Partner mal narodeniny, vonku sa napil a písal si s nejakou babou

katarina1645
26. jan 2023

Ani neviem prečo sem píšem, asi potrebujem vedieť názor nezainteresovaného človeka, asi potrebujem možno trošku slová podpory lebo sa to bojím povedať niekomu... Priateľ mal včera narodeniny tak šiel s kamarátmi von, zaviezla som ho tam, domov ho mal vraj doviezť bývalý kolega. Povedal že nebude dlho. Naposledy mi napísal o 11 večer, potom som si už šla ľahnúť ale nedalo sa mi zaspať. Nakoniec som nejak zaspala a o pol 3 ráno sa zobudila malinká tak som jej dala papať, priateľ ešte stále nebol doma. Písala som mu či je v poriadku. Zas neodpísal, až o štvrť na 5 ráno mi volal nech mu otvorím, neviem prečo keď mal kľúče, bol opitý nevedel mi to vysvetliť. V ruke držal mikinu a len krátke tričko a bundu mal oblečenú. Nepýtala som sa. Bola som v polospánku. Hneď šiel na záchod aj s mobilom. Dosť dlho tam bol. Potom si ľahol a zaspal s mobilom v ruke. Tak som mu ho šla dať na nočný stolík. Ale také to podvedomé zlé tušenie mi nedalo. Sám povedal že hocikedy si môžem prečítať jeho správy, vraj mi nič netají. Otvorím messenger a tam si písal s takou babou asi boli spolu vonku, ospravedlňoval sa jej tam, že ak spravil niečo zlé že nech mu to prepáči, že je opitý že sa mu páči, ona že za čo sa mi ospravedlňuješ veď sa nič nestalo a on že ,,skoro áno,, a posledná správa ma dostala. ,,Myslel som že budeme spolu,, ....v Tom momente bolesť neskutočná, slzy v očiach. Ja neviem čo si mám myslieť máme spolu 5 mesačné bábo. Je mu pri mne tak zle? 😪

54tinka54
26. jan 2023

@katarina1645 ja by som ho s tým konfrontovala. Ak sa budeš tváriť že o ničom nevieš tak ťa to bude vnútorne zožierať.

katarina1645
autor
26. jan 2023

@54tinka54 ja viem, ja sa ho spýtam keď vstane, kde bol, keď mi bude klamať mu poviem že o Tom viem. Ale čo je to za chlapa čo má doma 5 mesačné bábo a potrebuje si s inými písať. A v druhom rade čo je to za babu že si píše s chlapom o ktorom vie že je zadaný a ze má malé dieťa. Je mi z toho všetkého zle. Ak povie že s ňou vonku bol čo mám robiť

melanta
26. jan 2023

@katarina1645 čo je ta za chlapa? Nuž je to chlap, akého si si vybrala. Koľko máte rokov, ako dlho ste žili predtým než ste mali dieťa? Tipujem, že nie dlho a že zrejme ste nemali dieťa s tým, že idete si zakladať rodiny a teda tým aj zmeníte niektoré veci v živote. Ako napríklad nechodiť sa ožierať. Ak máš dobrovoľne dieťa s niekým, pre koho je toto normálne ísť sa ožierať s kamošmi, tak celkom nechápem tomuto rozčarovaniu. Nerieš to hneď, keď vstane. Rieš to keď budeš vidieť, že už má čistú hlavu. A žiaden krik, plač, výčitky. Rozumný rozhovor. Ja verím tomu, čo sa hovorí, že deti a opití hovoria vždy pravdu. Takže ak inej žene niečo povedal opitý, tak verím, že to tak je. A čo máš robiť? No ak povie, že bol s ňou a že sa mu páči, tak si zbalíš veci a pôjdeš preč. Ak je byt tvoj, tak zbalíš veci jemu a nech ide k nej. Ak to nejako ustojíte, tak odporúčam začať sa správať ako dospelí ľudia a rodičia. A k tomu patrí aj neožierať sa po nociach.

ropucha6
26. jan 2023

No hlavne ho nezabudni nechat vyspat do ruzova 🙂 ja by som ho zobudila asi panvicou

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blondiee83
26. jan 2023

@katarina1645 No mozno som konzervativna - ale v prvom rade mal oslavovat s vami - vsak ste rodina. A nie pocas prac.tyzdna chodit chlastat s kamaratmi.
Ale teda dobre - uz sa stalo. Ako ti pisu vyssie-konfrontovat ho a trvat na odpovedi - a nie - odpoved tipu bol som opity a neviem, co som pisal - nie je odpoved, je to obycajna vyhovorka.
Este ak mozem taku otazku - mate babo, nie ste zobrati - preco? lebo on nechce?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina1645
autor
26. jan 2023

