Partner zavesený na matke

27. nov 2022

Partner potrebuje aspoň 10 hodín v týždni venovať návštevám u svojej matky. Za 3 roky čo sme spolu sa nestalo aby tam šiel len na hodinu na kávu, posedel a vybavené. Naposledy keď tam bol od 13-19 si ešte o 21 volali že ČO NOVÉ a ráno z postele jej vedľa mňa písal sms Dobre ranko mamčik (myslel si, že nevidím) - no skoro ma vykotilo. Najnovšie s ňou už rieši aj nákupy vianočných darčekov, už pred mesiacom nakupili darceky detom jeho sestry, poskladali sa spolu, mne sa ani nezmienil ze uz by chcel nieco kupovat, cakala som, že nieco pekne pojdeme vybrat a kupime spolu, ako aj predosly rok.. citala som tu uz niekolko podobnych prispevkov, som z toho nestastna a neviem ci je este sanca ze sa nieco zmeni, lebo mam pocit ze je to cim dalej tym horsie, mate niekto doma nieco podobne? Dakujem

autor
27. nov 2022

Este dodam ze obaja mame 30.

pribinak
27. nov 2022

Neprestrihnuta pupocna šnúra. Pre mna by to bolo NO
Ja nechcem byt súperka nejakej mamičky a bojovať s ňou o jej syna
Buď to má v hlave upratané a vie čo chce, alebo nech sa vráti k matke a čaká ráno v posteli na kakavko
Toto nezmení ani narodenie spoločného dieťaťa

sandyan
27. nov 2022

Dobre ranko mamcik 🤣🤣nieee...hrozne. ja by som utiekla z takeho vztahu,moj byvaly bol schopny utekat z vyletu domov ked zavolala maminka ze treba robit plot

panelacikova
27. nov 2022

ahoj. pamätám si tvoje príspevky, pravdepodobne si to teda bola ty. nie, nezmení sa to. a ak by ste mali deti, ešte sa to prehĺbi, nečakaj, že sa od nej odstrihne. odstrihne ich od seba až smrť jedného z nich. takže začni uvažovať, ako ďalej, lebo toto nemá normálnu budúcnosť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
27. nov 2022

Dobré ráno mamičke je niečo neobvyklé? Či návšteva rodiča? Fúha! To sme to dospeli.
Koľko je povolené? Sms na Vianoce? Či môže potom i na narodeniny?
Zanedbáva prácu, domácnosť, teba? Ak vám na sebe záleží, tak hlavne komunikujte. Ak ho máš rada, je to dobrý chlap a máte si vy dvaja čo povedať, tak na vzťahu pracujte. Ono otázne však je, čo by si mu ty vo vzťahu k matke brala ešte za normálne a tebou akceptovateľné.
My si s dcérou bežne pred spaním napíšeme Dobrú noc, ľúbime ťa. A teda našťastie sa ešte nesťažovala, že by jej partner mal k tomu výhrady.

deti95060810
27. nov 2022

ak nemáte spolu deti tak porozmýšľaj či chceš takto ďálej žiť. Mne by to vadilo...

svokrinjazykmonika
27. nov 2022

Dobré ránko mamčik 😂🤣 Ja odpadnem, utekaaaj od neho.

daniela2202
27. nov 2022

Mamičky sú jednoducho NAJ 😁😂😁😂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lb1984
27. nov 2022

Je priateľ z rozvedenej rodiny? Je jeho matka sama? Ak áno tak je tam minimálna šanca ze sa to zmení.....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. nov 2022

@abbey1 ano, je to pre mna neobvykle ak po kazdom prebudeni vedla mna pise este z postele mame na dobre rano a mne nepovie ani slovo. Napísať rodičovi a písať mu každý deň dobré ránko mamčil a dobru nocku mamka je podla mna rozdiel. Rovnako návstevy v rozumnej miere, nie na ukor povinnosti doma, na ukor spolocneho casu, su urcite v poriadku. Ale aby po 6 hodinovej navsteve trebalo vecer o 9 pocas toho co sme po celom dni spolu a pozerame film, film stopnut lebo si idu volat s mamickou co je po 2 hod nove a priat si na dobru noc?

autor
27. nov 2022

@zoro9836 ano, povedal mi ze ho nezaujima co si myslim a ze bude s mamou komunikovat este viac.

autor
27. nov 2022

@lb1984 ano a ano, takze asi jasné

ckocka
27. nov 2022

Podla teba neobvyklé, podla neho normálne. Na to predpis neexistuje. Ak ti to tak velmi vadí, nájdi si takého čo ti v tomto smere vyhovuje.

panelacikova
27. nov 2022

@ckocka v tomto prípade je však to jeho "normálne" práve chorým. takto sa zrelý partner nespráva.
autorka - asi si si už konečne zodpovedala na svoju otázku: ostať s ním alebo sa rozísť?

ckocka
27. nov 2022

@panelacikova Neviem, jemu lekár na to stanovil diagnózu a nariadil liečenie?

