Partner sa napil a ja sa hnevám

23. jan 2021

Ahojte, dievčatá, zaujíma ma, ako riešite, keď si Vaše polovičky vypijú. Aby som objasnila situáciu - môj partner si tak raz za 2 mesiace si ide vypiť s kamarátmi. Aj včera bol (sväto-sväte sľuboval, že to bude vo všetkej slušnosti), no, bohužiaľ, presne ako som predpovedala, domov prišiel zdrùzganý ako teľa a zaspal na chodbe na matraci, kde nám spinká pes. Ja sa na neho za to hnevám, on spí doteraz. Zaujíma ma teda, či sa aj Vaši partneri vedia takto zrichtovať, či Vám ti vadí a ako to tiešite. Ďakujem 🙂

pininka1
23. jan 2021

Neriesim to, ked je to raz za dva mesiace, kazdy potrebuje reset, a niektori chlapi tak ako aj zeny nevedia pit. Ani ten moj nevie. Ale nikdy nebol agtesivny, vtedy sa uvolni a je ako psicek,pritulny. Samozrejeme on aj ja vieme ze by som mu ziadne denodenne pitie netolerovala.

lesana25
23. jan 2021

A v ktorej že presne vynimke sa to môže chodiť teraz na chlastačky s cudzími ľuďmi?

pribinak
23. jan 2021

Raz za čas by som to odpustila. Veď neurobil scénu, ani si nemusela utekať k susedom, ani neogrcal pol bytu, či neprepil celu výplatu.
Treba to niekedy nechať tak. Najmä ak je to skutočne raz za čas.

kikuska872
23. jan 2021

Ahoj, osobnu skúsenosť nemám. Môj manžel s kamarátmi von nechodí. Vypije si to áno , ale doma ( buď somnou večer vínko , alebo s návštevou) alebo s kamarátmi keď oslavujeme. Za nás vzťah som ho videla úplne "scucaného " 3x . Manželia sme 5r.
K tvojmu foru. Nepáčilo by sa mi osobne ak by mi takto prišiel domov . Ale to že sa opil by mi nevadilo ale skôr to kde skončil. Ak ma chápeš. Samozrejme treba všetko riešiť s triezvou hlavou. Stále vravím - kto nevie piť nech nepije. Každopádne hlavu hore, ak to spravil prvý krát nieje ti až také hrozné ako keby ti takto chodil domov každý deň.

lenuska9999
23. jan 2021

Podľa mňa každý potrebuje ísť raz za čas s kamarátmi von. Keď je to len raz za dva mesiace je to podľa mňa v poriadku. Veď to nerobí každý týždeň alebo nedajbože každý deň , že ? Otázkou je či je potom agresívny alebo príde len jednoducho opitý .. každý človek inak znáša alkohol a možno tomu tvojmu stačí 5 panakov a vyzerá potom takto.. no keď si on takto s kamošmi dopraje , tak by si mala ísť aj ty raz za čas s kamarátmi von a vypnúť..

pininka1
23. jan 2021

@lesana25 bol s kamaratmi, nie s cudzimi ludmi. My sa tiez stretavame s tymi istymi dvoma ludmi a preto sa chodime vsetci otestovat, aby sme sa mohli stretnut. Kazdy mame len jedny nervy,aj psychiku.

mirage
23. jan 2021

po prve - teraz sa nemaju co zgrupovat, to je jedno, ze su to kamarati..
po druhe - chlap co si nevie postrazit alkohol je mi nesympaticky

karpina
23. jan 2021

Nezniesla by som to. Clovek, ktorý nevie ovládnuť svoje chute na chlast, aj napriek tomu, že jasne slúbil, že sa neožere, to by u mňa neprešlo, Nezabúdaj na to, že tvoje deti (neviem, či už máte deti) to uvidia. Dá sa ísť do spoločnosti, aj popiť a vrátiť sa domov veselší v náladičke, ale chrápať v psom pelechu a nevedieť o sebe je hnus. Toto sa bude stupňovať a intervaly medzi chlastaním sa budú skracovať.

tanyan
23. jan 2021

Môj partner mal v mladosti takéto "výpadky." Jasne som mu povedala po pár takýchto skúsenostiach, že buď ja alebo alkohol. Vybral si, máme spolu dcéru a sme šťastní. Radšej kamarátov odvezie, keď už nevládzu a príde pekne aj s autom domov.
Teraz je to možno raz za dva mesiace, ale už za chvíľu to môže byť raz za týždeň...

