Podozrenie z nevery, ako z toho von?

zuzkaaaa123
10. sep 2019

Ahojte, som nova, ale nie je to vymyslena tema. Trapi ma dlho cosi, s cim si neviem rady. Zistila som, ze manzel ma kamaratsky vztah s kolegynou. Bola to nahoda, ked som zbadala, ze casto navstevuje jej profil na fb, potom jwj muz pisal, ze sa mozu stretnut, aby pokecali, riesili nejake pracovne veci... boli to spravy v neskorych vecernych hodinach. Ked som sa pytala na casto navstevovanu fb stranku, najskor sa tvaril, ze ju nepozna. Po mojej vyraznej konfrontacii priznal, ze ano, trochiu a nie su na jednom pracovisku. Uzriaslo sa to, ale zacal okolo tej osoby veci tajit, akoby neexistovala.Dalsie udalosti napisem len v casovej postupnosti: stretli sme sa neplanovanie niekde- manzel sa predo mnou tvaril, ze ju nevidi, ona pozrela na neho s akymsi respektom, potom som zistila, ze si stale pisu, prevazne o praci, ale boli tam aj take sukromne veci a fotky, fotky jedla, co sme paradoxne jedli spolu, ked sme boli na vylete, fotky nasho psa, zaujimave je, ze nikdy nespomina svoju rodinu, ked pise, ze niekde bol, vzdy len seba. Pisal jej o nasom psovi, ze kedy sa stretne s jej fenou, poslal jej video psa a napisal, co rad maskrti nas pes. Pisal jej aj dej nejakeho filmu...., potom, ze on bol na vikende niekde ( boli sme tam spolu, ale inde ako jej uviedol), proste zvlastna komunikacia, ktora mi vadi. Zistila som aj, ze ju vela doporucoval ohladne prace inym, vyjadril sa, ze je to jeho dobra kamoska, ze sa moze za nu zarucit. Inde zas pisal, ze ju potrebuje dostat do nejakeho pracovneho timu... vlastne vsade tam, kde posobi aj on. Vybavoval jej nejaku vstupenku a bol ochotny ju aj zaplatit osobe, ktora to riesila. Dal jej zdarma nieco, co predava... Ked som sa ho opytala, zapieral. Ked som mu ukazala, kde som to videla, naprazdno preglgol. Jedneho dna prisla sms od jeho kolegu, ze videl muzovu platonicku lasku. Na moju reakciu, nech si vyberie, s kym chce zit, povedal, ze ma miluje a nema si preco vyberat, ze to bol kolegov zart, ze si nechce zivot komplikovat nejakou neverou, lebo uz vie, ze ho podozrievam. Klame, hovori, ze nie su v kontakte, pritom viem, ze ano. Ked som sa opat k tomu po nejakej dobe vratila, povedal, ze uz sme to riesili, co stale vytahujem tu vec. Inak je mily, pozorny, ale mava vybuchy zlosti z nicoho nic. Moja dovera je uplne nastrbena, on to vie, ale... chcem na vela veci odpoved, ale odmieta rozhovor, poklada to za uzatvorene. Skusala som to neriesit, ale nejde mi to, stale to mam v hlave, ked odchadza robit, ci sa tam stretne s nou, ked tuka do telefonu, ze si asi pise s nou... stava sa, ze ked vojdem do izby, zrazu prepne mobil alebo uspi displej...(je pravda, ze som mu aj vycitala, ze je casto na mobile), toro su situacie, ktore ma stale nahlodavaju. Ako z toho von ? Uz som sa aj ukludnila z casu na cas, ale pride nejaka situacia, zdanluvo o nic nejde, ale mne zrazu zovrie zaludok a mam neprijemny pocit.

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kittykat22
10. sep 2019

Kazdy zalubeny partner sa sprava ako pako. Tvojho manzela nevynimajuc. Musis to zobrat s nadhladom, a ukazat muzovi, co u Teba z prispevku zjavne chyba. Prestat sa mu vnucovat, vycitat, a posli ho s usmevom kam patri .... Pekne sa oblec, chod ku kadernikovi, daj si pekne saty a chod von. Prestan sa spravat ako stihacka, a zacni byt sebavedoma zena. Povedz muzovi, ze pokial bude zo seba robit paka, tak o to ty doma nemas zaujem, a v klude sa mozes pobrat o dvere dalej. Nesmies zo seba nechat robit hlupanu. Maj trochu sebaucty - si manzelka a matka a tvoj manzel si to nevazi. Tak mu to pekne otrieskaj o hlavu.

