Partner má neustály kontakt so svojimi "kamarátkami"

rachel12
25. aug 2014

Ahojte, chcela by som poznať názor aj iných žien, keďže som už zúfala. Mám nového priateľa (cca 4 mesiace), ale od začiatku riešime jeden problém. Je v neustálom kontakte so svojimi "kamarátkami". Teda vraj sú to kamarátky, ale predtým mal o ne záujem. Najprv o jednu a potom o druhú. No keďže im to nevyšlo, tak zostali v kontakte. Myslím tým pravidelný kontakt, čiže si volajú, píšu, minimálne 2 x do týždňa. Hádali sme sa kvôli tomu, a preto mi sľúbil, že preruší s nimi kontakt a že im to rozumne vysvetlí. No pri prvej najbližšej hádke sa im zas hneď ozval, neriešil problémy so mnou, ale volal zas im, že ako sa majú a čo majú nové. Teraz je vraj pre neho blbé im opäť povedať, že ruší kontakt. Myslíte, že toto je normálne? Zaujíma ma názor iných, aby som vedela, či to vadí len mne a či som tak žiarlivá alebo čo.

mysicka36
25. aug 2014

Nieje to normálne 😀 to vieš sama. Teraz sa len rozhodni čo ďalej.

irusa
25. aug 2014

Nie je to normálne

rachel12
autor
25. aug 2014

Navyše ma kvôli jednej z nich už aj oklamal. Povedal, že volá s bratovou priateľkou, a pritom volal s ňou. Teraz čaká, že mu budem dôverovať a hnevá ho, že mu už v týchto veciach neverím. Mám ho fakt rada, ale toto je už priveľa

bajana
25. aug 2014

@rachel12 4 mesiace je nic, ak ti to tak velmi vadi, tak sa s nim rozid....

mawka
25. aug 2014

@rachel12 tak aj ja som v kontakte s kamaratmi a hnevalo by ma, keby sa ma niekto snazil obmedzovat v tom, ci mozem s niekym volat alebo nie. no v kazdom pripade ale aspon ich vzajomne s priatelom pozoznamujem, takze aj oni si obcas vybehnu si pokecat. nechcem, aby ma l priatel pocit, ze mu volaco za chrbtom, takze ked aj volaju, tak sa snazim, aby to bolo v case, ked je pri tom aj priatel. moj ex si ulozil objekt svojich sex tuzob do telefonu pod muzskou verziou mena, tomu ja hovorim, ze je chore a ze nieco skryva. ale tak preco si z kamaratok kamaratov neurobit spolocnych a stretavat sa vsetci dokopy. sak aj moj priatel ma kamosky, s ktorymi chodil-nechodil, zoznamil ma, aj si napisu na fb, obcas sa stretneme vsetci, nerozumiem, preco by sme sa mali odstrihnut. bude ma chciet podviest, tak to spravi a moze to byt uplne nejaka ina, utajena, o ktorej ani nikto netusi. to uz je na zvazeni kazdeho parnera ako sa bude spravat.

ellen
25. aug 2014

podľa mňa nerieši teba, resp. vás, ale iba seba. ja osobne by som to tak vnímala.... buď chce byť s tebou alebo telefonovať a písať s nimi. možno to tlačím do extrému, ale načo má o ne záujem v obyčajných veciach, keď v ťažkostiach nehľadá riešenie s tebou, ale píše im... skôr mi to príde, že chce mať pocit, že je žiadaný a preto chce, aby si žiarlila. nie je to fér, pretože by sa mal sústreďovať hlavne na váš vzťah, ktorý je ešte stále čerstvý - priznajme si, 4 mesiace nie je tak veľa na vzťah, aby sa v ňom nedalo hľadať ešte neobjavené...

