Priateľova sestra mi berie veci

16. jún 2022

Ahojte možno riešim blbosti ale proste štve ma to a neviem čo robiť ako sa brániť nakoľko môj priateľ to ma úplne v paži. Bývam s priateľom a našou dcérou dočasne u svokrovcov moj priateľ ma sestry s jednou sme ako najlepšie kamarátky ale s tou staršou sa nemusíme. Ja som veľmi tolerantný človek nikdy som nebola lakoma radšej dám druhým ako sebe, ale musia tam byt určite hranice slušnosti proste odtiaľ potiaľ. Keď sme sa sťahovali priniesla som si veľa mechov veci, nakoľko toho bolo veľa som si ani nevšimla čo všetko tam bolo a čo zmizlo ale postupne som si hľadala tu vec a tu a vždy som ju našla u jeho staršej sestry v izbe, zobrala mi čižmy sandále šľapky kabelku a trička neriešila som lebo som to aj tak nenosila veľa. Ale postupne mi mizli veci aj ktoré nosím dala som si prať veci a zo susiaka mi zmizli nové legíny hľadala som ich asi mesiac samozrejme že som ich našla u nej tak isto aj trička. Ale dnes to prepískla, mám také nové čierne šaty videli ich na mne lebo ich nosím boli drahé a ja som sedela na gauči pozerám telku s malou a ona príde a moje šaty na sebe nepovedala ani bu ani be že si ich požičala do mňa sto certov neriešila som, čakala som na priateľa než príde domov. Hovorím mu čo sa stalo sby jej dohovoril keď je jej brat lebo to budem riešiť ja, on to mal úplne v paži. Neviem čo robiť mám jej slušne dohovoriť ale bojím sa že to nepochopí lebo ma nemá rada a že urobí z toho peklo a nechcem sa hádať aj s jeho mamou čo mám robiť je to blbosť že to vôbec riešim kvôli veciam? Keby mi slušne povedala požičala som si nevadilo by mi to ale toto je vrchol drzosti proste ja by som si to nikdy nedovolila.

amelie2017
16. jún 2022

Ako ja by som sa jej normalne opytala, preco ma na sebe moje saty. Ze som si nevsimla, ze by sa opytala ci si ich moze pozicat.

mishka81
16. jún 2022

Uz pri prvych veciach si jej mala povedat ze je to drzost si brat co nieje jej... takto ked cely cas si bola ticho si asi dievca mysli ze ti to nevadi. Cim skor jej povies nech ti vsetko vrati a nech sa tvojich veci nedotyka, tym lepsie.

barbi28
16. jún 2022

Túto treba rázne. Žiadne čakať aby to priateľ vyriešil. Jednoducho jej povedz že si nezelas aby ti brala tvoje veci za ktoré si si ty zaplatila bez toho aby osobne prišla za tebou a opýtala sa. Jej by sa tiež nepáčilo keby toto robíš. Nechoď okolo horúcej kase lebo ta to zožerie. Rovno na vec. Ci sa už sa urazí alebo nie to tvoj problém nie je

slniecko_12
16. jún 2022

A nerobí náhodou naprieky, lebo ťa tam nechce? Hovoríš, že tam bývate iba dočasne, tak hádam pomôže iba jej dohovoriť, ráznejšie, a hľadať si vlastné bývanie.

viestta
16. jún 2022

Už dávno si to mala riešiť. Sama. Ty nemáš ústa aby si si svoje záležitosti vydiskutovala sama? Na čo k tomu potrebuješ jej brata?

nika11103
16. jún 2022

Prosím tá máš dieťa si asi dospela žena . Určite nemáš 5 rokov . Veď hneď ako sa to stalo prvýkrát či sa bavíte nebavite kamošky nekamosky okamžite by som sa spýtala , či sa náhodou nezabudla opýtať . Toto mi príde strašne detinské a chlapa do Toho ťahať ešte viac . Tomu je to tak jedno …. Handry jak handry preňho . Normálne chod za ňou a vydiskutuj si to ako dospela žena

dzulli1980
16. jún 2022

Tak zrejme chceš byť pred priateľom a jeho rodičmi za peknú a chrumkavú, keď si to doteraz neriešila ... ja by som to mala s ňou už dávno vydiskutované ... sú to Tvoje veci, tak sa prestaň ľutovať a konaj ...

