Problém so svokrovcami

20. aug 2021

Dobrý deň, chcem sa trochu “vyrozprávať”. Manžel ma problém s mojimi rodičmi, proste ich nemusí a často sa kvôli nim hádame. Oni su dobrí ľudia, ale takí svojskí .. na všetko majú svoj názor a radi na všetko šomrú.. on je nerád v ich spoločnosti a mna to veľmi mrzí že to takto berie.. hovorím mu nech ich neberie až tak vážne, ale on sa nedokáže preniesť cez to, že mu niekto dáva “rady do života”. Prídu mi toto ako úplne zbytočne hádky, aj tak ich ja nezmením …

dollyzv
20. aug 2021

Veď tak ho nenut tam chodiť 🤷

euka210
20. aug 2021

Ja toto nemam rada ani na vlastnej mame, takze ho chapem. Ked je to stale ked tam pridete, tak kto by mal chut.

kkovacovak
20. aug 2021

Chápem tvojho manžela lebo ja mam rovnakých svokrovcov. Majú potrebu mať na všetko názor a starajú sa do vecí do ktorých ich nič nie je. Chybu robíš podľa mňa ty. Sú to tvoji rodičia a máš im dať najavo že nikto nie je zvedavý na ich nevyžiadané názory. Tvoj manžel sa to snaží riešiť celkom diplomaticky. Radšej než by na nich vyletel. Moji rodičia keď majú blbé reči ktoré by sa nepáčili môjmu partnerovi tak zasiahnem a dám dosť rázne najavo kde sú hranice a preto už také veci nerobia. Je to tvoj manžel a ty si jejo žena takže je prirodzené aby si sa ho zastala aby sa cítil príjemne.

pribinak
20. aug 2021

Chcieť nasilu dobre vzťahy je nereálne. To by sa museli snažiť obe strany.
Radšej nech sa s nimi nestretáva ako keď majú vznikať zbytočne konflikty
Ja tiež nemám rada ak niekto do mna hučí non-stop svoje múdrosti, vlastne to nemá rad nikto

eeffka
20. aug 2021

Mam takych svokrovcov, do vsetkeho by sa chceli starat, ked nemusim nie som s nimi, manzela uplne chapem, ja som im parkrat uz aj nepekne povedala tak sa kus krotia

jankalukasova
20. aug 2021

To nie sú zbytočne hádky. Denne je tu x tém o svokrách, ako dávajú rady do života, ako sa do všetkého miešajú? A riešenia?? Povedz dosť, daj ultimátum,. preruš kontakty, trvajú na svojom, nech s ňou muž urobí poriadok.... Keď je garde obrátené, sú to zbytočné hádky a nech sa muž povznesie. Mala by si sa ho zastať a povedať rodičom, že nie su tvorcovia vesmíru, najmúdrejší na svete a nie je potrebné aby sa ku všetkému vyjadrovali. Tebe je to ľúto ale pre zmenu neurobíš nič. Chceš aby Tvoj muž držal hubu a krok 🤷

autor
20. aug 2021

Lenže im sa dohovoriť nedá, respektíve iba nachvíľu a potom začnú zase … a to teraz sa nemajú vôbec nikdy stretávať? Práveže možno keby na nich vyletel, možno by konečne pochopili že od nich rady nechce 🤷🏻‍♀️ A oni majú chodiť na návštevu len keď manžel nie je doma a ja zase k nim len bez neho ? .. chápem že ho to štve, ale nemusí z toho robiť koniec sveta a hádať sa so mnou ako keby som neviem čo spravila…

pribinak
20. aug 2021

Hm, kľudne by som pre pokoj vo svojom manželstve chodila na navstevy sama a presne pozyvala našich k sebe len keď muž nebude doma
A za ten kľud a dobrý vzťah s muzom by mi to stalo
A keby sa pýtali kde je, tak úprimne by som oovedala, že ich nevládze počúvať a hotovo

autor
20. aug 2021

A vôbec teda nedržim hubu, lenže im môžem aj 50x zopakovat nech sa do ničoho nestarajú.. aj tak nejakú blbu poznámku si nájdu vždy, majú to proste v povahe..

