Problémy pri striedavke

keram3053
3. okt 2018

Pozdravujem. Mam jeden problem, ktory ma trapi a mam pocit ze som uz skusil vsetko a neviem s tym nic viac urobit a myslim si ze uz sa ani neda viac urobit. Tak pisem este tu, aj ked sa tu vacsinou diskusie zvrtnu niekde uplne inde ako na riesenie konkretneho problemu ale uz neviem kam inam...
Takze mame 9 r dieta v striedavke. Chce sa aktivne venovat jednej sportovej cinnosti avsak tu narazam na odpor ex. Nikde ho nezoberu ak by chodil na treningy len pocas tyzdna ked je u mna.
Bol som ochotny urobit vsetko preto aby to aspon skusil - zaplatit to, vozit ho tam aj spat, vozit aj ex ak bude chciet ist na trening a po treningu odviezt domov...
Vzdy to narazi na nejaku vyhovorku, raz ze mi neveri, potom ze ja ho manipulujem (aby chcel nieco robit?) naposledy ze vraj nemaju dost trenerov a uz ho tam nezoberu....nakoniec som komunikoval priamo s trenerom a pozval nas na trening aby sa prisiel ukazat, ... a zas si nasla vyhovorku ze pokial je u nej tak ze nebude chodit, vraj sa tak dohodla so synom.
Ja toto akosi neviem spracovat rozumom o co jej vlastne ide a vyslovene som na nu nahnevany. Platim vyzivne a veril som ze bude sluzit predovsetkym na skolne naklady, na naklady na kruzky ci treningy aby syn mohol rast...Hneva ma, ze takto tie peniaze sluzia nie na to, na co mali byt predovsetkym urcene....mimo toho si ona plati ludi co sa namiesto nej s nim uci, vyzdvihuje zo skoly a pod....bohuzial ani pocas manzelstva som u nej nenasiel podporu v tychto veciach takze nic nove.
Som proste nahnevany, a chcem sa pokusit riesit vyzivne tak...aby bolo rozdelene v inom pomere na bezne vyzivne a v inom na uspory. Aby bola vacsia cast vyzivneho dana na ucet dietatu kedze podla mojho nazoru neplni vyzivne ucel na ktory bolo stanovene.
Chcel by som aby bola 1/2 bezneho vyzivneho prenesena na sporiacu cast. Je mozne vobec nieco take dosiahnut alebo je to vopred prehrany boj? Mam predtym oslovit aj UPSVAR? Mam nieco take podavat? Viem ze je to skor pravna otazka s ktorou musim ist za pravnickou, ale ak sa tu najde niekto kto nieco o tom vie tak aj taka info sa mi dopredu zide ak by som to isiel nahodou riesit.
Dakujem za pochopenie.

janulka1802
3. okt 2018

@keram3053 prečo Ti tak veľmi záleží na tom krúžku? To je tak životne nevyhnutné? Chceš si kompenzovať nesplnený detský sen alebo prečo tak na ňom trváš?K tomu vyčlenovaniu peňazí, zdá sa mi to veľmi zvláštne, aby si určoval, ako s nimi má exmanželka naložiť. Ja na Tvojom mieste kašlem na krúžok a neriešim, čo robí ex s výživným. Mi to príde také celé silené, len Ty, Ty.

koszi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminuska
3. okt 2018

@keram3053 ak urobíš s výživným takéto niečo , tak ver mi že to bude ešte horšie. Exmanželka ti krv vykrúti ( obrazne ) . Ake sú argumenty tvojej ex prečo nie ? Má tvoj syn na ten šport talent ?
Mimochodom , veľmi podobná priam identická téma tu už bola.