lilke
16. jún 2022

Ak je to opakovane, už mi to zaváňa kleptomaniou. Ty si sa nebránila, vedela, že môže, tak brala ďalej... Žiaden priateľ, žiadne "zalovanie mame". Jasne jej povedať priamo, nebyť submisivna. Žienky hore ti už aj slová do úst vkladali.

ankare
16. jún 2022

Toto je riadna drzosť. nedovol jej zametat takto s Tebou.

anickabasnicka
16. jún 2022

asi bych je v tu chvili strhla z ni a nechala ji tam stat treba i nahou....je mozne,ze te jenom provokuje a chce treba donutit k rychlejsimu odstehovani.a nebo je natolik drza,ze ji proste dela dobre,kdyz si bez ptani vezme cizi veci.zkus nejdrive vysondovat u te druhe sestry,jestli neco nevi,proc to dela.a potom se podle toho zarid.rozhodne je ale potreba nastavit co nejrychleji pravidla a rict slusne ale durazne mile svagrove,ze bez tveho vedomi si nevezme ani papirovy kapesnik z tveho nocniho stolku,natoz obleceni.

abbey1
16. jún 2022

Sranda, že na drahé šaty máš a na vlastné bývanie nie. ;)
Ale k veci. Si dospelá, si matka, máš ústa a snáď i rozum by si mohla mať, aby si si vybrala na partnera, ktorý vie tiež otvoriť ústa, poriešiť bývanie,.....

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. jún 2022

@abbey1 s kde ste pani zlata zobrala že nemám na bývanie kde to čítate ? 😀 alebo máte vestecku guľu ? Prerábame byt ale to vás zaujímať nemusí

abbey1
16. jún 2022

Tak pani zlatá si mohla prenájom zaplatiť a dotyčnej slušne vysvetliť, že veci sa keď tak požičiavajú. Toto je také detinské vyplakávanie dospelej ženy na nete. ;)

matqa411211
16. jún 2022

Hlavne, ze prispevok na MK napisat vies ale otvorit si usta nie, tak nech ti berie veci ked cusis a "neriesis", kks nechapem vas ludia

anickabasnicka
16. jún 2022

@abbey1 ale prosim te,pokud je mi znamo,tak se tady resi na konovi vetsi koniny,nez je tahle,tak co vyrypujes.a taky,neni snad modry kun tady i od toho,aby se clovek vyzaloval,vystezoval a popripade si i zanadaval?nebo se tady smi jen davat prispevek o ucpanem odpadu a jak nekdo nechtel nekoho pustit na demonstraci apodobne....jestli ti to udajne "fnukani" autorky prispevku vadi,tak se kousni do jazyka,sedni si na ruce a mlc,protoze nikdo neni zvedavy na tvoje radoby chytre komentare.no joooo,ona skoncila doba covidu a ty nemas co na praci,ze.uz aby byl podzim

anickabasnicka
16. jún 2022

@matqa411211 tak treba jen potrebovala nabrat odvahu k nejakemu razantnimu reseni.ne vsechny jsme od rany,ze resime a nepotrebujeme k tomu pozehnani. tak proc hned ten ostry ton.....resi se tu vetsi kraviny,napr jestli si oblect tohle nebo toto a nikdo nepise dotycne,ze je nesvepravna v rozhodovani.pritom jde spis o chvastani se,jake hadry mam a jak mi to slusi,a kolik like dostanu....

dominikak4
16. jún 2022

To je neuveriteľné čo si niektorí ľudia dovoľujú..., asi nie je úplne v poriadku tá jeho sestra - neviem, žeby nejaká forma kleptománie? No chápem Ťa, že sa cítiš neistá keď bývaš u nich. Ja mám kamošku, ktorá bývala u partnera a jeho brat bol nenapraviteľný zlodej, kradol jej z peňaženky bežne peniaze, šperky, čokoľvek čo malo hodnotu. Nakoniec sa rozišli, pretože rodinní príslušníci sa tvárili, že sa nič nedeje. Tiež sa to bála zo začiatku riešiť, najprv sa to snažila riešiť v tichosti s partnerom, ale ten sa brata bál, potom s jeho rodičmi a nakoniec konfrontovala zlodeja...nepomohla si, spravili z nej totálnu kravu, čo si vymýšľa. Ja si myslím, že bol psychicky chorý ten človek a celá jeho rodina sa tvárila, že to nevidia. Takže chápem, že sa to bojíš riešiť, kráčaš po tenkom ľade, pretože ona je tam doma a má tam mamičku, sestru, brata...Chápem, že sa nechceš s nimi rozhádať už tak máte medzi sebou napätie. Ale sú to tvoje veci, dnes je to oblečenie, zajtra Ti vlezie do peňaženky a zoberie peniaze a to sa ozaj ťažko dokazuje. Tvoj priateľ o tom vie, teraz by som išla za ňou, aby mi vrátila moje veci, s tým že nabudúce ak si bude chcieť niečo požičať, tak nech sa spýta, že jej tiež neberieš jej veci. Môžeš zvoliť pokojný prístup a diplomaciu a uvidíš. Ak by sa to opakovalo a ďalej by Ti brala veci, tak by som sa do nej pustila pred ostatnými a spravila by som bordel, s tým že už by som si servítok pred ústa nebrala a uvidíš. Buď si s ňou spravia poriadok, alebo choď z tej rodiny preč kým je čas.