zuzinapipina
11. sep 2019

@kittykat22 super odpoveď 👏
@zuzkaaaa123 skus to tak spraviť a daj vedieť potom 😊

pininka1
11. sep 2019

Zažila som to iste, povedala som slušne, že si tu komunikáciu neprajem. Aj keď nebolo noc intimne, skôr také ozaj kamarátske rozhovory, na rovinu som sa ho opýtala či spolu spali a či ju má rád. Tvrdil že nie, že on má svedomie čisté. Brala som to ako uzavretú vec. Po pár mesiacoch som pozrela zasa, lebo človek už tak neverí a komunikácia pokračovala, ale už tam boli z jej strany také reči, že ona ide do roboty len preto že on tam bude a pod. Mali vtedy veľmi rušný atmosféru v robote, a môj muž tam robil poriadky a mladá bola z neho asi paf,že sa jediný vzbúril. Tak už som to urobila inak. Jemu som povedala nech si vyberie,ale že prosiť ho nebudem a nech to okamžite prestane. Jej som napísala mail, veľmi inteligentné, žiadne urážky,že si to proste neprajem a že ich komunikácia podľa mňa prekročila kamaradsku komunikáciu. No nechci vedieť, čo mi ona odpísala. Ale bol kľud. Správy prestali úplne, môj muž ma pozná, že má nemá provokovať, lebo už by som to tak kľudne neriešila.

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

Ja som mu povedala pred pol rokom, aby si vybral, ze nebudem ta druha. Povedal, ze chce mna, deti a ostatne ho nezaujima. Ale neprestal s nou komunikovat, co som zistila o par mesiacov. Sprava sa ku mne pekne, je fajn, komplimenty, vyjdeme si spolu, atd., ale mava take stavy, ze vybuchne alebo si kompenzuje na mne zlost, vtedy je kriticky a neprijemny. Akoby mal dve tvare. Vcera som to znova vyhiahla, nechcem sa hadat, ale povedala som mu, ako to vnimam, ako sa citim a tiez, ze ked ju chce, nech ide za nou. Tiez som mu oznamila, ze sa rozhodujem, ci odidem alebo zostanem, lebo aj ked ho lubim, vazim si samu seba..A poziadala som ho o uprimny rozhovor, ktory by vela mohol objasnit, kde by sme si povedali, co sa komu nepaci.... Nadseny nie je, lebo on to nema rad, opytala som sa, ci ma on zaujem, aby som vedela, lebo prosit sa nebudem. Povedal, ze ma zaujem, ake zatial nic nekona...Taha sa toto uz dlho, 2,5 roka, zo zaciatku som vyrobila scenu, aj som plakala, ale terez uz nie. On je ten, kto zacne zvysovat hlas a obvinovat ma, ze sa chcem hadat. Narovinu, polopate, bez servitky som mu vsetko povedala, aj co od neho ocakavam. Co ma prekvapilo, ale nic som mu na to nepovedala, je, ze mi za posledny polrok prestal kupovat kvety, ziadne na mdz, na den matiek, k meninam som tiez nic nedostala. Naposledy na valentina. Aj povedal, ze nic nema, ze nestihol atd., zagratuloval .... neriesila som.

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

Jaj, a vraj sa mozem vsade popytat, aj jej, ze s nou nic nema a ze uz nevie ako sa branit podozreniu

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

Ta slecna ma svoju mamu vo veku mojho muza.

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

Ja mam v sebe taky emocny chaos, neviem, co mam urobit, skusila som uz rozny pristup, staram sa o seba, dokonca som si vsimla, ze ziarli, ak to nie je hrane...

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

On von nechodi, len pracovne veci, no ale prave tam ju moze stretavat. Ked som mu povedala pred par mesiacmi, ze si najdem niekoho ineho, myslela som, ze vyleti z koze...

