Problém so švagrinou kvôli tortám

17. nov 2022

Ahojte, uz viackrat som tu v minulosti spisala svoj problem a vzdy mi bolo dobre poradené tak skusim aj teraz..Som mama dvoch dcerok a uz stvrty rok som na materskej dovolenke- proste retazova materska 🙂..kedze ako viete rodicovsky prispevok nieje bohviečo tak som sa rozhodla ze ak sa bude dat a materske povinnosti dovolia budem sa snazit si privyrobit nejake tie peniazky nech sa nam lahsie zije..od malicka je mojou obrovskou vasnou pečenie, peciem torty zakusky ale nielen to ..okrem toho ze ich upeciem zboznujem ich aj rozne aranzovat skraslovat proste sa s tym vyhrat..a torticky a kolaciky peciem na zakazky samozrjeme..kedze si naozaj davam zalezat recenize na moje torticky a kolace boli vzdy pozitivne takze o objednavky som nikdy nemala nudzu boli casy ked som nestihala a odmietala uz..nedavno som mala trosku co sa tyka objednavok suchsie obdobie, kriza a podobne a prisla za mnou svagrina (manzelova sestra)-..ze pre dve kolegyne ci by som neupiekla torticky jedna potrebuje na krstiny druha na otcovu patdesiatku..tak som jej povedala ze samozrejme nech ich informuje cca o cenach..kolko zvyknem pytat.(svagrina ma o tom prehlad)..a dohodneme sa..na druhy den mi obe volali ze ake torty by chceli ..tej co chcela na krstiny to bolo jedno len nech je modra..lebo chlapcek..a ta druha chcela nieco pre otca vasniveho futbalistu..tak som sa pustila do prace..minulu sobotu doobeda si obe baby dosli po torticky, velmi sa im pacili co ma potesilo a povedala som im kolko teda torty stoja..obom hned vybehli oči ze coo..ze svagrina povedala ze budem pytat peniaze len za suroviny nie aj za robotu ze svagrina povedala ze to u mna "vybavila" a vypytam si len za suroviny od nich..ostali sme tam ticho vsetky tri pozerat na seba..ze asi doslo k nedorozumeniu, hovorim im ze urcite je potrebne zaplatit plnu cenu za torty pytam sa ich ze kolko im svagrina povedal aze budu stat..ked povedali sumu..skoro ma slahlo..to by ani na tie suroviny nestacilo..volam svagrinej ze co to ma znamenat ze preco im také povedala..ze ona mi chcela urobit kseft..hovorim aky kseft ved na tom ešte prerobim..no ale ze aspon budem mat reklamu ..uz som nevedela co mam povedat a robit dalej oni dve odmietali samozrejme zaplatit celu sumu za torty tak som im teda povedala ze ok nech mi teda zaplatia aspon za suroviny..uz zo zufalstva..svagrine som zase zavolala ze akoze nech sa nehneva ale ja nemozem predsa piect pomaly zadarmo pre jej kolegyne..ktore ja ani nepoznam..spustila na mna ze mi chcela pomoct a ze ci mi nahodou aj ona nema zaplatit za tortu co som jej piekal na tridsiatku..tak jej hovorim ze ci je uz blazon ved to bol darcek odomna (okrem teda inych) a ze sme rodina ale ja tieto baby nepoznam..odpoved: ale vsak ja ich poznam to su moje kolegyne ...takze asi tak..

janula12345
17. nov 2022

Neviem, aky chces nazor.. ale asi sa tu uz nic neda robit a je to vlastne ponaucenie pre teba. Ze nabuduce si cenu vyries a i formuj iba tu osobu, ktora to bude platit, aby neprislo k dalsej chybe. Jasne, ze svagrina urobila hlupost.. ale ty si nakoniec torty dala za cenu surovin a uz peniaze navyse neuvidis. Uz nie je co riesit..

