Podraz od švagriny

8. nov 2020

So svagrinnou, manzelovou sestrou vseobecne nie sme kamosky, nesadli sme si, ale tolerovali sme sa na navstevach, po porode ma vsak velmi nahnevala a ja to neviem prekusnut, snazili sme sa o babatko skoro dva roky, uz sme chceli ist aj na umele, ale nakoniec som otehotnela.... svagrinna sa po porode na oslave vyjadrila pri nejakej teme o detoch, ze moj muz maleho ani nechcel ... velmi ma to urazilo a odvtedy s nou nekomunikujem, nechodim k nim a odmietam ju na navstevach u nas ... urazilo ma to, nakolko syn neni ziadny vyplod nahody ale snazenia sa a nechápem kde zobrala vobec drzost nieco taketo vobec povedat a este aj na oslave ... vseobecne je drza a ma tendenciu sa starat do druhych a rypat ale toto mi uz dojde cez a manzel este jej nic ani na to nepovie, nepovedal, to ma serie najviac a povie, ze on u toho ked to povedala nebol a tak jej nebude nic hovorit .... co s tym? Ja naozaj nemam silu sa na ni po tom, co toto povedala usmievat a tvarit sa ze nic, ked najradsej by som ju za to poslala do prdele a jednu jej vylepila ...

ckocka
8. nov 2020

Nesadli ste si takže každú blbú poznámku od nej berieš úkornejšie. Ludia často nerozmýšlajú kým niečo trepnú.
Keď nechceš tak sa s ňou nestýkaj a nerieš, v živote stretneš ešte vela ludí čo ťa urazia.

kassandra25
8. nov 2020

Pozri, su vselijaki blbi ludia, co raz povedia jedno blbe a raz druhe blbe. Predo mnou povedala svokra , ked som cakala dievca, ze jej syn chcel chlapca, lebo svagrina mala - porodila chlapca. A netrapilo ju, ze ja tam na chodbe u nich stojim s manzelom, tehotna a cakam dievca. V 7 mesiaci. Ludia su vselijaki blbi. Treba odpovedat. Hned som povedala, coby, chcel aj dievca. Hned to iste povedal aj on. Aj ty teda musis nieco odpovedat, ked ta nabuduce sprosto a sedlacky niekto urazi.

autor
8. nov 2020

@ckocka ona do mna rype v odstate odjakziva, ale vzdy som to neriešila, ale toto hovorit o mojom dietati ešte na oslave pred druhymi, to sa ma dotklo ... a nechcem sa s nou stretat, ale bližia sa Vianoce a uz to vidim, ako aj svokra a manzel ma budu chciet nasilu dostat do toho, aby som ju pozvala k nam alebo išla k nim a sedela tam aj s nou a uz teraz mam z toho nervy, lebo nechcem ju vidiet a pozerat sa na nu a počuvat jej sproste reči a viem, ze na mna bude robeny tlak a keby jej aspon manzel povedal niečo, ze nech sa nehneva ale ze si nezela, aby hentake veci vravela, tak by som k tomu tiez mozno pristupovala inak, by som to brala ze sa maleho zastal aj on a nie ze on ešte reaguje stylom ze nech si ona hovori co chce a ja si to mam nechať

sissy27
8. nov 2020

Ja by som jej rovno šplechla niečo “milé” naspäť a bola by to ona kto by sa vyhýbal mojej prítomnosti. Vybavila by som si to s ňou priamo tam a nefňukala v anonymnej diskusii na internete, kde s tým aj tak nikto nič nespraví a ani dodatočne mužovi, som dospelá a mám ústa.
Že je švagriná aká je, je holt blbé, ale koľko si od nej necháš, to je na tebe.