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

Uz som ho raz aj k nej poslala...v afekte, ze nech si ide za nou. Opytal sa, ci sa ho chcem zbavit...

katkati
11. sep 2019

@zuzkaaaa123 Tie výbuchy zlosti, sú určite kvôli tomu, že nemá čisté svedomie. Ver mi. Prajem ti, aby si zistila ako to je to naozaj. Tá neistota je určite najhoršia.

saluda
11. sep 2019

@zuzkaaaa123 našťastie z vlastnej skúsenosti neviem poradiť, ale zdá sa mi rozumné čo tu už iní radili, nesed doma, neprosikaj, nevyhrazaj sa. Už ste si to určite vydiskutovali, netreba stále točiť dookola to iste. Začni si žiť svoj vlastný zivot. Pravidelne cvic, staraj sa o seba, choď von s kamoskami, rob čo ťa baví. Spôsobom, ktorý bude hovorit, že je to úplne normalne, nie demonstrativne s ucelom aby žiaril, ale len tak pre seba, pre radosť zo života. Nevyhybaj sa ani spoločným aktivitam, ale dávaj na prvé miesto vo svojom zivote seba. Či už s umyslom udržať si ho, alebo s možnosťou stretnúť niekoho nového, to už vieš najlepšie ty sama.
Neviem zaručiť, že na tú druhú zabudne, ale ty v jeho očiach aspon neklesnes

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

No ale neviem, ako to zistit, uz to riesim dlho-2,5 roka. To co som videla napisane, uz nie je, cize maze a naposledy to bolo pred niekolkymi mesiacmi. Pochybujem, ze jej prestal pisat. A neviem, ci nepouziva tajnu komunikaciu alebo zmenil sposob komunikacie. Je to dost neprijemna sutuacia, trva dlho a mna to ubija. Aj ked je mily, prijemny, planuje doma, navrhuhe vylety, stale mam cudny pocit, aj ked som mila, pride to na mna zrazu, potom som ustipacna, bez nalady, atd., on nevie preco.... no cele zle. Uz som skusila aj to, ze som sa max ovladala, zmenila som styl komunikacie, aby volo vsetko v pohode, ziadne vycitky, len pohoda, aj ked vybuchoval. Ale to sa neda dlho tahat

simca06022011
11. sep 2019

Ale no ja nechcem zlahcovat, ale mozno sa citi ako nejaky jej mentor... :D a ma potreby ju riesit, pisat si s nou, starat sa aby dostala pracu atd... vybuchy zlosti moze mat aj z ich veci, nie len z "milenky"...
Ale uz to, ze je tam podozrenie, pojde celym vztahom aj do buducnosti, tazko sa akekolvek podozrenie vyvracia a tazko sa veri, ak dochadza k takymto. Aj keby to bolo len platonicke, aj tak to vadi druhej osobe... Ja sa tiez neviem dlho ovladat, ked ma nieco vytaca, moj chlap bude hrat divadlo ako herec na Brodwayi aky on je stastny a super v pohode, pritom je to opak a aj ked pred dcerou hra formu, napr. ked sme cely den sami, ani o seba nezakopneme okrem zdvorilostnych a povinnych diskusii ohladne psa, dcery, obeda... . Mna ide rozdrapit. Cize ta chapem.. najhorsie su tie nevyjasnene, nedoriesene zalezitosti...

anita6666
11. sep 2019

@zuzkaaaa123 zit v takomto stave 2,5 roka?????? Uz davno by som ho neriesila, nech si robi co chce....a ak cakas,ze sa to zmeni,tak nie,nezmeni,mozno len pride vzdy dalsia....

piridoxin
11. sep 2019

...toto sa deje dnes a denne v mnohých dlhoročných vzťahoch. Muža omrzí stereotyp (bez ohľadu na to akú krásnu, múdru a dobrú ženu má!) a zariadi si niečo mimo. Či kamošku, sexi kamošku, alebo rovno milenku. Je to bežné a časté. Vždy ma ale zarazí, že trvá tak dlho, kým sa manželka odhodlá zistiť ako je to naozaj. Ak má žena podozrenie, že je tehotná, okamžite kupuje test. Aj tu by som mu už dala "aplikáciu" do telefónu, alebo kameru do auta. A vybavené. Budeš presne vedieť na čom si. Ale dopredu! si ujasni, čo potom urobíš...... Alebo (keďže sa očividne vo vzťahu začal nudiť... a možno aj ty🙂 mu zariaď nejaké "vzrúšo" a to bude prínosné pre oboch😝

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

@piridoxin ja som odhodlana zistit ako to je, stale si vsimam, patram, ale nechcem ist stylom, ze sa zacnem vypytovat, sledovat ho atd. Inak ta aplikacia do mobilu alebo kamera do auta, videla som to, ale na to nemam odvahu... predsa len... je to uz cez hranicu a keby nahodou o nic neslo, tak toto dorazi vsetko, vo vo vztahu zostalo

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

@piridoxin nejake vzruso... co konkretne mas na mysli?