alasea
3. okt 2018

@keram3053 pokial mate dieta v striedavke, tak vyzivne platit nemusis. Mozes mu setrit sam, pripadne ak davas exmanzelke peniaze dobrovolne, tak jej davaj menej a zvysok davaj na sporiaci ucet. Co sa tyka toho kruzku, je to smutne, ze matka nechce, aby sa dieta niecomu venovalo, ale asi ju nemas ako donutit. Mozes na kruzok chodit so synom, ked je u teba a mozno ak ho to bude bavit, tak si to casom vydobije aj pri mame. 9r zas nie je tak malo, aby nevedel syn povedat mame, ze by tam chcel chodit.

dskjhfdlkdjhl
3. okt 2018

@keram3053 syn ma o ten sport zaujem, alebo ako to je? Lebo ak by on velmi chcel, tak si myslim, ze by mamku spracoval, ak v tom nie je napr. to, ze a just ho na ten sport neda, lebo Ty chces.

maminuska
3. okt 2018

@alasea výživné platit musí ak je tam rozdielna životná úroveň .

zuzanka.zuzu
3. okt 2018

@janulka1802 nuž tak asi sa snaží syna k niečomu viesť... to by malo byť hádam dobré, či aj toto vadí? ak sa nestará, tak zle je. ak sa stará, tak zase zle 🙄 niektoré deti sú prirodzene lenivé, treba ich trošku postrčiť. určite to nie je "životne dôležité" ale tak preboha je to jeho otec a matka očividne robí prieky...

@keram3053 prečo platíš výživné pri striedavke? (naozaj máte taký výrazný finančný nepomer v porovnaní s matkou?) a v akej výške? ak sú tieto obvinenia preukázateľné (nie len pocitové), ja by som to skúsila aj na súde... ale musíš vychytať dobrého sudcu/sudkyňu lebo budú viac naklonení matke. však to ti určite povie aj advokát.

janulka1802
3. okt 2018

@zuzanka.zuzu nie určite to nie je zlé že ho chce k niečomu viesť ale za každú cenu mne sa marí že už tu raz podobnú tému písal niekto možno aj on nepamätám a proste mi to príde že strašne tlačí na pílu ja by som na jeho mieste buď dohodla s ex na krúžku s ktorým bude súhlasiť alebo vybrala nejaký iný druh krúžku aktivity keď by bol pri mne a mala pokoj od ex veď možností je habadej takto sa budú stále naťahovať s ex donekonečna

vierka0508
3. okt 2018

@keram3053 ahoj, moj znamy, sused to tak maju s exkou. 130€ ide na uspory a 70€ ide matke na ucet. Neviem ti ale povedat ako si to vydupal, ani z akeho dovodu. A kolko platis teraz? A vobec preco ked mate striedavu? Ako to mate s poplatkami na skolu, kto plati? A syn sa chce venovat tomu kruzku?

pribinak
3. okt 2018

@janulka1802 preco tak útočíš? Mozno ma to dieta záujem o ten kruzok a on ho chce podporiť. Je to dobre aj pre dieta sk po skole nejak aktívne trávi volny cas

@keram3053 urcite sa chod poradiť s kurátorkou. Bolo by fajn ak by di potom požiadal o úpravu vyzivneho s tym, ze by ste dietatu zriadili sporiacim účet, na jeho meno, peniaze by sa dali použiť len na dohodnuté účely.

Mne sa paci, ze chces dieta viest k nejakej aktivite.

janulka1802
3. okt 2018

@pribinak nemyslím že útočím ani to není mojím cieľom ja som napisala konkrétne čo by som urobila ak by som bola v takej situácii

renatik91
3. okt 2018

@alasea Prosím, nezavádzajte nepravdivými informáciami.

@keram3053 Pri striedavej starostlivosti sa výživné spravidla súdom neurčuje. Ak súd predsa len výživné určí, je tomu tak najmä z dôvodu, že jeden z rodičov dieťaťa má omnoho vyšší životný štandard ako druhý z rodičov. Súd preto rozhodne o výživnom, aby malo dieťa rovnakú životnú úroveň u oboch rodičov súčasne. Ak v tomto prípade súd určil výživné práve z dôvodu, aby malo dieťa zabezpečenú rovnakú životnú úroveň ako u otca, tak aj u matky, je pravdepodobné, že súd takýto Váš návrh zamietne (JUDr.)

mogaa
3. okt 2018

@keram3053 ani s tým rozdelením výživného nezačínaj, lebo ak sa to dostane na súd, tak ti výživné ešte navýšia aby mala ex z čoho odkladať úspory 🙂veď sporiť mu môžeš🙂na tvojom mieste ho dám na krúžok kde môže chodiť aj každý druhý týždeň....dieťa samo príde na to že ak ho to bude baviť, tak jednoducho začne mamu otravovať že chce chodiť každý týžden a nie každý druhý týždeň....Mám pocit že ti ex robí napriek ale nevyostruj to lebo si to odnesie dieťa...

peter2404
3. okt 2018

@keram3053
tiez mam deti v striedavke a zistujem ze na naschvaly sa nesmie reagovat. ked matka zisti ze si na to citlivy bude ti to robit este viac.
a riesit to cez vyzivne je uplne zla strategia..
neviem ako dlho mas striedavku, pre twba je dolezite ukazat ze kooperacia prebieha, dieta je spokojne, dohody sa dodrziavaju.. ked budes mat za sebou dostatocne dlhy stabilny cas mozes zacat riesit vyzivne a dupnut si..

hipuska
3. okt 2018

Pri striedavej platis výživné? V akej výške? Napríklad ja mam syna v tomto veku V svojej starostlivosti a mm mi platí 80 eur. Takže keby chcel iba polovicu bolo by to bieda

juliet86
3. okt 2018

chod k psychologicke. napr institut virginie satirovej. a chod za mediatorom ;) good luck

alasea
3. okt 2018

@maminuska
@renatik91 nevedela som, ze je to tak. Takze sa ospravedlnujem za nespravne udanu info 😉

basska_b
3. okt 2018

@keram3053 To tak býva, dvaja ľudia sa rozvedu, lebo majú odlišné pohľady na život a výchovu svojich deti. Malo by sa však hľadieť na to, čo chce syn. Hoci kvôli veku možno sám nevie na to odpovedať. Keď je u teba, tak ho na tréningy vod a skúmaj, či ho to baví. Môže to byť, že ho to baví a ex robí prieky a môže to byť, že on tam nechce chodiť. Čas ukáže. S výživným neviem poradiť, spýtaj sa radšej právnika.

marseillefan
3. okt 2018

brácho, ja ti neviem poradiť, lebo chvalabohu nemám také problémy.. ale môžem sa opýtať, koľko platíš výživné, keď zvýši ešte aj na súkromných učiteľov, úspory, atď?
PS: poraď sa s právnikom...

kittykat22
3. okt 2018

@keram3053 prepáč ale keď je syn u ex, je to jej rozhodnutie čo s tým. Keď ste sa rozviedli, tak to tak máte. A práve striedavá starostlivosť je na to, že máte dieťa pre seba ten týždeň a partner vám nemôže kafrať do toho čo máte a nemáte robiť. Ex podľa mňa chce mať syna týždeň pre seba, a nie ti ho dávať na tréningy. ALe zjavne ty si slepý hlupý a blbý - prepáč za výraz, a neustále na ňu talčíš. A tak hľadá blbé výhovorky. Na čo idú peniaze z výživného je jej vec, pokiaľ sa o syna príklaldne stará. A pokiaľ sa stará dobre, tak buď rád a prestaň čeriť vody. Ak si mal záujem o výchovu syna nepretržite, tak si sa nemal rozvádzať a hľadať riešenie ako manželstvo udržať. A prosím nepíš mi, že sa chcela rozvádzať žena a si v tom nevinne. A to, že kôli blbým tréngom a tomu, že tvoja manžellka neskáče fin. ako ty pískaš si ochotný ísť hádam aj na súd. Osprchuj sa studenou vodou a pozeraj sa v prvom rade, čo je dobré pre syna a nie na to, čo chceš ty - obzvlásť v takých somarinách. Tvoje egoisticko sebastredné rozmýšlanie nie je vôbec v poriadku.