autor
8. nov 2020

@kassandra25 o to nejde, ja nemam problem odpovedat, ja som ju uz raz poslala do riti, ked rypala, ale manzel je ticho a ona to potom vyuziva presne v tom zmysle ze ja som krava a on chudak trpi, lebo robi, co chcem iba ja

mogaa
8. nov 2020

bude to vždy sestra tvojho muža, ktorú má napriek všetkému rád, takže by si mala prehodnotiť svoj postoj....iste, kamarátky z vás byť nemusia, ale zakazovať jej návštevy brata je už cez čiaru.....nie je to len tvoj dom, ale aj tvojho muža a aby za ním nemohla prísť sestra je "divné".....

ckocka
8. nov 2020

Pozri svet je plný ludí ktorí sa nebudú správať podla tvojich predstáv.
Je dobré naučiť sa byť trocha splachovacia, ušetrí to nervy. Ak to nedokážeš, musíš sa od nich izolovať. Si dospelá, máš svoju hlavu, možeš si presadiť svoj názor.

autor
8. nov 2020

@sissy27 ona to povedal u stola, kde som ja nesedela, ja som to pocula cez okno o to ide ... ona by to predo mnou priamo nepovedala presne preto, lebo by vedela ze jej vynadam, ale pocula som to a manzel povie ze on nepocul, ale je to jeho sestra on jej ma povedat nieco v prvom rade

autor
8. nov 2020

@mogaa no a je normalne, aby som kvoli nej ja musela odchadzat zo dvojho domu, pripadne sa zatvorit v izbe, aby ona mohla byt plne v mojom dome? snad ja u seba doma mam pravo aspon tam si rozhodnut koho tam chcem a nechcem a nemala by som s nou problem, keby nemala na mna 5 rokov blbe reči

autor
8. nov 2020

@ckocka ved teraz sa prave izolujem, ale uz raz ma tak svokra chcela nanutit, aby som sa s nou stretla a to ma zasa vytočilo, že ona mi isla kazat, ze ja mam neriesit co jej dceruska hovori a mam sa s nou stretat ... by som chcela vidiet keby ja sa k nem spravam ako ona ku mne, ci by ju chcela tlačit do stretania so mnou, to uz by som bola za najvacsiu pip

sissy27
8. nov 2020

Vrátim sa do miestnosti a rovno poviem, že zlatá moja, cez okno bolo počuť čo si povedala a naložila by som jej tam pred všetkými. Veď hádam ju počuli tí čo tam sedeli s ňou.

ckocka
8. nov 2020

Predpokladám že je to dom aj tvojho muža, keď chceš vyšachovať švagrinú možeš, ale so svojím mužom sa musíš naučiť dohovárať.

autor
8. nov 2020

@sissy27 ano počuli, ved ešte jedna co tam sedela mi to potom po oslave vravela, že to bolo hnus, čo tam vravela ... najhoršie ze to bola oslava ich rodiny, čiže keby tam na nu vybehnem zo mna by urobili najvacsiu kravu, lebo oni su taki, že len oni su super a zastanu sa seba a všetci ostatni cudzi ludia si zlí

mogaa
8. nov 2020

no len otázne je, či ťa za to manžel za pár rokov neznenávidí.....že si bola proti aby sa stretával s vlastnou sestrou....ak sa s ňou aj bude stretávať inde, buď si istá že v dobrom o tebe hovoriť nebudú, rovnako ako celá mužova rodina.....ak by s ňou mal konflikt tvoj muž, ok....ale ty budeš pre jeho rodinu vždy cudzia, takže týmto sa jeho rodina postaví na stranu jeho sestry.....ale rob ako myslíš.....ono nech už sa hovorí čokolvek, ale s mužom musíš prijať aj celú jeho rodinu, inak to dobrotu robiť nebude.....

autor
8. nov 2020

@ckocka ja tiez nevolam domov niekoho, koho on nemusi a bolo by mi to aj blbe, aby som volala domov osobu, ktoru nema rad a aby sa on vo vlastnom dome citil zle lebo ja si tam zoberiem človeka, ktorý s nim nevychadza

autor
8. nov 2020

@mogaa ano vzdy budem ja zla to je jasne, ale nemozem si predsa nechat srat na hlavu a kydat na seba a usmievat sa, len aby som bola dobra, ved nie som snad ich hracka na zabavu, boxovanie

ibrunova
8. nov 2020

Mňa by nesrala švagriná , ale vlastný muž, že sa ťa nezastane, to je omnoho horšie.

