Pomsta manželovi

21. mar 2023

Zdravím, možno to vyznie trochu detinsky ale manžel má neskutočne vytočil a nechcem to nechať tento krát len tak. On je spokojný s ignoráciou aspoň má svoj pokoj. Aké máte overené taktiky na mužov?

simona20201309
21. mar 2023

Celé zle. Pomsta manželovi? Ak nemáte deti, čím skôr choďte od seba, lebo sa navzájom znicite.
Ja ti neporadím, ako sa.mu pomstiť, ale poradím ti, aby ste sa obaja nad sebou poriadne zamysleli.
Pomstou nikdy nič nevyriesis. Nikdy! Len zivis v sebe zlosť, a to ta vnútorne ešte viac zoziera.
Možno by bolo dobre povedať bližšie o čo ide. Ci ide len o nejakú maličkosť- zabumysiu hádku, alebo o niečo vážnejšie, napr. Podvod....
To o com píšeš, dôvod môže byť zásadný rozdiel. Napr. Zjedol ti obľúbený koláč, alebo ta podviedol?

simona20201309
21. mar 2023

A ešte dodám, pomstu naozaj nemusíš plánovať. Karma je naozaj silná vec. Každému sa vráti co mu patrí.

h2
21. mar 2023

@simona20201309 Karma je blbosť, nič také neexistuje.

simona20201309
21. mar 2023

@h2 to je tvoj názor.
Každý tomu hovorí inak....
Niekto ,,božie mlyny melú pomaly, ale isto"
Niekto to vola osud, a Niekto karma
V podstate je to to iste.

h2
21. mar 2023

@simona20201309 Mne je jedno, či sú to božie mlyny, alebo osud. Neexistuje to. Nedá sa dokázať, že niekomu sa niečo zlé stalo za trest, že urobil niečo zlé. Sú to náhody. Ale každý verí, čomu veriť chce. 🤷🏻‍♀️

reanda
21. mar 2023

a preco chces riesit muza, ked vytocena si ty? vsak porozmyslaj, co tebe pomoze sa dostat do kludu a byt zase v pohode.. naco minat energiu na chlapa?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jj298
22. mar 2023

Vies co, tu je to sama moralistka ale rozumiem ti😀 niekedy ma tiez tak dozerie ze mu musim spravit nieco neskodne zle a u mna to funguje tak, ze sa tym ukludnim a uzavriem to v sebe. Ale hovorim su to naozaj prkotiny ako ze mu napr prisolim obed v dozicke alebo urobim co mu vadi (necham hubku v dreze, oblecenie na pracke atd). Spravim to raz nepotrebujem vracat stonasobne. Asi je to detinske ale co uz

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
22. mar 2023

@jj298 Vies, toto su taktiky ludi co sa boja otvorene bojovat. Preco sa muza bojis?
Hubka v dreze, alebo pradlo na pracke vadi len muzovi tyranovi. Normalny muz to bez mihnutia oka odlozi sam.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
22. mar 2023

Pred par rokmi sme mali najomnikov v pivnicnom byte. Mlady par, velmi kamaratsky. Po par tyzdnoch sme poculi z bytu hadku a zakratko mi pride sms kde mi ona pise ze mi ide poslat email (a priatela da ako CC na ten email) v ktorom mi oznamuje ze sa stahuje prec, ale je to len fake a chce tym donutit priatela aby urobil urcitu vec. Som si poklepala po cele. Byvali u nas asi rok. Jenna z najhorsich podnajomnicok. Hrozna drama queen.
Prosim ta, nerob ziadne pomsty, sarady a divadla. Je to trapne. Trvaj na ospravedlneni ak ti patri a to staci.

miadi
22. mar 2023

Tak ho neignoruj ked to mà rad. Najlepsia pomsta je ze ta mà za manzelku. 🤣akoze sorry strasne detinska si. Namiesto dumania ako ho potrapit urob nieco pre seba co urobi radost tebe.

