Som s mužom 2 roky a nikdy som od neho nedostala nejakú pozornosť

11. sep 2023

Ahojte baby, dnes má tak napadlo, asi tehotenské hormóny, že som s mužom cez 2 roky a nikdy som od neho nedostala nejakú pozornosť, napr. kyticu.. všetko nám klape. Neviem ci je to hlúposť co riešim alebo ako to mate Vy? Nechcem mu to povedať, samozrejme vynútený kvet ma nepoteší...

viestta
11. sep 2023

Ked za dva roky nic nedoniesol, tak pochybujem, ze mu vobec niekedy napadne, ze by nieco doniest mal. Ale ty vies koho si si vybrala, takze bud mu naznacis a jemu docvakne alebo aj nedocvakne...

ivangeline
11. sep 2023

Ani coko z obchodu,ked bol na nakup?

januska12323
11. sep 2023

2 roky ti nič také nechýbalo tak neviem ako mu má zrazu napadnúť, že má doniesť kyticu.

autor
11. sep 2023

Tak ale mi príde hlúpe mu to povedať, že haló to sa žena poteší hocijakej maličkosti.

viestta
11. sep 2023

Joj, ale to sa nepodava po lopate. To sa naznaci napriklad nazornym prikladom, ze Jozo vcera Anicke doniesol krasnu kyticu, len tak. A jemu sa alebo drotiky pospajaju a v hlave sa mu rozsvieti alebo sa nepospajaju, lebo nikdy take nerobil, nevidel, nezazil...

suzitok
11. sep 2023

A na narodeniny, sviatok, meniny, Vianoce...vtedy dáva niečo?

chiarisimo
11. sep 2023

Záleží aké má základy od narodenia, možno tak doma nebol naučený. Môj muž nevie gratulovať a prijímať gratulácie... keď má kupovať darček niekomu inému ako mne, tak je celý nervózny.... ja sa teším, keď ide na nákup a tvárim sa, že niečo z toho myslel isto pre mňa... raz som dostala kyticu, keď som mu oznámila, že čakáme druhé bábo, normálne som sa bála, že má druhú 😂,

alisaela
11. sep 2023

Keď máš teraz v tehotenstve chuť na niečo, nebezi to kúpiť? Alebo keď ide na nákup nekupoval to co je viem, obľúbený jogurt? Môj mi dal kvety 1krat z recesie na MDŽ. Ale keď som tehotná chcela langoš, nosil langoše každý týždeň.
Nejde o jedlo. Možno ti takto dáva pozornosti iného typu ako vidíme vo filmoch. Možno je to nejaký skutok, veta, pusa pri príchode.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
11. sep 2023

@jj298 su veci, ktore treba po lopate. Ale drankat o darcek, by bolo pod moju uroven...

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
la_dolce_vita
11. sep 2023

Tiež si myslím, že tu naznačovať chlapovi naozaj nestačí, im to nedochádza. Po 2 rokoch už vôbec nie. Nie každý to má v sebe. Takže buď sa s tým zmieriť, alebo priamo povedať, že by ťa to potešilo, napriklad niekde v obchode hýkať nad kvietkom a keď nič, tak si to priamo vypýtať 🙂

tanyan
11. sep 2023

A ty jemu dávaš nejaké "pozornosti?" Alebo si lásku a vzájomné porozumenie prejavujete inak ako vecnými darmi? Nemusia to byť vždy hmotné veci, aby si cítila lásku... Niekedy je pohladenie viac ako kytica či čokoláda. 😉

veselo_neveselo
11. sep 2023

Neries uz teraz. Evidentne nie si z tych, co by potrebovali drobnosti ako dokazy lasky. A manzel teda tiez nie je z tych, co tak lasku prejavuju. Takze neries.
Dolezite je, ze sa citis byt lubena, a ked je tiov inej forme, je to stale v poriadku.
Nie vsetxi maju rovnake "jazyky lasky".

veselo_neveselo
11. sep 2023

Ale ked to potrebujes, tak sa o tom porozpravajte. Skus sa zamerat na to, ako ty prejavujes lasku muzovi, a pripodobnit mu to.
Ze Jano vidis, ja ti chystam desiatu do prace kazdy den, to je moj prejav lasky tebe.
Ja by som rada, keby si na mna myslel a obcas ma niecim prekvapil. To vo mne posilni ten pocit, ze ma naozaj lubis.
Znie to dementne lebo je to blby priklad, ale ty aj muz musite pochopit, ze nejak lasku prejavujete, a nejak ju prijimate. A tie cesty nie su vzdy rovnake.

Napriklad niekto dava lasku travenim spolocneho casu, ale prijima ako telesnu blizkost. Takze dava tym, ze "obetuje"cas, ale potrebuje mat dotyky, bozky, aby sa citil lubeny.
Niekto dava darmi a malymi pozornostami, ale potrebuje spolocne straveny cas. Chapes?

zmrzlinka2021
11. sep 2023

Autorka,

ty si vydatá zatial len dva roky, ja 14 - a kvety som dostala si dvakrat 😀 moj manzel nie je nejaky romantik, vela veci ho nenapadne, lenze mne to nevadi.
Pre tvojho manzela asi nie je jazykom lasky darcek, svoju pozornost tebe vyjadruje inym sposobom.
PS: bud mu povedz, co chces alebo ber jazyk lasky, akym k tebe hovori.

viestta
11. sep 2023

@jj298 kedze aj my zeny sme rozne a na tu istu vec mame iny pohlad, aj muzi su rozni. Ak by mal nosit len preto, ze "sa patri" a aby mal pokoj v dome, tak radsej nech nenosi. Mne staci ak nekupi lakocinku len pre seba ale pre vsetkych. Viem, ze na mna mysli ale doniest kyticu, tak to mu nenapadne nikdy. Ak by sa s nou objavil vo dverach, ja by som sa zlakla nejakeho pruseru, pretoze ho poznam, vedela by som, ze to nie je len tak.

maranta_leuconeura
11. sep 2023

Ste spolu dva roky? Asi si zacinas vsimat, ze my ostatni v dlhodobych vztahoch si tiez nevieme citat myslienky (sklamala som ta, ze to nepride?) a tak si musime veci povedat.

