Partner ma neľúbi

lvandrealv
16. jan 2015

Mame 2 nadherne deticky. Sme spolu desiaty rok. Obavam sa, ze uz sme spolu ostali zo zvyku. A postupom casu som si uvedomila, ze vzdy bola snaha len z mojej strany. Uz som tu pisala, ze si ma nechce zobrat. Nic sa za skoro rok nezmenilo, teraz som si asi uvedomila preco...
Nikdy som nezazila zamilovany pohlad, vasen, ze by sa ma prirodzene objal, zaujem o to co vravim, co chcem, ignoracia vsetkych sviatkov... Vidim ako sa rozziari, ked vola so sestrami alebo s mamou, proste vidno, ze ich ma rad... Ja som uplne niekde inde, citim sa len ako spolubyvajuca, upratovacka, sluzka, nic viac. Vecery travime kazdy sam za pc. Ked mu to poviem, ze by sme mohli robit aj nieco spolu a ako sa citim, tak sa snazi 2 dni a potom zas to iste. Hovori, ze ma ma rad...

Dakujem za precitanie

sendy182
16. jan 2015

@lvandrealv tuho rozmýšľam čo si tu písala 4.septembra 2014

tatko_smolko
16. jan 2015

@lvandrealv fuha tak s toho co si napisala je vydiet ze je tam velke citove ochladnutie a myslim si ze by sa s tym malo nieco robit pretoze vztah maju budovat dvaja anie len jeden. Nudna rutina je zabijakom vztahov...rozhodne to chce si sadnut a vyjasnit si kam sa bude spolocna cesta uberat a ake mate ocakavanie jeden od druheho .... drzim palce a vela stastia

lvandrealv
autor
16. jan 2015

@sendy182 a na co si prisla? cele zle, co? ☹
@tatko_smolko z jeho strany je to chladne stale... teraz nastava ochladnutie z mojej strany... ja mu vyjasnujem stale, ale on to ma na haku... dakujem velmi pekne

zuzkavladko
16. jan 2015

Ste spolu 10 rokov, ale nechce si ta zobrat, no urobil ti 2 deti?????? Povedal, ze preco sa nechce zenit? To je fakt na hlavu. Kristusak, kde rastu taki chlapi? Ja si na toho mojho obcas v duchu tiez ponadavam (kvoli prkotinam ako ponozky na zemi), ale aj po 10 rokoch si ma drzi vo vaticke a nemam na neho kriveho slova.

tatko_smolko
16. jan 2015

@lvandrealv tak potom sa tu naskyta otazka ci vlastne chcete v takom vztahu dalej pokracovat ...??? alebo potom mozno by pomohla manzelska poradna ale to si uz musite vyriesit Vy medzi sebou ..

sendy182
16. jan 2015

@lvandrealv chce to iniciatívu....ale nie takú nasilu....možno rozhovor.....prechádzka spoločná-......hľadať tú iskričku.....skús sa možno aj doma upraviť tak ako keď ideš von napríklad.....všimne si to?...otvor víno nalej mu pohár.....ak bude naďalej ignorant tak žiaľ je niekde problém....možno sníva svoj sen sám........je stále je to iba o tom slove možno.....ak ti nič nepovie je to o povahe.....úcte....ochote.....vzťah treba pestovať.....

lvandrealv
autor
16. jan 2015

@zuzkavladko vaz si, co mas... co mi na to povedal? Pytal sa, ci mi to mama nabalachala. Ze co ma po ludoch, co vravia... Odignoroval, ze som mu prizvukovala, ze na nazory inych kaslem, ze dolezite je to pre mna... Ze sa zoberieme o par rokov, teraz nie je cas...
@tatko_smolko to, ze ma nelubi nezmeni ziadna poradna... jednoducho sa inak clovek sprava k tomu, koho ma rad... a neviem si predstavit odist kvoli "takej sprostosti" s detmi

