Prečo mám nervy na moju mamu, keď sa priblíži k môjmu synčekovi?

nkaps
11. apr 2010

bývam s mamou a s manželom v jednej domácnosti, na šťastie sa o 3 mesiace sťahujeme... môj synček sa narodil 1.2.2010. ked som bola v pôrodnici skoro stále spal, iba ked bol hladný plakal. ked sme prišli domov každé dve hodinky som ho kojila aj v noci a ráno sa ma mama pýtala prečo v noci tolko plakal, ale nevstala z postele aby sa prišla opýtať či niečo nepotrebujem. ked to povedala už niekolkokrát, do mna stúpila taká zlosť, že som myslela, že ju nafackám... naštvala ma aj tým ked ho prebalovala a okakanu utierku mu priložil a na pipíka, ked začal nečakane cikať... vždy ked sa k nemu priblížila začala mudrovať alebo ked plakal sa vypytovala čo nie je hladný alebo pokakaný alebo... stále mi len nervy robí... teraz už stačí ked sa k nemu čo i len priblíži mám ju chuť poslať kade lahšie... baby mali ste niektorá podobný problém? aj moja svokra podobne mudruje ale tú tak často nevidím max raz za mesiac tak ona mi až také nervy nerobí... neviem čo mám robiť....

laura1301
11. apr 2010

ahoj, ja som mala podobny problem s mamou.kym sme byvali spolu a nemali sme este malu, tak to bolo fajn, ale akonahle sa nam narodila dcera, tak to islo dolu vodou. ked sme prisli z pôrodnice, tak nam pomahala, zaco som jej vdacna, ale neskôr, asi ked mala dcera 2m, tak jej zacalo vadit, ze ma vsade veci, stala ma upozornovala, ze ona ked mala deti male, tak vsetko stihala, ze to je jej dom a musime sa prispôsobit atd... stale ma chcela riadit, vsetko co som robila bolo zle,stale mi davala rady, ako a co mam robit, ked mala plakala, hned dobehla a chcela si ju zobrat, jednoducho som sa citila ako neschopna. tiez mi casom zacalo vadit uz aj to, ze sa priblizila k malej. ked sme zacali s prikrmami, tak som zasa musela pocuvat, co vsetko sme uz my jedli a preco jej to uz nedam atd..., no hrozne. casto sme sa hadali, ale naucila som sa ju jednoducho ignorovat a dat jej najavo, ze to je moje dieta, ja som jej matka a ja viem najlepsie, ako ju mam vychovavat a co mam robit a ze si neprajem, aby ma korigovala.casto sme sa kvôli tomu hadali, niekedy sme sa spolu uz ani nebavili, ale nejak som to vydrzala a konecne sme sa odstahovali a sme sami. samozrejme, stale ked k nam pride, ma nejake pripomienky, ale ignorujem to, nech je pokoj. a co sa tyka svokry, tak ta tiez by chcela stale len radit pri vychove, stale sa jej nieco nepaci, ze ona by to robila inac, ale ja sa nedam a robim si po svojom. vsak matka predsa vie, co je pre dieta najlepsie! chvalabohu byva od nas asi 100km, takze tak casto sa nestretavame. a ked pride obcas na navstevu, tak mi to tak strasne nevadi, vsak ona chce len dobre, ale este jej asi neprislo, ze mne to môze aj vadit.
viem si zivo predstavit ako sa citis, ale musis vydrzat, vsak ako sama pises, tak sa zachvilu stahujete a potom bude tvoja mam chodit uz len na navstevy. daj jej najavo, ze sa ti nepaci jej spravanie a ona mozno pochopi. a ked nie, tak bude musiet, ked sa chce starat o byt s malym... drzim palce 😉