mondolina
8. nov 2020

Bože toto sú problémy....🤗je to jeho sestra, ak máš s mužom dobrý vzťah tak si ho nekaz.

autor
8. nov 2020

@ibrunova ved aj to ma na tom serie, ze on si necha ešte na vlastneho syna od nej hentake reči mat a drzi hubu ... to ako keby jej dal povolenie, že šak si hovor, čo ta napadne, ja ta necham

mogaa
8. nov 2020

no som zvedavá ak by tvoj muž povedal že nemusí tvojich rodičov, či by si ich prestala k vám volať......lebo to je presne to isté.....rodičia a súrodenci sú súčasťou jeho rodiny.....to nie je že teraz sa ožení a ste len ty on a vaše deti.....ano, v ojedinelých prípadoch to je aj tak , ale z rozhodnutia toho o koho rodinu ide - nie z rodhodnutia jeho partnera....

ckocka
8. nov 2020

Tak sa rozveď, švagrinú uvrhni do klatby a užívaj si víťazstvo.

autor
8. nov 2020

@mondolina a ako si ho mam nekazit? ze si mam od nej nechat? nabuduce uz o mne povie ze som pi*a, kur*a a dovoli si viac a viac, ked to budem nechavat tak

ibrunova
8. nov 2020

A vravela si mu to?

autor
8. nov 2020

@mogaa ta keby moji rodicia na neho mali blbe reči, ja by som minimalne nebola ticho a riešila by som to s nimi, ze on ma s nimi problem pre totot a pre toto a ze ci to je pravda, ze nech to nerozpravaju

mogaa
8. nov 2020

a myslíš že takto to o tebe nepovie? ak jej zakážeš chodiť za vlastným bratom?

autor
8. nov 2020

@ibrunova jasne ze ano, on povie, ze on u toho priamo nebol a ešte povedal, že to je jej vec co si hovori, že si moze kazdy rozpravat co chce a ja ze ano, ale ona rozprava o nasom synovi a uz sa to tyka aj nas a on ze kazdy si moze rozpravat co chce

autor
8. nov 2020

@mogaa no povie, ale aspon bude mat realne dovod, hento čo vravela bolo bez dovodu

mogaa
8. nov 2020

ale sama si teraz uznala že je to v prvom rade chyba tvojho muža ....tak rieš svojho muža, ale nie tým že mu znemožníš stretávať sa so sestrou......lebo tvoja domácnosť....hovorím ti to v dobrom, s tovjím prístupom sa skôr či neskôr tvoj muž postaví na stranu svojej sestry.....

sissy27
8. nov 2020

Dobre a čo čakáš od tejto diskusie? 🙄 jediný spôsob ako to zmeniť, je zastať sa sama seba v momente, kedy to bude aktuálne. Inak tu len trucuješ ako malé decko a nič z toho. Áno, tvoja švagriná je pinda a teraz čo?

mondolina
8. nov 2020

Tak si na ňu nepovedala nikdy nič zlé? Už len tu ju okydávaš.
Začni to riešiť ako dospelá. So švagrinou hoď reč, že máš záujem o korektné vzťahy v rodine, a že sa ti nepáčia jej reči.
Muž keď to nechce riešiť nech nerieši. Teba to serie ty to vyrieš.

panelacikova
8. nov 2020

nečítam diskusiu, preto sa vyjadrím len k autorke:
to, že ležíš švagrinej v žalúdku a ona tebe, to je jedna vec. ale to, že manžel neverí tebe, to je vec druhá. buď ty veci preháňaš a on to vie, alebo ty veci nepreháňaš a on ti nedôveruje a preto sa neozval. je tu ešte tretia možnosť. a to tá, že švagriná má pravdu a on sa o to dieťa až tak netrhal ako ty a v tom prípade tiež radšej čušal.... ty musíš vedieť, kde je pravda a podľa toho ďalej žiť svoj/váš život