jana_eyre_2
27. nov 2022

Nemyslím že sa to nejako zmení, znie to smutne, ale asi by som si s takýmto človekom rodinu nezakladala...
Môj muž odkedy sme spolu a to už bude 18r, tak viem že svoju mamu má veľmi rád, ale vždy som mala dojem že som ja a naše deti pre neho prvoradi.. vie mame pomôcť, aj teraz tam bol od piatku, lebo jeho mama je po vážnej operácii a potrebuje pomoc, ale nikdy to nepreháňal..

strašné dúfam že moji synovia na mne nikdy nebudú takto závislí a keby náhodou, tak sama im dám najavo že to je teda fakt moc 🙏🙏 deti máme preto aby sme ich naučili žiť bez nás.. síce dúfam že budeme stále patriť do svojich životov, ale bez závislosti od seba..

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selu11
27. nov 2022

Ak je toto pravda a nemáte spolu deti tak utekaj dievča, utekaj. U toho nič dobré nebude.
Niečo podobné som mala, ale teda skôr matka naviazaná na syna.. Hrôza.

autor
27. nov 2022

@selu11 On tvrdi ze to on sam od seba tak chce, ale ja o tom nie som uplne presvedcena, ze ona s tym nic nema. Videla som velakrat ako bola urazena ze nezavolal aspon 3x do dna tak jej potom pisal sms ze podvecer ti este zavolam mamcuk, alebo vycitky ze neprisiel stvrtu sobotu po sebe k nej ked sa tam stretli so sestrou a ocom a jej detmi ale uz sme konecne mali program my, alebo ked cakala ze ju vezme na zahradu, hned vycitky, ako si ona uz zvykla, ze uz sni necakala nic ine, atd.. pritom nepoznam matku ktora by mala tolko pozornosti od dietata nez ma ona, smsky, telefonaty, navstevy, rozvazanie, atd.

komplikovana
27. nov 2022

mila autorka, tvoj chlap ti dal jasne najavo, ze v tom mieni pokracovat. Darmo si ty budes hlavu lamat, kto sa ako chova, ze to nie je normalne a podobne. Ries seba a svoje pocity. Co ocakavas a co momentalne zijes. Pre niekoho je takyto vztah ok, a mozno sa najde aj zena, ktorej by to nevadilo - mala by chlapa iba ako penazenku napriklad. Mas dve riesenia, bud akceptujes, alebo pojdes dalej a bez neho.

janka0215
27. nov 2022

Ako dlho je preč z mamičkinej domácnosti? Ak spolu dlho bývali, môže byť ťažké zo dňa na deň prestať spolu tak často komunikovať, ak boli predtým spolu nonstop... a zas záleží aj čo riešia, či len drístajú o "hovne", alebo aj niečo relevantné. Mamina sestra odišla z rodičovského domu keď mala asi 35 (teraz má 40) ale aj tak je tam skoro denne a vyvoláva so starkou, lebo zostali sami, už sú starí a nie najlepšie na tom po zdravotnej stránke, tak im vo veľa veciach pomáha...

selu11
27. nov 2022

Ja som mala podobný vzťah, matka neskutočne zaťažená na syna. Jeho otca som spoznala po mesiaci randenia ju po štyroch rokoch! Ale my sme boli ešte veľmi mladí, vy ste mladí ale predsa už v zrelšom veku.
Keď bol so mnou a volala mu, stále ma zatajoval.. potom keď už sme sa poznali a napríklad vedela čo som mu kúpila na Vianoce tak sa ho rovno predo mnou spýtala, či by takú sprostosť chcel na Vianoce dostať. Chcel, preto som to kúpila a on hneď aj vedel ktorá bije..
A to keby mám písať všetko čo som si s ňou užila.. Rozum sa mi zastavuje, že sme to spolu ťahali toľké roky rokúce 😁

makakova
27. nov 2022

🤮 sa ho opýtaj ci aj sex snou nechce praktikovat

0kristina0
27. nov 2022

Nie, nie a este raz nie. Toto by som doma mat nechcela. Mamickin ceciček. Velmi zvaz buducnost s nim.

toskanka
27. nov 2022

Ako dlho ste spolu chodili predtým, než ste sa vzali? Nevšimla si si na jeho vzťahu k matke predtým nič podozrivé? Rozprávala si sa o tomto aj so svokrou? Čo sa jeho týka, tak buď berie tvoje výhrady na ľahkú váhu, alebo ťa jednoducho ignoruje a dáva ti jasne najavo, kto má pred tebou prednosť. Ale najväčší problém je asi ten, že on to považuje za normálne. A ťažko sa vám bude komunikovať o niečom, čo každý vidí inak. Ak je v iných smeroch dobrý manžel, pokus sa stanoviť hranice, ak to nepôjde a ty vieš, že s týmto nebudeš môcť žiť, utekaj.

filipka250
27. nov 2022

@zoro9836 nevie. Uz pisala v komente, ze jej nazor ho nezaujima. Myslim, ze tymto povedal absolutne vsetko.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz