obyvatelstvo tu metu, po ktorej bazia, aby bola pri moci, hoci pri moci uz boli vela rokov. Ja mam tiez len par, malo ludkov, ktori zdielaju moj nazor na sucastnu vladu, s nimi si o tom hrkutam atd atd, a samozrejme odporucam byt v skupinach na fcb ako fanusik tychto polit.stran, tam si prides na svoje, kopa ludi s rovnakymi sympatiami ako ty. Minule ked som sedela u pedikurky, a ospevovala smer sd, ja ticho. Uz som ani nepritakavala, hlavou nekyvala ako somarik, len ticho zirala. Ja ta chapem a fakt viem, ze toto sa neda. Ale zial tych ludi je vsade velmi vela.

nix89
29. nov 2020

Tiez kam pridem do mna vyryvaju preco som proti vsetkym. Hovorim si, keby som ako vsetci, bola by som ako oni a to byt nechcem. Vsetko v com som v zivote ziskala viac ako ostatni bolo dosledkom toho ze som konala a myslela inak ako ostatni. Na to som hrda. Aj na to ze mam vlastny nazor. Ved kolko malo ludi ho uz dnes ma...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kassandra25
29. nov 2020

@snezienka33 ano. Vyjadrila si sa.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susu29
29. nov 2020

Ja som "na smrť" pohádali so sestrou, ona sa správa nezodpovedne a ohrozuje našich rodičov, s ktorými býva, popiera celú koronu a všetko čomu sa my prispôsobujeme (zákaz vychádzania, testovanie, atď.) a popravde? Je mi to jedno, akurát ma mrzí, že je taká sprostá 😏
Tiež mám v práci kolegyňu, ktorú mam naozaj rada, mame úplne rozličné názory, ale úplne sme takéto debaty vylúčili 🙃 aby sme sa nerozkmotrili na veciach, ktoré aj tak neovplyvníme.

aceris
29. nov 2020

za mna budte radi ak mate odlisne nazory s kamaratmi a nie v rodine...s kamaratmi sa da stretnut vonku v ruskach...ale ked ti rodina povie, ze korona je vymysel a dozaduju sa stretnutia a vnucatom doma bez rusok a pritom sa stretavaju s dalsimi x konspiratormi co nedodrziavaju opatrenia....