Priateľ pracuje v zahraničí. Dá sa tak fungovať?

bobulka22
24. aug 2022

Ahojte všetci ♥️. Mám priateľa, ktorý pracuje v zahraničí. Stretávame sa, keď je doma, ale väčšinu času fungujeme cez telefón. Viem, že takto funguje na Slovensku viacero vzťahov a preto hľadám povzbudenie, alebo príbehy tých z vás, ktorí v takomto vzťahu fungujú, alebo fungovali. Ako to zvládate? Vrátil sa časom váš partner žiť k vám na Slovensko? Potrebujem nádej, že aj takéto vzťahy môžu skončiť happyendom ♥️. Ďakujem krásne.

irusa
24. aug 2022

2 roky počas vzťahu v zahraničí, 12 rokov počas manželstva v zahraničí a teraz už je tretí rok doma na SK...čiže sme spolu 17 rokov

vilma7
24. aug 2022

Tak ja osobnú skúsenosť nemám, ale môžem napísať skúsenosti mojich dobrých kamarátiek:
- Kamarátka pracovala v Rakúsku, chodila opatrovať, doma deti a manžel. Manžel si svoju potrebu riešil na Slovensku po svojom, nasledoval rozvod
-dalsej manžel ostal vo Francúzsku, tiež rozvod.
- ďalšia z rodiny má roky manžela vo Švajčiarsku, ktorý sa vrátiť nemieni, má tam aj priateľku ale naďalej ostávajú spolu v stave manželskom.
- ďalšej manžel vo Francúzsku, fungujú roky osamote, on tam a ona na Slovensku.

melanta
24. aug 2022

Niektoré vzťahy vydržia, niektoré nie. Ja mám muža na to, aby som s ním žila osobne, nie cez mobil a nie osobne len pár týždňov v roku. Preto v septembri ide muž pracovne do Švédska a idem s ním, hoci ja tam pracovať nebudem môcť. Ale ani sme neriešili alternatívu, že by som nešla a žili sme každý inde. Sme spolu, aby sme boli spolu.

marcellka32
24. aug 2022

Kamoška odišla žiť do Ameriky, jej muž dostal prácu tam a ostanú tam žiť, neviem si predstaviť ako má fungovať vzťah, keď jeden je v zahraničí a druhý na Slovensku

tosomja
24. aug 2022

Spoznali sme sa, chodil domov na desať dní za dva mesiace. Stretávali sme sa z toho tak 3x za 10 dní.
Potom sme začali spolu žiť, bol s nami 10 dní. Teraz máme dve malé deti a už cítim, že chyba otec. Partner je ako bol, len tým, že máme deti, už my sme menej spolu a ten čas sa snažíme užiť si spolu s deťmi. Nevidí vyrastať deti, nebol pri prvom kroku , pri prvom slove, zube. Také tie obyčajné veci, ktoré sa vryju hlboko v ❤️ najviac poznačia vzťah.
Môj názor.

domca1408
24. aug 2022

Ak je to vzťah v začiatkoch nemyslím si, že to vydrží ak ste spolu dlhšie mohlo by. nehovorím, že vzťahu prospieva ked ste od seba ale dá sa to zvládnuť. ide hlavne o to či mu veríš a či on tebe. ja som mala frajera v zahraničí a bol to des. musela som cvakať po robote od šiestej najlepšie do desiatej do večera online na nete cez webkameru lebo sa bál, že ho podvádzam asi. hned som mala výčitky ak som tam nebola že kde som , s kým či sa ja doma bavkám a on maká (ako keby som ja nechodila do roboty, chodila ale iba na rannú smenu). vydržala som to mesiac a ukončila to.

liljana
24. aug 2022

Bude to fungovat, iba ak casom pojdes do zahranicia za nim tiez. Na co je vam taky zivot, ze si iba telefonujete, vidite sa par krat v roku a cas vam uteka ...