saxana000
17. nov 2022

Svagrina je krava na miliontu.. pobedz jej ze taketo ksefty ze nepotrebujes.a nech sa prejde po kauflande kolko stoji mlieko maslo muka ovocie a nech zavola do elektrarni kolko stoja energie..ja zasnem nad sprostostou niektorych ludi..pekne s tebou vyj#ebali ona aj jej kamaratky.ale zachovala si sa spravne.do buducna pytaj kontakt na dotyxnu objednavatelku poredu s nou sama dohodni co tam chce a kolko to bude stag.nepride k nedorozumeniam

Proste si pytaj cislo na tu osobu alebo nech ti priamo zavolaju

teridra
17. nov 2022

Nazor: informovat zakaznika vopred o sume. Ak sk presne nie ste ista, treba povedat aspon orientacne rozmedzie. Svagrina to nemala robit, ale Vy by ste mali informovat zakaznika.

lindous
17. nov 2022

No teraz už nič, došlo k nedorozumeniu... chápem tvoj pohľad a súhlasím s tebou, ale určite si im ty sama mala oznámiť cenu, keď ťa kontaktovali s presnou predstavou...

veronikaszabova
17. nov 2022

Nabuduce, ked budes doladovat, aku chcu tortu, povedz im aj cca kolko bude stat. Nepride potom k nedorozumeniu.
A svagrovu ignoruj.

autor
17. nov 2022

mna toto nikdy nenapadlo svagrina vie dobre kolko beriem za torty a vie ze zadarmo peciem len pre rodinu..alebo dobrych znamych..urcite nie pre osoby ktore som nikdy vvzivote nevidela len preto ze su jej kolegyne..neratala som ze toto spravi..

autor
17. nov 2022

@lindous ja som im cenu povedala ze kolko taka torta stoji..ale oni to brali tak ze to hovorim len informativne ale od nich tolko pytat nebudem..lebo vsak svagrina dohodla..

syslik81
17. nov 2022

prepac ale chybu si spravila ty ... dlho si nepiekla ceny isli hore- mala si si hned spocitat cenu a naklady a povedat nez zacnes piect ci s tym suhlasia ..svagrina nemoze vediet koko si dala za to penazi ty

autor
17. nov 2022

@syslik81 svagrina to vie dobre..stale sa o tom bavime, vie presne kolko stoji poschodova kolko dvojposchodova a podobne..

lija22
17. nov 2022

to nie je ziadne nedorozumenie. ta krava im umyselne klamala o cene aby bola pred nimi chrumkava aku super tortu im vybavila. krava.
kazdopadne uz cez nu ziadne ksefty.

elia9
17. nov 2022

Ja nezvyknem nadávať, ale teraz sa mi vážne nedá..tvoja švagriná je krava level nekonečno 🙉

glorikarebeka
17. nov 2022

Nechápem ako si mohla toto dovoliť,ozaj krava

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. nov 2022

@elizabet173 urcite vedia..ale zahrali to tak ze im bolo jasne povedane ze len tolko vypytam..a stali tam a proste cakali kedy poviem ze ok dajte mi teda len tolko..ja som im vysvetlovala ze proste to je strasne malo..ze nechapem preco toto svagrina povedala..ze som z toho mierne v šoku

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
17. nov 2022

Švagriná je krava, ale za mňa sú riadne teľce aj tie jej kolegyne. Na ich mieste by bolo pre mňa samozrejmosťou zaplatiť ti plnú cenu a šla by som si to potom vybaviť s tou, čo akože "vybavila cenu". Také sedlane sú všetky tri, môžu sa hanbiť.

