Som zo všetkého vyšťavená

basula30
2. jan 2016

Ahojte...viem že to polovicu z vas zaujimat nebude ale potrebujem sa niekde vyrozpravat a dať to zo seba von...
V poslednej dobe som neskutočne nervozna a vystavena z vlastnych síl...zijem vo velmi velkom dome kde teda je čo to na upratovanie...zijem s mojou malou dcerkou, ktora sa ani na sekundu nezastavi a ani usta sa jej nezavru..milujem ju najviac na svete a dala by som za ňu aj zivot no niekedy dá svojou vzdorovitostou neskutočnezabrat..okrem nej zijem s muzom a jeho otcom...a tu sa to zacina..nebudem všetko vypisovat len jednoducho poviem že robim uplne všetko sama..domáce prace sú zalezitostou zeny a pod.zvasty...a hlavne teraz cez sviatky..všetci pozeraju televizor..a ja varim..upratujem...varim...upratujem...varim...atď..chce sa mi z toho grcat..prosim neradit mi zapojit ich do toho..nejde to..svokor je ako dieta ( v ponimani robenia bordelu) ..a ked sa ozvem že sa mi niečo nepáči tak odpoved je iba ved to nerob..ale kto to urobi????? Samo sa to asi tazko..:( som z toho zufala...cítim sa ako sluzka ako vyzmykany citron..nevladzem..a nemám na vyber...

cerez
2. jan 2016

Hodiť reč s manželom, že v súčasnosti je rovnoprávnosť a už dávno neplatí, že žena patrí len do kuchyne, ale manželia zdieľajú domácnosť spoločne. Sú chlapi, ktorí sú šikovní a ak sa už aj nezvŕta v kuchyni, lebo to nie je ich parketa, tak určite vedia vysávať, upratať, nakúpiť a to najdôležitejšie...... JE TU FUNKCIA OTCA ! Tam má tvoj muž fungovať, keď MATKA musí variť pre 3 DETI.
Napísala si vetu ......., že ak sa mi nepáči tak odpoveď je iba "veď to nerob"... ale kto to urobí?"

JE NAČASE SA PODĽA TOHO ZARIADIŤ !!! Pokiaľ budeš robiť stále, oni nebudú mať potrebu zdvihnúť svoj zadok, lebo majú svoj komfort každý deň.

dominika6
2. jan 2016

@cerez
Pracka operie,umyvacka umyje,ked si nic nevazia var ryvhle jedla do 15min...nech ti chlap kupi este iRobot romba,....zapnes vsetky spotrebice a sadnes na gauc aj ty

cerez
2. jan 2016

@dominika6 Asi si to chcela poslať autorke príspevku? 😉

dominika6
2. jan 2016

@cerez
Asi ano...😀...sorry...tieto zazracne mobily...

mala_hobitka
2. jan 2016

@basula30 Skus sa zariadit aspon ciastocne podla ich slov. "tak to nerob" nechaj im ich bordel - napr umy riad pre seba a pre malu - ich nechaj, ich bordel (napr v izbe stareho nechaj jak je) a prestan im prat....az nebudu mat jedine ciste spodky a vsetko bude spinave tak sa usmej a povedz "tak to nerob som si vzala k srdcu" a s malou by ti mal muz pomahat -je to vase dieta nie len tvoje....a pokial by kecal ze "ulohou otca je uzivit rodinu" tak mu povedz "tak zarabaj tak aby sme si mohli zaplatit niekoho na upratovanie"

mircalla
2. jan 2016

@basula30 to iste.....!!! ja som uplne happy, ze je konec tychto sviatkov
skusala som vsetko....ale to uz skusam x rokov

loginexistuje
2. jan 2016

ja tak isto .. k tomu je maly chory na ATB cize sme len doma na nervy som .. a tesim sa na pondelok do prace ... a dnes som donutila muza objednat pizu.

