Rodičom vadí, že sa u nich dlho sprchujem

26. sep 2024

Ahojte,som už dospelá,krátko po škole ,zháňam si momentálne prácu no problém je že mojim rodičom vadí keď sa sprchujem každý deň ževraj zbytočne vody ale pritom to je 5 minútová sprcha a to isté s toaletným papierom ,že sa rýchlo mina ,tešila som sa že ked prídem po škole z iného mesta tak že spolu budeme tráviť čas atď. ale nechápem prečo im vadia také veci keď to fakt nepreháňam,nepoviem keby sa sprchujem 4x denne atď.. príde vám to normálne ? Podotýkam ,že síce nepracujem ešte ,ale stále chodím do obchodu,na poštu,do zasielkovne,umývam riad po rodičoch stále ,lebo nechávajú v drese,vynašam stále kôš,upratujem byt okrem varenia robím resp.vsetko

pribinak
26. sep 2024

Prišiel čas osamostatniť sa. Dávajú ti to zreteľne na javo

eeffka
26. sep 2024

Po skole si sa vratila? Zrejme si uz odvykli od dietata, smutne tak ale xo uz. Cas osamostatnit sa az bude za co.

sweet20
26. sep 2024

Bud ti naznacuju, ze mas odist alebo pokial im neprispievas na domacnost, alebo nekupujes potraviny, napr. Aj ten toaletny tak ti chcu naznacit aby si im prispievala na domacnost.. Si na urade prace?

tiezjedna
26. sep 2024

@eeffka nevrátila. Ona skončila školu, zháňa prácu a rodičom vadí, že míňa veľa vody a toaleťáku 🙂 Úsmevné... Rodičia jej jasne dávajú najavo, že má začať pracovať a prispievať na domácnosť.

katkaseiner
26. sep 2024

skola predpokladám skoncila v juni.... študuješ na vysokej skole? Ak nie, je cas si najst aspon nieco aby si prispela do domacnosti alebo sa osamostatnila a odisla

ina2405
26. sep 2024

Snaž sa nájsť aspoň brigádu a kým si nenájdeš prácu, tak rodičom aspoň niečo prispievaj. Ak rátajú každé euro tak sa im nečudujem. Si síce ich dcéra, ale už nie si dieťa. Keď si nájdeš prácu, osamostatni sa.

rawmamka
26. sep 2024

Ahoj, zakiaľ si nenájdeš prácu na TPP, vezmi akúkoľvek brigádu a prispievaj finančne na chod domácnosti. Spýtaj sa koľko platia za vodné stočné a tam prispej polovicou nie tretinou, keďže zrejme míňaš viac vody ako oni dvaja spolu (ak sa sprchujú raz dvakrát do týždňa ako to zvyknú robievať starší ľudia) a toaletný papier nakúp do zásoby. Ostatné náklady na bývanie hraď v jednej tretine, iba tú vodu by som na tvojom mieste hradila polovicu. Vieš, kým nazačneš prispievať finančne, majú právo stanovovať podmienky a komentovať tvoje zvyky pri spotrebe v domácnosti. V prvom rade sa teda začni správať ako dospelá, ak chceš aby ťa rešpektovali ako dospelú. Predpokladám, že prácu nehľadáš aktívne 8 hodín denne, takže kľudne ber brigádu v obchode, v sklade, na pošte....kdekoľvek, kým si nenájdeš riadnu prácu. Zrejme ťa rodičia aj živia (strava, drogéria, lieky, šaty, obuv,...) a už sú vyčerpaní starostlivosťou o teba. Ja mám tri deti, najstarší má 25, je doktorand, ale brigády má od 14 rokov ( prvá brigáda bol roznos novín a keďže ešte oficiálne nemohol brigádovať, tak zmluva bola písaná na jeho starú mamu, boli to také jeho peniaze navyše 🙂, používal ich absolútne podľa svojho uváženia na drobnosti, darčeky pre kamarátov,....) a už pár rokov primerane prispieva na všetko, je to pre neho samozrejmé, aj keď nie sme na jeho príspevok odkázaný, odkladáme ho bokom. Ale pre neho je dôležité, aby vedel a cítil, že sa dokáže postarať o seba sám a nie je príťažou pre rodinu, keď má dve zdravé ruky a nohy.

diewcatqoo
26. sep 2024

Tak to keby mali mna, trafil by ich slak.. su dni, kedy sa sprchujem aj 3x denne 🙂

0silvia0
26. sep 2024

povedz im, že im náklady na vodu vykompenzuješ vo výplate. Tie nákupy, umývanie riadu a upratovanie nie je nič extra čo by si v domácnosti robila. Ideálne keby si si našla aspoň brigádu.