milocka29
11. apr 2010

Neda mi nezareagovat na teba mila nkaps. Prosim ta precitaj si po sebe a zamysli sa v kom je chyba, ved z teba srsi sama zlost. Ani sa nedivim, ze tvoje dietatko len place, ved ak je v tebe tolko zleho, to iste odovzdavas v mliecku aj jemu. Mamu by si nafackala, asi to mala ona spravit castejsie tebe, svokra mudruje, ty si asi ta najlepsia. Urcite ta moje slova nepotesia, ja ti pisem ako babka vnucika, ktoreho nadovsetko milujem asi ako kazda normalna babka urcite aj tvoja mama chce pre svoje vnucatko len to najlepsie. Pises, ze v noci plakal a mama nevstala z postele a to mala za teba kojit? Ked ho prebalovala, prilozila mu na pipika spinavu utierku, ved to bol reflex, ked zacal necakane cikat. Ked ti stale len robi nervy, preco este stale byvas u nej a uz ste sa davno neodstahovali? Nevies co mas robit? Zamysliet sa sama nad sebou a svojim spravanim, lebo tym skodis urcite nielen sebe ale aj svojim blizkym, ktory ta urcite maju radi. Nehnevaj sa ze som ti napisala uplne ine ako si ty ocakavala ale v dobrom ti radim zamysliet sa nad svojim prispevkom.

leishmania
11. apr 2010

nkaps, vydrz 3 mesiace tak aby ste si uplne nepokazili vztahy a potom to uz bude ok, ked ti nebude radit kazdy den co mas ako robit...my slim ze by sa komandovanie nepacilo nikomu....aj ked je to s dobrym umyslom...

milocka29
11. apr 2010

pisete, ze kazda mama vie co je pre jej dieta najlepsie. Nkaps myslis si, ze ty nie si dieta svojej mamy a ona tebe nechce dobre? Pozname verziu len jednostrannu, ci je to komandovanie alebo len dobre mienena rada.

martinex
11. apr 2010

podla mna je pravda niekde v strede... nkaps verim ti,ze ti je neprijemne ked ti mama do vsetkeho keca,ale ver ze to nerobi preto,ze ta chce nastvat ci ti dat najavo ze si neschopna..robi to preto,lebo ta lubi aj svoje vnuca a chce pre vas len to najlepsie... mala by si sa s nou porozpravat,vysvetlit jej,ze ti to je neprijmne, pripadne ako uz kocky pisali, neber si tie jej poznamky tak k srdcu... moja svokra je tiez niekedy mudra ako radio,ale povie mi svoj nazor a je na mna ci to zoberiem v uvahu alebo nie...samozrejme mi vadi,ak mi nieco povie 10krat a tym sa ma snazi priviest k inemu nazoru.. no treba si to jednoducho vydiskutovat....
a milocka ma pravdu, srsi z teba zlost,co urcite nie je dobre pre babo... musis sa dostat do pohody a brat veci s nadhladom... to sa ti aj pri malom dietati zide

nkaps
autor
11. apr 2010

miločka, malý mi stále neplakal, ale jej vadilo, že malý plače, bolievalo ho bruško kvôli vetrom, nevedel sa vykakať, preto častejšie plakal a ked som s ním cvičila, tak ona stále iba "rob s ním niečo nech neplače nenechaj ho plakať..." nemusela mi ho ona v noci kojiť ale bolo mi to fakt nepríjemné ked som ráno vstávala vyčerpaná a ona sa ma opýtala prečo v noci plakal, a ako inak mi mal dať najovo, že je hladný? len plačom, ona proste neznesie detský plač. a to s tou okakanou utierkou nemá čo byť reflex ked som ju na to viackrát upozornovala, že to nesmie, na penis sa nesmú dostať baktérie z konečníka.... skúste si na na šušuru výkali a potom môžte zistit aké to môže mať následky.... nič osobné....

milocka29
11. apr 2010

nkaps ako napisala martinex, uplne snou suhlasim, pravda je niekde uprostred. Ja urcite nechcem robit sudcu medzi tebou a tvojou mamou, ani som ta urcite nechcela urazit, ja som ti len chcela napisat ako to vidim ja aj z tej druhej strany stareho rodica. Ja tiez byvam s mladymi v jednom dome a snazim sa im s malym pomoct, aj im poviem svoj nazor ale nikdy im ho nevnucujem. Ale kazdy sme ina povaha a ked zijeme v spolocnej domacnosti tak sa aj musime navzajom respektovat. Prajem Vas obom naozaj vela, vela porozumenia a vzajomnej tolerancie.

