Psychické týranie od ex

kveta
9. feb 2014

Mam kamaratku, ktoru opustil manzel pre milenku. Uz pocas manzelstva sa objavili znaky psychickeho tyrania, izolovania, ekonomicke tyranie, ohovaranie,...

Napriek rozvodu jeho snaha ublizovat exmanzelke trva.. Mam otazku na tie, co ste to prezili.. Preco ten muz venuje tolko energie na nicenie svojej ex, ked sam odisiel a je spokojny v novom vztahu? Ako sa ta spirala nasilia da zastavit? Co ju zastavilo u Vas? Dakujem.

K fyzickemu nasiliu v tejto rodine zatial nedoslo, ale nepoznam ziadnu oblast zivota exmanzelky, ktoru by ex este nenapadol.. Je to inteligentny pachatel, takze vsetko sa deje bez svedkov a dokazy na oficialne riesenie nie su.

mima4
9. feb 2014

@kveta deje sa to preto, lebo je to zakomplexovany psychopat...

inak, psychopati sa vyskytuju najcastjesie prave u tych inteligentnych ludi 😉

kveta
autor
9. feb 2014

@mima4 No, to by na neho sedelo. Ale co s nim?

mima4
9. feb 2014

@kveta tuto vec som zatial neriesila a nechcem tu perlit zo sudnej siene, takze najlepsie ako dalej postupovat by sa mohli vyjadrit baby, čo to zazili a riesili.

sissy27
9. feb 2014

@kveta nemá zmysel sa rýpať v tom, prečo je niekto chuj a lieči si svoje komplexy na exmanželke, dôvodov by sa dalo nájsť veľa... odpoveď na otázku ako to zastaviť - ignorovať... nedať sa vyviesť z miery, nebáť sa, neodpovedať na smsky, telefonáty, emaily, aj keby mala na jazyku tú najštipľavejšiu odpoveď, tak ju prehltnúť a udrieť do steny, ako jemu odpovedať... ignorácia totiž bolí najviac...

kveta
autor
9. feb 2014

@sissy27 Musi mu odovzdavat dieta. Vacsina vyhrazok sa momentalne deje pri kontakte kvoli dietatu. Dieta z toho zacina byt na prasky.. ☹

macamac
9. feb 2014

@kveta je to jednoducho debil, ktorý síce má, čo chcel, ale nedopraje svojej ex kľudný život
poznám z blízkeho okolia podobný prípad a čím ďalej, tým viac sledujem, že to asi nikdy neskončí
teda raz hej, smrťou toho týpka....sa ex uľaví...ak ho prežije pri zdravom rozume 😒

tomikejt
9. feb 2014

@kveta pomoze jedine ignoracia. Ak ta nezabera, tak zmenit tel. c. Ak sa nemoze vyhnut stretnutiu resp rozhovoru s nim, nech ma usmev na tvari a neda najavo strach, bolest. Myslim ze casom ho to prestane bavit. Najidealnejsie by bolo prestahovat sa do ineho mesta, ale viem ze nie vzdy je to jednoduche- praca, rodina...

tomikejt
9. feb 2014

@kveta aha, teraz citam ze je tam aj dieta ktore mu odobzdava.. Tak to bude tazsie, pozor aby nezacal dieta huckat proti matke, mne sa ex aj takto vyhrazal :-/

kveta
autor
9. feb 2014

@tomikejt Uz sa to deje.. Co si s tym urobila?

zeleny_cajik
9. feb 2014

@kveta ked najdes odpoved, daj vediet. U mojej kamosky toto trva uz 4 roky, on opustil ju kvoli jej najlepsej kamoske a aj tak sa sprava cely cas urazene a ako obet, to co si od neho musela vyypocut ci precitat, z toho rozum zastaval. Moja kamoska sa za tie roky dost obrnila, prerusila vsetky spolocne kontakty, majetok rozdelili a naucila sa predychat, nereagovat, ignorovat, neriesit. Aj tak mu stale prepina...1000x sme to prebrali, nenasli sme rozumne vysvetlenie okrem toho, co napisala mima - ze je to psychopat. A tiez na to doplaca najviac ich spolocne dieta.
Jedine, co moze teoreticky pomoct, je ked si kamoska najde noveho partnera, ktory bude vzbudzovat taky respekt, ze sa ex stiahne.
Inak ma dost desi, kolko je takych exemplarov medzi nami.

ukulela
9. feb 2014

ak sa jej vyhraza, ak je agresivny, tak nahravat - telefonaty, aj stretnutia.napr na diktafon. netvrdim, ze sa to da pouzit na sude, ci socialke, ale za pokus to stoji. hlavne ak pred dietatom nadava matke, alebo sa vyhraza.

kveta
autor
9. feb 2014

@ukulela Je to nezakonne nahravat bez suhlasu a neda sa to nikde pouzit.

tomikejt
9. feb 2014

@kveta ja som sa s malym prestahovala a exo postupne stratil zaujem, akurat mi obcas poslal sms kde skusal citove vydieranie, inokedy vulgarizmy ale ked som nereagovala tak ho to asi prestalo bavit a za malym tiez nebol uz skoro rok, asi je mu 50 km daleko. A akurat pred par tyzdnami mi zase po par mesiacoch poslal milu sms tak som si zmenila cislo.

zeleny_cajik
9. feb 2014

@ukulela Nic z toho nepomohlo Zuzane
http://www.pluska.sk/krimi/domace-krimi/strelba...
jej syn mal este za jej zivota na sme.sk blog o tom, ako sa snazia mamu ochranit a ako si z nich nase oct robia dobry den.