80472
25. aug 2014

ono záleží na tom, aký máte vzťah vy dvaja, resp. ako ste si ho zadefinovali, či to už je ozaj vzťah v zmysle city a bla bla, alebo len kamarátstvo, z ktorého môže niečo časom byť...to je podstatný rozdiel. 4-mes. sú veľmi krátka doba na čokoľvek, takže skôr to ber tak, že vám je možno spolu dobre, možno si rozumiete, ale zas to neber ako super vážny vzťah a nenárokuj si na neho....to príde samo časom, bud bude chcieť byť len s tebou alebo bude riešiť aj iné a vtedy sa rozhodni čo a ako...ved vy sa zatial ani poriadne nepoznáte a ty už riešiš či je v kontakte s inými alebo nie...jasné že je, pretože nemá jasno vo vzťahu k tebe a potrebuje mať záložku, na čas, ked ho nahneváš alebo vytočíš touto svojou podozrievavosťou....ved to nerieš, ty s tým neurobíš nič, iba ho zbytočne odradíš a vlastne celkom jednoducho posielaš za tými kamarátkami sama týmto svojim opakovaným správaním a riešením či má či nemá....on musí chcieť ich nemať a ked to tak necíti, tak ty s tým neurobíš nič!.....ja sama som vo vzťahu zhruba 10 mes....mal to byť nezávazný vzťah a tak sme to aj obaja brali a ono sa to časom samo prehuplo do vzťahu bez zbytočných otázok či má niekoho alebo nemá....ci rieši len mna alebo aj iné...to jednoducho musíš cítiť sama....ja mám tiež kamarátov s ktorými som niečo mala a som s nimi v kontakte, lebo to skončilo a medzi nami je všetko vyjasnené, ale rozhodne ich nepotrebujem kontaktovať denne...max. ray za mesiac si povieme čo nové a kto sa ako má...tot vsjo....takže 2x do týždna nie je normálne, len chce mať zálohy

tykat
25. aug 2014

@rachel12 je to "decko", nerieš a nestrácaj s ním čas. Ak ti stojí za to "zostaň s ním v kontakte" 😀

zonjushe
25. aug 2014

@rachel12 absolutne nevyzrety muz, zbytocne stracanie casu..

rachel12
autor
25. aug 2014

Ďakujem za rady. Myslím, že som mu dávala dosť slobody, čiže to nie je o tom. Práve naopak, sama ho posielam na pivo alebo keď chce byť sám, tak mu nevyvolávam. Bola som však zvyknutá na niečo iné na začiatku vzťahov. Keď sú muži zaľúbení (teda aspoň na začiatku, kým to aspoň trocha neopadne), tak neriešia iné. Nespomenula som, že na ulici sa stále pozerá po iných, ale to si vraj vôbec neuvedomuje.

adri266
25. aug 2014

@rachel12 ked Ti toto robi na zaciatku vztahu, co bude robit po takych 10 rokoch? 😒 Skoda casu, zbal ho a posli za kamoskami 😎

janasim
25. aug 2014

@rachel12 presne toto som chcela napisat, prve mesiace meju byt najzamilovanejsie a on nevyzera byt zamilovany

mawka
25. aug 2014

@rachel12 kazdy chlap pozera po inych. len su chlapi, ktori to robia okato a su chlapi, ktori sa vytrenovali na nenapadny level.
po 4 mesiacoch nemozes chciet, aby bol nonstop s tebou, aby sa vzal kamaratok. a tiez si nemyslim, ze mat kamosky znamena robit si zadne vratka. teraz sa uz spravas ako stihacka, vadia ti pri nom osoby, ktore spoznal mozno davno pred tebou. osobne nemam rada reci typu, ze teraz chodime spolu a nebudes sa bavit s tou, hentou, so ziadnou zenou alebo naopak. no skusil by mi niekto zakazovat ale prikazovat, aby som prerusila kontakt s niekym, koho poznam tri, pät, desat rokov.. to nie je normalne.
a ked to tak zhrniem, tak na pivo nejde, von nejde, je s tebou a vola s nimi. no tak radsej nech vola, nez aby sa mal s babami flakat po vonku bez teba.
a ked ti vadi, ze ma rad zeny vseho druhu a ze potrebuje citit zaujem a tebe to nevyhovuje, tak ten vztah nechaj. uz teraz si nespokojna, co bude potom?

rachel12
autor
25. aug 2014

@adri266 Presne toto sa ho pýtam aj ja, čo bude robiť po 10 alebo aj 2 rokoch?

mawka
25. aug 2014

@rachel12 no nic, lebo ty s nim po 2 rokoch s najvacsou pravdepodobnostou nebudes. lebo bud ta necha on, lebo mu dychas na krk alebo ho nechas ty. no boze. pro jedno kviti slunce nesviti. ked sama vies, co chces, akeho partnera a tento to nesplna, tak proste chod od toho.

rachel12
autor
25. aug 2014

@mawka on podľa mňa chce, aby som žiarlila. Kolegyňa má pekný čipkovaný top, je vtipná, zábavná, čašníčka má pekný zadok, bufetárka má pekné neviem čo....toto všetko mi hovorí a keď nehovorí, tak to na ňom vidím. Nikdy som nebola ten typ "stíhačiek", že by som voľačo zakazovala, prikazovala.
Rozišli sme sa včera na základe všetkých týchto vecí. Chcela som len vedieť, či som ja čudná a či mám čo ľutovať.

mawka
25. aug 2014

@rachel12 preco by si to mala lutovat. zrejme on to nebral ze vztah ako riadny vztah, ale bral ta ako kamaratku s vyhodami - ako je to teraz moderne a pohodlne. len ste sa asi nepochopili. ty si to vzala inac, on to bral inac a teraz je koniec a hotovo.

tajka1986
25. aug 2014

@rachel12 nemas co lutovat,dobre si spravila. Teraz sa poobzeraj po niecom lepsom😉

moonlight1210
25. aug 2014

@rachel12 kazdy mame nejaku minulost a je hlupe chciet, aby ten druhy robil hrubu ciaru, lebo teraz som tu ja a ja mam nejake postavenie, tak si narokujem svoje prava. Vsetko „ohrozujuce“ treba urychlene eliminovat a urobit poriadky, aby to bolo podla mna ako to ja chcem.
Nieco podobne od seba tiez neziadas voci nemu. A ak to robis (vzdavas sa ludi, lebo teraz je tu on), robis velku chybu. Raz sa ti to vypomsti.
Ak sa bavia o beznych veciach, tak to prestan riesit. Iba ziarlis, lebo sa bojis, ze ked su to byvalky, o ktore mal zaujem, tak co ak tam zas preskoci iskricka a jezismaria...
Pritom takmer urcite o nic nejde, ale tym liatim oleja do ohna ho dotlacis k tomu, ze si povie, ze tie byvale su stokrat lepsie, nez ta hysterka teraz, co stale dokolecka riesi iba seba a svoje pocity ako taky verklik na matejskej puti, kedykolvek zisti, ze s nimi volal.
A sekne s tebou. A na tvoje prekvapenie nepojde ani za jednou z tych byvalych, ktorych si sa tak bala, ale najde si uplne novu. Potom sa ti otvoria oci, ze si robila z komara slona.
A zamysli sa – fakt si myslis, ze kedy s nimi nieco chcel mat, tak to bude robit okato pred tebou?
Dnes existuje viac sposobov, ako s nimi byt v zalaskovanom kontakte, tak, aby si si ty myslela, ze je len tvoj a naivne nic netusila.

Zamysli sa nad sebou. Preco ti prave tieto dve baby vadia? S inymi sa nepozna? Nevolava inym kamoskam? Tam ti to nevadi? A cim ta mozu prave oni dve ohrozit? V com ich vidis lepsie (zaujimavejsie, vtipnejsie, ...) ako seba? Preco?

A kolkokrat do tyzdna sa ty kontaktujes s kamosmi? Obmedzujes to kvoli nemu? Robis chybu. Kto nema vo vztahu aj ine sposoby zabavy, len sa stale motat okolo partnera, koleduje si o rychly koniec, lebo vytvori ponorku ako hrom.

adri266
25. aug 2014

@mawka no ja si tiez myslim, ze ked sa dvaja daju dokopy, ze to neznamena, ze sa nesmu rozpravat s byvalymi, s inymi, atd.
Ale klamat o tom? 😖 To uz nieco znaci.

janickacrazy
25. aug 2014

@rachel12 Dobre si urobila, lebo hádat sa po 4 mesiacoch sa mi zdá dost od veci. My sme boli po 4 mes. takí zamilovaní, že sa na nás všetci usmievali na ulici a moj teraz už manžel sa mi priznal, že ked ma spoznal tak po pár dnoch prerušil kontakty na všetky svoje "kamarátky" len aby som náhodou nežiarlila, alebo si niečo zle nevysvetlila, lebo chcel iba mna.