vinka
11. apr 2010

Milocka súhlasím s tebou.Tiež bývame s mojou mamkou a velmi nám aj pomáha s deťmi.Ked potrebujem a môže nikdy mi nepovedala,že mi ich nepostráži.Aj ona mi už povedala,že čo sme mi jedly v ich veku ale ja jej poviem,že komunizmus sme už prežili.Zasmejeme sa a vec vybavená.Nediktuje nám do výchovy.A niekedy ked si neviem rady tak sama sa jej opýtam,že čo by ona na mojom mieste robila a potom mi povie.A nieje to zlé.Presne Milocka ked žijú dve rodiny spolu musia sa vedieť rešpektovať a vážiť si jeden druhého.Nkaps nepoznám tvoju mamku ale ked dieťa vyslový,že by ju najradšej prefliaskala no to sú husté slová.Bud rada,že mamu máš.Je kopec ludí čo ju už nemajú a chceli by ju mať.Váž si to.

mihouk
11. apr 2010

Ahojte, uz ste asi zabudli ake je to mat male dieta. Nkaps je 10 tyzdnov po porode, takze hormony jej este behaju kade tade, preto mozno take silne slova a mamy uz asi nikto nezmeni... My byvame v zahranici, takze som s mamou v kontakte vacsinou cez skype. Hned ako sme jej ukazali maleho po prichode z nemocnice, uz ma komandovala ako ho drzim, ze ho mam zakryt, lebo mu je zima (podotykam bolo 30 stupnov a ona bola 1600km od nas), ze ho nemam stale kojit ked si vypyta a vsetky mozne veci. Viem ze sa len snazila mi poradit, ale ja som stravila dlhe mesiace studovanim a pripravou na dieta, ona mala posledne pred 28 rokmi a odvtedy sa viac veci zmenilo, co mi dala neskor za pravdu, no najprv sme sa o tom museli dotahovat...Mamy su uz raz take.
A svokra je kapitola sama o sebe, ta mne nic nepovie, nahuci to manzelovi do hlavy a potom sa hadame, lebo mamicka povedala....ale aj tam sa mi podarilo presadit svoje na podlozenych zakladoch a je pokoj, nateraz...
Takze Nkaps, vela trpezlivosti, rychle stahovanie a klud kvoli malenu. Vela stastia.

bora8
11. apr 2010

ahoj, najskôr som veľmi rozmýšlala či sa ozvať, ja bývam so svojimi rodičmi v dvojgeneračnom dome, mama mi veľmi pomáha, ale nikdy by som si po nej nedovolila ani pomyslieť aby vstala k môjmu dieťaťu v noci, to je moja starosť !!! a to že ti ho prebalovala a položila okakanú plienku na penis? tak si ho prebaluj sama, akosi zabúdaš že mama je tam doma, že sa ti snaží pomôcť? troška vďaky, troška pokory, nehovorím že má pravdu len ona, možno sa stará príliš, možno je príliš múdra, ale treba si stanoviť hranice - tvoje a aj jej, hormóny ti pracujú na plné obrátky, ale veď nerobí nič strašné, len si dovolila povedať čo si myslí..... troška sa upokoj a snaž sa na to pozrieť aj jej pohľadom, ty si v prvom rade mama a chceš pre svoje dieťa to najlepšie ale to chce aj ona pre teba

diddi
11. apr 2010

a co takto mat dvojicky,ktore do 8m. stale placu...koliky,zuby,hlad,prebalovanie,choroba....a to vsetko x2,a v inych casovych odstupoch....nevyspatost,nervy v pr....ja som bola rada,ze mi mama pomahala a pomaha...aj ked mi hovorievala - toto takto,toto inak,tak nemozes,tak musis......ale stale islo o pomoc....neber si to az tak k srdcu,mamy a svokry su uz take...teraz s tebou este mavaju hormony,neskor to ocenis,ked maly bude mat napr.rok,uz ti to tak nepride...teraz si precitlivela.

