Šikanovanie cez SMS a cez odkazy vo výpise z účtu od otca môjho dieťaťa

zdenka51
14. apr 2020

Otec môjho syna, s ktorým sme nikdy spolu nežili, ma sústavne už 6rokov šikanuje cez smsky, vypisuje mi, aká som kur.a, psychicky narušená a mnoho iných nepravdivých vecí. Rovnako sa vyjadruje aj o mojej rodine. Aj vo výpise z účtu pri výživnom mi pravidelne necháva pikantné odkazy, v ktorých ma očierňuje, vypisuje klamstvá, ktoré ma urážajú.
Už viackrát som naňho podala na polícii podnet za toto všetko, avšak vždy ma odbili s tým, že to nie je na trestný čin. Ja to však vnímam ako šikanovanie. Mám už x smsiek aj odkazov na výpise z účtu. Príde mi to tak, že on mi serie na hlavu a ja som proti tomu bezmocná.
Ako sa proti tomuto môžem brániť? Je to psychopat, ktorý nepozná pocit viny ani súcit a empatiu, len mi robí zle, o.i.si vymýšľa, že keď volá synovi, ja mu nedvíham mobil, čo však nie je pravda. Prekrúca fakty, manipuluje skutočnosti tak ako mu to vyhovuje, mobil mi nedvihne keď mu volám, on mi nikdy nevolá, iba 100x vypisuje, že mi 30x volá a ja nedvíham. Klamstvo na klamstvo. 5r synovi dal mobil bez toho, aby mi to čo len oznámil. A teraz syna magorí, že ja som zlá a beriem mu mobil a že ten mobil mu dal preto, aby sa synovi dovolal, lebo mne sa nedá dovolať. Klamstvo do neba volajúce!

zooeynka
14. apr 2020

@zdenka51 reagujes na to?

zdenka51
autor
14. apr 2020

@zooeynka snažím sa ignorovať, ale mám potrebu sa aj brániť, keďže si hajzel podal návrh na striedavku a takto cez sms si zháňa "argumenty".

stela01
14. apr 2020

@zdenka51 tak naber rozum do hrsti a nenechaj sa vyprovokovať .
Hraješjeho hru ?

zdenka51
autor
14. apr 2020

@stela01 nie nehrám jeho hru. Ale ako sa voči nemu môžem brániť? Lebo aj keď ho ignorujem, neprestalo ho baviť škodiť mi, očierňovať ma a to hlavne pred 5r synom, ktorého má v starostlivosti každý 2.víkend.

zooeynka
14. apr 2020

@zdenka51 najviac ho naseries ak budes zit pohodovy stastny zivot a budes jeho sproste odkazy a sms ignorovat s prihluplym usmevom(...aaano? Ty si mi 30x volal? Prepaaac asi mi blbne telefon, vezmem si ten co si kupil synovi, tam sa mi snad dovolas....). A z casu na cas dat navrh na zvysenie vyzivneho. Maly ti pojde do skoly, zvysia sa ti naklady, poziadaj o zvysenie.

zdenka51
autor
14. apr 2020

Ako by ste reagovali na ten mobil pre 5r dieťa, ktoré samo ešte nikde nechodí, mobil nepotrebuje a ten psychopat ani nepovažoval za potrebné mi to oznámiť? Ak by som synovi ten mobil dala na neobmedzený čas, len by som mu potvrdila jeho klamstvo, že mi volá a nedvíham. Syn bol prvé dni agresívny, nonstop bol na mobile a hral hry, no psychiatria. Veľakrát už nevládzem, priala by som si svätý pokoj!

zooeynka
14. apr 2020

@zdenka51 mobil malemu samozrejme zobrat.

stela01
14. apr 2020

@zdenka51 veď o to mu ide .
Ale nooooo prosím tá ? Aj u nás to bolo podobne . Tiež podobný scenár ... ale syn si telefón na nabijacku nedal . Vážne ? A kde máš mobil ? Ja neviem kam si si ho dal 🤷🏼‍♀️ ?! Treba mat fantáziu 😉😂

zdenka51
autor
14. apr 2020

@zooeynka áno viem, že on sám nie je šťastný, tak ma potrebuje ničiť... iba sa bojím, že ma tými jeho "argumentmi" zničí na pojednávaní o striedavku. Je to psychopat ako z knihy!