minesasubu
26. sep 2024

Už si tu raz pisala , ohladom toho že kamoška vravi že doma moc pomahaš
najdi si prácu čim skor a osamostatniť sa

ankare
26. sep 2024

Smutné. Nespravis s tým nič. 😔

michelle567
26. sep 2024

Osprchuj sa keď rodičia nie sú doma a nebudú mať reči 😄 a teda hľadať prácu a prispievať 🙂

lenka.25
26. sep 2024

Treba si nájsť prácu , minimálne brigádu .Nemám ešte tak staré deti, staršia mi tento rok iba maturuje ,ale keby skončila školu , určite by mi nevadilo, že sa sprchuje aj sto krát denne , ale to, že by tri mesiace po škole nebola schopná sa začleniť do pracovného života, to by mi na 100 % vadilo ...a možno s tým by súviselo , že by mi začalo vadiť , už iba keby chytila klucku na kúpelke , naozaj neviem .

hugoboss1923
26. sep 2024

Človek sa má sprchovať každý deň. Nechápem výtky tvojich rodičov. Oni nedodržujú základnú hygienu? Mohli ti rovno povedať, že by boli radi, keby si bola finančne sebestačná a podporili ťa v hľadaní brigády či práce na TPP, a nie ísť na teba takýmito rečami.

0silvia0
26. sep 2024

@hugoboss1923 presne tak, nevedia povedať narovinu, tak to hovoria obkľukou: načo sa toľko sprchuješ, keď ani do roboty nechodíš a nemáš byť z čoho spotená/špinavá

andrejkap123
26. sep 2024

Velmi ma mrzi co zazivas. Ku mne sa tak moji nikdy nespravali a tak isto moja dcera sa bude citit vzdy ako doma a vitana. Nikds by som jej neodopierala sprchu, toaletak preboha. Nie, nie je to normalne.

rawmamka
26. sep 2024

@hugoboss1923 @0silvia0 Tam bude problém na oboch stranách....nevieme, či a koľkokrát jej už povedali, aby si hľadala prácu, riešila aspoň brigádu a prispievala na chod domácnosti. "Múdremu napovedz, hlúpeho postrč." hovorí príslovie 😉.

jumama
26. sep 2024

Vzdy sa zamysli nad pricinou, toho co ti hovoria. Ak ich mrzi, ze sa mina vela vody, moze to mat rozne priciny - su setrni, alebo mozno vedia, ze im pride nedoplatok a vsetko tak zdrazelo, ze musia setrit aj na vode, alebo su tak ekologicki... a ked pochopis pricinu, tak pochopis, ze to nie je tebou samotnou. Napriklad moj muz si vychutnava dlhe sprchovanie, pretoze doma tak setrili. Adela Vinczeova zvykne zase vsade rozpravat, ze sa sprchuje ekologicky - namoci, zastavi vodu, namydli, pusti vodu, oplachne - teda minimalizuje mnozstvo minutej vody - ona ma ekologicke dovody. Proste skus pochopit a prijat dovody svojich rodicov a nehladat problem sama v sebe.

skeblicka777
26. sep 2024

Jaaj ženy, z jednej strany sa tu píše, že niektorí sa nevedia postarať o seba, mama hotel je pre nich dobrý a podobne. Na druhej strane sú divní rodičia, ktorí sa snažia, aj keď nie priamo povedať svojej dcére, že by sa mala zamestnať, lebo všetko ide Hore a treba prispievať. Možno majú rodičia rozpočet a chcú si "dopriať" aj sebe, veď isto dcéru podporovali počas školy a zvýšenými nákladmi budú musieť zasa len šetriť. Teda môj syn pracuje, raz prispeje, inokedy nie - mali sme dohodu 200e, ale raz bol chorý, potom mal pokazené auto a podobne, čiže veľakrát mu nevyšlo.
Autorka pomáhanie v domácnosti je normálne, keď neprispievas, tak aspoň toto sa snaž a nie sa sťažovať, že musíš umyť riad po rodičoch. Ja otvorene poviem, že mňa neskutočne vytáča, keď môj syn ani nepomôže, ani neprispeje, len si tak pláva.

lenicka999
26. sep 2024

Skôr mi to príde že rodičom bude vadiť na tebe viac toho. Že si to spravila tak a nie tak a podobne. Je načase osamostatniť sa.