tncka
20. aug 2021

A co furt riesia? Ked nebudu nic vediet nabudu sa starat...

jankalukasova
20. aug 2021

"chápem, že ho to štve, ale nemusí z toho robiť koniec sveta a hádať sa so mnou ako keby som neviem čo spravila..."
Tu ide skôr o to, že si práve nespravila nič. On je dospelý človek a má predpokladám plné zuby toho ako ho Tvoji rodičia komandujú. Dieťaťu sa to od rodiča berie ľahšie pretože Ty sa voči rodičom automaticky cítiš podriadená, poznáš ich dlho, vieš lepšie vyhodnotiť ich správanie a úmysel. Ale on to voči nim necíti.. pre neho su to ľudia, síce starší ako on ale predpokladám, že sa voči nim cíti rovnocenný a tým pádom mu vadí, keď sa oni radia nad neho a kafrú mu do života.

jankalukasova
20. aug 2021

Tak sa s nimi nehádaj. Prídu pár krát sama a povedz, že on neprišiel lebo sa v ich spoločnosti necíti dobre. Nech nesú zodpovednosť za to, čo robia.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. aug 2021

@tncka oni si nájdu vždy 😂 hocičo čo človek urobí, je podľa nich ani nie že zle, ale proste to sa musí inak urobiť, oni vedia lepšie lebo sú starší .. zasadi sa niečo do záhrady, to je zle lebo to malo byt zasadené na inom mieste, kúpite niečo do domu, “načo míňate peniaze” .. alebo “to ste sa mali najskôr poradiť a potom kupovať” atd atd, blbosti …

A ja sa ho kľudne zastanem, len nevidím dôvod kvôli takým blbostiam udržovať zle vzťahy v rodine.. tiež nie vždy súhlasím s jeho rodičmi a nemám potrebu kvôli tomu vyvolávať hádky ..
Ale asi to teda bude najlepšie, prerušiť ich kontakty čo najviac.. lenže aj keď bude napríklad rodinná oslava, sestry tam budu s manželmi a deťmi a ja dôjdem sama s dieťaťom a buď sa budem vyhovárať že je v práci alebo pred všetkými poviem že nechcel prísť ? .. často sa proste ako rodina stretávame, a on jediný z rodiny by mal problém prísť ? Chápem, asi len potrebujem čas aby som sa s tým zmierila 🤷🏻‍♀️ Viem že by sa tak správať nemali, ale to nezmení nikto.. každý ma predsa svoje chyby ..

eeffka
20. aug 2021

S vecne poucujucimi ani rodicmi,nieto svokrovcami by som sa nestretala. Ty si zrejme zvyknuta, ale ludom zvonku to vadi. Naco travit cas s niekym kto je v principe nespokojny so vsetkym. Normalne na rovinu ak by to bola moja vlastna mama by som jej povedala, ze lezie na nervy a nech sa bavi o pocasi a nevyziadane rady nech si setri pre seba. A bola by som ochotna ist na oslavy tak 4x max do roka, na 2hodky.

whatever1
20. aug 2021

Pre teba sú to blbosti, pre tvojho muža NIE. Správanie tvojich rodičov mu vadí, dotýka sa ho a ty namiesto toho aby si stala pri ňom sa mu ešte "vysmievas" a nazývas jeho problémy blbostami. Viem, že nemôžeš za ich správanie. Ale čo môžeš je dohovoriť im a vysvetliť čo tvojmu muzovi vadí a že sa kvôli nim hadate. A ak nepochopia, tak neočakávaj od neho aby sa s nimi stýkal. Volaj ich keď nie je doma a navštevuj ich bez neho. Prečo by sa mal stýkať s ľuďmi s ktorými sa cíti nepríjemné? Lebo sa to patrí stretávať sa s rodinou? Prepáč ale toto je BLBOST. On má robiť co sa patrí, ale tvoji rodičia si môžu dovoliť čo len chcú? Ak by to bolo opačne a tvoji svokrovci sa tak správali k tebe, rýchlo by si pochopila...