gabika_83
11. apr 2010

Mihouk 😀 presne ako u nas, tiez sme v zahranici a tiez som si zazila komandovanie cez skype...Drz ho tak, daj ho tak, Grckaaa! Grckaaa! (jasne, ked ho musim natahovat kvoli vam ako zabu pred pocitacom) ale to sa este celkom da, vzdy to mozem vypnut s tym ze spadol net 😀
Nkaps, ja chapem ako sa citis, ked sa maly narodil, prisla na navstevu svokra, na 3 tyzdne a mala som co robit aby som vydrzala tie reci, ze vraj mame v byte zimu (min. 20 stupnov, podla mna nic tragicke) a chuda male ma studeny odchov a zakazdym ked maly nieco spravil, tak to bolo od zimy - napr. zacal stikutkat, to urcite od zimy, zivol si, stopro od zimy, atd. A preco ho obliekam tak a tak, naco si 3tyzdnovemu babu rifle...Alebo preco papa kazde dve hodiny (to je u kojenych novorodeniatok normalne podla mna) - podla nej urcite preto lebo som vegetarianka a mam tym padom slabe mlieko, ha ha! Alebo to nepovedala rovno mne ale rozpravala cez maleho, napr. Chuda moje, do coho ta ta maminka navliekla, alebo Ty by si chcel byt v perinke, vsak??
Mohla by som o tom napisat roman...Teraz mi to uz je smiesne, ale vtedy som mala na nu hrozne nervy, je fakt ze aj hormony po porode robia svoje. Snaz sa to nejak vydrzat, jednym uchom dnu, druhym von a drzim palce aby vam to co najskor ubehlo a aby ste uz byvali sami. Ja som s mamou v pohode, ked zacne mat naznaky takych mudrych reci, tak ju pekne "zrusim" a vysvetlim jej, ze teraz je rad na mne aby som vychovala dieta a mam toho aj dost nastudovaneho, takze si urobim po svojom a ked budem potrebovat radu, tak sa jej urcite spytam. S mamou sa to da, ale svokra? To je horsie, clovek chce byt taktny, zdvorily a ona vam potom skace po hlave, no nastastie sa tak casto nevidime takze sa to da 😎

mamutka
11. apr 2010

skus na to nemysliet, si kratko po porode, kojis, telom lomcuju hormony, sama si pamatam ako ma cele prve mesiace po porode vytacalo co urobila a povedala svokra....cele noci som bola s malym hore a nastvana na to myslela, nedalo sa nemysliet, proste tie hormony si robili somnou co chceli, ja som bola nervozna a nebolo to na nic dobre...
si precitlivela a to je normalne, vyrovnaj sa s tym, to prejde postupne.
a prebaluj si ho sama a je klud.
byvame sami, ale ked sme spali u nasich a v noci pri prebalovani maly zacal plakat, moja mam vosla do izby a ze co sa deje....to ma tak strasne nas..... 😒 a to svoju mamu milujem, ved iste aj ty, len som odvrkla daco, ani neviem co....proste vycerpanost, snaha urobit vsetko najlepsie, plus ta bezmocnost, ked boli maleho brusko, aj ked mu ho masirujem, pocvicime, koli jeho vetrom takmer nic nejem, lebo vsetko ide do mlieka a jeho to potom trapi....pozname to,
ale zatni zuby a povedz radsej, mami prepac, ale ja viem co mam robit, som unavena, tak mi stale nerad....
ked sa odstahujete a maly podrastie, zabavite sa na tom, tak si radsej obcas zahryzni do jazyka a rob si vsetko sama, nech potom nevycitas ako ho prebaluje

milocka29
11. apr 2010

vidim, ze debata sa rozbehla aj mlade mamicky mi date za pravdu ze som hlavne zareagovala ked som si precitala tie krute slova na mamu. Presne som chcela este napisat posledne vety co uz ale napisala vinka. Bud rada pokial mamu mas, ja som ju stratila, ked moja dcera bola este malicka a v dobrom som zavidela kto ju mal a mal mu kto pomoct. Preto sa teraz ja snazim svojej dcere pomoct co najviac a myslim ze ona si to aj vazi aj ked nechcem povedat, ze mame vo vsetkom rovnaky nazor, ale kompromis musi existovat, ved v konecnom dosledku nam ide len a len o dobro nasho milovaneho drobca.

