Sestra dala dcére netypické meno

7. jún 2024

Zdravim vas. Trochu si tu idem vyliat slová..Nedávno sa sestre narodilo dievčatko a dala jej meno Samantha.. Ja som jej radila nech dá meno Elisa, lebo je to slovenské meno v rozsirenom kalendari a Samantha nie je slovenske.. Ide o to, že neviem ako ju mam volať.. Žijeme na Slovensku, je normálne ze dala také meno? A niesme romovia, viem ze oni davaju hocijake mena.. Neprestrelila to sestra trochu?

doriiis
7. jún 2024

Tvoja sestra má strašne nepríjemnú sestru.

viestta
7. jún 2024

Lebo Elisa uz je slovenske meno🙄

gribka1
7. jún 2024

Prečo to riešiš, je to jej dieťa, naozaj si sa tomu ani nemala venovať. Volať ju môžeš na x spôsobov.

autor
7. jún 2024

@viestta áno je Elisa je už par rokov v rozšírenom slovenskom kalendári asi od roku 2018
@doriiis ako to myslíš?

minenkak
7. jún 2024

Mňa zaujíma, prečo ťa to serie

autor
7. jún 2024

@gribka1 ona chce aby sme ju volali Samantha inak nie

barbora0308
7. jún 2024

Volaj ju po mene...Samantha 🤷🤦. Preco by si jej mala vymyslat iny tvar, ked si to ani rodic nezela?
Bohu vdaka, ze ta neman za sestru. 🥴

danica2711
7. jún 2024

ako ju máš volať? No Samantha, tak sa totiž volá, či sa to tetke páči alebo nie

deedol
7. jún 2024

pises v uvodnom prispevku, ze nevies, ako ju mas volat. nizsie pises, ze sestra chce, aby ste ju volali samantha. cize odpoved mas jasnu, nie? 🙂

viestta
7. jún 2024

@minenkak to, ze je v rozsirenom slovenskom kalendari vobec neznamena, ze je slovenske. Mas v tom hokej.
Lutujem tvojich pribuznych, lebo mat v rodine taku vegetu ako ty nebude asi med lizat

minenkak
7. jún 2024

@viestta 😀😀😀😀

gribka1
7. jún 2024

A čo, zakáže ti ju volať hocijako ináč? Vážne až takto?

martinkatinka
7. jún 2024

Volaj ju tak ako chcu. O chvilu bude aj tito meno v rozsirenom slovenskom kalendari.. Ked uz je tam aj ta Elisa 🤷

marikaan
7. jún 2024
doriiis
7. jún 2024

Myslím to tak,že ty si tá nepríjemná sestra.No tak ako volať dievča menom Samantha?🤔Žeby Ďuri alebo Karči?
No volaj ju Samantha.Nie každý rodič si potrpí na imbecilne prezyvky

vesimelonimarsista
7. jún 2024

Volaj ju jednoducho Samanta...to H v mene vyslovovat nemusis.

marca12
7. jún 2024

Respektuj nazor sestry. Normalne ju volaj Samanta a hotovo. Nechápem,co okoko toho robis take halo. Dievcatko dostalo pekne meno,nie sice podla tvojho vkusu,ale to ti nijako nemoze branit ju oslovit celym menom. Casom si snad zvyknes.

lenkasarka
7. jún 2024

@viestta slovenské ako sám Jánošík

snazilka_bio_mamka
7. jún 2024

akoze ona to bábo vynosila, porodila v bolestiach tak snád jej nebude sestra kecat do toho ako ju nazve. Keby mi toto povedala sestra na vyber mena vystrelim ju na Mars.

ankare
7. jún 2024

Nerieš,aké meno dala sestra dcére. Ty dáš svojej podľa Tvojho gusta. Volaj malú tak, ako to žiada sestra, musíš to respektovat.
Mne sa páči skratka Sami.

zuzanaete
7. jún 2024

Bezne aj, ked sa s nejakou novou rodinou zoznamujem, tak hlavne pocuvam, ako rodicia volaju svoje deti a tak ich aj ja volam. Rovnako na ihriskach. Ak niekoho volaju Daniel, tak mu nezacnem hovorit Danko. Sestra sa vyjadrila, ako ju mate volat. Mozno casom vzniknu aj nejake skratene verzie a mozno nie.

tamta
7. jún 2024

Podla mna je tento príspevok napísaný zámerne aby sa ocitol na Zltom slonovi 😃 Inak si to neviem vysvetliť 😄😄😄

evcagabi
7. jún 2024

je krstena samantha, tak ju tak volaj. Nechapem, cim ako prestrelila. Ty si prestrelila touto temou a tou zdutou hubou co teraz mas , tak si tu trosku poplackaj 😅😅😅 ze nedala na tvoju radu

tamta
7. jún 2024

Inak dúfam, ze sestra je na konovi a vyjadrí sa 😄😄😄

kristiii
7. jún 2024

Je to úplne normálne meno ako aj tá tvoja Elisa a je aj úplne rovnako "slovenské" ako Elisa. Volaj ju tak ako si želá sestra a nepruď v rodine.

sense
7. jún 2024

Nevieš ako ju máš volať? No predsa Samamtha je to jej meno. Rovnako ako by si ju volala Elisa keby jej da také meno.
Je to sestrino dieťa a môže dať meno aké sa páči jej, a nie aké sa páči tebe. Ty keď budeš mat dieťa tak si ho kľudne volaj Elisa.

jenny224
7. jún 2024

Elisa z Rivombrosy 😁

ns994
7. jún 2024

Sestra je matka dietata nie ty. Cize jej dala meno take ake chcela, ake sa jej pacilo. Tebe sa pacit nemusi. Ani Samantha ani Elisa nie je slovenske meno a je jedno ci je alebo neni v nasom kalendári. Volaj ju tak ako sa vola. Samantha. Ci prestrelila ?a preco ? Kazdemu sa paci nieco ine. Teraz sa davaju ine mena ako pred rokmi. Niekomu sa to paci niekomu nie. Jednoduche. Teste sa z babatka a nerieste hovadiny

estellas
7. jún 2024

Ja poznám jednu Samanthu. Ona sa volá Samantha Lea.
Je to netypické meno ale neznie to zle. Už som počula aj divnejšie mena napr, Sakura, Šeherezáda, Esmeralda.