Problém so susedmi

domenico34
6. nov 2022

Zdravim

Bývame s priateľkou v novostavbe a nad nami bývajú susedia s malým chlapcom. Keďže pracujeme obaja aj doma dosť nás rusi dupot a vyskanie nie len dieťaťa ale aj matky. Je mi blbé chodiť klopať a povedať nech sa hrajú tichšie, preto neviem ako túto situáciu riešiť. Človek si chce po práci aj oddýchnuť ale zrejme nevedia že pod nimi bývajú ľudia. Ako by ste to riešili? Vďaka

D.

ku_uk
6. nov 2022

@domenico34 aj po 22:00?

mamamasama
6. nov 2022

3 možnosti:
Zvyknúť si.
Odsťahovať sa.
Urobiť si dieťa.

syslik81
6. nov 2022

@mamamasama este je moznost sa s nimi slusne porozpravat , odhlucnit byt alebo pouzit sluchatka .. pripadne urobit doma hluk-hudba etc aby sa isla s dietom hrat von a tym padom budu mat chvilu klud

patka06
6. nov 2022

odhlučnenie stropu

anjelicek26
6. nov 2022

Prejde rok-dva-tri a vy sa s priatelkou rozhodnete mat babatko... ktore bude dni-noci plakat, ked to ich tam hore bude uz kludny skolak ;) V ramci tolerancie - ano da sa porozpravat, ale dieta nevypnes. Da sa odhlucnit stropy, oni vedia dat aspon do detskej a obyvacky koberec, aby to tak nerezonovalo. Ale bytovka je bytovka.

dzina007
6. nov 2022

Bohuzial tam sa neda nic. Oni sa ani nemusia hrat hlucne ale podlahy bez kobercov proste hucia.

Ja som strasne rada ze nasi susedia pod nami nejako stolerovali to kbdobie cupitania behania a aj my ho teraz tolerujeme. Hold panelak. Pocas homeofficu mi kazdy den dupoce male krasne dievcatko nad hlavou a vzdy sa pousmejem lebo to obdobie proste raz prejde, inak ako bez tolaerancie to nejde. 🙂
Raz budu mozno aj u vas dupotat nozicky a budete dufat ze susedia tk.proste vydrzia. 🙂

roja01
6. nov 2022

Ja ked pozeram na to nevinne 1.5rocne dievcatko u nas s akou samozrejmostou a silou "odlozi" knihu, kocky alebo babiku na zem, tak sa vzdy zamyslim nad susedmi pod nami. Nastastie maju tiez 1r dietatko a chapu.
Vysvetlujeme, aj zoberieme hodenu hracku, ale zatial jej nasledky este nic nehovoria.

lukbe
6. nov 2022

@domenico34 hmm,tak,ako tu píšu,výskanie detí,matky,ich behanie,či buchot hračiek v bytovke počas dňa naozaj problém nie je. Jednoducho je to tak, toto je ešte pohodička.

dzulli1980
6. nov 2022

Urobte si dieťa ... a pochopíš ... a naučíš sa tolerancii ... deti sú proste deti ... roky som bývala v garsónke, vedľa mali malého chlapca, ktorý sa hádam pol roka o druhej v noci zobudil, zrejme mal koliky, a hádam hodinu plakal ... tiež som bola x-krát s nervami v koncoch ... a potom sa mi narodila dcéra a pochopila som, o čom to je.
@domenico34

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zobaka
6. nov 2022

mozno napisat list a hodit do schranky, odkedy si susedia prerobili byt pocujeme ako im s prepacenim aj hov..a padaju z riti, hadky, hudba hlasna vsetko, odist nemame kde, takze tiez to budem riesit listom, nech maju trosku porozumenia

luliu
6. nov 2022

Treba si zvyknúť, nespravis s tým nič. Taký je život v bytovke. Nám tiež pre každú sprostosť chodili klopkat susedia pod nami, vadilo im všetko. Teraz majú deti aj oni, budime sa každé ráno na vreskot, krik, hluk dennodenne, ale ja klopkat nechodím, len sa nad tým usmievame, že možno pochopili

nepic
6. nov 2022

@domenico34
Treba si ale aj uvedomiť,že to dieťa si ťa bude pamätať,že aha to je tá zlá teta,aspoň ja si to všetko tak pamätám z detstva. Keď som pracoval ako záchranár,tak som mal v sanitke bývalú učiteľku zo základnej na lehátku,už na smrteľnej posteli,tak som jej pripomenul čo urobila pred cca 35 rokmi,ako som kôli nej mal dvojku s chovania a pritom to ani nebola pravda čo proti mne svedčila,tak samozrejme povedala že si to nepamätá. Sa jej muselo dobre odchádzať s tohto sveta. Možno to nie je pekne,ako mi hovorí aj manželka,ale ja jednoducho som taký typ človeka a každý by mal byť zodpovedný za svoje činy.
Aj s tohto malého môže byť napr lekár alebo hocikto,ktorého ty môžeš niekedy potrebovať,ale on sa bude k tebe tak adekvátne chovať a vráti ti to,ako sa ty chovas teraz ku malým deťom.

julie19
6. nov 2022

Uf, na jednej strane chápem že chcete mať trochu ticha a pokoja na druhej strane ako mama dvojročnej slečny viem že dieťa sa nedá vypnúť, ani mu stisit zvuk a ani mu nakazat lietať pol metra nad podlahou 🤷‍♀️… ja odkedy mame malu vravím že keby sme zili v bytovke zaručene sme už vysťahovaní a mame socialku na krku lebo mňa samu niekedy ide poraziť z toho hluku a aj keď ju tristokrát za deň upozornim nech nekričí že ju počujem tak vydrží jej to najbližšie 3 slova a zas hukoty… “nekric!, nebehaj! zastav sa na chvíľu! Ja ta počujem!” Toto idem celý deň 🙈 skúste susedov poprosiť nech si dajú koberce do izieb ale rátajte s tým že to dieťa proste musí týmto prejsť a nedá sa mu len tak vysvetliť že prosím ta nebehaj a nehuč a on zrazu prestane 🤷‍♀️

slavomira236
6. nov 2022

@julie19 ja mám doma už 5 ročný a 8 ročného a stále krik hádky rev a mama ona toto mamu on toto jak na psychiatrii jazdy deň hovorím že jak dobre že neobývam v bytovke...a čo sa týka podláh keď som dolu v kuchyni a im niečo padne hore na podlahu alebo pobehnu mám dosť

matullienka
6. nov 2022

My máme 3 a 11 ročnú a veru hluk a krik je u nás non-stop. Môžem sa aj rozkrajat a zaberie na 5 minút a znova. Bohužiaľ sú to deti, človek na to príde až keď má svoje. Ja tiež ďakujem tolerantnym susedom, že nechodia búchať. Ale u nás je skoro v každom byte až na 2 malé dieťa takže ten hluk je v bytovke stále.

tatiana_84
6. nov 2022

@domenico34 byvame tiez v bytovke, mame 2 deti(5 a 2) chalanov, takze buchanie plastovym naradim, skakanie, vozenie na velkych autach, krik,....az mi je ľúto susedov co su bez deti. Snazime sa vštepit im empatiu, ze nebyvame tu sami, no deti sa nedaju uviazat. Nikdy sa nikto nebol stažovať, ani mi, snažíme sa tolerovať. Tiež mi prekáža keď sused začne vŕtať, práve keď ja uspím naobed dieťa-ale aj on si chce prerobiť, vezmem dieťa spať von. Aj keď celý deň susedov pes šteká a kňučí-lebo sú v robote. To je panelak. Keď som bola bezdetná tiež som nechápala, ako sa môžu tí rodičia vyspať vnoci, ked im decko ričí 3 hodiny vkuse. Potom som to pochopila.... ak chce človek klud tak dom, ale ani tam neviete koho vychytate.

andrejka1974
6. nov 2022

Áno v bytovke je naozaj pocit všetko jednoducho sa musíte s tím zmieriť a vermi časom to bude len lepšie

kallanchoe
6. nov 2022

@domenico34 raz keď budete mať deti pochopíte.....pokiaľ dupoce mimo nočného kľudu,tak si len zvyknúť...pokiaľ cez nočný kľud....tak to musí prevyšovať nejaku ,,únosnú mieru nad pomery"....a dupot ani rev decká tým nieje...čiže aj tak nič....
Len si zvyknú, alebo odťahovať sa do domu...tak to v bytoch býva... pokiaľ je dieťa malé tak s tým bar nič nevymyslis....ako môžeš ju slušne poprosiť...ale dieťaťu nevysvetlis niekedy...deti skáču, behaju,lezú,padajú,dupocu....to je tak...
Bývalá som aj v byte a dieťa susedov sa vozidlo pri zlom pocasi na odrážadlách celý deň po celom byte, bolo počuť ako sa rehoce,plače....to je normálne v bytoch je počuť a áno môže si tam v podstate robiť čo chce...upozornis,poprosiš,.....nič sa.nezmeni kým trocha nevysrastie....ako áno vadí to ale pokiaľ sa nemlatia susedia,nehresia nemajú diskotéku po 22....tak všetko ostatné je v podstate ich vec....ich byt...

kallanchoe
6. nov 2022

@tatiana_84 presne vyrastala som v bytovke...kde boli cca také ročníky ako moji rodičia....stále bolo vo vchode nejaké nové dieťa ktoré sa narodilo....čiže raz dupot,krik,rev....z dola,raz zhora,raz oproti ....🤣🤣 A čo
.. ja som sa tiež s bratom nehrala potichu....nikto nikdy vo vchode nebol nikomu klopať kvôli dieťaťu ...nikdy....také deti proste sú a majú byť...Neviem niekedy ľudia mali pre seba viac pochopenia,pozerali sa.na veci reálnelnejsie,teraz každému vadí každý prd ....ale do zrkadla sa sami nepozrú.....

annale
6. nov 2022

@julie19 toto nekrič a nebehaj poznám pri mojom synovi. on je najhlucnejsi s triedy už sme boli 2x u ušného 🤣samozrejme všetko ok. a potom prišla moja mama a malý spustil a ona mu vraví: že ja ťa nepočujem keď kričíš mal asi 3roky , proste keď kričal alebo hlasno vysvetľoval tak stále mu to povedala a skúste hádať s kým sa rozpráva najtichsie a najkludnejsie z rodiny. už ma 5. Vyskusajte

lalenka33
6. nov 2022

@nepic tvoja manželka má pravdu a je super, že si bývalý záchranár. Sú určité profesie, kde človek musí na 100% odlúčiť súkromie a prácu. Mala som kolegyňu, ktorá nechala dcéru voziť sa na kolobežke po byte. Jej susedia by jej to teda tiež mohli dať ,,vyžrať".

mymel
7. nov 2022

@dzina007 my mame takú susedku pod sebou, kde som čakala, ze matka 3 deti pochopí ako malé dieťa vie narobiť aj hluk ( aj keď sa fakt snažím aby dcéra nerobila hluk ale ona mi stale búcha z dola za každú prkotinu aj o 4 poobede.. ja neviem či sa máme naučiť vznášať pol metra nad zemou alebo čo )
Jej syn bežne hádže loptu o stenu čo sa ozýva dole aj hore až sa trasie zem .. on je autista, asi aj bucha rukami o stenu alebo ja neviem čím ešte dokáže nonstop búchať .. on stále aj dupe behá po byte hore dole . Alebo ho vypustí hrať sa na chodbu aj na dve hodiny a až to je čosi 😬🤷‍♀️to vadí piatim susedom len co viem a nie raz zobudil viac detí keď spali . On chodí aj po dverách búchať a pritom stále škrieka, vrieska po chodbe.. alebo v lete z okna do noci, minule do 12 vykrikoval na balkóne , škriekal take tie jeho zvuky(ona nebola doma)a to sa teda pekne ozýva medzi bytovkami v noci😀.
suseda pod ňou neviem ako to môže zvládať naozaj, už sa jej bola veľa krát sťažovať, ja by som sa asi musela na jej mieste presťahovať 😀
ja byvam nad ňou a to je teda niečo cele dni to počúvať 😵‍💫
My sa ju snažíme všetci tolerovat, určite to má veľmi náročné starať sa o takéto dieťatko.. ale nezaškodilo by aj jej trošku tolerancie k druhému .. tak ako to robíme my ďalší v bytovke .. mala by mať aj ona pochopenie k druhému a nie ako jej všetko vadí a pritom na seba sa nepozrie …

lulaby1982
7. nov 2022

@domenico34 odporúčam štuple do uší,nič sa nezmení,dieťa sa vyvíja,je to jeho vyvinova úloha,prestať, dupat, skákať, behať , alebo sa odsťahujte a keď budete predávať byť ,iba vtedy, kedy nie sú doma , lebo Vám ho nikto nekúpi, duchov a deti nikto nechce počúvať.

lulaby1982
7. nov 2022

Vrestat, nie prestať

onedaynick
7. nov 2022

@nepic to, co si urobil bolo neprofesionalne, neludske a nemiestne.

ljzozv
7. nov 2022

@mymel jedine čo ma napadá, tak tie zvuky zvyšujú nervozitu a zlé správanie u jej syna. To jediné by ju u mňa ospravedlňovalo, že vám búcha kvôli deťom.

lillinka01
7. nov 2022

@domenico34 ahoj. Mám 2 deti a nie, nebudem Ti pisat, ze to su deti, a ty uvidis, ked budes mas vlastne. Nie 🙂 pretoze ich mat mozes, nemusis, mozes o 5, o 10 rokov. Niektori ludia absolutnu absenciu vychovy a lahostajnost radi za toto schovavaju. Takze, ano, ked sa mama dietatu venuje a hraju sa, mozu byt hlucnejsi a nemusia si to uvedomit, preto slusne zaklopanie a uprimne slovo o tom, ze ta to velmi vyrusuje - ak to bude pokracovat, by normalnemu cloveku nemalo vadit. Pretoze niekedy si to clovek len neuvedomi. Aj moji sa obcas vozia na stolicke, autku atd, ale zastavim ich, korigujem to. Rovnako riesim ich konflikty a netukam si do mobilu, ked sa nieco deje. Takisto argument - to je bytovka. PRD. Kdekolvek clovek byva, ma sa spravat slusne a tolerovat ostatnych na druhej strane - napr. ak idem tyzden prerabat, oznamim to vsade dostatocne vopred, ospravedlnim sa a dodrziavam nocny klud. Takisto asi nie je vhodne trieskat cely den v nedelu, ale robit napr. nieco menej hlucne atd. To som odbocila... cize, ak vy sami sa spravate tak, ze nerobite po 22h hlucne navstevy, alebo nebodaj party, atd, urcite to vyskusaj. Niektory vek - ako batola a obdobie vzdoru je obcas uplne nekontrolovatelny - dietatko v raushi proste krici a dupe a musi to prejst. To, ze casto odrastene deti si robia, co chcu - a je to vidno aj vonku, kde skacu po malinkych hojdackach, topankami po lavickach alebo nieco rozbiju, je uz celkom ina situacia. A viem to velmi dobre posudit, lebo som byvala aj v dome, tam sa deju zase ine cirkusy od susedov, hlavne na dedine, jedine ze to nemas priamo nad hlavou. Good luck.

nepic
7. nov 2022

@lalenka33
@onedaynick
V každom zamestnaní treba byť v prvom rade človek a tak sa chovať a správať k ostatným ľuďom.
Keď mne niekto niekedy ubližoval,nerozumiem prečo by som ja mal byť teraz na neho milý alebo niečo pre neho robiť. Boh odpúšťa,ja nie.
Ako som povedal,každý by mal byť zodpovedný za svoje činy a robiť tak,aby sa nikdy v živote nemusel báť.

mymel
7. nov 2022

@ljzozv ja som sa to snažila chápať 🙏ale ja nemôžem 2-3 ročne dieťa priviazat o radiátor čiže ani jej by nezaškodilo pochopenie. neviem čo by robila keby nad ňou začalo stvornozkovat a sa učiť chodit dieta …takisto velice mi hovorila ako jej deti chodia o 8 spať, tak ok teda malu som začala skôr dávať spať a potom počúvam do jedenástej divne zvuky a otrasy ako búcha jej dieťa a ja svoje nemôžem uspať 😀
snažím sa s malou byt čo najviac vonku a doma viac aktivity ako kreslenie čítanie atd. , koberce som dala.sama nemám rada hluk.
Ale s ňou už asi niekto tu robil poriadky , pretože ona si veľa krát púšťala aj hudbu na plne do noci ( akože kľudne do 11-12 🤷‍♀️aj keď deti boli doma a to ho neruší ta hlasná hudba ? Ale moje dieta keď prejde z izby do izby áno) , mimo to aj cez den každú chvíľu, neviem ci preto aby ho nepočula 😀 a už ju ani celá bytovka nepočúvame ako sa v noci miluje ..
A takisto chodba neni ihrisko aby sa tam hral 🤷‍♀️ale to už tiež dost obmedzila, neni to už každý den..
jednoducho je to bytovka nejaký ten ruch a život tu bude ale ona to preháňa hádam najviac z celého vchodu 😀
Ešte ma napadlo, už aj suseda minule nadávala ako mame vo vchode 5 detičiek čo sú autisti ale nikto nerobí to čo oni 🤷‍♀️ja som doteraz ani nevedela za skoro 2 roky čo tu bývame, že v jednom byte majú dalsie dieta ( toho autistu)som bola v tom, že majú len dve deti
jedno to auti dievčatko maličké počujem plakavat často a až potom keď mi toto suseda povedala tak som pochopila prečo , ale ona je maličká má tak 4-5 rokov