lvandrealv
autor
16. jan 2015

@sendy182 dakujem,
urcite si to nevsimne, kebyze nieco na sebe zmenim, proste on je absolutny ignorant...
rozhovorov bolo vela, a mna uz nebavi snazit sa, fakt by mi stacilo malo k stastiu, kebyze pochvali raz za rok jedlo, co navarim, oceni moju snahu, kebyze mi povie, ze dobre vyzeram, ked sa niekde nahodim, kebyze ma pobozka, opyta sa, ako sme sa mali... On si len o svojich veciach, ine ho nezaujima ani zo zdvorilosti

tatko_smolko
16. jan 2015

fuha tak to ze Ta chlap nemiluje povazujes za sprostost ??? ou ou tak nechcem sa nijako miesat do toho co prezivas ale mozno by sa mala nad nejakymi vecami pouvazovat a prehodnotit moznosti ...

sendy182
16. jan 2015

@lvandrealv hmmm skús si robiť program s deťmi a on nech čuší doma....čo potom? môžeš či ani nie

zuzkavladko
16. jan 2015

@lvandrealv prepac, ale rozkopala by som mu prdel. Teraz nie je cas??? A kedy bude??? Ved ste rodicia dvoch deti! Nejde napriklad len o tu romanticku stranku svadby....ale co keby nedajboze tvoj muz zomrel?
Tak ty si v rici...

lvandrealv
autor
16. jan 2015

@tatko_smolko Povedal mi, ze nic mi nechyba, ze mam vsetko, nebije ma, nepije, nechodi po krcmach... takze, co sa stazujem, ze...

lvandrealv
autor
16. jan 2015

@zuzkavladko aj ja by som ho nakopala, som mu to vravela, ze kebyze sa mu nieco stane, tak su z nas bezdomovci, lebo zijeme vo firemnom byte, povedal mi na to, ze jeho rodina by sa o mna postarala... ti mi nevedia zavolat a opytat sa, ako sa maju deti, ked su chore, ale nevadi...

lvandrealv
autor
16. jan 2015

@sendy182 s 2 malymi detmi toho vela nevymyslim, potom ked podrastu....

zuzkavladko
16. jan 2015

@lvandrealv a ty si nedokazes dupnut? Ved svadba nemusi byt o 100 hostoch a tisickach eur. Vybav sobas na urade, len so svedkami. To sa da vybavit za par dni a minimum penazi. Z toho sa nema ako vyhovorit pokial si teba a vase deti aspon trosku vazi...

lvandrealv
autor
16. jan 2015

@zuzkavladko To by bolo pre mna este viac ponizujuce, ze ho pripravim pred hotovu vec a ze musis a hotovo. Nie je to o peniazoch, paradoxne on zaraba najviac na svadbach, ma totizto restauraciu 😀
Aj som mu hovorila, ze velku svadbu by som vobec uz nechcela, s 2 detmi by som na to ani nemala naladu, stacila by mi o 2 svedkoch.
Nutit ho do nicoho nebudem, ta tema sa pre mna uz skoncila....

zuzkavladko
16. jan 2015

@lvandrealv Och zle vyznel ten moj komentar. Samozrejme som nemyslela, ze by si ho postavila pred hotovu vec - sobas. Ale je si neviem predstavit ten vas zivot. Kazdy den sa vraciate z prace domov, ku detom, starate sa o ne....ale tvoj muz nema potrebu povysit vas vztah na vyssiu uroven? Preco? Fakt to nechapem. Mojmu muzovi tiez trvalo sto rokov kym ma poziadal o ruku, ale poziadal...lebo si ma vazi a nebude si ma "udrziavat" len ako nejaku pani domacu, ktora vari, perie, zehli a vzdy je "k dispozicii"

lvandrealv
autor
16. jan 2015

@zuzkavladko proste chyba laska z jeho strany... a o ucte ani nevravim... ked ho to ani len nenapadlo za ten cas, ked som sa ho pytala, ci uvazoval niekedy o svadbe, tak povedal ze nie...

