Partner mi vykrikuje peniaze

13. jún 2022

Zdravím.
Partner mi začal vykrikovať peniaze, že on platí vsetko a vlastne čo ja vôbec chcem. Byt je náš spoločný(hypo) ale teda ako dostávam už len RP, tak to financuje on. Ja platím len elektrinu, sem tam spravím nákup pre nas, pre dieťa, drogeria atd… ja už neviem ako ďalej, rodičovský mi nestačí, už siaham po mojej rezerve ale ti veľmi nechcem. Mám odložené aj príspevky za dieťa (kocikovne, tehotenské) ale ja to beriem tak že sú to peniaze dieťaťa a nie moje, nechcem na ne siahať.
Keď mi začne vykrikovať peniaze a vsetko prepočítavať, ja mu na to hovorím že pôjdem do prace. No lenže o tomto nechce ani počuť, aby som ja robila a dieťa bolo v jasliach. Ma 1 rok. Ale ja nedokážem vyžiť zo 400€, kupovať všetku drogérii, mlieko, občas aj potraviny… jednoducho je to dosť veľká položka. On zarába okolo 2500-3000€. Nepotrebujem aby ma živil, rada si zarobím sama. Rozmýšľala som už aj nad tým že ho opustím, nájdem si lepšie platenú prácu a podnájom, lenže ja sa veľmi bojím že by mi to s dieťaťom nevyšlo, tých položiek na úhradu je veľa a ani do podnájmu nechcú matky s deťmi. A to nehovorím o cenách…čo mám spraviť? Už teraz som 2 týždne bez peňazí, síce mame čo jesť ja aj mala, ale iné aktivity robiť nemôžme. Peniaze si od neho pýtať nechcem … viem že rodičovský príspevok je na starostlivosť pre dieťa, ale ja tiež iste veci potrebujem. A čo robiť keď do roboty ma nepustí. Opustiť ho?

matullienka
13. jún 2022

Poziadaj o výživné na dieťa a sklapne, pri jeho plate môže byť celkom slušné

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jún 2022

@jane89 ako nemôžem povedať že živorím, mame vsetko potrebné ani hladní niesme, len keď sa rodičak pominie tak na ine aktivity mozem zabudnúť 😏

@matullienka No presne nad týmto som rozmýšľala, len mám trochu obavy či by pre mna nenastalo peklo keby som toto spravila …

matullienka
13. jún 2022

A prečo sa ho pýtaš či môžeš ísť do roboty? Si hádam svojpravna, treba ho posadiť a povedať od 1. nastupuje malá do jaslí a ja do práce nakoľko ty nie si schopný sa sám o nás postarať budem to riešiť takto a počítaj s tým, že keď bude chorá na ocr sa budeme striedať.

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
13. jún 2022

Nemôžeš odísť k vašim? On má voči dieťaťu vyživovaciu povinnosť a keď si to on neuvedomuje treba mu to pripomenúť

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
13. jún 2022

@tenkratpodruhe no evidentne nie je schopný sa postarať keď z tých peňazí si evidentne bachor plní len on. A on má voči dieťaťu vyživovaciu povinnosť, vieš ono nie je len deti narobiť ale je treba ich potom aj živiť ale to evidentne zakomplexovaný človek ako ty v živote nepochopí.

zmrzlinka2021
13. jún 2022

Vysvetli muzovi, ze peniaze su spolocne. Teda kazde jedno euro co zarobi, patri aj tebe, a je urcene pre rodinu.
Normalne si sadnite spolocne k jednemu stolu a diskutujte o tom.
Ak zarobi aj 3 litre, tak tie peniaze patria aj tebe, kedze je to vas spolocny prijem.

