Priateľ sa nechce zasnúbiť a ani oženiť

snazilka2021
23. sep 2021

Dobrý deň,
Momentálne mám zmiešané pocity v hlave a aj trochu v srdci. Mám milujúceho partnera, ktorý je super chlap a snáď čoskoro aj budúci otec... Ale pred pár týždňami mi dával otázky ohľadom zasnúbenia... Či by som si to vedela prestaviť a podobne... Ja som povedala, že keď raz príde k tomu tak vtedy mu odpoviem, že sama neviem čo. Viem, si s ním prestaviť život bok po boku v dobrom aj v zlom ale nakoľko už som raz vydatá bola a nedopadlo to najlepšie-rozvod po 6. dňoch od svadby som proste opatrná...
Lenže v tomto problém nie je ale skôr v tom, že včera mi povedal že on nechce sa zasnúbiť ani oženiť... Snažíme sa spoločne o bábätko, budúci mesiac máme ísť do centra a teraz som zostala v pomykove. Že či takto celý život chce fungovať alebo prečo? Kvôli majetkom? Ja úprimne poviem, nemám nič hmotné... Mám iné priority v živote ako mať majetok... Inak ma naši vychovali...
Strašne som z toho smutná.... Sme na dovolenke ale mne nejako moja nálada a sklesla s tým celým čo sa mi v hrave odohráva. Viete skoro po 2,5 r. si viem predstaviť aspoň zasnúbiť... Svadba aj keď o 2-3 roky nevadilo by mi to...ale nieže on nechce.... Snáď, ma chápete čo tým chcem povedať.... Ja ani neviem.... Musela som sa vyrozprávať 🙂 majte krásny dník s úsmevom na perách

elizabet173
23. sep 2021

@snazilka2021 trochu sa v tom strácam. A predpokladám, že aj tvoj partner. Na jednej strane chápem, že si po zlej skúsenosti opatrná a do ďalšej svadby sa neženieš, na druhej strane si nevieš predstaviť žiť po boku muža len tak. Ja som z toho pochopila, že si smutná z toho, že tvoj partner neplánuje ani zásnuby ani svadbu, ale keďže ty si opatrná, tak to neplánuješ ani ty, či? Ale o dieťa sa snažíte. Uvedomuješ si, že dieťa je oveľa väčší záväzok, ako svadba? Po 2,5 roku hádam len tvojho partnera už poznáš, neviem, prečo robíš ofuky, keď sa ťa pýta na zásnuby. Možno, keby si odpovedala ináč, aj jeho reakcia by bola iná. A s tými majetkami tak to som už nepochopila vôbec, ale možno mi niekto stojí na kábloch. Veď aj keď on nejaké majetky má, ty ich sobášom nezískaš, tak o čo ide? To, či dieťa privediete do manželstva alebo budete spolu žiť bez sobáša ste si mali vyjasniť ešte pred tým, ako ste sa o dieťa začali snažiť

dievcacitajucelist
23. sep 2021

@snazilka2021 si sa rozviedla po 6 dňoch? Či to bol preklep...? No ja som tiež bola vydatá (rozviedla som sa po 12 rokoch) a aj by som sa chcela vydať...ja viem, že nikto ti nezaručí 100% že vzťah v manželstve bude fungovať a áno dá sa aj pekne v partnerskom vzťahu druh/družka žiť ale aj napriek sklamaniu verím v inštitúciu manželstva...opytaj sa ho či to myslí na "veky vekov" že sa nechce ženiť, alebo len teraz a čo je dôvod....

22abigail22
23. sep 2021

@snazilka2021
Je veľmi dobre rozoberať tému "deti" a "manželstvo" hneď na začiatku vzťahu.
Vo vašom prípade: vy chcete svadbu (i keď nie hneď) a priateľ nechce. Ktovie, možno časom si priateľ zmení názor a povie, že si vás brať.
Treba sa opýtať sama seba či je pre vás svadba nevyhnuté pre život (či je to pre vás priorita) alebo dokázali by ste priateľa naďalej milovať bez toho aby Vám to bol manžel.
Úprimne, toto je jedno z veci na ktorých nie je možné kompromis pretože buď musí ustúpiť jeden alebo druhý a je to koniec koncov - nefér.

janai1
23. sep 2021

Keby som navrhla zasnubenie, čo on evidentne skúšal, a partnerka by mi odpovedala, že netuší čo by mi odpovedala, tiež by som sa cítila sklamane a pri ďalšej tejto téme by som tvrdila, že svadbu nechcem. Neviem co sa mu čuduješ, spôsobila si si to sama ...