miadi
17. jan 2015

niektori chlapi su cudni maju fobiu zo svadby..moj sa nechcel zenit bol stary mladenec povedal hnet na zaciatku ze nikdy neplanoval mat svadbu ibaze by jeho priatelka velmi chcela..
potom neskor ma raz niecim nasral a mi vravel ze nehnevaj sa ved ja ta chcem za manzelku len este nie teraz 🙂
po roku "zabudol"ze nieco take povedal..aj vravel ze by sme sa vzali keby sa nam pritrafilo babo..ale to uz mne prislo ako neskora reakcia nechcela by som aby si ma bral koli tomu ale koli mne
takze ked uz pre mna bolo emocionalne na case tak som mu dala ultimatum-bud bude svadba alebo koniec..
moja laska bola silnejsia ako moja pycha alebo hrdost. Ked treba o lasku bojovat kaslem na hrdost vyberiem si co je pre mna dolezitejsie. (A hrdo by som odisla ak by sa svadba nekonala)
koniec nechcel tak bola svadba mini a rychla a fajn boli sme happy ked bolo po vsetkom a tak strasne nechcel v ten den ist a zaviazat sa a potom ked opakoval manzelske sluby dojatie v ockach skoro slzy-(mam dokaz na fotkach bol uplne na makko)potom som bola v podvedomi asi pol roka nanho trosku nasrana ze tolkym stresom som koli nemu musela prejst a uplne zbytocne je rad ze sme sa zobrali len ho to skrie ze takto bez tradicnej party a ze keby "mal viac casu "na pripravu tak to mohlo byt cele lepsie krajsie bla bla ja som len rada ze to mame za sebou svadby nemam rada nudia ma...mna nezaujimalo byt nevesta chcela som byt manzelka -ved uz to hnet inak beru ked cestujeme do USA (zijeme v Kanade) predtym ked povedal ze som priatelka a mam este europsky pas tak nas ani nechceli pustit cez hranice hoci som mala ESTA lebo si hnet mysleli ze daku babu z vychodnej europi pasuje do usa...debili..a teraz ked im povie ze manzelka tak ziadne extra otazky uz nedavaju 🙂ked tak niekde pri mori na plazi ale to je mega drahe..radsej idem k moru na plaz bez svadobnych hosti 🙂 bez urazky keby sme mali 2deti a boli spolu 10rokov a stale by nechcel svadbu asi by som mu rozkopala vies co... ak ta miluje tak ta svadba je to najmenej co moze pre teba urobit..otazka je ci snim este vobec chces ist do manzelstva?ked nemas pocit ze by si ta vazil alebo citil k tebe dako viac..ak ho este stale chces tak ultimatum by to mohlo vyriesit..mne je fuk nech si ludia vravia ze som svojho muza dokopala k svadbe a co?ja snim zijem a nie ludia 🙂 a nestazuje sa je stastny ze ma ma 🙂
a ja jeho 🙂

tinka323
17. jan 2015

Ahoj, viem pochopit ako sa citis.vo vztahu nie si emocionelne naplnena.neviem ako si to mohla taku dlhu dobu vydrzat.
mozno je to fakt, ze Tvoj manzel fakticky nebol k Tebe zly.
udrziavali ste vztah, kde on je asi takto spikojny a Ty nie si povaha , aby si robila hystericke sceny kvoli tomu ako sa citis.
jednoducho si to ticho znasala dufajuc, ze sam zbada, ze sa nieco deje.
precitaj si knihu 5 jazykov lasky a najdi ten svoj, co je pre Teba primarne, co je na prvom mieste , ci potrebujes denne slova uistenia, ci jeho pozornost, alebo ci ta potesi darcek, alebo ta uisti jeho pomoc s domacnostou alebo posledne fyzicky kontakt.
ked si dlho prazdna, bude sa ti zdat ze ti chybaju vsetky tie veci.
ale je jeden hlavny jazyk pre teba, a to iste je s tvojim muzom.
ty mozno neuvedomujuc si trafa rec jeho jazyka a on je spokojny.
musis mu to povedat dat precitat a verim ak nie su vaznejsie problemy, vase manzelstvo sa vzkriesi.
laska je o rozhodnuti nie len o vasni, ked budes spokojna, vrati sa aj vasen, ktoru vzbudis u muza.

mala_hobitka
17. jan 2015

@lvandrealv Ty si si urobila deti s chlapom co odmietal svadbu? Preco???? Co si cakala? Ze deti nieco zmenia? Vazne?

