Partner nechce riešiť exekúcie

2. nov 2021

Dobrý deň želám. Mám partnera, ktorý má viacero exekúcii a nechce ich riešiť, hovorí, že chce, ale nič pre to nerobí.
Čo by ste robili? Odísť od neho? Budúcnosť s ním nevidím ružovo a nepáči sa mi ako sa stavia k problémom.

pribinak
2. nov 2021

No všetky kontrolky by mi blikali.
Chlap s dlhmi nie je dobrá voľba a chlap ktorý ani nechce riešiť svoje dlhy je otrasná voľba

luccija
2. nov 2021

Tu vidíš jeho zodpovednosť...k peniazom, problémom...raz budeš so spoločných peňazí platiť jeho dlhy.Ja by som taký vzťah nechcela

katkaseiner
2. nov 2021

Odpovedala si si.... utekaaaaaaj co najrychlejsie a najdalej

deti95060810
2. nov 2021

odísť... s takýmto prístupom aj teba stiahne do bahna exekúcií...

autor
2. nov 2021

@deti95060810 Tak moje exekúcie to nie sú, neviem prečo by som mala ja niečo platiť. Ale niekoľkokrát som mu dohovárala, nech sa aspoň spýta na výšku dlhu a potom by sme zhodnotili, či to splácať alebo ísť do osobného bankrotu.

tenerifka
2. nov 2021

Ak spolu zijete a on ich bude platit, bude bremeno vydavkov v domacnosti hlavne na tebe

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
2. nov 2021

odpovedala ti @tenerifka .... 😉
a ty vieš či ti povedal pravdu o všetkých jeho exek.? takých už bolo čo sa pravdu dozvedeli až po istom čase...

autor
2. nov 2021

@cocolino234 On to nerieši roky. Má exekúcie vedené od 2015, 2016 a 2017. Vôbec to nerieši. Svadba nepripadá do úvahy, to by bol môj koniec. Neviem ako ho donútiť aby niečo robil, ponúkla som mu pomoc, že to spolu budeme splácať, ale jeho odpoveď bola, že je to nevýhodné teraz.

luccija
2. nov 2021

Lebo Ti môže x krát moze povedať, že nepôjdete na dovolenku, alebo niečo kupovať, lebo spláca....raz, keď by ste sa k tomu dostali nedajú mu úver, niečo na splátky.Preco ho do toho tahas si partnerka nie mama.Ak by mal záujem už by to riešil.Ja by som osobný bankrot zakázala iba ľuďom, ktorí sa vplyvom nepríjemnosti podnikaním neplatením faktúr dostali do problému a nie, že ľudia poberi pôžičky kade tade a potom šmahom ruky si vybavia osobný bankrot
Od takého čo najďalej nezodpovedný...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
2. nov 2021

Len ho zachranuj, pomôž mu splatiť dlhy a potom narobí ďalšie a budeš ďalšia co bude vyplakavat ako sa zmenil a nemá z rodicaku na stravu.
Môže sa niekto popáliť raz, ale mať viac dlhov je na uvazeni aký žije život a ešte dupľom, keď vie, že tie dlhy sa iba nabaľujú

autor
2. nov 2021

@cocolino234 Sme spolu 3 roky. Nechápem, že nevie výšku dlhu, viem, že exekúcií má viac, ale neviem v akej výške. Viem, že dlhuje O2, zdravotná, nejaké splátky atď..

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. nov 2021

@cocolino234 Nepohla, pokiaľ ten druhý nechce, tak ťažko s ním pohneš. Ja takéto správanie nechápem. Už to mohol mať splatené. Keby aspoň vedel výšku dlhu.

luciadobiasova
2. nov 2021

myslim ze tu vysku dlhu vies zistit aj Ty - natajnasa, potrebujes tusim len jeho rodne cislo alebo datum narodenia

jakkubova
2. nov 2021

„Budúcnosť s ním nevidím ružovo a nepáči sa mi ako sa stavia k problémom.“ Toto pre teba stále nie je dostatočný dôvod na rozchod? On sa nezmení aj keby si sa rozkrájala, je to nezodpovedný človek a zrejme nie moc inteligentný. Takže je len na tebe, či mu to budeš tolerovať, alebo dáš sama sebe šancu na lepší život – bez neho.