vilma7
23. jan 2021

S mužom som vyše 5 rokov, raz sa strieskal a aj to doma. takže mne by určite každé 2 mesiace vadilo, hlavne keby nebol schopný trafiť ani do postele. Tolerovala by som to tak 2x ročne ale aj to potom radšej niekde na chate, nech nemusí taký behať po meste. Alebo nech sa už domov radšej vráti triezvy. Máte deti a vidia ho spať doma na matraci pre psa?

zuzanka.zuzu
23. jan 2021

ja som svojho muža ešte opitého nevidela, nechápem kde tých svojich beriete, ozaj skvelý výber

7miriam77
23. jan 2021

...ak je to raz za dva mesiace, nie je agresivny, nerobi cirkus...len pride,lahne,neriesila by som to. On sa vlastne sam potrestal...isto mu bude zle do zajtra

thoughtfulweirdo
23. jan 2021

Ja osobne alkohol neznášam, ale nevadí mi, keď si môj muž alebo niekto iný raz za čas dá. Čo ale nechápem a nikdy by som netolerovala, je takéto ozieranie sa, ani raz za rok, nieto ešte každé dva mesiace. Dospelý človek má predsa vedieť, kedy má dosť a postrážiť si hranicu. Dať si pre chuť s kamarátmi je úplne ok, opiť sa ako doga je nechutné a úplne by sa mi taký človek zhnusil. Piť má len ten, čo to vie.

0silvia0
23. jan 2021

ja osobne mam rada pivo v lete, ale dam si ho s muzom a v norme. Moj muz nechodi na opiase. Keby aj chodil, nevadi mi to, ale jemu by vadilo strieskat sa pod obraz bozi. Nema uz 20, ani 30, ani 40, takze tie poopicne stavy myslim zrelemu cloveku za to nestoja a kazdy normalny clovek by mal vediet kolko znesie a mal by sa vtesnat do svojej alkonormy..

simca06022011
23. jan 2021

Neriesim 🙂

angela85
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka1993
23. jan 2021

Nijako by som to neriešila. Poriadne by som ho vysmiala a počas dňa by som rypala 😂. Inak aj môj muž si vypije ale väčšinou doma keď k nám prídu kolegovia.

katkati
23. jan 2021

Mne to príde také nedôstojné a malo by veľmi vadiť, že ho manželka a možno aj deti vidia v takomto stave. Keby sa mu to stalo raz a poučil sa z toho, to je iné, ale opakovane?

miscellaneous
23. jan 2021

@thoughtfulweirdo
... mi tak napadá - keď už sa teda chlap strieskal ako doga, ono v podstate trafil dobre, keď sa uložil na ten matrac pre psa, či? 😇
(Len žartujem, cieľom nebolo nikoho uraziť ani zľahčovať situáciu...)

elizabet173
23. jan 2021

Moj partner abstinent nie je, ale da si pivo, max dve raz za cas alebo pohar vina, kludne aj panaka a dost. A je uplne jedno, ci je si mnou, alebo s partiou. To, co predviedol tvoj partner by som zniesla raz, prvy by bol zaroven poslednym. Hned potom by som mu dala jasne najavo, ze to tolerovat v ziadnom pripade nemienim. Ako si reagovala, ked sa to stalo prvy krat?

marcellka32
23. jan 2021

Pivo si rada dám aj s mužom keď dojeme mäsité jedlo ako guláš na vytravenie, alkohol pijeme len keď je návšteva ale v rámci slušnosti, myslím, že nie je ok, že tam do 15.00 spal (inak aspoň dobre ze trafil domov teraz nie je zima, ale pár dní dozadu pekne mrzlo), a myslím, že celkovo keď vytriezvie by si si s ním mala dať reč nech sa to už vôbec neopakuje (on totiž vidí, že to tolerujes)

emmanovot
23. jan 2021

Pokiaľ to je ozaj ra za čas nebýva potom agresívny, tak by som to neriešila. Horšie by to bolo, keby je to častejšie a je neskôr agresívny

marcellka32
23. jan 2021

Ja neviem, mne by teda vadilo, keby tam na chodbe spal do 15.00 v pelechu pre psa, už mal byť dávno osprchovany a hádzať na teba psie oči 🙂...hlavne nemal by piť, keď nevie kedy má dosť

danica2711
23. jan 2021

keď je to raz za čas a pomedzi to je triezvy a normálne funguje, asi by som sa schuti zasmiala, keby som ho našla v psom pelechu...a inak, baby, nebuďte zas také zimperlich, nie je to žiadna tragédia, nebohý Radek Brzobohatý takéto "problémy" komentoval výrokom "jen se neposrat!"

