Rodíčia nevedia pochopiť, že chceme byť sami.

simik238
6. okt 2019

Ahojte...žijeme s manželom v zahranici. S rodičmi som v kontakte každý deň, keď prideme na Slovensko oni chcú aby sme boli stále u nich pritom mame svoj byt kde sme keď prideme zo zahraničia. Jasne chápem že im chybám a aj oni mne ale už mi to pride prehnane teraz sme na SK tretí deň za tie tri dni sme boli stále s nimi aj sme u nich spali, s rodičmi s manželovej strany sme ešte ani neboli. Naši si už zobrali dovolenku na cely týždeň aby boli s nami, chcú vedieť presne aké mame plány, o koľkej kam pôjdeme a všade chcú chodit s nami. Nemám problém aby sme išli všetci spolu niekam ale nie každý deň a všade napríklad aby išli s nami do wellness mi pride divne. Keď sme v zahraničí tak sa s manželom niekedy aj týždeň nevidime keďže pracujeme na smeny a teraz by sme chceli byt spolu aj trosku sami, keď to našim poviem tak nepriamo medzi riadkami tak ako keby to nechápali ale zase keď by som im povedala priamo na rovinu oni by sa urazili a toto nechcem mame ich veľmi veľmi radi a nechceme aby sa cítili tak že nám vadia a nechceme s nimi tráviť čas...ženy poraďte čo robiť, ako to povedať tak aby to nezobrali zle a urazili sa

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simik238
autor
6. okt 2019

@zuzpap to je to že my si neplánujeme veci do predu, keď ráno vstaneme a sa rozhodneme že chceme ísť tam a tam tak ideme. Ja si rodičov vážim a som rada že majú o nás záujem ale už mi to pride trosku prehnane

3009
6. okt 2019

@simik238 vži sa ty do situácie, že si ty na ich mieste. Nečudujem sa, že chcú s vami tráviť čas. Ak by na vás kašlali zasa by vám to vadilo. Treba im povedať aký máte program. Ak chcete byť sami, tak to si zariaďte ak ste mimo SK. Veď sem ste prišli na pár dní a chcete tráviť čas s tými, ktorými nemôžete byť ak ste mimo SK. Ak tu už nebudú, tak by si rada s nimi aj niekam išla a nebude sa už dať.

diewcatqoo
6. okt 2019

Ahoj, my to mame podobne. Treba im to narovinu povedat, ziadne naznaky, ziadne medzi riadkami. Citlivo vysvetli, ze ta tesi ich zaujem, ale to, ze ste prisli "domov", neznamena, ze im budete sediet za zadkom. Ze mate dovolenku a chcete sa venovat aj sami sebe, aj manzelovym rodicom, aj kamaratom... mate aj svoj zivot, svoje zaujmy.
A ak sa im to nepaci, nabuduce na dovolenku nemusite prist k nim, ale niekde k moru. Moja mama bohuzial pochopila az po tejto vyhrazke a teraz, ked sme u nich, tak nas posiela niekam von, aby sme si sli oddychnut a nesedeli furt len u nich 🙂

simik238
autor
6. okt 2019

@diewcatqoo a keď som povedala aby si nebrali dovolenku že ja neviem čo bude že radšej nech si zoberú dovolenku na Vianoce a pridu k nám tak nie. Chcem chodit na sk chcem ich vidiet, tak isto aj starých rodičov a rodinu z manželovej strany ale toto pre mna nie je dovolenka neviem si tu oddýchnuť

patka06
6. okt 2019

je to prehnané, ste dospelí ľudia a máte právo na vlastný program, daj im harmonogram kedy a ako budete tráviť čas s nimi a ostatné im na rovinu povedz, že je mimo nich, chcete sa stretnúť aj s manželovými rodičmi, so svojimi priateľmi na Slovensku.

limetka69
6. okt 2019

@simik238 normalne im vysvetli, ze cas musite vydelit tromi, jedny rodicia, druhy rodicia a samy. ze sa malo vidite hoci spolu byvate a chcete si svk uzit aj o samote. milo s kludom, mali by to pochopit. vsetko je o komunikacii, ak sa napriek tomu urazia, je to ich problem, nie tvoj, uz by som saclen opytala, ci tu chvilu co vas vidia chcu robit drahoty 🙂

deti95060810
6. okt 2019

no si len troška staršia ako môj syn a myslím že by som reagovala asi tak ako tvoji rodičia...😉
Si jedináčik?

