Sestra nadovšetko

8. dec 2021

Ahojte. Áno, možno je to blbina, ale chcem počuť aj názor iných žien, čo majú takú situáciu doma a možno aj poradiť, ako vôbec reagovať.
Môj muž má ma sestru, ja som jej písala slušne, že či už vedia na čo sa pokladajú na vianoce rodičom teda mojim svokrovcom. Ze ešte nevedia. Tak som jej navrhla tlakový hrniec, pricom viem, že ho rodičia nemajú a veľmi by im to pomohlo. Neodpísala mi. Povedala som to mužovi, hned si ju zastal, ze ona nemala asi čas
Dnes je to už vyše týždňa, mohla napísat že uvidíme, alebo niečo pritom môjmu mužovi znovu povedala ze by mohol niečo vymyslieť.. Dnes som sa pýtala muza že či sa teda na niečo skladá že nevie ze mu to je jedno ze mam napísať sestre. Hovorím mu ona mi ani po týždni nebola schopná odpísať, ani bu ani mi pri tom je stále prihlásená... Ze ona nemá čas.. Hovorím toto mi nevrav že nemá čas.. Tu skôr ide o to ze nemá záujem.. Teda pravdu povediac od začiatku ako sa poznáme sa nemáme radi a neviem prečo doteraz som na to neprišla a samzorjwme že mi to je aj ľúto, ale nezmením. Potom sa ma opýtal ze aký mám problém? Hovorím prosím? Ty to nevidíš keby mala záujem odpise prečo sa tak chová.. Véd ty by si si ma nikdy nezastal a vždy len ju.. A on mi odpovedal to je jasne. Takže, čo mi na to poviete? Ja už neviem ako sa mam chovať, jednoducho je pre neho sestra viac ako ja a to mi povedal aj pred rokom, keď stále si ju zástava, 100x mu hovorím prečo sa tak chová voči mne odmerano... Ze za to si môžem sama.. Už mi povedal aj ze ju má radšej než mňa... Aký máte názor na to? Prečo sestra je viac ako ja? Ani si nikto nevie predstaviť ako mi to je ľúto






.

gelifil
8. dec 2021

Je to magor...

ella_price
8. dec 2021

Toto nezmeníš. Ona je proste zatrpknutý človek. Presne s týmto máme v rodine skúsenosti. Najlepšie urobíš, ak kúpite niečo vy s manželom sami za seba a nech sa ona stará a zariadi ako ona sama chce. Vôbec ju nerieš, ani pred manželom. Ktovie čo tam bolo v minulosti. Ak chceš, kludne mi napíš správu, lebo toto je úplne ako situácia u nás v rodine.

anjelicek26
8. dec 2021

Nuz toto je skutocne blbina... Normalne jej zavolaj, ked potrebujes nieco doriesit, ked nedvihne, kasli na to, objednaj to, co si vybrala a nech ona kupi vlastne. Tlakovy hrniec mozno nepovazuje za vhodny dar a nevie ti to taktne povedat, pripadne uz mozno aj ine nieco kupila. Uprimne fakt, mne pise kopa ludi cez spravy, niektorych citam hned, nieco preletim, niekde zabudnem odpisat, kamoskam jasne vravim - ked je nieco urgent, volaj 😂 V hlave ma clovek tolko povinnosti, ver mi, ci tam svieti online alebo nie nie je relevantne... ja som tiez na konovi a popri tom riesim maily do prace a na usiach sluchadla s poradou...

haley7897
8. dec 2021

Povedal ti to lebo mu ideš s celou situáciou na nervy. A ani sa nečudujem. Jeho sestra ta nemusí mať rada. Nieje to jej povinnosť. Nieje k tebe drzá ani hrubá. Nemusí akceptovať že jej ideš diktovať co ma kúpiť vlastným rodičom. Nechaj to na ňu.