stela01
14. apr 2020

@zdenka51 synovi som tak vyplnila čas že nieje čas na telefón .

zooeynka
14. apr 2020

@zdenka51 5 rocny nema co mat mobil. Zobrat a nedat, tam nemas co diskutovat, bude ako povies ty. Jeho pokusy o dovolanie sa ti( a ty vraj nedvihas)sa daju vyvratit vypisom od tel.spolocnosti. Neodpisovat mu na urazky, debatovat s nim len to najnutnejsie okolo syna. A vsetko s hlupym usmevom, aj ked ta ide slak trafit. Tym hranym pokojom ho vytocis najviac.

jvasenka
14. apr 2020

@zdenka51 ignoruj a hlavne s chladnou hlavou!! Chce striedavku? Pouzi toto vsetko proti nemu... Ze sa bojis ze bude mat na syna zly vplyv, ze ta bude pred nim ociernovat, ze mas strach mu dat dieta ze ho bude manipulovat... Stale klame, vymysla si, chce ti ublizit a myslis si ze to bude robit aj cez syna.. Mozes dat navrhna sud aby sa zdrzal takeho konania ze ta to psychicky nici a pod... Skoc za psychologickou nech na to mas aj papier... Ak si podavala podnet na policiu priloz aj to... Riesila by som to sudnou cestou a ak sa na to citis mozes dat aj zakaz kontaktu so synom..

heidi4
14. apr 2020

@zooeynka suhlasim! No este viac dotycneho naserie nefalsovany a pravy pokoj a pohoda druheho cloveka, ked to ide priamo z vnutra. 🙂 Viem, ze je to tazke hrat, no navod si super naladu a celkove nastavenie mysle pred stretkom s tym blbcom (napr.aerobic /viem, nemozne aktualne/ ci vylet do prirody alebo hocico, co ta urobi stastnou a nabije endorfinmi a pokojnej a pozit.energie a hlavne USMEVOV budes mat i na rozdavanie. Cim viac sa ta bude snazit nasrat a rozdrvit, tym viac sa jeho zla energia (sposobena jeho jedmi a zakomplexovanostou) od teba len odrazi spat k nemu, ako bumerang, cize ublizi sebe, nie tebe. Viem, lahko sa mi to pise, chce to vela premahania sa, ale je to mozne! 🙂 Aaach, ku koncu svojho posobenia na urade som si take kolegyne doslova uz len uzivala a boli mi na smiech, mavla som nad ich "kopancami" a slepacimi vojnami uz len rukou. Verim, ze pracou na sebe a praxou sa do takeho stavu (nie apatickeho, ale asertivneho) dostanes aj ty! A lavou zadnou schovas nejedneho blbecka do vrecka. Este ti bude smiesny (trapny) nakoniec a sam to radsej vzda. Chce to len cas a prax. Neboj. Drzim palce! 🙂 @zdenka51

kotulicek
14. apr 2020

@zdenka51 nedalo by sa ti obrátiť na právnu poradňu?? Aj zadarmo ponúkajú nejaké konzultačné hodiny ... Skús sa opýtať čo sa s tým dá poprípade robiť aby si mala na vrch keby podal striedavu starostlivosť.

natalienka12
14. apr 2020

@zdenka51 ak je pravda to, čo si napísala, tak toto je trestný čin nebezpečného prenasledovania ako z učebnice. A odbiť ťa na polícii nemohli, ak áno, treba to podať znovu.

anita6666
14. apr 2020

@zdenka51 striedačku môžu mať normálni ľudia,nie dvaja magori ako vy... chúďa dieta

heidi4
14. apr 2020

@anita6666 wtf 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ cim si @zdenka51 vysluzila titul magor??? Len tym, ze jedneho musi trpiet??? To je teda ale logicka rovnica. Len aby sa aj tebe taky raz nepriplietol do zivota a sprijemnoval ti ho tiez tak "lahodne"...