Nemyslim si, ze je dobre utekat od problemov. Treba si ich vydiskutovat a riesit.

elizabet173
13. jún 2022

peklo máš teraz, máš primitíva, treba ísť do práce, k dieťaťu opatrovateľku, aby mu svitlo, akú cenu má tvoja práca, keď si s dieťaťom. A ešte mu pripomenúť, že udržiavaš dom a varíš, čo by ste tiež platili, keby to robil niekto iný. V žiadnom prípade by som sa nedala mužom zahnať do kúta.

matullienka
13. jún 2022

@zmrzlinka2021 len pokial nie sú manželia tak žiadne BSM nie je

autor
13. jún 2022

@tenkratpodruhe ja som nemala problém zarobiť aj viac ako 1200€ netto. Cize tie stetky si odpusti, môžeš tak hovoriť svojej matke. A som si istá že by ta tu viacero žien s prehľadom strčilo do vrecka ty chudák

matullienka
13. jún 2022

On si tu potrebuje pohonit ego lebo na nič iné sa nezmôže tak sa musí uspokojiť takto

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
13. jún 2022

Však ste rodina tak by ste už dávno maliat sa spolocne peniaze ja som sa celý život starala o deti a muž mi nikdy nevyčítal že nechodím do práce a to zarobil do 1500 eur a využili sme z toho siedmi bez problemov a peniaze smeali spoločné už vtedy keď sme plánovali budúcnosť čiže už pred svadbou a funguje nám to takto už vyše 30 rokov

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jún 2022

@matullienka no vieš, je to aj jeho dieťa a nesúhlasí s tým aby šla do jaslí.. i keď fakt mám taký pocit že ho tam dam aj proti jeho vôli. Manželia nie sme. Dohoda bola že budem 3 roky doma… i keď najprv sme nechceli.
On po narodení dieťaťa začal byt strašný zdrglos a pozerať na každý cent. Ja už nechápem…prvá myšlienka bola že pôjdem k rodičom ale to je trocha viac komplikovane

jarmila2010
13. jún 2022

obycajny chudak..ved,vychovavas aj jeho dieta...snazila by som sa najst riesenie,ako byt bez neho..takeho cloveka,ani nemozes milovat..a casom bude horsie..si myslim

autor
13. jún 2022

@tenkratpodruhe zlato ty už máš vôbec občiansky že takto vyjadruješ? Obmedzený tupec, Ty koľko zarabas že si taký frajer ?

matullienka
13. jún 2022

Nechce aby išlo dieťa do jaslí nech sa páči nech zostane doma on a stará sa on a ty môžeš do roboty, veď keď má taký príjem aj materská mu vijde.

zmrzlinka2021
13. jún 2022

@matullienka tak to je ine... no ked je chrapun, tak tam vela nezmoze. On chrani seba, asi preto sa radsej nezenil

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarmila2010
13. jún 2022

autorka...ani na neho nereaguj...novy fejkovy profil,kt sa tu prisiel odbavovat..radsej ho nahlasujte

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
13. jún 2022

Veď si na jeden mesiac odlož bločky, zapisuj všetky náklady a sadnite si nad to potom... A takisto by som si spisovala, kam všade som chcela ísť, ale som z fin. dôvodov nemohla - normálne že 13.6. - kúpalisko 10 eur a preškrtnúť, tak aby to bolo čitateľné. Ale obávam sa, že skôr on bude nešťastná povaha a jednoducho nechce pustiť peniaze... Ale možno by si mu tým zoznamom výdavkov trochu otvorila oči. Lebo keď on nekupuje, tak podľa mňa absolútne nemá predstavu ani čo koľko stojí...

matullienka
13. jún 2022

@jarmila2010 to je tak keď má niekto malého pindura tak potom sa musí chodiť odbavovat na mamičkovské fóra, lebo tu hanbu by neprežil

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkaa53
13. jún 2022

@tenkratpodruhe hrozný kokot si je mi zle z teba 🤮🤮🤮 nezvyknem komentovať ale na toto sa nedá pozerať, neschopná slepica bude akurát tá ktorá bude žiť s takým tupelom ako si ty 😆😆😆😆😆