Práca ma vyčerpáva

27. feb 2021

Prosim trosku aj o radu nakolko sa uz dlhodobo neviem nejak jednoznacne rozhodnut. Aj kvoli aktualnej situacii sa mozno bojim zmeny. Ale ako by ste sa rozhodli vy? Mam pracu ktora mi zo zaciatku prisla fajn aj skrz pracovnej doby ale posledny rok dokola premyslam ci nenastal ten cas kedy treba povedat dost. Viem je to mozno aj moja chyba ze som na zaciatku ukazala ze viem robit a nebojim sa roboty. No a akosi to zacalo zneuzivat viac a viac. Par krat som sa pochytila s veducou ked spm jej povedala ze nie som kon totiz tolko co naklada mne nerobia ani mnohi chlapi vo firme. Je to aj fyzicky miestami dost narocna praca. Navyse kolektiv je hrozny vsetci si robia naschvaoy vadia sa ja sa do tohto nezapajam mne to nic nehovori. Moja veduca je tak trosku viac psychicky labilna co vedia vsetci ale vacsina ju ignoruje snazim sa aj ja ale hold obcas to nejde proste.

autor
27. feb 2021

Este dodatok aj platovo mi to pride ze nic moc uz teraz (600 v cistom) mozno niekto by bol rad za taky plat niekto by za to nerobil. Mam pocit poslednu dobu ze ma tam drzi uz len vyplata nic viac. Ale proste aj tak sa nejako bojim zmeny aj kvoli tomu ako to je teraz. Asi si poviete ze som nevdacna ze mozem byt rada ze mam pracu v tejto dobe ale uz som dospela do stavu kedy sa aj v noci zobudim a rozmyslam ci rano vobec vstanem a pojdem tam. Psychicky aj fyzicky chodim domov vycerpana a uz nemam potom chut na nic.

elizabet173
27. feb 2021

Tak pri sume 600 v cistom by som si uz davno hladala nieco ine, nie aby si chodila psychicky a fyzicky vycerpana. Ale odisla by som az vtedy, keby som mala najdenu pracu novu, lebo je naozaj tazka doba. A nezabudaj, ze aj v inej praci mozes mat tieto pocity po urcitej dobe, ale tak mozno viac na ucte

deti95060810
27. feb 2021

začala by som sa pozerať po inej práci...

karelova
27. feb 2021

Mozno by bolo dobré upresniť aj o ktorý kraj Slovenska ide... 600e je ine v BA a ine v nejakej hladovej doline... Ale ak mas možnosť, ja by som urobila nasledovne kroky:
1. začať sa pozerať po inom
2. zmeniť prístup. Nikdy nikto neoceni nic navyše co tam urobis. Ako sa hovori, treba robit do vysky svojho platu. Spomaliť, nenicit sa. Nevladzes? Povedz sefke ze tie tazke veci nech urobi nejaky chlap, ze ta z toho boli chrbát (mimochodom nastuduj si v BOZP ake max závažia môže dvihat zena a drz sa toho). Nerobit nadcasy. To, co mas v náplni praci a normalnym tempom.
3. Ak vies ze by ti to pomohlo, zacni si zvysovat kvalifikáciu, kurzy, uc sa jazyky.. To vsetko vies aj popri praci aj v case korony a lepsie budes pripravená pre dalsiu možnú pracu.
Mysli vsak na to, ze vzdy je to IBA práca. Ano, peniaze treba, ale zdravie, fyzické a psychické mas iba jedno a ked z toho ochories, v práci si na teba ani nespomenu, lahko ta nahradia....
Držím palce.