thereisabear
8. dec 2021

Vôbec by som ju nekontaktovala, veď kúpte niečo sami. Zjavne nemá nikto záujem o spoločný darček, iba ty. K tomu, že ju má manžel radšej sa nevyjadrujem 🙄

ivkazba
8. dec 2021

Z môjho pohľadu riešiš blbosti. Tak neodpísala. Môžeš jej odpísať znova ty namiesto toho, aby si tým niekoľko dní muža bombardovala. Potom sa mu až tak nemožno čudovať. Chlapi nemajú potrebu riešiť takéto žabomyšie vojny. Normálne jej zavolaj, načo písať a dohodnite sa. Ak sa neviete dohodnúť, tak sa dohodnite že každý kúpi za seba. Je detinské toľko dní chlapa zaťažovať tým, že niekto ti neodpíše a pritom je online. A k tomu daru... tlakový hrniec? Ozaj? To je rodinný dar, nie osobný.

sidicek
8. dec 2021

Ved co sa vôbec starás, nechaj to na muža so sestrou a nerieš, kúpia bude - nekúpia nebude. Nič sa nedeje. A to ze ma muž radšej sestru ani nekomentujem. Ja by som ju doma viac nespomínala.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
8. dec 2021

Pises, ze sa od zaciatku nemate radi, tak naco spolu riesite darceky? Kupte svokrovcom co chcete a o nu sa nestarajte. Druha vec je to, ze ma radsej sestru ako manzelku-to je divne, na druhej strane, tiez by si mi liezla na nervy, takze sa treba asi porozpravat s manzelom a zistit, co robit lepsie (na oboch stranach), len do toho netahaj sestru, to je uplne zbytocne, dokonca kontraproduktivne.

elizabet173
8. dec 2021

ja sa ti čudujem, že sa pred Vianocami zaťažuješ takýmito somarinami. Od začiatku nemáš s manželovou sestrou dobrý vzťah, tak, na čo riešiš na aký darček sa budete svokrovcom skladať? Iniciatíva má vyjsť od nej a od tvojho muža, sú to ich rodičia. Ja by som sa na to vykašlala, povedala mužovi, že výber darčeka pre jeho rodičov nechávam na ňom a pustila by som to z hlavy.

bykaterina
8. dec 2021

toto poznam, rada zo zivota,
vykasli sa na svagrovcov. chapem ze si chcela darcek hodnotnejsie a nie kupovat nieco za par eur a bude to stat v kosi - preto ta skladacka,
ked si muzik zastava sestru OK, nechala by som darceky pre jeho rodinu na neho.. alebo druha moznost vzdy kupovat iba za svoju rodinu, ziadna skladacka..
neboj ten tvoj hrdina tiez keby mal nieco vymysliet tak hned obrati kartu 😉 lebo to nie je take jednoduche ako si to on predstavuje, vymysliet nieco a kazdy rok narodky meniny vianoce ...
a uplne chapem ze si nahnevana ze ona sa neozyva, ja mavam tlaky tiez lebo viem ako funguju eshopy a dorucovanie a o chvilu su tu sviatky

karhu
8. dec 2021

necudujem sa ani jemu ani jej, ze ta maju dost, nevies poriesit jeden darcek bez scen? ...reaguj tak ze si das kavu a najdes si hobby a nebude otravovat ludi s blbostami..

ella_price
8. dec 2021

Ženy, ono viem, že to vyznie strašne, ale poviem vám príklad. Oco má sestru, ktorá je neempatická chladná krava, čo ledva objíme deti. U nich doma to nikdy nebolo ideálne. Babka s dedkom žili podivný život a asi viedli deti nejak chladne. Doteraz nikto nevie čo sa tam stalo v minulosti. Oco ale doteraz tak chce mať pocit rodiny a všetkého, že to hrotí do extrémov a keď vidí svoju sestru, tak by jej zniesol aj modré z neba a pritom s mamou sa vôbec oni nemusia. Riešil sa darček pre starkého k narodeninám a teda, že by sa mu hodila nová trúba a tiež keby to mama nerieši, dedko by nedostal ani mäkké F na narodeniny 😀 Tak keďže to ocova sestra neriešila a je*ala na to, ako presne tuto táto, tak mama kúpila len darčekový kôš a fľašu vína. Tu vôbec nejde o hystériu, lebo že sa niekto snaží trochu tú rodinu utužovať, aj keď sú to doslova chladné skaly. To, aké sme tam mali destvo snáď nemusím písať 😀 A tiež obdivujem mamu, že do toho vkladá tolko energie, ale jednoducho má pocit, že si to tí ľudia zaslúžia, nech sú to aj tie posledné hovadá 😀