zoana
14. apr 2020

pokiaľ je ozaj psycho, tak budeš musieť začať hrať jeho hru, slušné správanie z tvojej strany len využije:
- zbiera cez sms "argumenty"? Začni aj ty. Čo ti bráni mu odpísať, že žiaden zmeškaný hovor nemáš, že je ti ľúto, že sa nedovolal a nech si skonroluje či volal dobré číslo .... Pekne, milo, ako veľmi ťa mrzí, že sa malému nedovolal. Alebo mu poraď, nech teda niekoho iného poprosí, aby zavolal, keď on to nevie.
- dal malému mobil a ty mu nechceš zobrať aby si nebola za zlú? Tak ho zober na výlet, k vode - mobil sa niekde zabudne, spadne do vody .... ty za to nemôžeš, deti sú nešikovné 😉
- posiela ti neslušné odkazy do výpisov? Super, krásny dôkaz ako sa chová, súd o striedavku to isto bude zaujímať.
Viem o čom hovorím, takého človeka mám v blízkom okolí a je neuveriteľné ako všetko otočí proti mne a pred ostatnými je to super úžasný človek. Chovaj sa slušne, nedaj sa vytočiť, nekrič, nedaj najavo, že ti to vadí, ale ukáž mu, že všetko čo ti spraví otočíš proti nemu. Ľahko sa radí, mne to trvalo roky sa s takou osobou naučiť žiť a stále sa učím, ale za ten pocit to stojí.

heidi4
14. apr 2020

@zoana presne!!! Perfektne si to napisala, do bodky. 🙂 lepsie by som tie tipy v bodoch nedala - ano, kazdy DOKAZ o jeho spravani si odkladat pre sud a hlavne, NEnechat sa vytocit, NEvybuchnut, NEnasrat sa - je to vyzva, ale nie nemozne, verim, ze autorka toho psychopata zvladne a postupom casu to bude stale lahsie a lepsie. 🙂 velmi drzim palce

deti95060810
14. apr 2020

neskúšala si poradiť sa s právnikom? Ak nechceš stridavku tak dobrý právnik sa ti zíde..

sonalove
14. apr 2020

Ahoj prečítaj si tuto stránku- https://www.bezpecnavina.cz/?gclid=EAIaIQobChMI...
sú tam výborne články a videá ako reagovať na takýchto psychopatov, manipulátorov.

sili82
14. apr 2020

@anita6666 no nehnevaj sa, ale ty nie si normálna 😱

milanm_
14. apr 2020

pokiaľ ta na okrsku/kraji odbíjajú policajti, len si to s chladnou hlavou spíš + prílohy (ideálne s právnikom, alebo si nájdi pomoc u organizácii ktoré pomáhajú týraným, ženám) a pošli TO priamo na prokuratúru.
Nikto ta neodbije a bude sa to riešiť.

adell77
14. apr 2020

To či ti volal dokáže výpis z hovorou takze môže klamať koľko chce ... a na polícii by som sa nenechala odbiť lebo si myslím že toto trestne je ... verím že musíš trpieť je to kreten ... drž sa a určite chod na políciu zas

zdenka51
autor
14. apr 2020

@anita6666 najprv zaži aké to je a potom súď...

zdenka51
autor
14. apr 2020

@sonalove toto sledujem a čítam a aj preto som si istá, že je to psychopat. Všetko naňho sedí!

zdenka51
autor
14. apr 2020

@heidi4 ničí ma takto odkedy som s ním otehotnela. To si neviete predstaviť, čo som si s ním ja prežila... našťastie som ho dokázala odstrihnúť, nemá už nado mnou moc, iba ma zastrašuje a vyvoláva pocit viny...

cacianka
14. apr 2020

Ja ti skusim poradit aby si zašla za psychologickou aby si mala rady ako sa ukludnit.poradi ti sudneho znalca z odboru.budeš mat papier pre súd .
Tiež lekárov - viac x toxikologicke vyšetrenia ze si čistá.
Odkladaj vsetky jeho spravy sms, papiere,
poziadaj si operátora o vypisy kolko dozadu sa da.

cacianka
14. apr 2020

Malemu daj mobil iba v urcity cas, napr. 18.00 - 18.30.inak male dieta nema co mat mobil nonstop, ma svoj program do kt.nepatri.

cacianka
14. apr 2020

TO podaj priamo na prokuraturu, na policajtov staznost inspekcii