Prečo mi to nechce povedať?

18. aug 2021

Paci sa mi jeden muz, no nechce mi povedat, kolko plati za ubytko, co myslite, ake mozu byt dovody ? Preco to moze byt pre niekoho velmi osobna vec ? Ja nemam problem s tym, a viem, ze ani moji kamosi by nemali, ak sa ich spytam, na porovnanie. Este som sa stym nestretla, napada vas nieco ? Je to priliz sa pytat ? Bolo to v kontexte prestahovania sa, bo zijem v UK, no rozmyslam nad navratom, tak ma to zaujimalo, kolko priblizne plati on z ineho mesta ako odkial som.

hipuska
18. aug 2021

Mňa napadá, že to bude dajaka cernota. Preto nechce povedať

miusa00
18. aug 2021

Nevidim v tom ziadny suvis s tym, ze sa ti paci… mozno je to pre neho sukromna vec, tiez to nemam problem povedat medzi blizkymi, zalezi aj za ako velmi blizku osobu ta povazuje alebo to mozno nehvoori nikomu

autor
18. aug 2021

@hipuska ako to myslis ? 🙂

ofzuza
18. aug 2021

Tak je to ako keby si sa pytala na mzdu.

autor
18. aug 2021

@ofzuza a to sa nepyta ?

ofzuza
18. aug 2021

Autorka, od slusnosti to ma daleko

autor
18. aug 2021

@ofzuza ale co to ma s byvanim ?

ofzuza
18. aug 2021

Autorka, vacsinou cena byvania napovie o vyske zarobku. A hlavne co koho do toho kolko ma stoji najom, dovolenka,...

thereisabear
18. aug 2021

Tiež by som to len tak hocikomu nehovorila a ani by mi nenapadlo sa druhých pýtať, pokiaľ to nie je veľmi blízka osoba.

autor
18. aug 2021

@ofzuza preco ta to tak nasralo nechapem ?

autor
18. aug 2021

@thereisabear a dovod ?

surama
18. aug 2021

O takych veciach sa clovek zvykne bavit s najblizsou rodinou. Ale aby som cudzim hovorila o mojich nakladoch na zivot, tak to nie. Je to osobne. Hned si vytvaras nejaku predstavu o tom cloveku....plati vela? Ten asi dobre zaraba, ked si moze tolko dovolit..plati malo? Uf, on asi vela nezarobi, ked si moze dovolit len take lacne byvanie.....Tak to ludia beru. Ja ani nemam rada, ked sa ma ludia pytaju kolko stal byt, kolko platíme hypo, kolko stalo auto, ake mame platy....akoooo co koho do toho? 😁

autor
18. aug 2021

@surama tiez som si myslela, ze nieco taketo by za tym mohlo byt

ofzuza
18. aug 2021

Preco by ma to malo nastvat? Len ti vysvetlujem, ze je neslusne sa take veci pytat

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. aug 2021

@ofzuza okej 😎

hipuska
18. aug 2021

Pre mňa to nie je neslušna otázka ani nič. Ale áno, je to pravda, že platba za nájom môže zodpovedat výške platu.

Myslela som to tak, že môže platiť iba časť oficiálne, časť na čierno, môj kamarát býval na meno brata-studenta a mal nižší nájom, môj frajer mal zase byt vedený ako firemné priestory-nizsi nájom, môže byť sociálny byt...môže byť hocičo.......

Ale, aj tak neviem, načo si sa pýtala. Stačí trošku pooguglit a hneď máš ceny nájmu, predaja v hocijakom meste

autor
18. aug 2021

@viestta jasneee, ja to respektujem, len som prekvapena, ze su na to ludia haklivi, ale chapem teda ze asi su 😄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
18. aug 2021

@hipuska bolo to iba v kontexte praveze nechcelo sa mi googlit, kamoska mi v ten isty moment viacmenej napisala kolko plati ona takze..chapem uz ze ludia su na to haklivi teda 😏

qetka
18. aug 2021

ja by som kludne povedala, mne sa to zda uplne v pohode a este viac v pohode v tom kontexte. Nepovedala by som asi jedine, keby som byvala na dakej ubytovni a tvrdila by som ake mam super ubytko 🙂

autor
18. aug 2021

@viestta no zas tak ciernobielo by som to nevidela, ale tak mna sa tieto veci nejak nedotykaju, kludne poviem aj kolko meriam aj vazim 😂

thereisabear
18. aug 2021

Pre mňa sú peniaze proste osobná vec, nie veľmi téma na rozhovor. Žiaden hlboký dôvod to nemá 🙂

kaktus87
18. aug 2021

A nemyslí si, že sa chces k nemu nasťahovať?🙂

autor
18. aug 2021

@kaktus87 to by mu nevadilo myslim 🙂

autor
18. aug 2021

@kaktus87 ale ja nechcem byvat u neho

srferreira
18. aug 2021

Vies aj ja zijem v UK a tu je to bezne ze sa ludia bavia kolko kto plati za najom, lebo je to normalne, vacsina ludi tu tak zije. Tak aj tebe to pride normalka. Vydedukovala som si, ze prestahovania naspat na Slovensko? Tak si sa pytala Slovaka? Neriesila by som to keby mi nechce povedat kolko.

kaktus87
18. aug 2021

Chápem, to ma len tak napadlo 🙂

kaktus87
18. aug 2021

Inak pre mňa je to tiež normálna otázka, kľudne by som odpovedala

deti95060810
18. aug 2021

ja nemám problém povedať ľuďom, ktorí sa mi blízky.... Z toho mi vychádza že tvoj priateľ ťa asi nemá za blízku osobu... 😉