lindous
20. aug 2021

Súhlasím s tým čo bolo povedané.. Ale teda myslím, že to prerušenie kontaktov nemusí byť až také, aké ho opisuješ, že už sa nikdy neuvidia.. Myslím, že tam je priestor na kompromis - súkromné návštevy absolvuješ sama, na rodinné oslavy, kde bude viac ľudí sa pridá aj manžel 😊 asi je hlúposť, aby sa teraz nestretával s celou rodinou kvôli tomu, raz za čas to naozaj prežije, resp. sa tam môže baviť s inými ľuďmi, keď začnú..

sasa1310
21. aug 2021

ako nič v zlom, ale aj manžel by si mohol zvyknúť. Ja tiež svojich svokrovcov nechápem a nie sú tak moja šálka kávy, ale rešpektujem a stretávam sa s nimi s tým pocitom, že tých pár hodín predsa nie je až tak na nevydržanie. Jednoducho je to blízka rodina, ktorú si človek nevyberie, tak by mal urobiť aj manžel trošku kompromis a preniesť sa cez to. A nestretávať sa mi príde také trochu detinské. Vyriešenie problému nijako. To nie je riešenie.

amelie2017
21. aug 2021

Predstav si to opacne. Zeby to stale robili jeho rodicia. Kupis si kabelku, na co ti je, ved uz mas 6. Kupis si novy kvet, na co, ved ich mate vela. A preco Jankovi neostrihas vlasy? A preco mu nedas tu cokolaku? To su len priklady. Keby jednoducho stale riesili ako tvoji a on sa ich stale zastaval, ze su taki. On by bol zvyknuty, uz obrneny, vsak ich pozna cely zivot. Je to ich povaha. Ale ty nie. Diskusia by bola o tom, ze svokrovci su strasni, do vsetkeho sa miesaju a manzel sa ma vobec nezastane/nic im nepovie,...a rady by boli nechodievaj tam alebo sa porozpravaj s muzom, nech ich uzemni.
Takzr ozaj tam chodievaj sama alebo im to narovinu povedz. Ze chapete, ze su starsi a myslia si, ze maju viac skusenosti, ale ze je to vas zivot, vas dom, a viete, co je pre vas najlepsie a ich rady si nezelate, kym si ich sami nevypytate. A ak maju mat blbu poznamku, nech si radsej zahryznu do jazyka, lebo je to pre vas vztah negativne a ak nie su schopni, uvidite sa 2x do roka.

panelacikova
21. aug 2021

Mne keby rodičia donekonečna pindali napriek tomu, že im poviem, že to nie je vhodné alebo si to neželám alebo hocijaký iný dôvod, tak tam jednoducho nebudem chodiť. pýtaš sa: a to tam teraz nemáme chodiť? no asi nie. keď im to povieš polopate a oni napriek tomu nemienia prestať, tak prerušiť kontakty. a keď sa budú o týždeň, mesiac, či viac pýtať, čo sa deje? prečo už nechodíte? nuž, milí rodičia, preto, lebo som vám x-krát povedala, že toto proste nie a vy si nedáte povedať. môjho muža to už nebaví a popravde, ani mňa.... a vybavené. buď sa spamätajú a prisľúbia, že prestanú (a fakt si na to dajú pozor) alebo budú mať pindy aj po telefóne. potom si zváž, či chceš žiť so svojimi rodičmi (a počúvať podobné reči celý život) alebo so svojim mužom aj na úkor toho, že rodičov výrazne obmedzíš.
ja osobne toto nikdy nepochopím. buď teda milujem svojho partnera a stojím si za ním alebo ho mám na háku a nezastanem sa ho. iná alternatíva nie je, bohužiaľ.

panelacikova
21. aug 2021

@amelie2017 neviem, či je riešenie, že tam bude chodiť sama. budú "rýpať" do nej a ona odtiaľ bude chodiť podráždená. a prenášať to do svojho súkromia... no nič moc. neviem, koľko rokov má autorka, ale ja som sa naučila a je to veľmi prospešné, že som odstrihla zo svojho života ľudí, ktorí ma otravujú, vyciciavajú, sú voči mne negatívni a podobne.

amarilka26
21. aug 2021

Aj moji svokrovci su taki. Preto tam idem len 2-3x za rok. Len ma poucaju, stale mi hovoria aka som precitlivela co sa maleho tyka, stale mi brble svokra co by maly mal a nemal. Ale ze jej dcera ma rocne dieta, ktore nestvornoskuje, ledva samo usedi, nic poriadne neuchopi do ruk, nehyba sa nejako, len taka handrova babika, tak to je v poriadku podla nej. Nuz, treba asi minimalizovat navstevy, nenut manzela aby sa s nimi stretaval.

autor
21. aug 2021

Skúsim im to ešte nejako vysvetlit, aj keď si myslím že je to len škoda rečí… ja som myslela že sa to da nejako vyriešiť, ale asi nie. Príde mi proste smutne byť rozhadany s rodinou, nikdy nevieme dokedy tu budú.. ja tiež nesúhlasím so všetkými názormi svokrovcov, ale tolerujem ich .. tak budem teda chodiť sama 🙂

sasa1310
21. aug 2021

preto by mal urobiť manžel trošku kompromis. My to máme tak, že pokiaľ sme s nimi, všetko v poriadku, normálne sa bavíme, sme slušní. Doma sa akurát potom obaja zasmejeme a neriešime nič. Vieme, že aj moji rodičia majú svoje muchy, aj jeho rodičia majú svoje muchy a aj my nebudeme ideálni pre svoje deti a ich partnerov. Ale sme rodina predsa. Strašne by sa mi nepáčilo, keby som mala vnúčatá a nevidím ich len tak pre nejaké nezhody. A presne, nikdy nevieme dokedy tu budú a čas nevrátiš

whatever1
21. aug 2021

@sasa1310 Pokiaľ ho pri každej návšteve kritizujú, zhadzuju, nesprávajú sa k nemu uctivo, sú príčinou ich hádok, tak na tom nič dedinské nevidím ak obmedzia kontakt. Skôr naopak, ak si jej muž neváži sám seba a nechá si skákať po hlave, tak ho svokrovci naďalej budú brať ako soplave decko. Ine je ak sú tvoji svokrovci nesympaticki, vadí ti niečo na nich, nesadnu ti...keby ta deptali ako oni jeho, pochopila by si.

makova333
21. aug 2021

Ziadne "akoze dobre rodinne vztahy" by mi nestali za to, aby som plytvala cas a energiu stretavat sa s niekym, s kym sa v interakcii citim ako posledne neschopne hov*o.

whatever1
21. aug 2021

@makova333 presne tak👍trocha sebaucty treba.

mariejenka
21. aug 2021

No, asi slabo a neasertivne oponujete rodičom...
Moja svokra " Janik, prečo,naco,jak xyz nieco na nasom dvore.".
Janik, jej syn /moj muz " mami,lebo sme sa tak rozhodli'.
Bodka, koniec diskusie o tom.
Moja svokra " Majka, nezadaná sa ti ze máš veľa malých lyžičiek, celkovo je príbornik prepchaty"
Ja "nezdá" 😂 a vysvetlim,ze mám umývačku a preto potrebujem dve sady,...

eeffka
21. aug 2021

@mariejenka ty si aka slusna 🤣🤣🤣mne ked sa svokra hrabala do linky som jej povedala ze toto je MOJA kuchyna a neznasam ked mi do nej NAVSTEVA lezie, a uz sedka na gauciku ...

mariejenka
21. aug 2021

@eeffka babka nam chodila k synovi strážiť ho,ked sme boli v robote,ked maly bol chorý, tak mala k dispozícii všetko 😜 videla aj našu komoru, a ostala v šoku, koľko málo mam zaváranin.