0silvia0
8. dec 2021

somariny, blbosti, hovadiny... neskladajte sa, kupte vy dvaja čo uznáte za vhodné a bodka. Poprípade načo riešiš svokrovcov? Nech si to riešia ich deti. Príliš sa pcháš do vecí, ktoré nemusia byť vôbec v tvojej kompetencii.

ayanamirei
8. dec 2021

by som ho najblizsie, ked bude chciet sex, poslala za sestrou, nech mu ona roztiahne nohy, ked ju ma radsej 🙈😅 debil

ella_price
8. dec 2021

@bykaterina Tieto vzťahy v rodinách bývajú hrozné. Ja keď to vidím, ako mamina strana žije a utužuje rodinu a oco sa tam musí pozerať na chladné zduté ksichty a v jeho očiach ten smútok, že on nemá takú rodinu, no- Je to celé na nič. Mama mu stále chce dať ten pocit rodiny aj z jeho strany, ale to je nemožné. A potom ľudia robia blbé veci a rozhodnutia.

ivkazba
8. dec 2021

@ella_price niekedy ani nemusia byť zlé vzťahy v rodine, či zlí ľudia. Niekedy stačí, že je človek úplne nepraktický. Môjmu ex som minulý aj tento rok ja vyberala darčeky pre jeho deti. Tento rok som sa dokonca na eshopy pod jeho menom prihlásila a nahádzala mu veci pre decká do košíka a on si to len zaplatil. Neprosil ma o to, ale keď som sa ponúkla (lebo ho poznám), hneď privolil, lebo inak by im kúpil niečo asi v tescu, pretože jednoducho nemá vkus na kupovanie darčekov. Takže v prípade autorky otázky je možno okej, že rieši darček a nenechá to na chlapa, lebo mohlo by sa stať, že jeho rodičia by od nich nič nedostali. Na druhej strane, ak chce veci riešiť, nech rieši, ale nech neobťažuje muža tým, že nevedia so švagrinou komunikovať. A k tvojmu tatinovi, žiaľ smutné je to, že sa takéto veci dejú.

loginexistuje
8. dec 2021

pozri co vobec riesis povedz muzovi ze kazdy kupijete svojim rodicom dohodnite si cenovy strop a hotovo neries alebo kup sama asi sa nechce s tebou skladat

ella_price
8. dec 2021

@ivkazba Ja tento príspevok preto beriem trochu s nadhladom. Ono písmenká znesú vela a kludne to mohla celé nafúknuť viac ako to v skutočnosti je. Hej je to smutné. Niektoré menšie rodiny majú len jeden druhého a ani takéto vzťahy si nedokážu poriadne udržiavať 😕

martina1201
8. dec 2021

Ahoj, nečítala som reakcie zien tak píšem svoje nazory. Keď vieš že sa nemusíte načo silis komunikáciu? Nech s ňou komunikuje jej brat. Jemu vnukni myšlienku a on nech sa zariadi. Nevezme na vedomie čo hovoríš, n vari, jeho rodina, jeho starosti.

Čo sa týka toho, že sestra je viac než ty, tak mám k tomu pár otázok. Ako dlho ste manželia, celý čas sa ťa nezastava? Nemali ste náhodou nejaku otvorenú hádku s jeho sestrou a ona mu to potom povedala ale tak, aby si ty z toho vyšla zle? Nemá jeho sestra pocit že si jej ukradla brata a nie si pre neho dosť dobrá? Dávaš otvorene najavo to, že ju nemáš rada? Viete sa s mužom otvorene porozprávať bez obviňovania toho že uprednostňuje sestru? Máte aj iné nezhody s mužom okrem toho že dáva vždy za pravdu sestre?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1angelika
8. dec 2021

Zapamätaj si jednu vec, ten kto sa najviac snaží a chce dobre je nakoniec vždy najhorší. Kúpte ten tlakový hrniec alebo niečo iné čo uznáš za vhodné ty, švagriná nech sa zariadi podľa seba. Keby padol potom nejaký komentár tak povieš, že si sa chcela dohodnúť ale z jej strany nebol záujem tak si ju nechcela otravovať a basta, viac to nerieš.

ella_price
8. dec 2021

@cocolino234 Takto keď to napíšeš, tak áno, urobila tu zo seba hysterku, ktorá si normálne nevie u seba poriadne upratať 😀 V prvom rade, vôbec by som takéto otázky nesmerovala na koňa. Ono tam zlyháva asi ovela viac faktorov ako len vzťah švagriná a ona. Toto bude dosť aj o komunikácii v manželstve.

ivkazba
8. dec 2021

@ella_price pre mňa sú tieto "nevzťahy" v rodinách ťažko pochopiteľné. Ja mám s rodičmi, bratmi a jeho partnerkami a oni s mojim skvelý vzťah, často sa navštevujeme a stretávame u našich všetci. Ale beriem, že nie každý má srdce a hlavu na to, aby podporoval dobré vzťahy v rodine. Na druhej strane, ak už nechce niekto robiť dobré vzťahy, aspoň by nemal robiť tie zlé.

0silvia0
8. dec 2021

@ella_price ono človek nemusí byť hneď chladné hovado, ale jednoducho si nepotrpí na darčeky ani na tie rodinné ceremónie. Niekto fakt nemá rád darčekovanie, prejavovanie citov. Dokonca kopa ľudí utužuje rodinné vzťahy len proforma, umelo, síce si veľmi nerozumejú, ale prinútia sa k návšteve, tam sa popretvarujú a idú domov. Niekto tejto pretvárky nie je schopný, na nič sa nehrá a potom pôsobí na iných zdudo a neprístupne. Je to o povahách, temperamentoch atď. Poznám okolo seba aj tých utužovačov, ale aj tých chlaďasov a zduté huby.
Moja kolegyňa napríklad učila muža desiatky rokov, že kyticu ako prejav lásky fakt ozaj naozaj nepotrebuje a nepotrpí si na tom a vyslovene si to neželá. Že pre ňu kytica neznamená že lúbim ťa.

ella_price
8. dec 2021

@0silvia0 Chápem ako to myslíš, len toto u nás by si musela vidieť. Viem, že starký raz prišiel domov z práce a kvôli manželke sa prestali rozprávať s jeho sestrou a mamou. Do konca života. Naposledy videl starký svoju mamu ako mladý a potom až na pohrebe. Doteraz nikto nevie prečo, ale ani v destve na nás neboli otcovi rodičia velmi dobrí a toto ho žerie bohužial celý život. Jeho sestra je presným odrazom ich rodičov.

bykaterina
8. dec 2021

baby ako sorry ale kurna komu ma povedat o svojich srackach ked nie muzovi ?
ci on ju ma iba na sex ? ved o otm nie je manzelstvo, rodina... ona mozno chce aby to v rodine ako tak fungovalo a oni ziadna snaha ? no tak by skratka skoncili u mna..
mne keby mm povedal ze asi nema cas odpisovat tak by si to za klobuk nedal hlavne ked maju dnes ludia mobil aj na WC aj v kupelni.. to su take vyhovorky ako v 1980 ked bola iba pevna linka.
mala normalne odpisat uz nieco mame vybrane a basta, a kraravana ide dalej

0silvia0
8. dec 2021

@ella_price tak jasné že nepoznám váš rodinný príbeh, môže to byť u vás celkom brutál, rodina čudákov. Ale nič s tým neurobíš, pokiaľ zúčastnení majú chuť pestovať svoje zduté huby. Akurát sa človek môže na tom poučiť, čo dokáže narobiť zaťatosť v rodinných vzťahoch.

ella_price
8. dec 2021

@0silvia0 Je to také, že oco tú lásku u rodičov nemal a potom je (teraz použijem trochu asi divný príklad) ako taký psík, ktorého odkopneš ale aj tak chce tú lásku aj keď tam jednoducho nie je. Kvôli takýmto veciam robia ľudia fakt šialené veci. Je to smutné a som rada, že takto to u nás nevediem ani ja ani manžel 😕

0silvia0
8. dec 2021

@ella_price ano, niektorí ľudia robia pre trochu pozornosti šialené veci. A určite detstvo je poznačené chladom a nezáujmom. Ľudia sa potom z týchto tráum dostávajú celý život.