Sestra si myslí, že som ju okradla

18. aug 2023

Ahojte,
ja som zúfalá a neviem už čo mám robiť a viem že tu sa veľa vecí vyrieši. Mám starsiu sestru, máme/mali sme vynikajúce vzťahy často sa navštevujeme. Zastavila sa u nás, podotýkam bola som sama doma. Keď odišla všimla som si že na gauči bola vypadnutá peňaženka, tak som jej okamžite volala kôli dokladom a pod. Neviem či jej vypadla z vrecka alebo z kabelky alebo ako sa to stalo, ja som si absolútne nič nevšimla. Lenže ako sestra prišla, tak si ju skontrolovala predo mnou - to som nepochopila ale ok, a obvinila ma že jej zmizlo 500€ ktoré si predtym vybrala z bankomatu. Nikdy sme sa nehádali o peniaze, nemá finančné problémy, požičiavali sme si navzájom bežne mensie sumy alebo jedna druhú niekam pozvali, ja toto nechápem. Prisahala som jej ze som sa tej peňaženky ani nedotkla a hneď som jej volala, ona mi však neverí a obvinila ma že som zlodejka, prehľadala som škáry v gauči aj za gaucom a peniaze nikde nie sú. Sestra to už stihla vytrúbiť svojmu mužovi aj našim rodičom a všetci sa proti mne spikli, nikto mi neveri a sestra mi oznámila písomne do schránky dátum dokedy jej musím vrátiť peniaze lebo na mna podá TO že som ju okradla. Ja proste neviem čo mám robiť, mna to ubíja že som nič neurobila a zrazu je proti mne celá rodina, ja jej tie peniaze nemám teraz ani z čoho dať.

lenuska9999
18. aug 2023

Povedz nech ukáže výpis z účtu , kde je dátum a čas kedy tie peniaze vyberala. Vieš , že či ich vôbec vybrala ;) možno by sa jej teraz zišlo 500 e a chce ísť takto získať. Nikdy nevieš, ľudia sú všelijakí.

pribinak
18. aug 2023

Nech dá TO.

Smutne že nema žiadny dôkaz a rodina jej verí. Ale aj takéto situacie prináša život

bloger
18. aug 2023

Nemá ti ako dokázať, že si jej tie peniaze ukradla.

kiwi3
18. aug 2023

1. Cudne, že hneď obvinila teba. Co tak najprv preveriť bankomat? Kuknut v kabelke atd. 2. Cudne, že sa proti tebe všetci spikli. Asi v rodine nebude všetko až tak ok. 3. Neviem si predstaviť, že by na mňa sestra spravila takýto doslova lacný trik. Za 500 eur zničiť sestersky vzťah...

autor
18. aug 2023

@lenuska9999 poslala mi screenshot vypisu, sedí vsetko, ja som sa jej pokúšala s kľudom vysvetliť že mozno ich nechala niekde inde po ceste, strčila do vačku či jej vypadli v aute alebo z peňaženky niekde do kabelky alebo hocico, ona je presvedčená že som ich zobrala… ja si neviem ani predstaviť ako chce dať toto vyšetriť, stalo sa to cez víkend veď to sa už ani nedá

autor
18. aug 2023

@kiwi3 tak je pravda ze nemáme teraz peňazí nazvyš, ale nikdy by som sa neznizila k tomu aby som okradla svoju vlastnú sestru preboha, nechápem ako jej toto všetci uverili, hlavne ze mama jej toto uverila ma na tom serie najviac

viera
18. aug 2023

Nie su niekde vpadnute v gauci?...Pod gaucom alebo podobne?....

ema22270
18. aug 2023

Podla mna je zvlastne uz len to, ze na gauci bola vypadnuta penazenka, predtym s nou nieco robila? Alebo si prehrabavala kvoli niecomu kabelku na gauci? Neviem no je to zvlastne nejake. A aj to teda, ze si ju hned kontrolovala - ja neviem no, keby som mala 500e v penazenke asi si skontrolujem ci ju mam pro odchode, alebo neviem, je to vyssia suma.
A este aj to, ze to hned vsetkym vytrubila, neviem nezda sa mi to.

kiwi3
18. aug 2023

Neviem si predstaviť, že by som hocikomu z blízkej rodiny neverila, že neukradol moje alebo aj cudzie peniaze. Veci sa stracaju. Nemala si niekedy nejaké problémy typu drogy/gambling? Inak si to neviem nejak vysvetliť, preco by všetci mali byť proti tebe.

autor
18. aug 2023

@ema22270 je to moja sestra, ale ani mne sa to nezdá, lenze keď som naznačila ze si to vymyslela, tak som bola ešte za väčsieho idiota ze sa mam konečne uz priznať a vrátiť peniaze…

autor
18. aug 2023

@kiwi3 nikdy v zivote, no sestra aj jej muž sú podnikatelia a my sme “normálni” ľudia s malym dietaťom, tak jasne ze bohatým sa ľahsie verí

cacianka
18. aug 2023

Veľmi rázne by som sa ohradila, aby zo mňa robila sestra a rodina zlodejku ! Snažila si sa vysvetliť slušne, keby si ju chcela okradnúť tak peniaze vyberieš a peňaženku vyhodiš akože ju okradli niekde inde. A nie že takto okato. Tvrdo sa braň a kľudne by som jej povedala, že ona je podvodníčka ktorá sa chce priživiť na sestre , nespravodlivo ťa obviňuje. Keď už mala takú vysokú sumu pri sebe, tak mala strčiť peňaženku hlboko do kabelky, tú poriadne zapnúť a nie ju pohadzovat kade tade. Veď ju niekto mohol vidieť pri bankomate a striehnuť na sekundu jej nepozornosti a obrať ju. Aj v bankomate ju mohla zabudnúť, stáva sa to dosť často.
Trvala by som aby sa mi rodina a hlavne ona odpravedlnila !

pininka1
18. aug 2023

Len aby to nebolo tak ze si segra kúpila drahšiu kabelku a aby to zakryla pred mužom poriesila to takto. Ja by som jej tie peniaze hodila do ksichtu s tým ze niesom zlodejka a nikdy viac by som s nou nechcela nič mat.

ema22270
18. aug 2023

Mne to pride, podla toho opisu, ze to mala naplanovane... su aj taki ludia medzi nami - mozno ta neznasa a chce ta znicit 🤷‍♀️ mozno trosku tvrdo napisane, ale ze ta chce ist nahlasit na policiu, to je celkom silna kava a hlavne, ked si to neurobila. (Samozrejme nemusi to takto byt, ale pride mi to tak, ze to urobila naschval)...

ema22270
18. aug 2023

@cacianka presne, nikto by nechodil predsa s penazenkou plnou penazi hore dolu, a este penazenku kade tade vyhadzoval 🤷‍♀️

autor
18. aug 2023

@cacianka co ja viem, tak keď zostane v bankomate nevybratá suma dlhsi cas, tak ju vcucne naspäť a prislo by jej to na ucet alebo ak by to vybral niekto iný, tak ho hneď nájdu na kamere, ale sestra tvrdohlava nechce nic spätne riešit a kontrolovať, ale ja som jej jediny podozrivy a k datumu X musim odovzdat peniaze ach

asocial
18. aug 2023

Aj ja mám pocit, že to naraficila. Že proste ich stratila alebo minula a bála sa možno mužovej reakcie a tak to naraficila, že akože zabudla, ale reálne tam tie peniaze ani neboli... Je to nepríjemná situácia a mám pocit, že týmto sa vás kontakt preruší..

ema22270
18. aug 2023

Vies co si mala spravit? Zavolať policajtov ty - nech hladaju 500e v tvojom byte teda. Ci by ich nasli. - alebo co ich nehladala ona teda? A ani jej penazenka nechybala, kym si jej nezavolala? No preto, lebo si potrebovala byt ista, ze si si ju vsimla.