bullinka
26. sep 2024

Nespravís s tým nič. Neviem, či ti niečo naznačujú. Ale jednoducho to sú rodičia ( nechcem napísať starší ľudia 🤣 ). Majú svoje vrtochy. A podľa mňa si to ani neuvedomujú, že robia niečo zle. Ja na tvojom mieste by som si čo najskôr našla prácu a osamostatnila sa. Podľa mňa toto ich správanie, aj keď to nemyslia v zlom, môže nepekne ovplyvniť váš vzťah. Jednoducho je čas opustiť hniezdo. Zatiaľ to ostáva len to predýchať.

doriiis
26. sep 2024

😂....poznám.Preto som vypadla z domu tak rýchlo,ako sa dalo.Ani sa nepýtaj z koľko minútovej sprchy som vyliezla pred chvíľou.Tvoji aj moji rodičia by dostali infarkt.

bonboniera
26. sep 2024

Koľkokrát sem ešte budes písať? Ty zasielkovna 🤦‍♀️

sense
26. sep 2024

Takto , nie nepríde mi normálne že tí rodičia vytýkajú denne sprchovanie a míňanie toaletného papiera, na druhej strane škola skončila v polovici júna? Je koniec septembra. Prečo ešte nemáš prácu alebo aspoň brigádu? A teda úprimne hanba by ma fackovala keby je mama v práci, ja doma a neupracem
A apropos co si zmenila od založenia poslednej témy? Zjavne nic

0silvia0
26. sep 2024

@bullinka keď má naša maturantka alebo učnica cca 19 rokov, pokojne to nemusia byť žiadni starší ľudia, môžu mať aj cca 40 rokov, ale môžu byť aj starší. Predpokladám, že autorka sa už aj tak neozve.

rawmamka
26. sep 2024

@sense Veď to, že tu zrejme nejde o to, že rodičia jej nedoprajú, ale o to, že už im lezie na nervy, že doma majú dospelú nezamestnanú dcéru, ktorá si myslí, že ak chodí do obchodu, na poštu, vynáša smeti a upratuje byt, tak je to vlastne v pohode a majú byť spokojní, že pomáha v domácnosti. Wtf...

cukroska
26. sep 2024

Tak rodičia Ti chcú tým povedať,že keďže bývaš naďalej a stále s nimi je čas prispievať na domácnosť. Preto aj tie výčitky .Proste Ti nepriamo naznačujú,že si už dospelá a máš prispievať do domácnosti rovnakým dielom ako oni .Je čas zobrať zodpovednosť za seba. Aj to je prvý krok k dospelosti a zodpovednosti.

bullinka
26. sep 2024

@0silvia0 áno, tiež som nad tým uvažovala,že nie vždy musí ísť o naozaj starších ľudí. Skôr som to naozaj porovnávala s mojou situáciou. Síce ja som po škole odišla, no viem,že keby som zostala,bolo by to podobné. A to naši malí pred 60tkou. U môjho muža to nebolo iné. Musel tiež zdrhnúť, lebo furt dačo. A to pracoval.

viestta
26. sep 2024

Spytam sa ta inac: Kto zaplati tu vodu, ktoru minies? Kto zaplati ten toaletak, ktory minies? Kto zapleti elektrinu minies? Vodu na pranie, nakupy, ktore robis...

rawmamka
26. sep 2024

@bullinka Ono je to zrejme tak ako v tej reklame 😉 ....deti sa v určitom veku túžia osamostatniť a "vypadnúť" z domu, lebo furt dačo 😉 ..... a nemyslime si, že rodičia netúžia po tom tiež. Aj keď im je prirodzene ľúto, keď deti roztiahnu krídla a vyletia z hniezda, ale na druhej strane, ak sú to aktívni ľudia ešte stále plní života, tak po tom tiež túžia. Túžia znovu po slobode, starať sa iba sami o seba, užívať si voľný čas a oddychovať podľa toho ako sa mi páči a ráči, či už aktívne alebo aj pasívne. Nie je na tom nič zlé, je to prirodzené a ak rodičia deti vychovali dobre a mali pekné vzťahy, tak sa deti radi vracajú na návštevy, krátke prespávačky, neskôr dávajú svoje deti svojim rodičom na prázdniny.... a kruh sa pekne uzavrie ❤. Ja som práve v takej situácii, že dve deti z troch mi už viacmenej vyleteli z hniezda (študujú mimo SK), zostalo nám doma posledné, ale aj to sa chystá na svoj let 🙂 a my sme s tým s mužom zmierení a už sa aj tešíme na to, že znova budeme my dvaja, aj sa nám cnie za časmi s malými deťmi, ale nezúfame, lebo aj toto obdobie je krásne a pred nami sú časy, ktoré budú presne také aké si ich urobíme 😉.