keram3053
autor
3. okt 2018

@kittykat22
sorry ale tvoj koment nie je absolutne vporiadku, asi si ani poriadne necitala co som pisal, len si si potrebovala kopnut do muza...ktovie preco....

keram3053
autor
3. okt 2018

Syn nerozprava o nicom inom, len ze chce byt futbalista, nechcel som nic ine len mu umoznit aby to skusil, mozno to necha o tyzden, mozno o mesiac a mozno by z neho naozaj nieco bolo....podla mna je nadany, skolu zvlada lavou zadnou a v skole v druzine ho nevidiet pri nicom inom len pri lopte. Nie je to ani moj sen, aby bol z neho futbalista, ani moj ciel ale vzdy ho podporim ak sa chce niecomu aktivne venovat.
Platim jej 100 e, suhlasil som s tym pri rozvode,ok...ale spolupracu som si predstavoval teda. inak. Rozviest som sa chcel ja, ale mal som na to vazne dovody , niekedy je taketo riesenie lepsie aj pre deti aj pre rodicov.
Ano tlacim na nu, prirodzene ze tlacim ved mi na tom zalezi aby syn robil to o co ma zaujem ale zaroven vytvaram take podmienky pre to aby s tym nemala ziadnu starosti, ci uz financne alebo casove. S nou vsak nic nepohne, mozno keby musela vysvetlovat dovody na sude...neviem, mozno by sa zhacila, mozno by jej dohovorili...netusim...je to pre dobro syna a nie moje, pre mna to je len starost navyse.
A ako sa stara? Hm, mam na to svoj nazor, ak si beriem dieta do starostlivosti, tak preto aby som sa onho staral predovsetkym osobne a nie cez dalsich ludi, ktori sa mu venuju namiesto mna. Je to jej vec, ale cas ukaze s kym dieta bude mat naozaj uprimny vztah. Syn bol vzdy na mna podla mojho nazoru velmi silno naviazany, a hoci sa snazila to znicit nepodarilo sa jej to.
Uz od narodenia bol jej vztah k synovi taky vlazny...su na to dovody nakolko viem z akych pomerov v jej rodine vysla tak sa tomu uz vobec necudujem...

maminuska
3. okt 2018

@keram3053 tak vieš .. futbalista. Ak sa chceš futbalu venovať... to sú aj víkendy , zápasy . To už
nie je len o tých tréningoch . Viem ako môj brat behá so svojim synom. A to má 9 rokov. Každý víkend pomaly v prdeli , celý život sa okolo toho točí .

maminuska
3. okt 2018

@keram3053 a túto tému si tu už raz riešil .

senta_sofia
3. okt 2018

@keram3053 a kolko dni z tydna je u teba? Ved skus vybavit, aby chodil na trening aspon tie dni, co je u teba, ked chces aby hral, pripadne si chodte zakopat spolu, kup jednu branku a mozete sa nahanat

keram3053
autor
3. okt 2018

@maminuska
ano riesil to snad nevadi, mne je jedno kolko to stoji casu ak to bude on chciet a je to jeho tuzba tak ja mu chcem v tom pomoct, ja som otca nemal, mama nemala priestor ma v tychto veciach podporovat a je pre mna prirodzene ze chcem aby syn tuto podporu mal
ale je tu opat faktor s ktorym si neviem rady, prestat sa da predsa hocikedy

maminuska
3. okt 2018

@keram3053 no lenže je tu aj druhá strana a tejto jedno nie je koľko to stojí času . A teda keďže viem čo všetko to obnáša, ani sa nečudujem tvojej ex že nemieni tráviť víkendy kdesi po zápasoch alebo byť ten víkend bez syna lebo ty ho vezmeš. Zrejme nechce tráviť ani s tebou čas v jednom aute, má svoj život a nemieni ho stráviť s ex, na to ste sa zrovna nemuseli rozvádzať.
Ide o ČAS, fotbal žerie čas , vidím ako to zasahuje do rodiny brata. Jednoducho všetko sa točí okolo fotbalu .

keram3053
autor
3. okt 2018

@maminuska
Robime to pre dieta a preto sa ja jednoducho cudujem mojej ex a neviem to prijat, ani raz neudala normalny dovod aby som povedal, dobre, ok...tam su podla mna nejake ine dovody. Ja si myslim ze nechce aby som s malym travil viac casu a keby to mala robit ona, tak nanho nema ten cas lebo aj teraz sa onho staraju skor cudzi ludia...Este ked sme boli manzelia a som ju len raz pytal aby ma nahradila a zobrala ho na kruzok, tak to odmietla bez udania akehokolvek dovodu. Aj teraz co ma kruzok tak ho nosi tam nejaka pani aj berie spat domov, uci sa s nim hoci je ona doma. Ona nema k detom vztah, resp. taky vlazny...a uz vobec nie obetavost. Tiez pred rozvodom sa snazila znicit naviazanost maleho na mna a ja mam prave ten pocit, ze to by jej prekazalo najviac ze bude medzi nami este vacsie puto. On ked je u nej ani ho nema pomaly kto objat, este mi povie ze viac ho postiska jej terajsi priatel. Mne je proste len strasne luto, ze syn svoj talent premrha kvoli emocionalne a dusevne nevyzretej osobe, ktorej tento stav zapricinili zranenia z minulosti.

maminuska
4. okt 2018

@keram3053 samozrejme že sú tam iné dôvody. Jednoducho nechce aby bol futbalista. Nevidí to ako vhodný šport pre svoje dieťa. A je samozrejmé že nechce aby si trávil viac času so svojim synom , ten čas jednoducho patrí jej a už vôbec sa nechce zaoberať tvojimi želaniami a čo by si ty chcel. To je jednoducho fakt. Má nového priateľa a teba má v paži .
Bohužiaľ tak to v rozvedených rodinách chodí . Na to si jednoducho mal byť pripravený , že rozvodom sa nič neuľahčí , skôr skomplikuje. Ja mám tiež deti z prvého manželstva a taktiež ma zaskočili a to riadne reakcie môjho exmanžela, bohužiaľ nič s nimi nenarobím a musím ich prijať či chcem alebo nechcem , aj som ich prijala. Takého otca som im vybrala ja sama , tak si teraz za to môžem akurát tak obúchavať hlavu o stenu . Rovnako svojmu synovi si vybral matku sám .

mogaa
4. okt 2018

@keram3053 ty si ale nepochopil že o čase kedy má syna v opatere tvoja ex rozhoduje ona a jednoducho nechce aby si aj tento čas s ním trávil ty(aj keď len vozením ho na tréningy)...má svoj život do ktorého ty už nepatríš, takže môžeš naozaj riešiť len čas kedy ho máš v opatere ty....veď hrať futbal stále môže aj ked je u teba aj u nej- môžeš ho brávať na tréningy ked bude u teba a v čase ked bude u ex, bude hrať futbal v kamarátmi či už v družine alebo vonku....nemusí z neho byť hneď Ronaldo, on chce hrať futbal pre zábavu...pokiaľ bude naozaj dobrý, tak sa presadí s futbalom či už bude chodiť na tréningy alebo nie...ty rieš len čas kedy je s tebou, nerieš ako trávi chlapec čas keď je s tvojou ex.....je otázkou času kedy si chlapec začne presadzovať svoje záujmy a tráviť čas ako chce on, ale nikdy to nebude len o tom čo chce robiť len on ale budú to aj povinnosti - pomáhanie v domácnosti, učenie sa, ale aj trávenie času len s mamou a jej priateľom....naozaj nerieš ako trávi chlapec čas s tvojou ex, rieš len čas kedy je u teba....o pár rokov si chlapec nájde cestičky - či už bude chcieť s tebou tráviť viac času alebo sa venovať futbalu...