autor
27. feb 2021

@karelova dakujem pekne uz sa pozeram po inej ale tu ja som z BB je to katastrofa. Na pozicii kde vyzaduju vs prax niekolkorocnu a ine veci ti daju v cistom fakt tych 500-600 tu je to bezne..a to nie je lacny kraj. Ale mne je zdravie prednejsie takze ja by som kludne robila aj za menej ale menej narocnu pracu s normalnymi ludmi. Lebo toto je tu taoe vselijake no tie vztahy. Som najmladsia a mne toto nic nehovori co oni riesia

ivkazba
27. feb 2021

A čo robíš? Lebo to je celkom podstatné. Mňa tiež voľakedy moja práca nie až tak bavila, ale vedela som, že ak sa chcem dostať na jednu konkrétnu pozíciu a mať nadštandardný plat, musím pracovať nad rámec, musím robiť viac ako iní a musím byť príkladom (prácou, postojom, atď). A vydržať to. Ak táto možnosť u teba nie je, treba hľadať, kde bude. Niet dôvod sa stresovať ak na konci nie je žiadne svetlo. Ale tiež záleží čo a v akej oblasti robíš, či v tomto sektore chceš ostať alebo by si chcela ísť úplne iným smerom. Možno k zmene treba niečo úplne iné.

autor
27. feb 2021

@ivkazba zial nemam taku moznost aj ked mi bolo na zaciatku povedane inak. Robim s eshopom a myslela som ze ma to bude bavit viac ale pracovnu napln som si popravde predstavovala inak aj ked som vedela ze to nebude len praca na pc. Momentalne som sa zasekla ani neviem co by som vlastne chcela robit to je najhorsie. Nebojim sa roboty ale vycerpava ma praca s ludmi ktori namiesto rieseni hladaju problemy aby sa mohli hadat..asi tak no

ivkazba
27. feb 2021

To sa stáva, že človek má nejakú predstavu a realita je iná. A ak k tomu ešte prislúcha mie dobrý kolektív, tak depka z práce je na svete. Ak sa človek necíti komfortne a vidí, že sa s tým nepohne, tak treba odísť. Horšie je, ak sama nevieš, čo by si vlastne chcela robiť. Z akého mesta si? Ak máš možnosť, zašla by som do pobočky väčšej personálnej agentúry, kde sa ti niekto bude venovať, prejdete si tvoje vzdelanie, skúsenosti, zručnosti, možno ponúkne alternatívy alebo aspoň nasmeruje ktorým smerom ísť. Keď chceš, kľudne napíš aj IP.

gabika0825
27. feb 2021

Presne aj ja riešim teraz takúto vec.. v mojom aktuálnom zamestnaní som pár mesiacov, ale skončila som tu kde som kvoli covidu... práca fyzicky dosť nárocná robí sa na smeny, cez víkendy celodenné.. je to extrém. A vôbec ma to nebaví ale kvoli peniazom, aby som mala z čoho žiť tak z toho pohladu som rada že niečo mám vôbec nie kazdý ma teraz štastie také. Keď po práci prídem domov mám dosť. Už som aj hladala niečo iné, či niečo nenájdem, lebo nezvládam to už. Pomaly ale isto. Užnech sa táto situácia skončí aby som opäť mohla robiť co ma baví a vrátiť sa do starej práce 🙏🏼

autor
27. feb 2021

@ivkazba som z bb ono to trva posledny rok a pol cca mala som stavy ze dobre idem uz naozaj prec potom to preslo a znova. Prisla corona a zacinam aj lutovat ze som nesla skor. Pracu som si doteraz vzdy nasla ale stale som mala pocit ze som len cislo..ak ma chapes. Automat robot ktory ma nieco spravit a nikoho nezaujima ci si spokojna ci nie ci by sa dalo nieco zlepsit. Ci sa nechces naucit nieco nove a byt osoznejsia tym aj v praci. Mozno sa mylim ale zatial mam pocit ze taka praca kde by mal clovek pocit zadostucinenia a naozaj by sa rozvijal a videl nieco za sebou tu velmi nie je. Nechcem hladat vyhovorky ale riesenie no teraz je to ake je a bojim sa zmeny aj

autor
27. feb 2021

@gabika0825 a co si robila predtym? Je to tazsie no. A smutne je ze vela ludi fakt robi hocico len aby mali z coho zaplatit ucty. Stastny clovek ktory sa nemusi bat straty prijmu..