Ale nemusis mu povedat vies co zajtra mi kup kvet. Skus mu povedat, ze by sa ti pacilo, keby si k sviatkom alebo len tak, ked na teba muz mysli a chce ti spravit radost, dostavala drobne pozornosti, obcas kvet, cokoladu, alebo ine, lebo to povazujes za prejav lasky a pozornosti. Hlavne bud konkretna, lebo ked chces nekonkretne ,,nieco" dostat, tak dostanes nic. Ked to nepochopi (overis na najblizsom sviatku), tak mu to znova pripominaj. Bud sa chyti alebo nie

evkamotka
11. sep 2023

My si taketo veci hovorime a sme ovela stastnejsi

tetaandulkova
11. sep 2023

"Pozornosť" myslíš mimo sviatku? Niektorí muži proste takí sú, neromantici. A veru aj môj taký je. Sme spolu 13 rokov a kúpil mi raz ružu, aj to preto lebo si potreboval zmeniť bankovku na drobné, raz kyticu na stužkovú, ale nebyť jeho mam ak by mu nepovedala ani to by mu netrtlo 😀 a raz jedno veľké lízatko srdce, na ktoré si omylom sadol tak mi ho dal polámané 😅 toto bolo v začiatkoch nášho vzťahu...odvtedy nič. Ale neriešim, je to dobrý otec, stará sa, nepije, nefajčí, má nás rád...tak to neriešim. Ale veru, musí byť príjemné dostať kvietok od muža len tak. Minule mi povedal že by bezo mňa skapal tak to beriem ako vyznanie jeho lásky, musí mi to stačiť 😂 čo tam po kvete.

marianarem
11. sep 2023

Moj nic nenosi, ale mna ani pravdu povediac nikdy nenapadlo, ze by som chcela, aby priniesol. Keby mi to chybalo, tak by som mu normalne povedala, nech to obcas spravi. Ja som zastanca toho, ze partneri si maju o svojich potrebach hovorit a nie cakat, ci toho druheho nejako osvieti. Ja mojmu proste vsetko poviem a je to vybavene. Vobec mi nevadi, ze som o to musela poziadat. Pre mna je dolezite vidiet, ze reaguje na to, co mu poviem, a nie, ci mi vie citat myslienky.

jarnajar
15. sep 2023

Niekto vôbec nevie, že je to vhodné. Ja som to môjho naučila, normálne som mu to v začiatkoch viackrát zopakovala 🙂 Práve v tých prvých cca dvoch rokoch pred svadbou. Potom sa mu to už vžilo a občas si s niečím spomenie, ale zase ja to ani nečakám často. Tiež mu občas niečo len tak prinesiem.

nikyball
15. sep 2023

Keď všetko 2 roky klape, prečo ho chces zrazu meniť? On iny nebude, ak to nemá v sebe.

aurora33
15. sep 2023

@viestta tak ja som našťastie nič nemusela naznačovať a nejako automaticky sám od seba som dostávala pozornosť vždy 🙂 a som rada že tomu učí aj nášho syna 🙂

magdusaaa
15. sep 2023

Jednoducha odpoved,tvoj muz nieje getleman🙂ani moj nic si z toho nerob a dokonca ani mojho muza otec ,ten mi este v zivote nezavinsoval ani k meninam ani k narodeninam ,tak asi sa ta getlemenost dedi🙉

barbie2023
15. sep 2023

Si tehotná tak asi si pozornosť dostala 🙈🙈🙈 ale vážne teraz. Si s ním 2 roky, už si tehotná a teraz vlastne riešiš, či je ok, že si od neho nedostala pozornosť? Asi vám to neklape lebo by si to tu nepísala.. A vieš čo je smutné? Ze je prirodzené, aby chlap bol pozorný k žene.. Už minimálne aspoň v prvých rokoch vzťahu. On to nespravil ani teraz a nebude to robiť ani nikdy.. Je to neprirodzene a divne. Ja by som s takým človekom nedokázala byt. Rozober si na drobné, čo to je byť pozorný.

aurora33
15. sep 2023

Autorka, všetko vám neklape, pretože toto podla mňa nie je ok. Dva roky a nedostala si nič? Len tak? Nikdy? Podla mňa to je veľmi smutne. Aj ako tu píšu ostatné, že nič si z toho nerob, zvyknes si. No nie. Nehovorím, že ti má každý týždeň nosiť obrovské kytice, ale tak občas sem tak keď niečo prinesie ako pozornosť by malo byt normalne.

mooonika1975
15. sep 2023

Och, nikdy som nedostala len tak niečo, nie je zvyknutý, kúpi sem tam čokoládu, ale to až teraz. Kedysi veru nič . Ako teľa

mooonika1975
15. sep 2023

@viestta nejde o drankanie, sú proste chlapi , ktorí to dima nevideli, len ozrateho fotra, alebo agresívneho a nemajú to odkiaľ vedieť. Treba ho to naučiť, veľakrát tu píšu ženy že učia chlapa v domácnosti robiť.