mihouk
11. apr 2010

Gabika az na tu vegetarianku si JA!!! Vdaka bohu na OFF talcitko. Moja mama tiez trpi na zimu a to ju mas pocut ked mu dam dole ponozky aby sa mu nesmykali nozicky, ked sa snazi lozit... je mu zima, na studene nozicky. A svokra.......davat cajiky od narodenia je predsa normalne a nemoze prekusnut, ze maly bol to 6mesiacov iba kojeny a aj doteraz ma stale dost mliecka, ziadne cajiky. Mi hovorila ze budem musiet prikrmovat, lebo ich rodina su iba velky chlapy a tak to nezvladnem a pozri sa, maly krasny velky chlapisko, uz skoro 11kg a z mlieka. No asi ti napisem IP, lebo koncom mesiaca pride svokra, tak budem musiet uvolnit ventil 😀 😀 😀 😀 Vela zdaru!

vinka
12. apr 2010

Milocka no môj muž nemá tiež mamku a velmi mu chýba,že nepozná deti nepoznajú babku.Tak si váži aspon to,že má svokru ešte.Môžeme ísť niekedy sami večer prejsť alebo na vínko.A zas je babka ktorá nám postráži deti. 🙂 Viete prečo Boch vymyslel babky?Lebo nestíhal všetko sám. 😀 A je to svätá pravda 😀 Ja dakujem za mamu aj zato,že bývame s nou.Vela nám to pomáha. 🙂

nkaps
autor
12. apr 2010

baby dakujem za príspevky a ešte niečo na vysvetlenie. ja som jej nikdy nehovorila aby mi malého prebalovala a vôbec aby kvôli malému v noci vstávala, len mi hrozne vadilo ked sa ma za každým vypytovala, že PRECO PLACE????? na tie dve slová mám strašnú alergiu. ona sa ma stále vypytovala či ho môže prebaliť, čo som jej mala povedať??? ja ked som z pôrodnice došla v piatok a už v pondelok som ju posielala nech ide do roboty, že to s malým zvládnem, lebo si vzala dovolenku. a potom vždy ked prišla z roboty malý začal plakať (pravidelne v tú hodinu) a spýtala sa či mi tu celý deň reve, pritom celý deň ani nemukol. ja som od nej žiadala pomoc iba ked som bola v nemocnici lebo som mala samostatnú izbu a nevládala som vstať z postele, ale ona mi pomáhala iba na oko... tak odkedy sme doma nikdy som ju o nič neprosila... našťastie mám skvelého manžela a dva mesiace mi s malým veľmi pomáhal... spolu sme študovali všetko okolo bábätka a občas on lepšie vedel prečo malý plače než ja, ale už poznám jeho typy plačov... a aj v tom je manžel skvelý, že svojej mamke povie čo ako ked ho náhodou poúča, takže od svokry mám pokoj 🙂 ja od mojej mamky nežiadam nič... moja prostredná sestra ju straaaašne využívala ked s nou bývala a robí to dodnes, ja taká nechcem byť, aj mna sestra veľmi využívala, ked jej malá bola chorá každý druhý týžden bola somnou celý týždeň niekoľko mesiacov a nechcela aby som s nou išla k lekárke, že doktorka s nou nič nespraví a veľkrát bola som nou od rána až do 22.00 lebo sestra sa venovala svojmu novému koníčku o ktorom hovorila ako dobre zarobí... a zarobila veľký prd. ja nechcem byť nikomu na obtiaž, viem aké to je, radšej všetko zvládnem sama...ja neviem či mojej mame malého niekedy zverím na postráženie, lebo ako sa ona správa k mojim neteriam 7 ročnej a 5,5 ročnej to je hrozné... vždy ked jedna z nich bola u nás zavrela ju do obývačky pustila tv a ona v spálni telefonovala skadekým... nezaújmalo ju či sa dieťaťu niečo stane, či vyskočí z okna a pod.... a ked niečo spravila taaaaaaaaaaaaaaaaaak na nu nahučala že kooooniec, kebyže tak nahučí na moje dieťa tak by to nafackanie nebolo len v rozmedzí teórie ale aj praxe... ale som rada, že som to mohla dostať zo seba von, ešte raz Vám ďakujem... 🙂