judar
6. okt 2019

A medzi riadkami je chyba aj v tebe...tebe sa nelubi ze chcu byt cely cas len s vami ale ako si napisala si snimi kazdy den v kontakte a to ta ani za nic na svete nenapadlo to ze ked su proste takto na tom tak ze im nebudes priamo pisat/volat odkedy dokedy ste znova na Slovensku?...to je taky problem z tyzdna spravit dajme tomu tichu polku venujuc sa jeden druhemu a zamlcat im to proste a tu dalsiu sa im venovat? ...

v_alika12
6. okt 2019

Presne tak im to povedz, ako si to sem napisala. Pekne si to vystihla. Isto sa neurazia. Ja byvam o ulicu a odkedy mam dieta, nasi si vyzaduju denne ho vidat 😂 obcas je to uz strelene. Ale treba sa preniest. Nebudu tu vecne. Nech sa tesia

staronova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
6. okt 2019

pre rodičov je ťažké, že si od nich tak daleko a ja chápem aj ich snahu byť s vami ked ste tu. každého rodiča čo nevidí deti len parkrát ročne by asi zamrzelo keby príde na 7 dní napríklad a z toho sú spolu 1 deň. Ja by som radšej domov/k ním chodila na návštevu a vyslovene by to bol čas venovaný len rodine a ak chcete byť sami a mať reálne dovolenku radšej ten welness s ubytovaním, Teda rodičia by vedeli že budete s rodinou 3 dni a zvyšné 3 idete napríklad niekde inde a máte to ako dovolenku, nie celých 6-7 dní sa snažiť aj uspokojiť rodinu a aj užiť si čas osamote, to nejde dokopy podľa mňa

luckamorka
6. okt 2019

@marsmykkok ale oni tu majú svoj byt kde tiež treba chodiť a starať sa oň

montemotherone
6. okt 2019

@simik238 Bez emócií v pokoji im predstav harmonogram na voľné dni. Vtedy ideme tam, vtedy tam... tak sme sa rozhodli. Bodka.
Ale inak, ja by som to brala, keby so mnou rodičia chceli tráviť toľko času... Nuž, každý máme ale inú skúsenosť, cestu... 🤷

lintu
6. okt 2019

Keď to nejde nepriamo, povedz im to priamo. Áno, tvoja požiadavka by sa sprvoti dotkla asi každého. Normálny človek ťa však aspoň časom pochopí a nebude z toho robiť problém. Tých pár dní doma je naozaj veľmi málo deliť medzi toľko ľudí.
Čím viac budeš tieto veci s vašimi odďaľovať, tým to bude len horšie.

drobcek53
6. okt 2019

Neviem ako často ste na slovensku (čo je podľa mňa podstatná informácia), ale predpokladám, že nejak často to nebude. V tomto prípade to ja osobne chápem... Ja si čas s rodinou nesmierne vážim, nikto tu nebude večne, a ak by som žila v zahraničí dni na slovensku by som sa snažila využiť naplno s rodinou - mojou, aj partnerovou - takže to by som si nejak logicky naplánovala a prerozdelila čas medzi tou a tou rodinou.. Plus teda ak sa treba postarať aj o byt na svk tak by som si vyčlenila aj jedeň deň na túto činnosť.
Príchod na slovensko by som určite nebrala ako príležitosť užiť si samotu a súkromie s mužom. Chápem, že ak pracujete na smeny nie je jednoduché nájsť si čas na seba navzájom, ale ja by som si radšej teda zobrala aj nejaké dni voľna na trávenie času s mužom v zahraničí (bez stresu aký opisuješ)...

Jednoducho a jasne - čas v zahraničí by som sa snažila čo najefektívnejšie využívať s mužom (aj pri práci na smeny sa dá ukrajiť čas pre seba, príp. ako som už spomenula nechať si nejaké dni voľna aj na zahraničie) a čas na slovensku by som venovala rodine a ostatným najbližším.

A hlavne.. takéto niečo by som riešila dopredu. Pár dní rozdeliť medzi x ľudí chce z môjho pohľadu logistiku a naplánovanie.. Aby sa vedeli aj ostatní zariadiť (prípadne teda zmieriť s faktom, že nebudem/e celé dni len u nich 🙂 ).. a zároveň aby to ja prežijem v zdraví :D (bez takýchto zbytočných stresov) a s pocitom, že som ten čas využila naplno efektívne s tými, ktorí sú mi srdcu najbližší 🙂 niekedy je fajn aj si naplánovať...

marsmykkok
6. okt 2019

@drobcek53 no presne, asi každého milujúceho rodiča by zamrzelo keby príde dieťa raz za rok na pár dní a ráno maximálne sa naraňajkuje 10 minút s nimi, potom jeden deň má vybavovačky, stretko s kamarátmi, večer príde unavené sa len vyspať, druhý deň bude zase celý deň preč s partnerom atd. preto za mňa radšej menej dní ale na 100 percent s rodinou a zvyšné voľno nech si zariadia tak aby rodina vedela že s ňou nebudú-najlepšie niekde mimo čo najdalej od nich. lebo takto je to tlak na nich, že si neoddýchnu a nestíhajú čo chcú a nikdy to nebude tak aby boli všetci spokojná a zase rodičia prežívajú sklamanie z toho že sú s nimi málo

simik238
autor
7. okt 2019

Že ako často chodime na Slovensko...tak napr tento rok sme tu boli v apríli potom v máji v auguste sme našich pozvali na vylet do Prahy a teraz sme sem prišli na 3tyzdne. A stále je tu možnosť aby oni prišli k nám, ja ich k nám volám stále a oni že potom potom prideme, odkedy sme v zahraničí cca 2,5 roka boli iba raz....cez týždeň mame termin u zubára a moja mama povedala že ona pôjde s nami🤷🏻‍♀️ Mám brata ktorý býva s nimi keď ide do prace moja mama mu robi desiatu, bali mu veci, nie preto žeby on si to nevedel spraviť ale preto že ona je až prehnane starostlivá a on si už nato zvykol a vyhovuje mu to takto a potom mamka urob mi to mamka chod tam a vybav mi to a to, včera keď sme k ním prišli on spal my sme sedeli v obývačke a moja mama len psst psssst Patrik spi rozprávajte tichšie o pár minút zase pssst psssst...tak volajú nás na návštevu my prideme a nemôžme ani normálne rozprávať lebo Patrik spi a mohli by sme ho zobudiť 🤦🏼‍♀️ Choré

juliet86
7. okt 2019

@simik238 ja ta uplne chapem. mam dve sestry co ziju v zahramici. najlepsieburobis ked so spravis harmonogram a rodicom povies priamo. tieto dni sme tam tieto dni sme tam tieto dni sami. moje segry su vzdy po pobyte na slovensku vyflusnute. neoddychnu si. uplne ta chapem

jana_eyre_2
7. okt 2019

ja mamu uz nemam, otca mam tazkeho invalida, co ani nevie mena mojich deti a kolko ich mam, vidavam ho raz do mesiaca.. s manzelovou mamou sa vidame raz do mesiaca, ale manzel jej pravidelne telefonuje..

starostlivi rodicia mi dost chybaju, avsak uplne ta chapem, ze ti pride prehnane aby vyzadovali vsetok tvoj cas ked si tu..

ja to beriem tak, ze ked su deti dospele, rodicia by sa mali na to aj nastavit, ze maju svoj zivot a rodicia tiez ten svoj (predpokladam, ze tvoji rodicia nie su ziadni 70tnici, ale este relativne mladi ludia)..

nie, nie som este v postaveni ze mam dospele deti, ale dufam, ze budem sa vediet od nich odputat natolko aby sa necitili utlacene mojim zaujmom, co sa ty zrejme citis..

ak by som bola na tvojom mieste tak by som uz na zaciatku uprimne povedala svoje plany - cize napr. pridem na 7dni a rozdelim si to - pondelok, utorok -moja rodina, budem tam aj spat a venovat sa len im.. streda, stvrtok manzelova rodina tak isto.. piatok, sobota moje plany a mozu byt aj take, ze sa zobudim a rozhodnem, ale rodicia tam zahrnuti nie su.. nedela je vpodstate odchod, ale ak tak by som mozno este stihla nejaku kamosku..

podla mna chodite na sk dost casto (co mam znamych co ziju mimo tak chodia mozno 2x za rok) ale ako dovolenku by som to ani nebrala - tu by som si naplanovala mimo takychto navstev..

kazdy to vzdy vidi inak, dolezite vsak je, aby boli obe strany spokojne, to je zaklad..

