Priateľ si ma nechce vziať a som z toho veľmi smutná

23. feb 2023

Ahojte dievčatá, potrebujem povzbudenie, možno sa len posťažovať.
Priateľ vie , a vie to od začiatku nášho vzťahu že svadba respektivne byť v manželstve bolo od detstva pre mňa veľmi dôležité. Je to môj sen, niečo čo potrebujem k životu.
Celý čas čo som bola tehotná som tému svadba nadhodila dva krát. Prvý krát mi povedal že si ma vezme . Že aj on to chce . No a druhý krát to bola veta “ necítim sa na to” . Veľmi ma to sklamalo . Neraz som si kvôli tomu poplakala . Dokonca som chcela dať synčekovi priezvisko po mne ale on povedal že si ma vezme , že mu mám dať priezvisko moje . Keď som sa mu s tým zverila že ma to trápi , povedal že ano neboj sa raz si ta vezmem . No a ja hlúpa som tomu uverila a zavrel mi na istý čas ústa . Lenže malinké sa narodilo a mňa to začalo trapit čo raz viac . Pri hádke som mu vyhodila na oči , že mu nestojím za to aby som bola jeho ženou , že mam pocit že si nezaslúžia nosiť jeho priezvisko . Pre mňa ale nie sme úplná rodina. ( dokonca ani podľa zákona nemám žiadne práva ) Nemôže si na mňa zobrať ani “doprovod k lekárovi “ lebo nie som jeho manželka . Veľmi ma to trapi a on o tom dobre vie. Možno som veľká citlivka ale často kvôli tomu plačem . Nežiadam obrovskú svadbu , ani takú nechcem stačilo by, aby to bolo len o nás . Po jednom “zložení “ my sľúbil , že v máji . Som z toho zúfalá, smutná a frustrovaná. Skoro pri každej hádke mu to vyhodím na oči. Že ma ťahal za nos , že ma neľúbi atď. Chcem tak veľa ? Prečo nemá túžbu si ma vziať. Prečo nechce aby som bola jeho manželkou . Už si prípadom ako hlúpa, že ho o ro prosím a on stále nie nie nie raz určite . Som z toho naozaj veľmi smutná. Ja viem že chlapa do svadby nútiť nemôžem . Že je ro hlúposť a najhoršie je že ho ani nútiť nechcem . Čo mám robiť ? Ako to vstrebať ? Túžim po tom tak veľmi že ma to zabíja .

dominikamacakova
23. feb 2023

Skús vyhľadať psychológa

mimachicha
23. feb 2023

Rozumiem ze po tom velmi tuzis a chces kompletnu rodinu s jednym priezviskom. Dieta je vsak ovela vacsi zavazok ako kus papiera. Tym ze tak strasne tlacis na pilu to podla mna iba zhorsujes. Nechaj to tak, uzivaj si deti, daj tomu cas. Ludia, ktorych niekto do niecoho tlaci maju tendenciu robit presny opak…drzim palce

autor
23. feb 2023

@mimachicha ďakujem ale je to pre mňa ťažké

janinah
23. feb 2023

Polka koníka ti napíše,že však je to len papier,Druhá polka ta chápe.Nepochopim však,prečo si pristúpila na dieťa pred sobášom,prečo si mu dala otcovi priezvisko.Tvoj frajer nemá nijaký dôvod sa ženiť,má všetko čo chcel a v prípade problémov môže elegantné zmiznúť ,vola sa to aj otvorené zadné vratka. Takže tebe ostáva len obskakovat milistpana a dúfať,že raz sa mu uraci ta požiadať o ruku...alebo aj nie.Alebo si na situáciu zvyknúť a tváriť sa,že si nad vecou,lebo však ide len o papier.Nebola by si v tomto jediná.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominikamacakova
23. feb 2023

@jabadabadu bola si niekedy u psychológa? Evidentne nie

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. feb 2023

@jabadabadu máš pravdu , psychológ mi dá na to iný pohľad , možno ma naučí s tým pracovať ale čo ďalej ?

autor
23. feb 2023

@ninka297 áno to si uvedomujem 😢

autor
23. feb 2023

@janinah áno rozumiem . Veď načo mať doma manželku keď má doma frajerku ktorá sa ako manželka správa. Vari perie upratuje stará sa atď atď

liljana
23. feb 2023

Svadba dnes nahana muzom strach. Ze zena zostane doma, nebude chciet ist do prace a uz bude tahat stale z neho peniaze. BSM, potom vyzivne na manzelku, na deti, po rozvode polka majetku, bude chciet po nom nezmyselne dorovnavat zivotnu uroven. Polovica muzov ti povie, ze svadbu nechce a bud zostanes, alebo odides. Asi je neskor hladat tu druhu polovicu, ked uz mate dieta.

dominikamacakova
23. feb 2023

@autor a čo keď ti psychológ dá nejaké rady ako ho k tomu "dotlačiť"? 🤔

autor
23. feb 2023

@dominikamacakova och to by bol ten lepší prípad 🙂

mimachicha
23. feb 2023

Ano rozumiem. Len musis ratat aj s tym, ze ked to bude mat “na tanieri” kazdy bozi den, tak mu to polezie na nervy, vezme nohy na plecia a poobzera sa niekde inde…dobre ti radim, skludni hormon a nechaj to teraz tak…uzivaj zivot a svadbu neries.