tomikejt
9. feb 2014

@kveta a keby kamaratka poziadala aby pri odovzdavani dietata bola pritomna aj soc pracovnicka? Viem ze sa to da, ak by kuratorke opisala co sa deje..

kveta
autor
9. feb 2014

@tomikejt Moze skusit. Len viem, ze soc pracovnicky nechodia mimo svojho pracovneho casu.

olivs
9. feb 2014

@kveta
@ukulela nevadi, tak mu to treba na zaciatku stretnutia (pri odovzdavani dietata) proste povedat ze vsetko nahrava. vtedy nemoze povedat ze o tom nevedel. (aj ked za suhlas sa to neda povazovat..)mozno by to trochu zabralo a krotil by sa..

satanka1
9. feb 2014

@kveta ignorácia a úsmev je najlepší bojovník proti takýmto bláznom..vlastná skúsenosť....hlavne nech je sebavedomá a nech sa nedá vykolajiť a nech sa s ním neháda.mne vedel ex zo začiatku volať viackrát za deň,teraz volá tak 2x za mesiac aj to mám pokazený deň

maminuska
9. feb 2014

@kveta neviem ako je staré dieta , ale ja som to urobila tak že som deti obliekla, dala im rupsačiky na chrbát a poslala výtahom dole kde ich čakal exo . Ked vyšiel hore , tak som otvorila dvere deti vyšli a ja som tie dvere zatvorila. Na nič sm nereagovala.
Čo sa týka telefonu , tak som si kupila nový a zablokovala som ho , sms mi hádzalo do nevyžiadaných správ. Všetky primitívne emaily som preposiala jeho matke a jeho frajerke ( tam to bolo nakoniec zbytočné , lebo som zistila že bola ich spolutvorcom ) - boli to emaily v znení že mi visia prsia že mám velý zadok a na nom celulitídu a také veci .... že som neschopná a nemožná .
Nestačilo to , tak som sa prestahvoala 80 km odtial a odvtedy mám ako taký pokoj .

sandracs
9. feb 2014

Myslím, že inteligentných psychopatov toto šikanovanie nejakým spôsobom dobíja. Ten pocit že majú nad niekým moc. Niesom psychológ, ale tiež si myslím, že najlepšia je ignorácia a ľahostajnosť. Každá reakcia je vodou na jeho mlyn.

danielahamar
9. feb 2014

@kveta moja mama sa rozviedla s takým po 30r. spolužitia. Psycho týranie na dennom poriadku, fyzické už potom na konci. On bol ten, kt. mal frajerku, chcel žiť dvojaký život. Obmedzovanie slobody, ponižovanie, nekonečné sledovanie. Bola aj na polícii, vôbec nič sa nedialo!! pokiaľ chlap nedrží pod krkom ženy nôž, tak nie je dôkaz, že ju týra...Rozvedení sú cca 6rokov a on ju stále sleduje, nadáva jej, vykrikuje po nej, nám ako deťom posiela vulgárne sms - čo sa týka maminy. nepomohlo ani odsťahovanie 30km, chodil za ňou, išiel za busom, kt. chodila, ráno o 6 už bol pred činžiakom, tak isto aj večer... On má pár diagnóz , nedá sa donútiť, aby sa šiel liečiť, či užíval lieky, tie by ho tlmili... všetci my sme boli zodpovední za rozpad jeho manželstva, on nie, on bol svätý... raz ho odstrihla z klučky a dodnes to lutuje, že to spravila 😔

danielahamar
9. feb 2014

@mima4 presne, náš prípad tiež tá intelig.

p.j.jacky
9. feb 2014

@kveta aj ja by som na toto rada dostala odpoved... ☹

luba28
10. feb 2014

@kveta riesila by som detskeho psychologa,potom s posudkom podala navrh na sud o obmedzenie stretavania s dietatom a potom volala na policiu ak by sa neskludnil,..cim viac zapisov na policii tym lepsie pre uplne zamedzenie styku s dietatom,....

p.j.jacky
10. feb 2014

@luba28 Len ako toto vsetko dokazat,ked niesu ziadne dokazy?

luba28
10. feb 2014

@p.j.jacky trebars do druhej izby dat kamosku,babku,niekoho,aby to pocul,....

kofoluska
10. feb 2014

@zeleny_cajik Tyjo, tie blogy som citala. :( Bolo to strasne. Ale az teraz vidim, ako to dopadlo. Skvela nasa policia a nase zakony. :(

moonlight1210
10. feb 2014

dieta odovzdavat vylucne na oficiálnych priestranstvách medzi ludmi, nie pred dverami v sukromi. popriade s nejakym konkretnym svedkom po boku. hadam sa bude krotit pred svedkami.
problem je, ze si zas najde iny sposob, ako skodit.
tazko vsak predpokladat dopredu co, takze to sa bude musiet riesit potom, ked sa to objavi.

zabka79
10. feb 2014

@kveta zastaviť sa to dá ignoráciou, že jeho pokusy robiť zle sú bez povšimnutia, prípadne výsmech...a pokojný výraz tváre, vnútorná spokojnosť - aspoň hraná pred ním...ak to chvíľu vydrží prestane ho to baviť. Ešte by som podnikla presťahovanie, zmena telefónneho čísla, zmena emailu, konta, proste aby nemohol otravovať a robiť zle...

maria1989
10. feb 2014

@kveta neviem poradiť, akurát ma napadlo, či nemá niekoho známeho, kto by sa s ním ručne-stručne porozprával... ale tak , aby už dal pokoj... viem, že bitka a vyhrážky sú "nelegálne", ale ani jeho správanie nie je normálne... na hrubé vrece...