0silvia0
18. aug 2023

A to u teba penazenku vyberala ci jej akoze vypadla z kabelky?

pbra40
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
18. aug 2023

Sestra zvyčajne len tak nosí 500 eur v hotovosti?

autor
18. aug 2023

@0silvia0 praveze ako aj píšem, ja netusim, nic som si nevšimlav kabelku na gauči predo mnou nemala, ani penazenku nevyťahovala, ja nechapem ako a kedy sa tam zobrala

autor
18. aug 2023

@pribinak nie, vždy plati kartou

mk1111111111
18. aug 2023

Pozri, povedz jejrovno pred rodicmi, nech dokaze, ze si ich vzala. Nema dokaz ani ona, ani Ty. Ak mala obnos penazi, mala si na neho davat pozor. Neboj, trestne oznamenie nepoda, nema to ako dokazat, bola by na smiech. Ak si ich nevzala, nemas sa coho obavat.

maranco
18. aug 2023

Na kamere z bankomatu a okolia by malo byť vidieť kam tie peniaze dala, či naozaj do peňaženky, takže nech podá TO čím skôr.
To ti poslala doporučený list pred-žalobnú výzvu, alebo len zdrap papiera hodila do schránky?
Keď je presvedčená že si ju ty okradla čo sa zdržuje listom mala čím skôr podať TO.
Skôr je podozrivé načo potrebovala vyberať takú vysokú hotovosť, nie je do niečoho zapletená?

0silvia0
18. aug 2023

A aj vies, kvoli comu si ona vyberala hotovost? Skoda, ze ste to nevyriesili hned, ked si prisla pre penazenku, si jej mala povedat, nech u teba hlada, ale nic nenajde, lebo taku hotovost doma nemas.

tamta
18. aug 2023

So sestrou by som definitívne ukoncila kontakt a viac neriesila. Nech podá TO, dokazovacia povinnosť je myslím na jej strane. Tak nech dokáže a potom sa tým budem zaoberat.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sovica
18. aug 2023

Nemohla tie peniaze omylom nechať v bankomate (stáva sa to)? A keď to zistila, tak sa zľakla, čo povie manžel. Narýchlo si vymyslela, že to "hodí" na druhého, aby peniaze dostala naspäť a Ty si bola najrýchlejšie a najjednoduchšie riešenie.
Však, ak by si si tie peniaze chcela vziať, tak jej nebudeš volať, že si u Teba zabudla peňaženku, ale peniaze si vezmeš a peňaženku "zlikviduješ".
Najlepšie by bolo to preveriť priamo na pobočke banky, tam vedia pozrieť záznam z kamery - či peniaze ostali zabudnuté atď.
Ak to ona nechce takto riešiť, tak to podanie trestného oznámenia na polícii sa javí pre Teba ako schodné riešenie. V tom prípade to bude musieť banka skontrolovať na žiadosť polície. Ak tie peniaze však nezabudla, ale minula alebo stratila, tak neviem. V každom prípade, nemá žiaden dôkaz, že si tie peniaze vzala Ty.
Mimochodom, tie peniaze vytiahla z bankomatu tesne predtým, ako išla k Tebe resp. aký časový úsek je od vtedy, ako vytiahla peniaze a prišla k Tebe?
A ešte poznámka, platí zvyčajne kartou alebo keš? Akurát vidím, že sa to pýta @pribinak. V tomto prípade je to teda divné, že vytiahla väčší obnos. Na čo to chcela minúť, ak platí zvyčajne kartou?
...ešte otázka. Nemáš doma malé deti alebo tínedžerov, ktoré by sa mohli "prehrabať" v jej kabelke a peniaze vziať? Viem, blbá otázka, ale treba pouvažovať nad všetkým, čo sa mohlo stať...

gab
18. aug 2023

1. mne to pride cudne, ze hned kontrolovala penazenku, podla jej slov na "mieste cinu".
2. s tym bankomatom, sa to da zistit v banke (svagor takto zistil podla kamier v banke, ako ho obrala o vyssiu sumu jeho, teraz uz, ex )
3. nech poda TO, ktovie, ci na to bude mat vôbec guraz a este by som jej povedala, ak sa to vysetri, tak sa ti ospravedlni pred vsetkymi, kde ta ociernila. A nezabudnut k tomu pripomenut, ze je to môze byt aj krive obvinenie z jej strany.

Mozno nieco niekde kupila, bola na vikende a potrebuje to zakamuflovat. Tak nasla obet, na koho to zvalit.
ako sa hovori, bozie mlyny melu pomaly ale isto..