juliakocka
12. apr 2010

ahojte kočky, zaujímavé názory....aj ja sa pripájam 🙂
Nkaps: uplne ti rozumiem a je to strašne....ale si predstav, že ja také peklo prežívam so svojou svokrou...presne to isté, do všetkého kafre, stále mi stojí za riťou a kontroluje, napomína a radí.....ja už to nemôžem vydržať a aj ked viem, že maličkú miluje a chce jej dobre, ja ju neznesiem....nepoviem, keby som potrebovala radu, tak sa spýtam, ale ja nič nepotrebujem, a ona furt len otravuje...súcitím s tebou a ti poviem, že tie rady, že si to váž môžeš brať s rezervou, vieš asi to hovoria také, ktoré nikdy nežili v jednej domácnosti so svokrou alebo mamou...tým je ľahké radiť, že oni ti chcú len dobre.....pravda je, že sú otravné a čím rychlejšie sa odsťahujte...ja sa už neviem dočkať, lebo my sa chystáme odísť o týžden, pričom svokrovci ešte nič netušia....: 🙂 to bude prekvapko 🙂...veľa trpezlivosti prajem

diddi
12. apr 2010

je smutne,ze takto pisete o svojich mamach....pretoze z prispevkov je jasne,ze vam chcu len a len pomoct.....s vami to hadze,hormony lietaju....zamyslite sa trosku hlbsie,nereagujte v afekte,podrazdenosti.....su to nase mamy,ktore chcu pre nas len to naj...a samozrejme,ze aj pre nase deticky...ono by to chcelo asi trochu vdaky a nie kritizovania.

mamutka
12. apr 2010

diddi, ale mne sa zda, ze ta jej mama sa ani tak nejde roztrhat pomocou, vid tie netere.....posadit deti k telke a zavriet za nimi dvere, to je lahke.....ale niekedy by jeden bol vdacny aj za to, aspon viem ze je dieta s mojou mamou, kym ja nieco musim vybavit...
ja pomoc nemam nijaku a pritom dieta velmi aktivne, spavajuce ovela menej ako ostatne, od narodenia, ale som za to, ze pokial ma zena len jedno babo a je ona aj male zdrave, tak si vystaci uplne v pohode sama a nema sa jej do toho nik montovat.
potom zbytocne dochadza k hadkam, ako som pisala vyssie, tie hormony po porode, pri kojeni, to je hruza, videla som to na sebe, mama doletela do izby ze preco maly place, a to plakal mozno dve minuty, kym som ho prebalila, inak nikdy neplakaval, len tam bol v cudzom prostredi, este malicky, bezne bol v noci pri kojeni v kuse aj dve hodky hore, ja s nim, o chvilu zase... vtedy som si sama vystacila, nikto ani netusil, ze nespime, a potom zaplace a uz aj snaha pomahat.....no na taku hormonmi riadenu zenu to bolo ako olej do ohna, cely den noc pomoc ziadna, ved maly stale na rukach a spokojny a zrazu....ja ju chapem, a som jej za snahu vdacna, ale to nic nemeni na to, ze zial, v tej chvili ma to vytocilo, kedze som uz niekolko dni/tyzdnov mala maleho na rukach 14-16 hod denne, lebo nespaval, sam v postielke by plakal, a to by som nedopustila, bol kludny len na rukach, aj reflux tak trochu asi robil svoje.
proste ja to chapem, ze unavena zena vie takto reagovat, ale aj si myslim, ze radsej si treba hryst do jazyka vacsinou, treba si uvedomit, ze su to veci, ktore potom olutujeme, lebo su to hlavne zbytocne skriepky riadene hormonom....
sto krat horsie ako PMS...
mladi maju byvat sami a potom je klud, tak to este vydrzte.
Ina vec je, ze tu na fore niekedy clovek naozaj cita vela staznosti na mamy a svokry aj v situaciach, kedy ozaj len pomahaju, a dotycna mlada nie je kratko po porode vystresovana, ale sa stazuje len tak z pleziru, nuz ale to je uz o inom...