doriiis
24. aug 2022

Nevedela a nechcela by som tak fungovat

martija
24. aug 2022

Ja môžem knihy písať na túto tému. Sme s mužom okolo 25 rokov spolu. Teraz je už 10r vo Švajčiarsku s prestávkami. Fungujeme, bojujeme. Krízy boli, ťažké to bolo. Ale dá sa to. Mame spolu 3 deti. Keby bolo na mne nemám problém ísť do zahraničia. Žili sme aj 10r v Španielsku, ale keď sú deti, človek už prihliada na ne. Najstarší má za mesiac 18, stredný 14, oni už majú domov tu, nie je ľahké ich trhať od väzieb a kamarátov. Takže áno dá sa to, ale neodporúčam dlho, detom už nechýba. Ak to ma byť na dlho ujasnite si vopred ako si to predstavujete a ak nemáte deti, pripadne rozhodnutia robiť kým sa nenarodia, alebo sú malé. Potom to pôjde ťažšie.

sidicek
24. aug 2022

@bobulka22 nerozumiem takým akože vzťahom, podľa mňa to ani vztah nie je, ved koľko ste reálne spolu? To váš baví toľko telefonovať?. Nepoviem v začiatku, ale nie dlhodobo.

stanulienkat
24. aug 2022

To nie je vztah, ani partnerstvo. A uz vobec nechapem, ako moze niekto do tohto porodit deti. To je vlastne slobodna matka a nie rodina. Ak to trva dva roky, kym trochu muz zarobi- tak ok. Ale dlhodobo?? Naco by mi bol taky (ne)vztah, a taky muz. Nehovoriac o tom, ze uuuurciteeee nema v zahranici milenku a drzi celibat. Zena z neho nic nema- okrem penazi, aj to je diskutabilne. A deti z takeho otca nemaju uz vobec nic.

bobulka22
autor
24. aug 2022

@irusa a ako ste to zvládli? Ten môj odišiel v nedeľu a vráti sa koncom októbra. Mám strach, že tá diaľka nás rozdelí. Ja do zahraničia nemôžem, a on tam momentálne musí byť, takže v najbližšej dobe nie je šanca aby sme spolu boli denne.

0silvia0
24. aug 2022

@bobulka22 moj muz robi v zahranici (DE) , ale chodi na tyzdnovky, cize vikendy je doma.
Okrem toho je cely januar a februar doma.
Mat chlapa mimo domu 2,3,4 mesiace si neviem predstavit.

doriiis
24. aug 2022

@stanulienkat ...tiez si myslim ze vacsina takychto muzov maju vonku milenky.

lucinka5051
24. aug 2022

@bobulka22 tak tu je dolezite ako dlho ste spolu a ci je v zahranici na dlhsie alebo len na urcite obdobie. Dalej ci si za nim ochotna ist ty ak on nemoze. My sme na dialku s priatelom fungovali rok..bolo to narocne velmi...prisli sme az do stadia kedy som mu musela povedat ze bud to zmenime alebo koncime a to aj napriek tomu ze sme sa milovali a rozumeli si...mna ubijalo to ako odomna vzdy odchadzal ...no a nakoniec sme obaja urobili kompromis, kazdy sa vzdal niecoho..zacali sme spolu zit (zarobok bol sice nizsi ale nemenila by som) a uz sme aj manzelia 🙂 treba si sadnut s priatelom a usporiadat si co chcete a ako chcete takto fungovat drzim palce

bobulka22
autor
24. aug 2022

@lucinka5051 Nie sme spolu dlho, sme ešte len v začiatkoch. Nie nechce tam ostať dlhodobo, ale žiaľ situácia si vyžaduje to, že tam musí pracovať. Povedal, že ešte dva roky. Ja len mám strach, že nas tá diaľka rozdelí. Záleží mi na ňom a viem, že aj jemu na mne. Ale nechcem byť sebecká a nútiť ho vrátiť sa hneď na SK, chcem aby to bolo jeho rozhodnutie.

bobulka22
autor
24. aug 2022

@0silvia0 to ani ja preto píšem, ale veľmi ho milujem a nechcem ho stratiť. Chce tam ostať ešte 2 roky.

lucinka5051
24. aug 2022

@bobulka22 takto ak si spolu sadnete a povies mu ze co ta trapi a ak tam chce ostat tak teda max 2 roky tak vydrzat sa to da... lebo vies kedy to skonci.. nastastie doba je taka ze viete byt v kontakte naozaj casto.. teraz je to zjavne cerstve tak to vnimas inak..po par dnoch ti chybst bude samozrejme ale zvyknes si 🙂 otazne je ci city neochladnu, ci nestrenes niekoho ineho atd. Ale to je riziko vztahu na dialku vzdy 🙂 ja ked si na to obdobie spomeniem sa mi az dvyha zaludok...uz nikdy viac tak fungovat by som nechxela nakolko som clovek ktory potrebuje pohladenie, dotyk svojho partnera kazdy den ..