natalym
2. jan 2016

@basula30 Nerob to. Ja to praktizujem. Síce to nikto neurobí, ale aspoň si oddýchnem. 😀

timea7
2. jan 2016

@basula30 no uprace upratovacia firma, jedlo objednáš a hneď im svitne, koľko peňazí mesačne ušetríš,, ak to robíš ty. Je mi jasné, že so svokrom nepohneš, ale je smutné, že ťa nepodporí tvoj manžel. Nebudem už ani 152 krát písať, že si si to zle nadstavila od začiatku, to ti teraz nepomôže. Ich zrejme nezmeníš, ale môžeš ich čiastočne donútiť zmeniť svoj postoj k sebe, ak zmeníš sama seba. Hovoria ti, prečo to robíš, aby si to nerobila. Ok, ešte zajtra navar obed a pri ňom im oznám, že variť budeš len v nedeľu, aj to len vtedy, ak sa ti bude chcieť. Ďalej to nekomentuj ale dodrž to, čo si povedala. Ak budú hladní, môžu si jedlo objednať. Var len pre malú, jednu porciu jej daj, ostatné zamraz. Na tvojom mieste by som vydržala na rožkoch, syroch a jogurtoch s úsmevom aj pol roka. Upratuj len nevyhnutné, na obloky, žehlenie, veľké upratovanie si zavoláš firmu a účet dáš na stôl. A ešte jedna vec, môžu ti chýbať nejaké minerály, preto vidíš dnes všetko inak, ako pred mesiacom, napr. magnézium, choď s malou čo najčastejšie von, nechávaj ju ale pravidelne aj manželovi a choď bez nej, aj ty potrebuješ vypnúť. A kľudne si s malou teraz poobede pod perinu zalez a oddychuj, vôbec nič sa nestane. Kedysi som si tiež myslela, že musím mať všade dokonalý poriadok (ale mne muž pomáhal), no vyrástla som z toho. Ani navarené nemusí byť vždy, šetri sa, nauč sa relaxovať. Väčšinou sa muži chovajú takto preto, lebo vedia, že im to vždy a za každých okolností prejde. Musíš im dať najavo, že to, že varíš a riadiš, nie je samozrejmosťou a sú to práce, ktoré ak neurobíš, treba ich zaplatiť. Neviem, či chodíš do práce, ale ak nie, hľadaj si prácu, prídeš na iné myšlienky a budeš mať prostriedky na to, aby si si zaplatila to, čo sama nevládzeš. Tvoje dieťa potrebuje maminu, ktorá je v pohode. A prestaň uvažovať systémom, že sú niektoré veci nevyhnutné, že musia byť. Nemusia. Nevarila som na Silvestra žiadnu večeru, len kapustnicu, nič som nepiekla, len som urobila tiramisu a nakúpila ovocie a žijeme. Včera som nevarila tiež nič, budem až dnes večeru. Veľa práce si my ženy naordinujeme len preto, lebo je to tradíciou, lebo si myslíme, že musia byť. Naozaj nemusia.

timea7
2. jan 2016

@mircalla ja ťa obdivujem, že si sa za takýchto okolností rozhodla pre druhé dieťa.

alicka850
2. jan 2016

@mala_hobitka ☺Ja som raz nechala pri nestihacke riady v drese,reku sa drahy dovtipi a umyje,kedze ich tam bolo tolko,ze si nemohol ani vodu nabrat. Isiel si nabrat do kupelne ☺ Zabite ☺

zabina27
2. jan 2016

@basula30 ja by som mozno hodila aj rec s muzom, ci ozaj treba zit v tom velkom dome. ono by to zrejme situaciu nevyriesilo, muz by nezacal pomahat ani v garsonke a pravdepodobne je to rodicovsky dom, odkial nechce on odist, ale ved naklady na taky dom musia byt vyssie, tym padom aj profi upratovanie bude drahsie... mozno na naklady by pocuvol...
ale teda riesit byvanie je asi nerealne, v tom pripade by som si bud najala gazdinu alebo teda narazovo upratovaciu firmu. uz ty musis vediet, ci by vas takato polozka zatazila, ci by muz nedostal infarkt a nemali by ste co jest mesiac 😉 pripadne, ak nejde velmi o financie, postupne by som nakupovala spotrebice, ktore vsetko ulahcia - umyvacka, susicka, robotvysavac, nasla nejaku gazdinu, ktora raz tyzdenne uprace klasicky bordel (prach, kupelka, kuchyna, zehlenie...). pokial mate spolocne peniaze, ani by som o tom zvlast muzovi nehovorila, bud si to vsimne a zacne ho zaujimat, preco to vsetko, alebo si to nevsimne a mas po starosti 😉
inak dobre, ze mas dievcatko, bude mat odstrasujuci priklad, akeho chlapa nechce, ak by ste mali syna, to by som sa bala, co z neho v takto vedenej domacnosti vyrastie