@melanta ja mám z neho pocit že ešte nevyspel do takého štádia že bude mať rodinu a bude doma pri nás. Pritom on sám mi navrhoval aby sme mali dieťa. mala som z neho pocit že je vyspelý že vie čo chce. Nie sme zobratí lebo sme o Tom ešte ani neuvažovali
Povedal vraj že časom. Obaja máme 28 r

katarina1645
autor
26. jan 2023

@elizabet173 on robí tak že mal teraz od pondelka do štvrtka voľno až zajtra ide do práce, preto si dovolil byť tak dlho vonku.

melanta
26. jan 2023

@katarina1645 tak potom toto všetko je tvoja obrovská chyba. Svadba ešte nie, časom. Partner ešte nedospel do štádia mať rodinu a byť doma pri rodine. Ale ty si s ním cielene urobíš dieťa. To normálnemu človeku hlava neberie. Nuž ak ste to neurobili doteraz, tak okrem riešenia jeho komunikácie s cudzou ženou je dobré vyriešiť si aj toto. Chcel rodinu, tak sa dohodnite, že načase, aby ste sa ako rodina začali správať. Žiadne ožieračky a svadba.

katarina1645
autor
26. jan 2023

@elizabet173 isto áno veď ani nevedel pomaly čo hovorí

melanta
26. jan 2023

@katarina1645 to je jedno, že mal dnes voľno. Dospelý chlap, ktorý má rodinu, si ide občas, prízvukujem občas, posedieť s kamošmi, ale večer na chvíľu a nie celú noc a nie ožrať sa.

katarina1645
autor
26. jan 2023

@melanta ja sa snažím, ja nepijem vôbec, už dávno som z toho vyrástla ešte predtým ako sme mali spolu dieťa. On mi prišiel zodpovedný, rozumný chlap, lenže teraz stále hovorí že potrebuje ísť von kdesi alebo že je radšej v robote keď je malá umrnkaná stále keď jej idú zúbky, vraj to ide na nervy.

ropucha6
26. jan 2023

@elizabet173 vsak rozhovor by som s nim dnes ani neviedla. Ale teda predpokladam z toho, co citam, ze nic mudre asi nepovie ani vecer…

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina1645
autor
26. jan 2023

@melanta On zas nechodí stále, preto som mu na to nič nepovedala, len som nevedela že bude tak dlho preč

ropucha6
26. jan 2023

@melanta a naco by ho nutila do svadby? Aby sa potom rozvadzala? Najprv by sa mohol trocha spamatat, ze ma doma dieta a nie do rana sa ozierat a vypisovat zenam kraviny.

melanta
26. jan 2023

@katarina1645 robí práce v domácnosti? Ak nie, načase aby začal robiť. Je rovnako členom domácnosti ako ty. Nie pomáhať ti. Podieľať sa na spoločnej domácnosti. A čo sa týka malej, keď príde z práce, príde jeho čas a bude sa starať o malú on. Rozhodol sa mať dieťa, tak nech prijme zodpovednosť. Žiadne výhovorky, že mu to ide na nervy. On je rodič rovnako ako ty.

katarina1645
autor
26. jan 2023

@elizabet173 ja práve že neviem. Stále mi teraz vŕta hlavou to že som ho asi prestala baviť, to že už toľko spolu nespávame keď máme malú.
Keď príde z roboty venuje sa jej ale len chvíľku

melanta
26. jan 2023

@ropucha6 nepíšem, že ho má nútiť. Píšem, aby sa porozprávali o tom, že sa majú začať správať ako rodina a ak je ochotný začať sa správať ako rodič, tak potom aj svadba. Ak nie je ochotný byť zodpovedný, lebo jemu lezie dieťa na nervy, tak autorka nech ho zbalí a hotovo. Denne sú tu príspevky nešťastných žien. Ale väčšina z nich si za to môže sama, pretože si vyberú nezrelého chlapa a potom mu to ešte aj roky tolerujú.

jaskolka
26. jan 2023

Nuž autorka, ty ho "príliš chápeš a príliš ospravedlňujes".
Má rodinu, už je fuk, či dospel alebo nie, proste ju už má a tak sa ma správať. Nehrozí, aby v deň narodenín sa mi chlap odtrepal ožrať s kamošmi a ha by som bola s bábätkom doma. Ok, nech ide na pivo, ale hádam najorv je oslava s rodinou. Potom už keď ide, tak určite nie do piatej rána niekde sa flákať a keby som našla takú správu, tak orve co by bolo, že by mu ten mobil letel do hlavy a žiadam vysvetlenie. Určite by nesoinkal doružova a ja by som písala na MK, čo si o tom myslieť.
A keby mi zavalisil ešte pred tým, že on "potrebuje ist von a kdesi" lebo mala mu lezie na nervy, tak by prišla na reč aj ta panvica.