bobulka22
autor
24. aug 2022

@lucinka5051 veď práve, toho sa bojim aj ja, či tie city neochladnú. Ja viem, že nestretnem nikoho, lebo nikoho ani nehľadám, mám v hlave len jeho. Skôr sa obávam, či tam niekoho nestretne on. Nechcem mať opäť zlomené srdce. A nechcem mu písať o svojich obavách a ničiť tým niečo, čo sa ešte len vyvíja.

lucinka5051
24. aug 2022

@bobulka22 tak tomu nechaj prirodzeny priebeh..uzivaj si to co je momentalne ... a cas ukaze ..aj tak teraz nevyriesis nic...ak by si to skoncila budes sa trapit..chybat ti bude tak ci tak..ber to tak ze ak vydrzite toto tak uz potom pojdu ine veci v zivotw lahsie 🙂

bobulka22
autor
24. aug 2022

@lucinka5051 ano to máš pravdu. Ďakujem ♥️

kubkovamama
24. aug 2022

@bobulka22 ahoj,ako baby píšu,viac menej v pohode,ale nie dlhodobo.Prvy ex na kamióne,to sa nedalo,ale mal aj milenky,exekúcie,proste svet gombicka v kamióne.Netrapilo ho,že ja na sk z rodicaku nemám z čoho žiť.Bol doma raz za mesiac z piatka na sobotu.Syn ho v podstate pol roka nevidel,lebo to vždy prespal.Muž chodil pred koronou tak na 2-3mes./To je úplne v pohodke.Kazdy deň videohovor,potom zas pol roka tu,týždeň von a zas tu,nevadilo mi to vôbec a ak bude treba pôjde zas,ale sám povedal,že max tie 2mes,resp.jedna zákazka a dosť.Da sa,len musíte si dôverovať,byť v kontakte,zaujímať sa jeden o druhého a tá láska tam skrátka musí byť,také že skúšanie čo to spraví je o ničom

guiseppinka
24. aug 2022

My sme sa dali dokopy a o 2 mesiace zacal robit v at. Chodieval s kolegom v stredu po robote domov, stvrtok rano naspat a v piatok na vikend. My sme to po asi roku a pol zrusili, lebo aj ja som do vecera brigadovala, takze chodil len v piatky. Za nim som ist nemohla, este som bola na vyske. V poslednom rocniku som bola na erazme a potom pendlovala medzi nasimi a nim. Nakoniec som sla za nim. Co mal kolegov, ktori s nim robili, tak cez matersku boli ich zeny tu, resp chodili tak, ze 2 a 2 tyzdne, 3 tyzdne tu a tyzden doma... Podla potreby

stannkal
24. aug 2022

@bobulka22 my sme na tom boli s priateľom podobne. Po pár mesiacoch sme si povedali ze sa to tak nedá a namiesto toho aby sme riskovali že prídeme o vzťah, sme sa rozhodli ze pôjdem za ním do Nemecka. Nebola by to možnosť aj pre vás, že skrátka pôjdeš za ním?

irusa
24. aug 2022

@bobulka22 normálne.. všetko sa dá ak sa chce..no to musia byť obaja verní

slunicko251
24. aug 2022

@bobulka22 ahoj . aj my mame taky vztah. moj muz chodi na vikendy domov.. sme spoli skoro 3 roky.. je vonku lebo musi.. musime " zivit" nenasytnu byvalku. ale vydrzime.. lebo sa lubime a chceme .. drzim vam velmi palce.. ak by si sa chcela vykecat kludne napis 🙂

sidicek
24. aug 2022

@slunicko251 prečo by mal živiť bývalú?

gucciok85
24. aug 2022

@bobulka22 ja by som muža nepustila von

gucciok85
24. aug 2022

@martija horšie bude keď tebe nebude chybat

bobulka22
autor
24. aug 2022

@stannkal ja by som rada, ale nie je to možné žiaľ.