0silvia0
23. sep 2021

@snazilka2021 tak asi pred par tyzdnami cakal nejake romantickejsie vyznanie a nie to tvoje "sama neviem co"... teraz ti to vratil, nadsenie opadlo aj z neho... dorieste si to...

fiffinkaa
23. sep 2021

@snazilka2021 nechoď do dieťaťa bez svadby..

vanda323
23. sep 2021

@snazilka2021 Ahoj, no najprv si musíš urovnať čo je pre teba dôležité...vieš. Pre mňa by napríklad bolo úplne tabu žiť s partnerom bez sobáša...ale niekto tak žije . Možno partner časom zmení názor a požiada ta o ruku

arriana29
23. sep 2021

Dieta je oveľa väčší záväzok ako zásnuby a svadba

h2
23. sep 2021

A prečo si teda pred tými pár týždňami odpovedala, že potom mu odpovieš a ešte nevieš, ako? Čo myslíš, že sa Ťa na to pýtal len tak, aby reč nestála? Myslím, že vtedy si ho svojou odpoveďou ranila. Kopa chlapov sa strašne bojí odmietnutia, preto niektorí najskôr sondujú, ako by dopadli, keby priateľku požiadali o ruku. Tvoj zistil, že Ty o to vlastne nestojíš, tak aj on sa vyjadruje v podobnom duchu, aby nevyzeral, akože on chce a Ty nie.

kubkovamama
23. sep 2021

@snazilka2021 ahoj,tvoja reakcia asi prva?k teme co sa on opýtal,ze nevies co povies?az sa to raz opyta?No jasne,ze uz len z hrdosti teraz seká frajera,ved naco svadba.Pozri,tiez som rozvedena,rozidena,sklamana som bola strašne.Moj chlap kratko po zoznameni splietal,ze si ma vezme,ja som sa akurat tak smiala a ze uz raz stacilo,bala som sa aj spolu byvat.Potom,ked uz preslo času a zili sme spolu,ako nebola som si ista ci by som si ho vzala,ale mrzelo ma,ze uz o tom nehovori.Proste tiez hrdost asi..A on mi raz hovori,ze ty si taka odmerana,povedala si,ze uz si raz vydata bola,nevies ci je to dobry napad,tak som si myslel,ze nechces a ze uz ta tym nebudem otravovať.Na,tak vidis,co cakas,chlapi potrebuju počuť buď-alebo.Nie neviem a omáčky.Nakoniec sme sa vzali.Vdaka tomu,ze on urobil prvy krok a otvoril hubu s prepacenim.Zo dna na den len tak spontánne.A mozem si zatiaľ zaklopať,ze nic lepsie ma nemohlo stretnúť,akoze nie je vztah o svadbe a zrazu vdaka nej bude vsetko super.Ale obaja mame taky istejši pocit.Otvorene chlapovi povedz co mas v hlave a urcite sa ti aj on zdôveri.Obaja čakáte ako sa vyjadrí ten druhý a nie ste si istí.Je to iba o komunikácii.Ved to nie je hanba ked aj zena otvorí temu svadby.

macekovam
23. sep 2021

@snazilka2021 jaaaj .. boze.. on sa nechce zasnubit ani ozenit.. a ty nevies co by si mu povedala.. obaja ste divni... hlavne ze uz chcete deti.. a laska asi nikde.. co vlastne chces? ked ani sama nevies? prosim rychlu odpoved.

spadnutaslivka
23. sep 2021

@snazilka2021 no ty si mu povedala, že nevieš, čo mu odpovieš. Tak buď sa teraz tvári, že on nechce, aby ťa neskôr prekvapil (lebo teraz, keď sa opýta, tak to nie je také prekvapenie, keď ste sa pred pár dňami o tom rozprávali) alebo si ho zranila a on teraz v sebaobrane tvrdí, že on je ten, čo nechce, aby netrpelo jeho ego. Ale skôr si myslím, že mu ide o to prekvapenie. A rozvod po 6 dňoch od svadby radšej nekomentujem. Snáď si medzičasom dospela. Ale vo vzťahu/manželstve budete potrebovať dialóg. Čiže nie "baby na MK, ako to ten môj chlap myslel?", ale "zlatko, ako si to myslel? nejako ti nerozumiem".

zooeynka
23. sep 2021

@snazilka2021 sa rozpravajte ako normalny ludia. Este dnes mu povedz ze po svadbe s nim tuzis lebo s nim chces zostarnut a bla bla a podla jeho reakcie sa zariad. Dieta rieste az ked si toto vysvetlite.

paskolinka
23. sep 2021

presne ako tu uz odznelo - som toho nazoru, ze ked on sondoval, ze ake ma sance, tak dostal odpoved, ze ty vlastne nevies, tak sa zlakol. chlapi su velakrat v tomto opatrni, nechcu byt odmietnuti... tak mozno zvolil radsej takyto postoj a ty si teraz sklamana. porozpravaj sa s nim a povedz mu pravdu.

simca666
23. sep 2021

Ja som tiez tuzila po zasnubach, po svadbe...az som sa po 5rokoch dockala prstienka..urcili sme si termin, tesila som sa, vyberala saty, obrucky...ale ked som chcela svadbu planovat spolu s nim, nikdy nemal cas, vzdy mu to bolo jedno, ze ako chcem ja a ked som sa uz rozhodla tak zacal vsetko menit. Raz po velkej hadke som sa ho spytala, preco ma teda ziadal o ruku, ked som prenho taka hrozna a neviem co ako som si vypocula. Jeho odpoved ma zasiahla hlboko do srdca, ledva som zadrzala slzy. Ze varaj: no lebo uz sme spolu roky, mame dve deti a co si o tom myslia ostatni ludia. Tak som mu ten prstienok pekne krasne vratila a doteraz, ked si na to spomeniem, mam slzy na krajicku a hrcu v hrudi. Ako sme spolu stale, ale ja proste citim, ze takto zit nechcem, ze raz sa urcite chcem vydat. Ale neviem, ci by som mu este dokazala povedat ano🤷‍♀️proste som z toho sklamana, ranena a neviem ani definovat vsetky tie pocity, co z toho mam. On vsetkym tvrdi, ze sme svadbu presunuli kvoli korone, ja otvorene hovorim, ze sa brat nebudeme.
Minule, ked som si somrala, ze lutujem, ze deti maju jeho priezvisko, lebo vzdy ked nieco ohladom deti riesim ma vsetci automaticky oslovuju ich priezviskom, tak mi povedal, ze uz by sme mali ,,zbuchat daku tu svadbu". Zase vo mne vybuchla bomba smutku, bolesti a neviem coho vsetkeho a zmohla som sa len na to, ze som mu povedala, ze sa urcite nehodlam zanho vydat len preto, ze spolu mame deti a musela som odist z miestnosti.
Tak teraz veciam nechavam volny priebeh, pretoze vobec neviem, co mam robit🤷‍♀️

janetinka27
23. sep 2021

@snazilka2021 ste na dovolenke, preco sa mezasnubit,ak o to obaja stojite?

taga
23. sep 2021

On najprv sondoval, ty si mu dala veeeelmi vyhybavu odpoved a teraz radsej cuvol aj on. Podla mna si ho zmiatla ty prva, mozno ta chcel poziadat o ruku ale na zaklade tvojho 'mozno raz, sama neviem' si to radsej rozmyslel

0silvia0
23. sep 2021

@simca666 presne opacne to mala moja sestra, jej chlap sa s nou davno chcel ozenit a ona sa vydala za neho len kvoli spolocnemu priezvisku, detom a racionalnym dovodom. Niektori ludia su velmi pragmaticki a nezvolia tie spravne slova...

simca666
23. sep 2021

@0silvia0 ja som asi staromodna, ja sa chcem vydat z lasky..keby som sa chcela vydavat len kvoli priezvisku, riesila by som to uz ked sme cakali prveho syna, vtedy nas do toho cela jeho rodina tlacila, ale on sa na to este necitil a pre mna to nebol ten spravny dovod🤷‍♀️

janickacrazy
23. sep 2021

@snazilka2021 typická žena, sama poriadne nevieš, čo chces a dupes nozkou, kým to nedosiahnes. Si myslíš že prečo on nahodil tú tému? Len tak? Sondoval, či povieš áno. Keď si mu dala totálne zmätenu odpoveď, z ktorej sa nevedel vysomarit, tak si povedal, že radšej žiadna svadba ako keby mal počuť "nie". Odmietnutie je pre chlapa horšie ako nočná mora. Tak ak ho chces, tak mu to povedz jasne a stručne.

0silvia0
23. sep 2021

@simca666 ja ta chapem, len zda sa, ze tvoj chlap ta nechape...

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
77daniela77
23. sep 2021

Porozpravaj sa s nim,ved ani ty nevies co chces.....

simca06022011
23. sep 2021

@snazilka2021 vies co, ale vy ste rovnaki... tak snazite sa o babatko, ale ty ostanes v pomykove a povies taku somarinu ako ze nevies, ked zacne o zasnubeni a svadbe rozpravat. Rovnako ani on nechce teraz. A ty si opatna? dieta je ok, ale svadba nie? 🙂

lucmirka124
23. sep 2021

@snazilka2021 ahoj asi by si mala objasnit, ci si ty reagovala stylom, ze ti natom nazalezi, a teraz ti je to luto a ty si z toho smutna... moj tiez vzdy tvrdil ze sa nebude zenit ani zasnubovat,aj mi vysvetlil, ze vidi ako to u maldych teraz je, rozvadzaju sa pri prvych problemoch vaznejsich. No ja som nikdy netvrdila, ze po zasnubeni a vydaji netuzim, prave naopak,,, a aj casom nazor zmenil,,,a my dvaja vieme ze zvladneme vsetko a najma spolu🍀🍀🍀a hlavne chcel aby sme sa obe s malou ( aj ja aj mala volali jeho priezviskom) a boli rodina❤️ Drzim ti palce❤️ Urcite si to snim treba vykomunikovat aj to co teraz citis a trapi ta to.

anonym0001
23. sep 2021

@snazilka2021 fuha, ja by som si vedome nerobila dieta s muzom, ktory si ma nechce zobrat alebo ja si nechcem zobrat jeho. Strata casu. Keby mne toto chlap povedal, zbalila by som kufre a byeeee!

h2
23. sep 2021

@simca666 Prepáč, ale si Ty normálna? Chceš sa vydať, Tvoj muž Ťa požiada o ruku, plánujete svadbu. Potom sa ho v hádke pýtaš, prečo si Ťa teda chce vziať a čakáš odpoveď, že Ťa miluje a blá blá... No ale on Ti ju v tej chvíli nedá, lebo ste sa práve pohádali a asi si naňho tiež nebola príjemná, tak ani on nemá v tej chvíli chuť Ti vyznávať lásku. Ale miluje Ťa. Lebo ste spolu, máte deti. A chce si Ťa aj zobrať. Ináč by s Tebou nebol. O ruku už Ťa žiadal, tak teraz už svadbu spomína len tak, ako si písala (zbúchať svadbu...). Pritom Ty si naňho tiež dosť hnusná: "ľutujem, že deti majú Tvoje priezvisko..." Prepáč, ale to má byť čo?! Keby si aspoň povedala, že ľutuješ, že Ty s deťmi nemáte rovnaké priezvisko (jeho priezvisko). Tak ja neviem, čo vlastne chceš. O ruku Ťa požiadal, prstienok si dostala, svadbu ste plánovali. Za to, že ešte nie si vydatá, si môžeš len a len sama.

danieladeley
23. sep 2021

Ja by som do dietata bez svadby nesla. Ani so zasnubenim, to zasnubenie so svadbou v nedohladne absolutne nic neznamena.

iveta7677
23. sep 2021

@snazilka2021 povedzte mu priamo, ze dietatko si viete predstavit az po svadbe a ani neplanujte skor. Ked on ma taketo plany. Nechcete predsa este raz padnut. ...

simca666
23. sep 2021

@h2 prepac ty mne, ale ocividne vies lepsie, co a ako je medzi nami, ako to vieme my dvaja😉 a hovorim po hadke, nie pocas hadky. Po hadke je aj tyzden vies? Vtedy uz by mali byt emocie aspon ako tak ukludnene nemyslis?...ale ja chapem, ze sa ti dobre pise a mudruje o niecom, o com si si precitala par riadkov na konovi