maminkynafazulka
2. jan 2016

Ked to nemate robit tak to nerobre.. ja by som si sadla a ak tak hrala len s prckom.. ked sa im nepaci ich starost 🙂🙂🙂

mircalla
2. jan 2016

@timea7 no povedz rovno, ze sa cudujes🙂)

godyna
2. jan 2016

@basula30
@mircalla u nas tiez tak... Ale napadlo ma teraz riešenie- podme my bývať spolu a pekne si to podelíme 🙂

mircalla
2. jan 2016

@godyna som za🙂

timea7
2. jan 2016

@mircalla úplne rovno ti to poviem, že sa čudujem, možno má iné prednosti, možno si chcela pre dieťa súrodenca, no čudujem sa ti tak či tak.

timea7
2. jan 2016

@basula30 už som ti v inej téme dávnejšie písala, aby si svoje pocity nepodceňovala a navštívila lekára, máš toho viac ako dosť a tvoje dieťa ťa potrebuje.

bucula
2. jan 2016

My mame tiez velky dom. Odmalicka sme byvali v byte. A dom je pre mna lahsie upratat,ako ten byt! A vysvetlenie je,ze kedze sme v dvojizbovom byte byvali piati, bol ten byt zapratany nabytkami, somarinami a inymi ,,zbytocnostami''. Preto dom mam zariadeny v minimalistickom style, nic nepotrebne nedrzim, dokonca ani na povale. Velmi to usetri robotu. A ak nemas umyvacku, manzel by ti ju mal kupit.....perfektna vec🙂 🙂 ,ktora usetri vela casu. A po dalsie, nauc sa robit si cas aj sama pre seba. No a co, ked dieta rozhadze hracky,alebo nemas povysavane.......sadni si, urob kavu, pozri film........aj tak ta to upratovanie pocka🙂 🙂 🙂 🙂

tova
2. jan 2016

@basula30 predpokladm dieta ma najmenj 2r ked uz rozprava, beha, tak do skolky s nou. Resp. sukromnej aspon 3 krat tyzdenne. a ty upratuj, var, staraj sa o domacnost. Co myslis ze vsetky zeny maju upratovacky, kucharky a maju vlastne domy, viac deti a chodia d prace . Kavicka moja, kavicka bude tvoj kamarat kym dieta nevyrastie. Kavu som nikdy nepila ale ked prisli deti tak doda trocha energie navyse. A dieta uc samostatnost, aj sama su musi pohrat kym vysavas.

mayamibee
2. jan 2016

Tažká situácia a viem si to predstavit. Robila by som tak ako povedal svokor. Nerobila by som to. Iba pre seba a dcéru a nevyhnutné. Ich bordel by som pozbierala do krabice a dali im do ich izieb, tam nech sa hromadí. Tak to robím mužovi ked nechce pomáhat :D aspon si občas uvedomí, že tie kominky v skrini nie su lusknutím prsta. Ked sa nedaju zapajat nezapajaj ale nevarila by som im. Jednoducho by som im povedala, že som unavená a tiež som len človek a nie stroj a ked su hladní tam je reštika, tam si zaplatia a upracu po nich. A presne zdielam nazor, že dieta je oboch, rovnako! Nemyslím si, že žena by sa mala viac starat, okrem kojenia vie všetko spravit aj chlap a ked nechce mal by smolu. Nemožeš ist na par dník mame? oddýchnut si ? 🙂

dasenka26
2. jan 2016

Dobre napísané, čím menej haraburd a starín je v dome tým sa lepšie dýcha a je tam lepšia energia, aj upratovanie to veľmi ulahčuje. Ale starých ludí nepresvedčíte aby sa tých starín zbavili, kým budú žiť tak sa ich budú držať, aj keby ich mali každý deň prekračovať. Čo sa týka stravy, je dobré sa dohodnúť "ja varím, ostatní umyjú riady", ak to nefunguje tak ja by som to urobila takto. Varila by som len pre dieťa a pre seba, ostatným by som dala polotovary nech si ohrejú. Znie to smiešne, viem ale lenivci si musia uvedomiť čo obnáša príprava domácej stravy. Ked im prestane chutiť jedlo z konzerv budú si musieť navariť sami. V Británii veľa žien pripravuje stravu štýlom: kúpim - ohrejem. Nie je to samozrejme dobré riešenie, pre zdravie určite nie, ale občas sa treba zahrat na "Angličanku" 😀