ropucha6
26. jan 2023

@melanta no s tymto suhlasim. Len nechapem, naco si ti chlapi chcu robit deti…5 mesacne dieta, to je dost skoro, aby ho rodina omrzela.

kikus7
26. jan 2023

@katarina1645 Som od Teba len o pár rokov staršia, ale takéto správanie nepochopím a nikdy by som chlapovi netolerovala, ani by som s takým do vzťahu nešla. Ak chcel rodinu, tak sa podľa toho mal aj správať a nie chodiť po nociach s cudzou ženskou a ktovie čo spolu robili, keď doma má partnerku a dieťa. A chlast ho neospravedlňuje. Samozrejme, osláviť s kamarátmi narodeniny, je v poriadku, ale ožrať sa do nemoty a ešte sa takto správať? Očividne je ešte stále nedospelý (i keď vekom dospelý už dávno je) a nevie, čo chce. Predpokladám, ze bol taký aj na začiatku, len ženy nevidia, nepočujú, alebo skôr nechcú vidieť. Chlapa nezmeníš, pokiaľ on sám nebude chcieť niečo so sebou urobiť. Žiaľ, potom týmito vzťahmi trpia decká..

queeninthenorth
26. jan 2023

Obdivujem ťa za to, že ho necháš spať a že si taká trpezlivá a ešte ho svojim spôsobom ospravedlňuješ…ja osobne by som to nevydržala…hneď keď sa zobudí ho konfrontuj, že čo to ma znamenať toto by dospelý chlap čo má priateľku a dieťatko nemal čo robiť a vypisovať si s inými ešte s nimi byt vonku keď má doma rodinu…mal byť na narodeniny s vami a nie s inými…podľa mňa ho treba riadne spratať…a nech ti to všetko krásne vysvetlí hlavne o tej babe a ja by som sa aj jej ozvala, že či si ona vôbec uvedomuje čo robí…

maryetta
26. jan 2023

Z toho co pises mi to prislo akoby mal zavazok iba voci dietatu. Nie voci tebe a zrejme tym ze nie ste manzelia aj to tak je. Ak si dovolil byt s inou. Pisat si s nou…
Ano dieta je obrovska zmena vo vztahu. A mnoho chlapov potrebuje vypadnut z domu lebo si mysleli ze babatko bude ticho. Len spat. Sem tam papat. A kakat. To vsak zvladne zena.
Hmm navrat do reality je ale iny ☹

ankare
26. jan 2023

@katarina1645 somár sprostý debilny

stanulienkat
26. jan 2023

"Navrhol mi, ze si dpravime dieta". Tak ste si spravili? Dobry napad.
"Este sme neuvazovali, ze by sme sa zobrali". ....Mate same super napady... Dufam, ze ste poznali aspon par mesiacov.
Chod mladeho pana zobudit s jeho telefonom v ruke a pekne mu ukaz spravy.

katkazocele
26. jan 2023

@katarina1645 mám podobnu skúsenosť, alkohol+ kamaráti+ kamaráti bez partnerov,.ale v mojom prípade to bola žena ktorá sa neudržala. Takto spať spolu nespali, ale istotne sa bozkávali alebo tak. Neviem či je toto pre teba cez čiaru alebo mu toto odpustiš, každý máme hranicu inde🥲

nikaeli
26. jan 2023

už sa mladý pán s opicou zobudil? dobré ránko miláčik, dáš si kávičku? aká bola oslava? nechýbala som ti? nech ti kávičku pripraví tá pipina, s ktorou si bol celú noc! och 🤢 😨 inak on nevedel, že bábätká mrnkajú a plačú? snáď vie, že časom budú rozprávať a chrliť jednu otázku za druhou a budú menej a menej spať a chcieť sa hrať, naháňať, hrať schovky, ísť von.. neskôr pomôcť s učením.. a že aj mama môže byť chorá.. či si myslel, že sa z bábätka vyberú baterky, keď chceme mať kľud?

rodinka20
26. jan 2023

Fúha toto je sila. Aj ja ťa obdivujem..Ja by som taký krik spustila a napísala aj " tam tej " či jej nič nehovorí že chlap má doma priateľku a malé bábo.. a toho tvojho ?no nenechala by som ho spať