jankapepe
7. okt 2019

@simik238 a ja som si myslela že len chlapi sú mamickari...... úprimne ľutujem tvojho manžela. Ver že jedného dňa ti povie buď vy alebo tvoji rodičia.
Odstrihnúť pupočnú šnúru musíš ty keď to nevie tvoja mama. Si dospelá. To isté porad bratovi.

alexandra2010
7. okt 2019

ked chodime domov z Nemecka, tak len do svojho domu. Pristup nasich rodicov nas donutil spravit hranice a presne programy co my urcime. Mame ich radi ale nedovolime aby nam do toho kecali. Je to dlhorocna skusenost s nimi. A nas tak vycerpali tie pobyty doma, ze zacali sme menej chodit na slovensko a vzacnu dovolenku radsej inde stravit. Odvtedy je vsetko ok. Domov chodime 2x do roka na ca. 7 dni. Ale tazko poradit, to su komplexne veci, vztahy z detstva, pocity viny, vycitky z obidvoch stran...rodicia su niekedy tazky oriesok.

derdia
7. okt 2019

@simik238 no vies tomu sa hovori,ze neprerezali s tebou pomyslenu pupocnu snuru...ja napr.nepotrebujem neviem aky vztah s rodicmi...zato manzelovi bez nas nevedia zit...ale zase tak nejak sme ai to uz vydiskutovali a svokra ma mozno ma aj rada😁a svokor je tiez super chlap...
Ale to je o mne...
Nevadi k tvojej teme...normalne si s nimi sadni,povedz ,ze ked si prec tak ti veeeel i chybaju,ze sa na nich nemsierne tesis,ale ze strasne by ste chceli by s muzom aj sami...spravit si vylet,ze tak na dve noci,alebo tak...je to neprijemne,ale budete to riesit cely zivot,tak je dobre si to prediskutovat....ja som tiez musela upravit podmienky stretavania sa...a uz aj muz ma ra nas pokoj a klud od vsetkych....treba im to povedat s laskou a porozumenim lebo sa moze stat,ze ta to tak nastve,ze im to povies potom v hneve...a to bude horsie...

jana_eyre_2
7. okt 2019

inak zaujimalo by ma ako by vyzerala diskusia, keby si napisala, ze manzelovi rodicia chcu byt stale s vami 😅 asi by uz neboli zeny take chapave..

cawes
7. okt 2019

@simik238 ahoj aj ja zijem v zahranici uz 16 rokov, prve roky som chodila dompv kazde tri mesiace, ked sa narodil maly robila som to dalej dalsie dva roky. Potom som zistila ze na sk nie je dovolenka, ze sa vratim spät do zahranicia a som viacej unavena ako predtym. Proste zidne sukromie, vsetci stale pri mne atd. Ano vazim si to, je to fajn mat pro sebe rodinu ale ja si potrebujem odpocinut aj od kolobehu doma. Neskor sme to vyriesili tak ze sme cestovanie obmedzili na 3x za rok v lete na tri tyzdne to chodim sama z malym a lietame kade tade beriem vzdy moju mamku. Potom vianoce alebo oktober a este raz okolo velkej noci. Takto to vyhovuje kazdemu zvysok roka chodime z muzom na dovolenky inde, v zime welness a v lete more. Porpitom obcas spoznavaci zajazd.

asia83
7. okt 2019

@simik238 ÚPRIMNE KOMUNIKOVAŤ!!! Ľudia chcú byť za pekných, milých, dobrých a preto klamú, respektíve nepovedia pravdu. Určite sa neurazia, pokiaľ im to správne podáte. No musíte to risknúť. Ak nie, tak ich majte pri sebe 24/7.

asia83
7. okt 2019

@jana_eyre_2 👍👍👍

ola101
7. okt 2019

@simik238 tak ale niekedy to treba aj narovinu povedať a buď to pochopia ale sa urazia a potom ako sa urazili, tak sa odrazia. Veď zase toto sa stále trpieť nedá!

pavucikvet
7. okt 2019

tak z 3 tyzdnov obetovat tyzden na rodicov mi vôbec nepríde prehnané. Keby na teba kaslali, tak píšeš statusy, ze prídeš na SK a nikto o teba nezakopne.

ericavargo
7. okt 2019

@simik238 ja mam nieco podobne,len v opacnom garde, mam taku svokru, ktora mi neda dychat. Jej to povedat nemozem, keby mi to robila mama, tak sa s nou porozpravam...