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

@simca06022011 nedoriesene... ved prave, on je typ, ktory neriesi. Moze ma aj porazit, ale dockam sa pri rozhovore akurat hadky, nic konstruktivne. Kks ja konunikujem uz ako chlap, vsetko naeovinu, on nechce chapat, nechce riesit, nechce uprimny rozhovor

mirro
11. sep 2019

@zuzkaaaa123 presne... zariaď vzrúšo,aby sa nenudil...nastav mu zrkadlo. Začni si písať s niekým,koho nepozná, usmievaj sa jak pipina pritom, ku kaderníčke choď,vybehni von...atď.

piridoxin
11. sep 2019

on to nikdy nezistí a ani len nenapadne, zatiaľ podozrievaš ty jeho, nie on teba. Manželstvo je v takýchto situáciách ako partia pokru: on má "pokerface" a ty mu ukazuješ karty.... nemáš šancu "vyhrať" keď mu všetko hneď vykričíš. Ujasni si čo chceš (zrejme jeho a váš vzťah, inak by si to tu neriešila), nič nehovor a konaj.... a "vzrušo"... hocičo sexuálne nečakané, najlepšie niekde cez víkend bez detí a susedov za stenou😉

anita6666
11. sep 2019

@zuzkaaaa123 2,5 roka patras,zistujes??? Si normalna??? To sa pytam v dobrom....vsak ho mas pod nosom,zijes s nim,patranie a zistovanie mne trvalo nanajvys mesiac dva a nie roky a bolo rozhodnute. Vies preco to robi a takto dlho "patras"? Lebo mu to dovolis,preto on nema absolutne co menit, ani o com s tebou komunikovat lebo vie,ze v pohode takto vydrzis aj dalsich 5 rokov,ze sa v tom vasom spolocnom zivote budes chtiac-nechtiac motat dalej,lebo nemas odvahu na razny krok. Preto! Mna len udivuje,ze sama mas neistu vnutorny pocit ktory ti ke neprijemny a v pohode sa nechas tyrat 2,5 roka...toto jedine nepochopim

piridoxin
11. sep 2019

toto riešila asi každá v manželstve. Každá sa bojí, čo zistí! Ale z vlastnej skúsenosti ti hovorím, že je najlepšie (napriek strachu), zistiť ako to naozaj je. A ak majú horúci sexuálny vzťah (napriek silným obavám, že prídeš o manželstvo!), okamžite kufre pred dvere. Inak to budeš riešiť ešte vééľmi dlho. A ak je to v rovine "nudím sa, tak som si našiel kamošku", treba ísť do plánu B - víkend v posteli😉

simca06022011
11. sep 2019

Keby moj chlap lietal za nejakou pipinou s prepacenim, co mu moze byt dcera a doma by to "nechcel riesit", tak by sa dockal vzrusa akurat tak pri strazeni deti a riadeni domu, a prazdneho bankoveho uctu, co by som sa vyzabavala na nakupoch kazdy vikend, kym on doma "maka". Ani prstom by som nepohla pre neho :DD asi som divna, ale na to su dvaja doma, ak daco mu nevyhovovalo, nudi sa, ma si to aj on zorganizovat, doma s manzelkou.. a nie vonku :DD

piridoxin
11. sep 2019

...a samozrejme, ak nepodvádzal, a ty chceš meniť veci k lepšiemu, súhlasím so simcou06022011: starostlivosť o deti a domácnosť napoly a voľný čas takisto.

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

@anita6666 ako si patrala ? Niekde robim chybu asi. Vsimam si vsetko, ale nic konkretne som nenasla. V mobile tiez nie. Ako som pisala, mozno ma tajnu komunikaciu...

zuzkaaaa123
autor
11. sep 2019

Vsetko co si vsimnem, moze aj nemusi nic znamenat, ale mne fantazia pracuje.

galioska
11. sep 2019

@piridoxin súhlas už v počiatkoch sa dá s tým niečo robiť, nie čakať kým sa do seba zaľúbila, vyspia

nesiris
11. sep 2019

@zuzkaaaa123 Ale znamena, ty ho poznas najlepsie, pocuvaj na svoju intuiciu! napisala som ti sukromnu spravu