tova
2. jan 2016

@basula30 byvate usvokra? to asi neplatite najom , dostavas matersku, muz vyplatu. Je problem najat si upratovacku, kupit veceru v restike? ci chces vsetko zadara aj aby muzi upratovali, varili, o dieta sa starali a ty bez prace , dieta v skolke ? nechapem

timea7
2. jan 2016

@tova prečítaj si aj iné témy, ktoré založila, tých problémov má viac ako dosť....

basula30
autor
2. jan 2016

Baby maminy ďakujem 🙂🙂?a @alicka850 som sa ozaj z chuti zasmiala 🙂🙂 pekný večer

silaviat
2. jan 2016

a co stale upratujes a varis? okna sa daju umyt 2x do roka... dietatu vyhradim kutik na hranie kde si moze hracky rozhadzovat kolko chce-muz so svokrom su i tak na gauci a riad- kup umyvacku.. navarit sa da na niekolko dni -ak sa im nepaci tvoj problem to nieje a na nakup raz za tyzden dva vatsi nakup a mas klud... ja naozaj nechpem zeny co by kazdy den len s handrou behali vsetko lestili a potom sa stazuju ze su unavene.. uvolni sa ze si myslis ze to bez teba nezvladnu a zhnili by-mylis sa preziju bez teba... venuj sa malej

jeennyv
2. jan 2016

@basula30 ja si pamatam, ze si tuto problematiku uz riesila, ked sa nic nezmenilo ja by som tiez nic nerobila, starala sa len o seba a o dieta, vies darmo sa ty mordujes a si unavena a im je to jedno, lebo sa to spravi, je to spravene vsetko spravis ty, aj ked si pofrfles, kvoli svojmu kludu to spravis a oni stale vyhraju...ja by som sa premohla a moze ich aj spina aj hlad pozrat.... nech nemaju nic, umyte, vyprate navarene...to je najlepsia terapia pre ludi, ktori si myslia, ze to samo alebo to ostatni urobia za nich...

silvinkabb
2. jan 2016

@basula30 nedavno bol taky film, som sa nasmiala. tiez zena strajkovala cez Vianoce, normalne sa nato s prepacenim vysrala. akoze bola to taka americka blbost ale podla mna by to pomohlo. vies oni budu furt taki ked im to dovolis

timea7
2. jan 2016

@silvinkabb ide o to, že to ženy nevydržia dostatočne dlho. Týždeň naozaj nestačí. A ak to partnerovi nevadí ani dva, tri mesiace, že nemá oprané a večeria rožky so salámou, tak v tom môže pokračovať aj naďalej, už si zvykol. 😉

sardinka335
2. jan 2016

@basula30 Ja si myslím, ze si ta doma nikto nevaži, všetci berú teba a tvoj ,,all inclusive,, servis ako samozrejmosť, ktoru si priam povinná robiť - no nie si. Len si to musíš uvedomiť ty sama. Kto ti kaže variť a upratovať a variť a upratovať? A oni hore ,,cicinami,, pozeraju telku? No sadla by som si tiež ....ja som tiež typ, ktorý dlho neznesie bordel alebo špinu, ale uz len z principu by som sa snazila trošku viac ten bordel ignorovať. Upracem izbu malej, navarim pre malu - reps. malu porciu, proste staram sa len o to nutne. Svokra uz nezmeníš a manzela mozno tiez nie,ale svoje sebavedomie by si si mohla zdvihnut - bud konečne zenou (matkou uz si) oni pozeraju telku? Sadni si aj ty a čitaj časopis, oblubenu knihu, nalakuj si nechty, a nevyhovaraj sa na malu, zase dieťatu tiež netreba byť stale v pätách, ale kedze asi ani s muzom nemáš bohvie aky vztah tak si navesena stale na malej. Kazdy človek potrebuje aj nejaky volny čas, oddych, relax...proste psychohygienu, neda sa len davať a nič nedostavať späť...je to o tom ako si to do istej miery zariadiš, nehladaj dovody ale sposoby ako to ide - zmen seba, svoj pristup k zivotu, situáciám a k sebe samej, maj k sebe viac ucty.