luciadobiasova
2. nov 2021

https://www.cre.sk len je to platene tusim 1 eur za jednu infosku

autor
2. nov 2021

@luciadobiasova To áno, ale je to myslím spoplatnené.

hankm
2. nov 2021

@autorka mlady pan je majitel “zlateho k….a”?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macekovam
2. nov 2021

1. je dobre ze je to len priatel... urcite si ho nevezmi...2. nemusi ta to trapit....3. ak je to mozne tak sa nanho vykasli...

ljzozv
2. nov 2021

Kvôli aj dlhom a exekúciám som sa rozviedla. Ja som tie pôžičky nebrala, ja som ich nevyužívala, prečo ich mám ja platiť? Nebola by som s takým chlapom v tvojom prípade.

anjelicek26
2. nov 2021

Ak mu chces realne pomoct, pozvat financneho poradcu vecer k vam domov - nech nema sancu sa tomu uhnut, preberu spolu vsetky papiere - ano toto by som bola ochotna pre niekoho, s kym mam trojrocny vztah urobit a zaplatit, cloveka, co mu pomoze to dat dokopi, presunut na jeden spolocny uver a urcit mu splatky (stahovane zo mzdy). Bohuzial u takto zadlzenych ludoch je to strach, obrovsky strach nepoznat celkovu sumu dlhu a toho, co to pre nich znamena, preto radsej oci zavru a neriesia. Tym sa ale dlh aj zdvojnasobi. Takze - skus obtelefonovat ludi, co sa tomu venuju, popis situaciu a sprav pre priatela termin. Ak nebude spolupracovat - aspon mas cisty stit, ze si fakt skusila vsetko... potom sa pobalis a odijdes...

pribinak
2. nov 2021

@anjelicek26 toto vyrieši aj bez finančného poradcu, v centre práv.pomocí. Zdarma konzultácia s presným popisom čo má urobiť, aby vyriešil svoju situáciu

pribinak
2. nov 2021

On pracuje bez zmluvy? Alebo?

jaskolka
2. nov 2021

Ma dlhy, exekúcie, ani nevie koľko, nechce ich splácať ani ho netrápi, budúcnosť s nim ružovo nevidíš a trápi ta jeho postoj..
Na kieho čerta ešte si s ním? Veď sama si odpovedas... Aj keby zázrakom vyhral v lotérii a splatil to, veď toto je úplný tulpas, čo nevie byť zodpovedný, a nikdy nebude. Toto ti treba? Žena, maj rozum a rozchod!

malapepka
2. nov 2021

Poznala som jednu zenu, ktora si nasla frajera s dlhmi. Vztah ubiehal, lubili sa velmi, dlhy neodbudali. Az raz prisla posledna vyzva, inak by isiel do vazenia. Ona, zaslepena laskou, on s dobrym presviedcacim sposobom sa dohodli, ze ona si zoberie pozicku, splati tym jeho dlhy a on jej bude na ucet posielat splatky.
Vies ako to po case skoncilo?
On si nasiel druhu, tuto kopol do zadnice, rozisli sa a splatky na jej/jeho pozicku neplati.
Takze ona mu zaplatila dlhy, splaca ich, nie su spolu a on si uziva s novou.
No bolo jej to treba?
Co schopny zenu drzi pri chlapovi, ktory je financne negramotny????

zmrzlinka2021
2. nov 2021

Autorka,
na tvojom mieste by som chodenie s nim ukoncila. Tie dlhy su uz sekundarny problem, ale tym hlavnym je jeho postoj a jeho zodpovednost v zivote a jeho odpovedou je neriesenie a ignoracia. Pre mna osobne by toto bol dost podstatny dovod rozist sa s nim. Kamaratmi mozeme byt, ale pre vztah si predstavujem zodpovedneho a financne gramotneho muza, ktory zodpovedne pristupuje k zivotu a aj k pripadnym dlhom.
Co ocakavas od vztahu vo vseobencosti? Lebo pokial manzelstvo, pripadne deti, ale aj spoluzitie v domacnosti bez sobasa, tak toto je absoutne nevhodny clovek do niecoho takeho. Ak vsak len randenie a obcasne stretavanie, nic ti nehrozi 😉

stary_ujco
2. nov 2021

Tu poradím len jediné, tak ako zvyčajne. Ostan s ním, aspoň needodrbe zivot nejakej inej.