Rozprávate sa o práci?

16. sep 2022

Je normalne, ze v praci sa nemoze nic diat? Zakazdym ked sa opytam manzela co nove v praci, tak mi nevie nic dokopy povedat. Ako je pravda, ze je tichsi, ale ze ani v praci sa jeho kolegovia velmi nebavia medzi sebou mi pride uz divne. Ako je pravda, ze su tam spolu len chvilu, mozno hodinku a potom ide kazdy von (pracu ma kazdy sam vonku, vo vnutri si to len pripravia) Teda ziadna kolektivna praca, kazdy si robi sam, ale aj tak stoja vedla seba, tak tam musia par slov prehodit, nie? Robi tam uz 7 mesiacov. Mate tiez takych tichsich kolegov?

dskjhfdlkdjhl
16. sep 2022

Ak tomu dobre rozumiem, Ty cakas, ze Ti bude hovorit o tom, o com sa bavi s kolegami v praci. Ty tych jeho kolegov poznas? Vyznas sa v tej praci, ktoru manzel robi? Lebo ak nie, tak nejako nevidim dovod debatit o tom.
A kolegov mam roznych, kamaratim sa iba s niektorymi, ale o nasich debatach potom nedabatim s mojim muzom.

babovka2321
16. sep 2022

Si si ho pomylila s kamoskou, ze od neho chces chlapske drby? 🙈 Mne muz rozprava o praci, ale teda zvycajne to su veci technickeho charakteru, no my sme z rovnakeho odvetvia. Tiez mi nerozprava, o com sa s kolegami bavia (teda rozprava, ale velmi vynimocne, ked ho nieco pobavi).

mariaveronikag
16. sep 2022

pozri, deje sa určite niečo, len Ti to asi Tvoj manžel nezreportuje, alebo sa mu zdá, že to sú bežné veci, nič extra, čo by stálo za zmienku. Keď sú spolu tak krátko, možno fakt nemá čo povedať. Ak sa bavia výlučne o práci, organizovaní dňa, no nemá Ti čo povedať. Nevidím v tom nič divné.

doriiis
16. sep 2022

Ano rozpravame sa o praci castejsie a dlhsie nez je zdrave🤦...ale robime v jednej firme.On pozna mojich kolegov,ja jeho....a rozumieme ( aspon scasti) praci toho druheho

beckynka89
16. sep 2022

Možno chce mať doma pokoj od práce a nechce sa mu hovoriť o práci. Môj tiež nič nehovorí. Aj keď sa ho pýtam, tak povie: nič také... 😄 potom ho niečo napadne počas dňa, ale inak sa tiež velmi nebavíme o práci. A asi je to aj lepšie. Prácu treba nechať v práci a doma sa venovať príjemnejším veciam. 😊

deti95060810
16. sep 2022

mm toho veľqa tiež z práce nenahovorí... momentálne rozpráva o kolegoch ktorí chodia na huby a kde boli a koľko našli... Ale nejaké súkromné veci ohľadom manželiek - nie.
To skôr syn mi porozpráva viac, to už poznám z rozprávania kde koho - ale osobne nie.

autor
16. sep 2022

Takze nemusim sa bat, ze ho tam nejako neprijali, alebo ho nemusia a pod 🙈

viestta
16. sep 2022

Porozpráva len keď je niečo mega dôležité. Ja tych ľudí nepoznám, neviem co by mi o nich referoval. Ja tiež poviem len keď sa udeje niečo mega dôležité. Co mu budem vykladať o ludoch, ktorých ani nepozná?

petamich
16. sep 2022

sme s muzom kolegovia a napriek tomu, ze viem, ze sa toho deje az az - moj muz pride a povie, ze v robote bolo dobre alebo nic extra, som vybavena 🙂 nepride mi na tom nic cudne, jednak viem, koho som si vzala a nie je jediny chlap v okoli, ktori neriesi drby, neriesi nejako extra sukromie s kolegami, tak co mi bude rozpravat

dskjhfdlkdjhl
16. sep 2022

A Ty si jeho chuva? Snad je dospely a vie sa v praci sam o seba postarat.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. sep 2022

@zoro9836 asi aj take to spolocne kvakanie mi chyba 😁

modraslamka
16. sep 2022

ano, ja som doma na materskej a pred tym sme pracovali spolu takze poznam prostredie i ludi a ked pride domov tak ako prve sa pytam ako bolo v praci, co nove, a uz len cakam ten nadych a spusti😅🙈 porozprava si ponadava, posranduje i ja sa dozviem pikosky😁 no a potom viem ze sa bude venovat len nam a nebude ho s.at robota

autor
16. sep 2022

@modraslamka super 👍 aj ja som na materskej a mozno to bude aj tym, ze cakam nejake zaujimavosti na predebatenie 😁

ninusa221
16. sep 2022

Rozprava niekedy az moc je automechanik v jednej firme, skor mi rozprava o aute co robil. Popravde nebavi ma to pocuvat ked sa do toho nerozumiem😀. Takze jednym uchom dnu druhym von

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. sep 2022

@zoro9836 ako normalne sa bavime o barscom, len ta praca akosi "pokulhava" 🤷‍♀️ a ja baba zvedava na materskej, ale tak asi sa tam fakt nic take nedeje za tu chvilku co je tam

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marca12
16. sep 2022

Ja tiez doma nehovorim o praci a uz vobec nie to,o com sa bavime s kolegovcami. Ak je nieco,co stoji za zmienku,tak spomeniem,ale inak vobec neriesim pracu. Nie som typ cloveka,ktory pride domov a verklikuje,co za den zazil.

autor
16. sep 2022

@zoro9836 no ved daj nejaky priklad co sa neda povedat 🙂

autor
16. sep 2022

@dskjhfdlkdjhl Preco hned chuva? Mozno len starostliva o svojich najblizsich...

h2
16. sep 2022

Bože, ja sa muža zo slušnosti opýtam, ako bolo v práci, ale som fakt rada, keď ma nezačne zaťažovať svojimi pracovnými problémami. Keď má náladu mi o práci porozprávať, vypočujem ho, ale ináč ma to srdečne nezaujíma. Aj ja mu o svojej práci rozprávam zriedka. Robíme v diametrálne odlišných odvetviach. Radšej sa bavíme o iných veciach. Doma chcem mať od práce pokoj. Od tej svojej aj od tej jeho.

dskjhfdlkdjhl
16. sep 2022

Je dospely, snad aj svojpravny, takze keby nieco nebolo v praci v poriadku, tak by to snad riesil sam. Su mnohe ine temy, o ktorych sa manzelia mozu bavit.

viestta
16. sep 2022

Niektoré ženy by vyvrátilo keby vedeli o com sa ich chlapi bavia v šatni v robote. Naozaj by nerozdychali, keby to vedeli.
Ale tebe chýbajú hlavne klebety. Tak toto ani ti najzhovorcivejsi v chlapskych kolektivoch neriešia. To skôr pokecaju o kozach Zuzky z uctarne. A o všetkých kozach, na ktoré si ktorýkoľvek z nich spomenie. Keď preberú všetky kozy, pochválila sa svojimi ulovkami. Hubarskymi, rybárskymi aj kadejakymi inými. A potom si v druznej spolupráci ponadávaju na šéfov, manželky, svokry, vládu, futbal, hokej a cenu benzínu.
Ano, v mužských kolektivoch sa toho veľa preberie, a ženy o tom vôbec netreba informovať.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
16. sep 2022

Prídem domov z práce chlap saa pýta ako bolo v práci? Moja odpoveď: Dobre a debata skončena. Keď sa ho to opýtam ja, tak po pol hodine aj ľutujem ze som sa ho spýtala. Lebo rozmýšľam ci sa vôbec niekde medzi tým monologom aj nadýchol.

Ty vieš ci bol taky vzddy alebo sa to zmenilo náhle.

sisaka
16. sep 2022

Nebavim sa s mužom o jeho robote, ak sa niečo zaujímavé stalo, tak niekedy niečo povie, inak nie a ani ma to nezaujíma. On sa ma tiež nevypytuje a tiež mu sem tam niečo poviem, ak je to zaujímavé a môžem (môj muž je dosť ukecaný, tak sa bojim, aby sa niekde neprekecol a nepovedal, čo nemá)

autor
16. sep 2022

@viestta Haha, super napisane 👍👌😅

autor
16. sep 2022

@zoro9836 no dobre, ale aspon suhlasis s @viestta? 😉

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz