Pristúpené šteňa - reakcia majiteľa

11. aug 2024

Bola som na návšteve u rodiny, majú akurát šteňa, všade sa pletie pod nohy. Náhodu som si ho nevšimla ako spí pod gaučom a pristúpila som mu chvost, nie úplne celou váhou, lebo ako som zacítila pod nohou psa, hneď som zareagovala. Ešte ako som sa snažila rýchlo chytiť rovnováhu nech ho úplne nepristúpim, som spadla a udrela sa ešte aj ja o stôl. No pes ako sa zľakol tak začal štekať extrémne. Pribehol hneď švagor a bol strašne nevrlý a hnusný, aj keď som mu vysvetlila, čo sa stalo a samozrejme sa ponúkla, že ak náhodou ma niečo zlomené, alebo som mu inak ublížila tak im preplatim náklady na liečbu. No ani som toho psa nepristúpila úplne, darmo som vysvetľovala, pes nonstop hučal, švagor nervózny . Už aj ja som začala chytať stres, že možno ozaj som stúpila naňho silnejšie než som si mylslela. Ale reakcia ma úplne šokovala. Neviem čo si myslieť. Tak škaredo po mňe zazeral, úplne penil, hádam by ma aj zabil pohľadom v tom okamihu, ak by to bolo možné, ani sa neopýtal, či som ok, že som spalda, iba psa ratoval. Je to normálna reakcia podľa vás ? Ak máte zviera tiež by ste tak reagovali, keby ho náhodou pristúpi niekto. Strašne zle mi padla tá reakcia, nepristúpila som psa schválne, a tiež som sa udrela kvalitne. Neviem či ku ním ešte pôjdem na návštevu. Ozaj som aj dávala pozor, lebo viem že majú šteňa a že sa pletie pod nohy, no pod gaučom som si ho aj napriek opatrnosti nevšimla. A ešte dodám, že bežal s ním hneď na veterinu a pes v pohode, nič mi nie je, teda aj ten štekot čo spustil keď som ho pristúpila bol pravdepodobne kvôli preľaknutiu a nie pre bolesť.

lienka9
11. aug 2024

Neviem aky velky je to eps..asi pes vlciak a civava je rozdiel,ale v kazdom pripade si to nespravila naschval,ospravedlnila si sa a ponukla riesenie.viac sa nedalo robit..ja by som uz k nim asi jeden cas nesla..

naneta258
11. aug 2024

Švagor preháňa a neadekvatne reagoval.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimka1402
11. aug 2024

Švagrovi z časti rozumiem jeho stres. Ak je niekde šteňa dávam pozor väčší než obvykle. Ale jo určite sa to stáva a je to normálne, ale psa môžeš ho ľahko zabiť nedopatrenim, žiaľ.
Stane sa určite, ale je logické že je citlivý a riešil viac psa a nie tvoju modrinu na nohe.😀
Aj ženy čo majú malé dieťa hystericky reagujú na deti, keďže sú malé a bezbranne v ich očiach. Nebrala by som to osobne a myslím si, že nabudúce to už nebude téma dňa.😀 A ani on sa nad tym nepozastavi.
Ale kde som a viem, že je pes, dieťa apod o to viac pozerám pod nohy...

derdia
11. aug 2024

Samozrejme, ved pes je viac ako človek. Ty nestojí 1000 eur😎🙈🤓🤓🤓

rude_baby
11. aug 2024

Mne privreli 8 týždňové stena do terasovych, posuvných dverí ... Tak zapistala, že som si myslela, že jej hlavu rozmackali. A áno, bola som nas*ata, lebo veď pozerám, kde je pes...

naneta258
11. aug 2024

@rude_baby stupenie na chvost a primacknutie hlavy v dverách je diametrálny rozdiel.

rude_baby
11. aug 2024

@naneta258 nemám tušenie čo jej spravili, možno jej privreli cumak, labku, chvost... Ale človek sa naplasi - preto zrejme autorkin švagor vyštartoval a bol, aký bol

ukgirls
11. aug 2024

mam stena a nestal malo .. viac ako dost -ale davam si nanho pozor .. ak mam navstevu je bud u mna na rukach alebo vedla v izbe ... popripade spi pod dozorom ... ak by sa aj stalo co sa stalo tebe chytim ho a upokojim nasledne skontrolujem ci je ok .. bol len v soku co je u stenat normalne ale svagor je psychopat co berie psa viac ako cloveka-a to nieje dobre-mal sa ospravedlnit pripadne len povedat ok a ist sa ukludnit vedla ... uz byt tebou tam nejdem

vesimelonimarsista
11. aug 2024

Bol zjavne vystresovany zo situacie...pes stekal o dusu, ty si sa skoro prizabila v jeho byte. Za normalnych podmienok sa sprava normalne alebo je nejaky divny?

nenne27
11. aug 2024

Som psickarka, ale to co predvadza tvoj svagor je hlupe.nic si nevycitaj a radsej tam chvilu nechodievaj

freepalestine
11. aug 2024

Podla mna ta svagor nema velmi v laske, a preto tak reagoval.

ssimusska
11. aug 2024

Prepáč ale keby mi niekto stúpi na psa, tak som tiež pekne nahnevaná. Ten pes tam je doma, nie ty a dobre vieš že tam byť môže, tak si dávam pozo kam stúpam..

nenne27
11. aug 2024

@ssimusska tak ptm ja si to asi musim hodit :D my name aj macky a tie sa tak nenormalne pletu pod nohy ze som im uz par krat pristupila chvost a skoro som sa natiahla na zem aka som dlha a siroka. No a v
co ked je tam pes doma, ved autorka to neurobila naschval... tak ptm nech tam nevpustaju navstevy ked je ich dom ako minove pole

ssimusska
11. aug 2024

@nenne27 To čo si spravíš ty je mne úplne jedno 😀 A čo že tam je pes doma? Si dávam väčší pozor. Keby majú dieťa čo je na zemi tiež si chodí len tak bez ohľadu na to kto tam môže byť?

1mina
11. aug 2024

Neviem no ja som tiež psíčkar, aj ja sama som každého psa čo sme mali niekedy pristúpila 🤦 niekedy sa to fakt nedá aby človek za tie roky roky čo má havina popod nohy. Navyše stupit na chvost, labku aj to takou polovičnou váhou keďže ste aj spadla není zas taká tragedia aby sa čosi malo stať. Neviem si predstaviť žeby som zato na návštevu bola hnusná.

maranco
11. aug 2024

Niekto berie zviera na úroveň človeka.
Pred pár rokmi 3 ženy obetovali svoje životy za záchranu psíkov z útulku.

lussyl5
11. aug 2024

@ssimusska Lenže zase majiteľ je povinný zabezpečiť psa,veď keby pes uhryzol človeka je zodpovedný majiteľ.Ona spadla lebo jeho pes sa jej motal pod nohy.Mohla si pri páde ublížiť.Keď mal návštevu mal on zabezbečiť psa ako už ktosi spomínal,vo vedľajšej miestnosti prípadne na rukách.

ssimusska
11. aug 2024

@lussyl5 Prečo by malo byť šteňa vo vedľajšej miestnosti keď je doma? Chápeš tomu ? Nie ona. Nikde nevidím že je napísané, že by kúsal.

nenne27
11. aug 2024

@ssimusska u nas sa citia dobre zvierata ale aj ludia :D a autorka sama pise, ze si pozor davala a stalo sa.urcite by som sa nehnevala na moju rodinu alebo kamosov, kedze sa mi to samej stalo.mozno mas jedneho psa.my mame tych zvierat kustik viac a proste stane sa, nebudem volat inkviziciu zato hned :D to ked ta nechtiac niekto drgne alebo ti stupi na nohu, hned vypenis? :D magnezko treba dat

ssimusska
11. aug 2024

@nenne27 Ano, mám jedného tiež šteňa. Ale nikdy za život sa mi nestalo že by som na ani jedného zo psov čo som mala stúpila a ani doma sa to nikomu nestalo, stačí sa dávať pozor. A ano keby mi niekto stúpi na nohu tak sa voči tomu ohradím 😀

lussyl5
11. aug 2024

@ssimusska Lebo ona je hosť a majiteľ je povinný psa zabezbečiť aby sa nestalo nič ani psovi ani návšteve.Teraz sa našťastie nikomu nič nestalo ozaj mini nehoda,ale keby si ona zlomila nohu napríklad,bol by zodpovedný ON lebo sa jej motal pod nohami jeho pes.

autor
11. aug 2024

@ssimusska dávala som si pozor. Netuším ako sa dostal jeho chvost pod moju nohu. To bola ozaj sekunda. Nevidela som ho nikde naokolo, tak som predpokladala, že je asi v inej izbe. A ten chvost tiež nebol vidieť. Neviem ozaj, pes celkom farebne ladí s kobercom, tak možno som prehliadla, alebo chvost vystrčil práve keď som tam išla. Neviem ako to bolo, každopádne pozor som si dávala celý čas, no stalo sa.

zuzanaam
11. aug 2024

@lussyl5 ako sa jej mohol motať pod nohami, keď píše, že spal pod gaučom?

autor
11. aug 2024

@ssimusska a nechápem čo s tým má to, že pes je tam doma, aj keby boli u mňa na návšteve, dávala by som pozor na psa, a aj tak by mi bolo rovnako ľúto, že som ho náhodou pristúpila. A tiež by mi bolo rovnako ľúto tej reakcie švagra.

ssimusska
11. aug 2024

To má s tým že, ty si tu tá ktorá doma nieje. Máš sa správať tak aby sa nič nestalo.

maranco
11. aug 2024

@ssimusska keby to bolo dieťa tak ho majú nonstop na očiach a sa to nestane, lebo upozornia že je pod gaučom, ale bol to pes tak ho chovatelia nechali bez dozoru

tak ako sú dokonalé matky ktorým bábätko nikdy v živote nespadlo z postele, tak sú tu aj tie ktorým spadlo a nie sú pre to horšie matky

lussyl5
11. aug 2024

@zuzanaam Spod toho gauča trčal dosť na to aby na ňho nechtiac stúpila takže ho mala pod nohami.Jasné netreba z toho robiť drámu,ale faktom ostáva že si mal na psa viac dohliadnuť a nie ziapať po autorke.

lussyl5
11. aug 2024

Nie reakcia tvojho švagra nebola normálna.Bola prítomná aj tvoja sestra?Ako reagovala ona? Preventívne zatiaľ na návštevy k nim nechoď a keď sa už s ním nebude dať tak aspoň sestre vysvetli že sa ťa jeho správanie dotklo.Ak majú aspoň trochu rozumu malo by im to dôjsť a švagor by sa mal ospravedlniť.

candii
11. aug 2024

@ssimusska tak do tvojho psa by som si ešte aj kopla 🤣 neznášam takýchto prehnane preafektovanych ľudí, stalo sa .. nechcela. Nepototo sa