milocka29
12. apr 2010

diddi ako by si mi z pier vycitala, ja len chcem este podotknut, mlade mamicky preneste sa o par rokov dopredu, ked budete vy babicky a vase deti sa budu takto chovat ku vam ako sa vy teraz poniektore spravate k svojim mamam a svokram. Drzte sa stareho ale pravdiveho porekadla :Co nechces aby ini robili tebe, nerob ani ty im. A ja nechapem ako poniektore trpite spolocne byvanie so starymi, ved oni vas tam asi nikoho nasilu nedrzia.

nkaps
autor
12. apr 2010

juliakocka moja svokra je taká istá ako moja mama, ale našťastie môj manžel nedá na ňu a ked niečo zapindá hned ju zruší. aj minule bola na návšteve a ked sa vrátila domov tak volala manželovi, že bol malý slabo oblečený, ale on jej vysvetlil že sa dieťa nesmie prehriať aby nemalo potničky a že bol oblečený akurát... potom si priznala že sa mýlila, ja sa už tak teším ked sa konečne presťahujeme a bude sami

nkaps
autor
12. apr 2010

milocka29 keby to išlo, tak by som tu už dávno nebola, len nám dokončujú dom a ževraj to nebude skôr ako v júny, takže nemám momentálne inú možnosť ako vydržať to a veriť že potom bude lepšie... ja sa tiež držím hesla nerob druhým to čo nechceš aby druhý robili tebe a budem sa aj toho držať ked budem mať vnúčence, budem sa snažiť nekafrať do všetkého a budem im pomáhať vždy ked to budú potrebovať a chcieť... 🙂

milocka29
12. apr 2010

nkaps tak uz len vela pozitivneho myslenia a vela dobrej nalady a pohody a vsetko bude hned lepsie, lahsie a krajsie.

nkaps
autor
12. apr 2010

moja mamka si asi myslela, že budem ako moja sestra, že ju budem potrebovať takmer 24 h. denne.. sestriná malá mala reflux takže to s ňou mala ťažké... ale aj ked neplakala musela byť mamka pri nej lebo sestra a jej muž fajčili a každú chvílu chodili na balkón, ked mamka nebola doma volali ma k malej aby som ju postrážila... zo začiatku som bola rada ale neskôr ma to začalo obťažovať lebo rovno zo školy som musela utekať k malej namiesto toho aby som si trochu oddýchla a učila sa do školy, aby si sestra mohla ísť zapáliť. doteraz si pamätám že niekedy som sa ani domov neponáhľala len aby som ju zas nemusela strážiť... mala som a mám ju rada, ale čo bolo veľa to bolo veľa... preto nechcem aby mi niekto pomáhal aby som nikoho neobťažovala a aj preto aby som si na tú pomoc nezvykla a nespohodnela ked budeme konečne bývať sami, budeme 45 km od mamky a 100 km od svokry a budeme spokojný 🙂 a určite mi neprídu prebaliť malého ked sa pokaká... takže taaak

nkaps
autor
12. apr 2010

milocka29 dakujem 🙂

misi33
12. apr 2010

podla mna komandovanie od rodicov nie je nikdy nikomu prijemne,no treba vsetko vykomunikovat,ak sa da

alca85
12. apr 2010

ja tento problém tiež veľmi dobre poznám 😠 ......a so svokrou a aj s mamou som sa už neraz pohádala....vždy dali na chvíľu pokoj a potom to začne odznova.....na porazenie.....s mojou mamou je to o niečo lepšie, ale svokra, len čo ide otvoriť ústa, tak ma chytá amok.... 😖

alca85
12. apr 2010

nkaps.......napr. švagrinej som sa pýtala, že či aj jej svokra dávala takéto "rady" do života.....ona že nie......ona mala 1.dieťa v 28 a ja v24......tak mňa berie asi ešte ako nezrelého a nesamostatného človeka.....predpokladám...

vinka
12. apr 2010

Milocka plne s tebou súhlasím.Práve toto motto nerob druhým to čo nechceš aby robili tebe mám ja na FB a držím sa toho. 😀 Je to jedna múdra a pravdivá veta.Všetko sa vracia ako bumerang.A tak ako sa mi správame k ludom tak oni sa budú správať k nám.Ako mi rozprávame o rodičoch takto raz budú o nás rozprávať naše deti. 🙂