mawka
25. aug 2014

@adri266 no len mozno on ju uz oklamal preto, aby mu dala pokoj. ak ho dovtedy kvoli tomu perovala a sledovala a furt to riesila, tak si radsej povedal, ze jej zaklame, len aby mal pokoj.
ale velice dobre to napisala @moonlight1210 uplne to vystihla. nejdem chalana obranovat, ale dotlacila ho svojim spravanim ona k takemu niecomu.

asocial
25. aug 2014

@rachel12 nevyzrety chlapec, najma to, ze ti klamal..cudna nie si, spravila si dobre, v hentakom vztahu by si trpela...tak sa naozaj zamilovany chlap (ano, v 4 mesiacoch to mal byt zamilovany chlap) nesprava..spravila si dobre, a nemas co lutovat

adri266
25. aug 2014

@mawka ale zase to hovori nieco o jeho charaktere. Lebo ak jej slubil, ze sa s nimi uz bavit nebude, a porusil to, tak je somar. Bud jej to nemal slubit a skoncit to mal on s nou, alebo mal slovo dodrzat. Mne to pripada ako taky chalanisko, co je zavisly na mamicke, a ked zenuska nieco zle spravi, ide sa hne vyzalovat 😝
Samozrejme, nevieme ako to naozaj cele je, mozno autorka je ziarliva psychopatka 😎

bonaqa2013
25. aug 2014

Kamarátky, kamarátky.... niektorí skončia v posteli s kamarátkami. A doma manž. s deťmi. Moc to neschvaľujem. A ešte do toho klamstvo, to už niečo značí. Takže ja by som volila tiež len kamarátstvo s ním....

rachel12
autor
25. aug 2014

@adri266 Ďakujem 😝

kykka
25. aug 2014

@rachel12 Keby mal o teba az taky velky zaujem, alebo keby ta bral vazne, tak by si prestal drzat zadne dvierka nejakymi cudzimi zenami... On sam nevie, co chce. Rada by som vedela, ako by sa zachoval, keby mu niektora z tych dvoch ponukla suloz, ci by jej povedal "nie ja mam priatelku"... Asi tazko. On je s tebou a duchom je uplne niekde inde. A co by sa stalo, keby mu niektora z nich navrhla mat s nim vztah? Odmietol by? Ak ano tak potom s akym umyslom si s nimi pise? A teraz moja otazka a odpoved na nu. Oplati sa nechat po 4 mesiacoch muza, ktory zaroven udrzuje kontakt s inymi zenami poza tvoj chrbat? Jednoznacne ano!!! On je truba, co to nema v hlave upratane a ty miesto toho, aby si si naivne namyslala, ze raz sa zmeni, by si to mala ukoncit teraz na zaciatku, kym to este nezajde tak daleko a ty nebudes musiet viac trpiet. Lebo, ked to nechas zajst s nim pridaleko, tak len ti to poriadne strpci zivot a ty sa zamotas do problemov... Je urcite vela psychicky zrelych muzov, ktori by si ta vazili urcite viac ako tento...

rachel12
autor
25. aug 2014

I keď nie je možné vidieť celý problém, ale len časť (pretože nepoznáte jeho minulosť a život ani môj), nedá sa presne usúdiť, čo je správne konanie a čo nie. Každopádne ďakujem za každý váš názor, lebo z každého jedného som si niečo zobrala. Teraz už bývalého priateľa nechcem v žiadnom prípade očierňovať, lebo viem, že napriek všetkému, je to dobrý človek. Bohužiaľ sme si nesadli ako partneri ☹

kikina84
25. aug 2014

@rachel12 no ,,typicky pripad ..poviem slušne ,,sukničkára,,...takže kým ste spolu len 4 mesiace,,ešťe si s ním uži letnú lásku a potom by som ho poslala kade lahšie ..Na tieto typy sa tu namotá kopec kočiek..hlavne že je krásny bohatý,opálený sexoš a potom ked im narobí deti tak sa tu len sťažujú a vyplkávajú,že ich muž podvádza a podobne..Je tu toho ako maku..Ked takéto veci robí po 4 mesiacoch,tak by som ho hned hnala za humno 😅

mala_hobitka
25. aug 2014

@rachel12 vidim ze uz aj tebe dochadza ze z teba robi hlupanu