momoftwo
17. nov 2022

Akoze svagrina je ober krava o tom potom, keby na mna vybalila este taky ubohy argument, ze mi chcela urobit reklamu, asi by som sa nezdrzala a velmi jasne by som jej vysvetlila co si o jej pomoci myslim. Ale cudujem sa hentym dvom kolegyniam. Ja kebyze pridem nejakej pani po tortu, s vedomim ze mi ju pecie len za cenu surovin pricom tu osobu nepoznam, bolo by mi trapne, ani neviem ci by som nato pristupila. Ale kebyze mi este povie ze doslo k nedorozumeniu a treba zaplatit za tu tortu celu sumu tak by som ani sekundu nevahala a vyplatila to. Toto kde sme, co su toto za ludia, takito drzaci??

aleshka_supermama
17. nov 2022

Ja by som sa hanbila na ich mieste povedať ze sorry ale toľko nezaplatim, zaplatím len za suroviny. Len tak zo zvedavosti sa môžem opýtať koľko si reálne pýtala za torty a kolko ti dali.
Inak ja by som švagrinej povedala ze zvyšok sa s ňou dorovnam.

maminkasisa
17. nov 2022

Podla mna kolegyne si prisli po tortu a vedeli od svagrinej sumu, tak pocitali s takou sumou. Alebo si im Ty priamo povedala cenu?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. nov 2022

@maminkasisa ja som im aj do telefonu povedala cenu kolko budu torty stat..ale oni to brali ze to len tak informovativne hovorim akoze svoj cennik co mam pre beznych ludi..ze ich sa to netyka ze vsak oni budu mat special vybavenu cenu

trgypadl
17. nov 2022

Ahoj. Môžem sa opytat na cenu, ked ostali zarazene?? Kolko im povedala svagrina? Dakujem

autor
17. nov 2022

@aleshka_supermama napisem len ze som prisla o 80 eur vdaka svagrininej "reklame"

1fifinka1
17. nov 2022

Ja by som im povedala, okí tak to si ich radšej nechám. Dovidenia. Tiež robím torty, ale syrove. Keby sa mi toto stalo, radšej ju zjeme doma. Ale ja by som ich strelila inde za plnú sumu. To viem.Teda tie moje. A oni by si bud rozmysleli, a zaplatili plnú sumu, alebo by boli bez. A nech sa švagriná hanbí ako pes. Dva psi.

klarolinne
17. nov 2022

No už nič neurobíš, ja teda na mieste tej kolegyne by som sa hanbila ako pes, a aj keby som peniaze nemala pri sebe, priniesla by som ich obratom, alebo poslala na účet.
Švagriná je fakt hlúpa, ako sa opováži dať "zľavu" cudzím ľuďom. Nabudúce jednaj so zákazníkmi ty a dohodnite si cenu predom, pri dohadovani podrobnosti okolo torty. Klient má právo vycúvať ešte, ale súčasne si budete na čistom a nenastanú takéto situácie.

maminkasisa
17. nov 2022

V tom pripade, by som trvala na povodnej sume, ze tak ste boli dohodnute. A ze svagrina im nieco ine slubila, tak co Ty s tym akoze mas mat?

pribinak
17. nov 2022

Ja by som si vzala tie torty spat a odišla preč.

Ja bývam v Ba a mame veľkú sidliskovu fcb skupinu, dala by som krátku story že čo sa stalo a torty sú na predaj
Ver tomu, že rýchlo by sa rozobrali, či už celé alebo rozkrajane

Tvoja švagriná je pekná krava a hentie 2 s tebou pekne vypiekli

aurorastone2
17. nov 2022

Keďže sa nepoznáte tak aj ony sú pekne blbky ze im nebolo trápne nezaplatit 🤦‍♀️ by ma hanba fackala... Už to len predychaj, svagrinu ignoruj a zákazníkov si vyberaj už len sama a na rovinu im oznam táto torta bude za 90 eur môže byť? (neviem aké sú ceny teraz tak som len tak odveci napísala)

luliu
17. nov 2022

Nedala by som im torty, kým nezaplatia. Radšej si ich mala dať deťom zjesť. Podľa mňa by zaplatili plnu sumu, keby si necukla