elizabet173
23. jan 2021

@danica27 11 tragedia to nie je, no mne by sa taky muz hnusil. Keby nebol zakaz vychadzania a pridu na navstevu moji rodicia, spoluziaci nasich deti, parada, nie! A este aby som sa triasla, ze sa niekde na svadbe, rodinnej oslave takto strieska? A mat deti, tak im to vysvetlim ako? On bude pubertiakovi zakazovat ochutnat alkohol? Myslis, ze kde bude o takych dvadsat, tridsat rokov, ked sa dnes dokaze takto "zrichtovat?"

junova
23. jan 2021

S mužom sme spolu 14 rokov a opitého som ho ešte nevidela, jemu našťastie alkohol ku šťastiu netreba ani mne. Zabaviť sa vieme aj bez neho. My ani navstevam neponukame alkohol. Vždy sa mi hnusili opití ľudia, keď sa tackali po ulici, grcali, smrdeli. Jasné, že nás ktoré sme proti ozieraniu aj keď obcasnemu ostatné názve trápnymi a je mi to jedno. Keď sú ony spokojné keď ich muž príde občas pod obraz boží, že spí v psom pelechu a ogrca byt, nech sa páči. Hlavne, že je pritulny ako šteniatko.

marygk
23. jan 2021

Vôbec si neviem predstaviť túto situáciu. Dnes sme si pol litrovu plechovku piva rozliali po obede traja, po rezňoch na podporu trávenia. Asi by som ho pobalila a nech si ho nechajú tam,kde sa tak zrichtoval, ani domov nemusel chodiť. Načo by mi bol taký muž. Poznáme sa s mužom 12 rokov nikdy sme neboli opití . Dáme si aj víno, po 2 dcl, máme radi dobré víno. Ale všetko s mierou. Nepotrebujeme byť omámení ani umelo veselí.

lia_nka
24. jan 2021

Takto asi pred 5 rokmi keď som bola ešte s ex-priateľom ktorý alkohol ľúbil veľmi a nie len on ale cela jeho family to znamená že jeho otec deň čo deň opitý potom neskôr sa prejavila aj jeho mama ako krásne si lubi vypiť. On keď sa opil už som vedela že to nedopadne dobre vždy bol agresívny zlý urážal ma no veľmi veľa zlého som si prežila s ním kvôli alkoholu, a to som nemala proti alkoholu nič ja si tiež dam sem tam víno ale on mi ten alkohol tak znechutil že by som nezniesla už aby mi takto prišiel chlap opitý keď si dá môj snúbenec tak nech si dá ale naozaj s mierou žiadne opíjačky ja som si snim už na začiatku vzťahu vydiskutovala čo mi vadí a on to rešpektuje pre to sa vždy kontroluje a keď je oslava alebo niečo si dá ale nie tak aby sa opil do nemoty.

natyreggae
24. jan 2021

@lesana25 dajte už pokoj šetci s tymi debilnými opatreniami... dokedy nas budu takto šikanovať!?

natyreggae
24. jan 2021

Nevadilo by mi to... mám partnera ktorý sa občas dosť opije.. niekedy dva krát za mesiac niekedy raz.. ale nikdy neni jak doga vie trafiť do postele.. spoznala som ho v krčme a vobec mi to nevadí... teda ak nebere mňa chlastať s kamarátmi jeho tak mi to nevadí lebo ja som úplný abstinent a neznášam piť alkohol ..nikdy neni agresívny ani nič.. nevidím dôvod prečo by mi to malo vadiť.. veď to je jeho problém že ho ešte ďalšie 3 dni bolí hlava keď chlascú celú noc😂🤷‍♀️ženy neberte všetko tak vážne.. tak sa občas tí naši muži opijú a čo? Veď vás nepodvádzajú ani nebijú .. nechápem ženy čo im to vadí.. však sa ich to priamo netýka a ani im neni zle za neho