andreatytler
22. mar 2023

@zoro9836 Ano presne nepriama provokacia, lebo na priamu nema odvahu. Zena ktora musi dbat na to aby bola z drezu odpratana hubka, lebo to muzovi vadi je utlacana zena. a este si o sebe mysli aka je prefikana bosorka ked to cas od casu naschval neurobi.

jj298
22. mar 2023

@andreatytler
@zoro9836
Tak teraz som sa naozaj zasmiala😀 moj manzel je tyran kebo mu vadi hubka v dreze😀 no to ja uz fakt neviem ako mimo musis byt. Kazey ma nejake drobostky ktore ho robia spokojnejsim ked su podla jeho predstav (zasunuta stolicka po dojedeni, zatvorene dvere na spalni ked sa ide spat atd.) lenze tu je asi kazdy tyran ked chce mat aj len otoceny toaletny papier do strany ako je zvyknuty😀🙈
Fakt sa divim, ze sa sem niekto pride nieco opytat lebo take odbornicky svet nevidel. Boze ze manzel je tyran lebo po mne chce aby som vyberala hubku z dresu aby nesmrdela😀😀😀😀 toto je inak az neskonala trufalost povedat a divim sa co si vobec o sebe myslis.

andreatytler
22. mar 2023

@jj298 No jedna vec by bola ak by si len chcela dbat na to aby boli jeho drobnostky na poriadku, ale ty miesto toho aby si s nim riesila svoj hnev otvorene, mu robis tajne napriek.
Ci ked sa ta opyta ze ci si mu presolila naschval obed, tak sa s hrdostou priznas?
Ten obed mu pripravujes do obedara ty?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jj298
22. mar 2023

@andreatytler ty vobec nic nevies o nas a dovolis si takto hodnotit a urazit mojho manzela? Pride ti to normalne? Na zaklade jednej mojej vety? Neviem teda ci vydata alebo nie ale myslim ze kazdy clovek ma nejake svoje veci, malickosti, malichernosti na ktorych mu zalezi ako napr aj len otocenie toaletneho papiera. Mne na tom ci je hubka v drese nezalezi jemu ano…tak ju vyberam je to problem? Na mam rada ked su jogurty v chladnicke napravo..tak ked vyklada nakup da ich napravo..akoze co ty riesis?
Ja sa ti tu vobec nemusim obhajovat ako to u nas funguje, ci sa hadame, rozpravame alebo co som za bosorku lebo necham natruc hubku v drese ked ma nastve😀 takze len tolko..
Neskutocna trufalost. Fakt ze az nechapem.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jj298
22. mar 2023

@andreatytler a nie obed mu nepripravujem. Predstav si ze ten tyran si je uplne samostatny, a obed si dokaze nie len navarit ale aj nalozit.

66bublinka66
22. mar 2023

@zoro9836 rada by som sa na tu Kanadu a Ameriku opytala odkiaľ to máš? Žijem tu už 3roky a toto mi je veru novinka

jj298
22. mar 2023

@zoro9836 ale ved samozrejme ze sa rozpravame a ze mu poviem co mu vadi a konflikty riesime. Je to len taka moja blbost, moje posledne slovo. Tym to uzavriem aj v sebe a ideme dalej. Ale ze si niekto spoji vyberanie hubky z drezu s utlacanim a tyranstvom tak to uz musi byt iny mentalny atlet.
Herecka asi tiez utlaca a tyra svoje deti ked chce aby mali veci na svojom mieste a tak ako je ona zvyknuta ich mat.

moonlight1210
22. mar 2023

Mozes vymysliet, co chces. Nakoniec ty ho poznas.
Ale moze to skoncit neuspokojivo.

On nezareaguje podla tvojich predstav, alebo nezareaguje vobec. Este aj na to ti hodi ignore a zasmeje sa ti. A vytocena zas budes len ty.
A este budes v jeho ociach decko.

Akebo tym vyvolas vojnu vzajomnyvh naschvalov u vas. A potom nebudes vediet, co urobit, aby si ju zastavila.
Len sa budes hadat, co on ti urobil prvy, ty jemu kvoli tomu druha, on uz preto nemal pravo tebe urobit ako treti,… a kto vlastne je v prave, a kto sa ma komu ospravedlnit, aby to uz skoncilo…

Ty nepotrebujes pomsty, naschvaly, atd. Nieco muzovi vratit.
Ty potrebujes naucit muza, ze co povies, to urobis. To plati. S tym ma pocitat.
Aby mal na pamati, ze su hranice, kde to u teba nechce zariskovat.

No a zaroven si ty vzdy musis dobre premysliet, ake su tie veci, co povies. Pretoze ich musis dodrzat. Slova, vyhrazky, ktore nedodrzis (lebo ani nechces dodrzat, len si mala nervy), su nakoniec len prazdne gesta. A naucia druheho len jedno: ona si porozprava a zas bude klud, treba ju len nechat a nevsimat si ju.

A zacat to musi od najmensich veci. Napr. ked povies, ze dnes vycistis skreckovi klietku, tak to urobis, i keby si nestihala. Hoci aj vecer pred spanim. (Pokial nie si nakoniec z vyssich bozich pricin cely den mimo domova az do druheho dna).
Musis okolo seba vytvorit taku esenciu toho, ze co povies, to dodrzis. Neplytvas slovami, hovoria tvoje ciny.
A vzdy si teda zvazis, co a ako povies.

Takze az ta jedneho dna muz strasne moc nastve a vies, ze uz si na hrane toho, ci to medzi vami ma zmysel, tak nezahlasis dramaticky: ja sa s tebou rozvediem. Ale uplne pokojne, bez extra emocii mu oznamis: zvazujem, ze asi rozvod bude pre nas najlepsie riesenie.
Ak uz mas okolo seba tu auru, ze co povies, to urobis, tvoj muz spozornie. Lebo vie, ze az prejdes od “zvazujem” k “chcem sa”, tak ta nezastavi.
Preto sa zacne snazit skor. Aby “chcem sa” nenastalo. Nebude ta brat na lahku vahu.

Tak prestan pytat navody na prvoplanove detinske pomsty a pusti sa dolhodobejsej prace na tom, aby si bola brana vazne a respektovana. Lebo len to na do buducna daky vyznam.

andreatytler
22. mar 2023

@zoro9836 Nie som lajdak ak mi nevadi hubka v dreze, netreba ma na to upozornovat. Akurat to nepovazujem za dolezite. A nie je to o feminizme. Mohlo by to byt kludne aj opacne. Ze zene ta hubka vadi a buzeruje muza vzdy ked ju tam necha. Ved tak ked je to pre nu dolezite, nech ju vyberie ona.
Ak je ta hubka len malickost ktoru robi zena pre muza, moze to robit ten muz sam. Ved je to len malickost.

andreatytler
22. mar 2023

@jj298 To som rada ze je muz samostatny (uprimne). Prepac ak som sa ta dotkla.
Tvoj prvy prispevok je pre mna absolutne nepochopitelny. Preco to robis ked mate normalny vztah?

jj298
22. mar 2023

@andreatytler ale boze uz to ty nechaj tak. Je to malickost. Milionkrat ju po mne vyberie a ked to spravim milionprvy tak si pofrfle a vybere ju.
Dotklo sa ma co si povedala lebo to tak absolutne nie je. Robim to preto lebo je to moja zla vlastnost. Som si toho vedoma a snazim sa s tym pracovat. Nas vztah nestoji na hubke. Je to len priklad malickosti, ktore robim pre jeho spokojnost, tak ako on robi x dalsich pre mna. On ani nevie, ze som ju tam tento krat nechala naschval, pretoze na to casto zabudam.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezka1947
22. mar 2023

Nepoužívam žiadne taktiky na manžela,príde mi to detinské. Normálne spolu komunikujeme a riešime,keď je čo riešiť. Nemám rada divadielka v akomkoľvek vzťahu,tobôž v blízkych vzťahoch.