felycity
23. feb 2023

musíš si ty to v hlave zrovanať, čo je pre teba prijateľné a a ako vieš dalej fungovať, sama si si vedomá že jeho postoj nie absolútne fér, svedčí o tom veta, že sa necíti na svadbu, ale mať dieťa to už je ok...niekto pochopí a niekto nie, pre niekoho to znamená, že si chlap ženu neváži týmto postojom, pre niekoho je to niečo čo nepotrebuje riešiťť, ty si musíš zvážiť čo dalej, jediná moja rada je ak ostanete bez toho akože" papiera", tak minimálne sa zariad v živote tak, aby raz ked bude sa chcieť rozísť, aby si neostala bez bývania a zabezpečenia

lienka.7
23. feb 2023

No proste sa asi momentálne zenit nechce. Bodka. Je však dôležité ci je to iba zatial, alebo definitívne. Keby chcel, vezme si ta den pred pôrodom alebo aj po (obrazne povedane).
Druha vec je ake mate predstavy o svadbe, najma veľkosť a financie. Nie každý chlap túži po 200 hosťoch a vyhadzat sa z peňazí kvoli svadbe.
Toto mate ujasnene?
Inak mam pocit, ze ked budeš tak moc tlacit na pílu, je možné že ta aj necha...cize ako ti tu už napisali, zaradené spiatočku, netlac na neho a venuj sa malemu. Možno ta prekvapí a poziada ta aj sam

anjelicek26
23. feb 2023

Zober 100e do ruky a chod si na matriku dat zmenit priezvisko na to jeho, ked ta to tak skrie, ze sa dieta vola inak... obehas si papierovacky s dokladmi, ale nech... a aj ked je to uz teraz irelevantne, detom by zeny mali davat svoje meno..

autor
23. feb 2023

@anjelicek26 nad tým som rozmýšľal ale musím mať jeho súhlas ? No a ten mi dať nechce

reanda
23. feb 2023

a ty by si sa za neho este chcela vydat? za takeho? co uz ma s tebou dieta a este sa neciti na svadbu? ktoremu sa musis doprosovat? teraz si smutna, to je pochopitelne.. ale raz mu este budes vdacna, ze si ta nezobral

mandarinka555
23. feb 2023

A nezabudni mu porodiť ešte aspoň tri deti....potom si ťa istotne vezme😝

autor
23. feb 2023

@mandarinka555 to určite nie !

mandarinka555
23. feb 2023

To bola irónia, zlatko....

autor
23. feb 2023

@mandarinka555 áno viem 🙃

777januska777
23. feb 2023

Bola si hlupa ako veľa žien, uverila si sladkým rečiam prechcanych mužov, za mňa osobne je toto veľká rana pod pás a rána k tvojej dôvere, ved co je to za chlapa, ktorý niečo povie a niečo iné robí? Už ti podľa mňa zostáva ukázať mu, že ty bez neho fungovať môžeš, ale on bez teba velmi ťažko. To je asi jediná cesta, ktorá ťa môže ukázať vo svetle, ze mu za to stojíš si ta vziať. Ono doprosovat sa je zbytocne, ukaz mu, že ty už to nepotrebuješ a svoj život si vieš zariadiť aj bez neho. A áno prvé čo by som spravila, by bola zmena priezviska z praktického dôvodu. Pýcha v tomto prípade by išla bokom a keby sa pytal, tak by som mu povedala: "Chcem mať priezvisko ako moje dieťa a na súde sa to nedá len tak zmeniť a za moju hlúposť som zaplatila cenu. Lenze už hlupa nebudem a priezvisko môjho dieťaťa som si zabezpečila sama, nepotrebujem ta k tomu." Ale to som ja, pre mňa by toto bola obrovská zrada na regulernu manželskú krízu.

simca06022011
23. feb 2023

@anjelicek26 to bohužiaľ nejde...

autor
23. feb 2023

@777januska777 začala som veľa cvičiť , pracovať na svojom vzhľade. Napadajú ma také myšlienky že ak budem vyzerať dobre a začne na mňa žiarliť že možno sa v ňom niečo zmení ? Hrozné ja viem . Zúfaleeee

autor
23. feb 2023
simca06022011
23. feb 2023

Autorka. Myslím, ze vás vzťah už ani veľmi nefunguje. Keby zajtra bola svadba, bola by si s tým ok? Nebodaj by si po tých "cirkusoch" okolo niecoho co malo prist spontanne z jeho strany aj súhlasila?
Môže byť ze tlačidlo na pílu.. ako sa vraví... ale myslím, že keď chlapovi na rodine záleží tak sa zmobilizuje aj tak.

autor
23. feb 2023

@simca06022011 tak čo mám teraz robiť? Dievčatá ja som naozaj zúfalá

anjelicek26
23. feb 2023

@simca06022011 ide. Poplatok a dovod,ze Ma traumu a obmedzuje Ju to,ze sa dieta vola inak.znama takto menila. A suhlas nepotrebuje,moze sa volat Ako Ju napadne. Suhlas treba AK by chcela menit meno dietatu..