anickabasnicka
16. jún 2022

@abbey1 i kdyby mela saty,za milion a bydlela pod mostem,co je ti vlastne do toho....ona resi problem se sestrou sveho pritele,ne pomer ceny satu a bydleni.nauc se porozumet textu,nez budes priste reagovat

januska12323
16. jún 2022

Prvé veci keď si našla u nej si si mala zobrať naspäť alebo sa opýtať ci nechce aj ďalšie. Keď si ticho tak jasné že si viac dovoľuje. Zajtra jej nabehni do izby, pober si všetko svoje a keby sa opýtala tak sa tvár že o ničom nevieš. Ale to nerieši že bude kradnúť aj ďalej.

abbey1
16. jún 2022

@anickabasnicka Hlavne kľud, však.
V prvom rade má komunikovať s dotyčnou osobou, nie? Nepáči sa jej, že by berie veci bez dovolenia, tak ju snáď upozorním. Kľudne raz, dvakrát, trikrát a následne budem riešiť rázne.
Ak je problém opakovane, prípadne otvorené konflikty, tak sa odsťahujem a nebudem čakať, že ženy na koni vyriešia.

abbey1
16. jún 2022

@anickabasnicka Že ty si tá pravá osoba, ktorá píše o rýpaní. Vidíš, teba iritujú moje múdrosti, mňa zasa takéto akože problémy. ;)
Každá máme nejakú slabosť.

anickabasnicka
16. jún 2022

@abbey1 a proč to píšeš mě, co má autorka příspěvku dělat? to jsi měla napsat přímo jí a ne se tady ted rozepisovat v odpovědi pro mě ....takže nejen nepochopení textu, ale i poznat autora příspěvku ti dělá problém. ................a k tomu rýpání, já tady nikomu nesrovnávám cenu oblečení s nechopností sehnat si bydlení. ty opravdu nerozumíš psané u textu

abbey1
16. jún 2022

@anickabasnicka Nerozčuľuj sa takto večer. A ak ti vadí moja osoba, stačí si ma bloknúť. Či ti chýba adrenalín v živote? Tak si dopraj. ;)

bajka16
16. jún 2022

Toto mi už príde ako čistá provokácia. Ešte k tomu keď sa snou nemusíš. To si málo kto dovolí k niekomu s kým sa nemusí. Jednoducho ťa chce len naštvať. Koľko má rokov? Tipujem 15 lebo toto by dospelá žena neurobila. Ešte pochopím že by ste si rozumeli a opýtala by sa ale toto fakt nie 😀 a drahé šaty? To je na facku

lunademonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lunademonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anickabasnicka
16. jún 2022

@abbey1 ty si ale fandíš, jsi mě dobře pobavila 🙂)

lunademonica
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anickabasnicka
16. jún 2022

@lunademonica tak momentálně by táhla ona z toho baráku, protože jsou ted u svokrovců....ono s tím zastáváním se jeden druhého to není tak snadné. to jako si ten chlap má rozhádat rodinu, u které momentálně bydlí, než opraví byt, a zastat se partnerky s níž má dítě?.hmm a jak tam pak budou všichni v tom baráku fungovat.já se ho nezastávám, ale popravdě na jeho místě bych asi možná taky dělala mrtvého brouka a jen se modlila, aby se to nějak vyřešilo beze mne.rpo chlapa je důležité přežít v klidu a nic neřešit, než se hádat kvůli hadrům.chce to jen vydržet.....není to jen černé a bílé, a ta sestra toho bohužel patřičně zneužívá.