On ta nemiluje, ma rad ale nemiluje. Ty si robila vsetko mozne preto aby vas vztah bol skvely. On nie...necakaj ze zacne po 10 rokoch. Nechce si ta zobrat - povedal ti to. Tak co chces viac? Aby ti to napisal na papier.

Ano mozu ti tu vsetci pisat ako sa treba porozpravat ale za 10 rokov bolo tych rozhovorov vela, zazili ste vela a on ta nelubi...to sa nezmeni ziadnym rozhovorom. Tak s nim zi a bud ta ktoru ma rad ale nikdy viac necakaj, mozno len to ze sa raz skutocne zalubi a pochopil ze cele to bola chyba ten vas vztah - tvoja aj jeho. Jeho lebo ta nelubi a nikdy nelubil a napriek tomu si ta sobecky nechava v zalohe - nechava. Tvoja lebo si si myslela ze sa to zmeni - bude lepsie bla bla.
Alebo sa pohni so svojim zivotom dalej. A daj si sancu najst niekoho kto ta bude ozaj lubit. Ci ty nestojis za to aby ta niekto lubil? tomu neverim

aristka
17. jan 2015

nepíšeš jednu dôležitú vec ,či si alebo nie si pracujúca matka ,ak si závislá na ňom má ťa v šachu a robí si s tebou čo sa mu zachce ,čo robiť ,začni pracovať na sebe a tak ,aby on sa musel sem tam postarať o deti ,navariŤ im ,aby nemal požehlené košele a požehliť si ich sám ,nech nemá vyglancovaný dom a pripravenú večeru ,smer k chladničke hádam pozná tj zapoj ho čo najviac do chodu domácnosti ,aj keď je pracujúci ,vieš aj my pracujúce ženy chodíme do práce od rána do večera a sme aj matky a máme aj domácnosti ,ak chce mať chlap pohodlie domova ,musí aj sám zapracovať ,ukáž mu ,že domov nie je len príchod domov a pripravená večera a sedenie za pc a postav ho pred hotovú vec ,príklad dnes idem večer do divadla postaraj sa o deti a sprav si na večeru čo chceš ,vieš kde je chladnička a choď von sa ventilovať ,nevyplakávaj mu ,ignoruj ho ,ak nie je manžel ,nech je aspoň otec a ty svoju pozornosť obráť na seba ,na svoju sebarealizáciu a hlavne povzbudenie svojho sebavedomia ....ak to spravíš a vydržíš ,možno sám zbadá ,čo má doma a o čo prichádza ,ale nepôjde to zo dňa na deň ,treba na to veľa času a ty ten čas investuj na získanie svojej nezávislosti ....

tatko_smolko
17. jan 2015

@lvandrealv ou tak to muselo hodne zaboliet ... je to velmi chladne ked Ti muz dokaze nieco taketo povedat ....

lvandrealv
autor
17. jan 2015

@aristka som este na RP,... kazdy mame svoje ucty a platime si co chceme a potrebujeme, vacsie nakupy a energie plati on, ja zas detom hracky a oblecenie.... avsak sama by som asi nedokazala vyzit
nemozem ist nikde von, lebo raz som isla na koncert a zavolala som si na pomoc este mamu a nedokazali sa dvaja postarat o deti, prisla som o 11 a deti hore (skoro 3 a 1 rocne), pritom dostali jasne pokyny, alebo ked chcem odbehnut do obchodu, hned mi vola kde som a v pozadi pocujem plac deti,
nevie sa postarat, nechce sa postarat, nema zaujem, nema kedy sa naucit postarat
viem, ze by som mala s tym nieco robit, ale ako? ked on nema zaujem, nema to jednoducho v sebe, nevie to s detmi

lvandrealv
autor
17. jan 2015

@mala_hobitka bolo to v case, ked som to tak nevnimala...

mas pravdu...

budem asi len tak zit kvoli detom, necakat uz nic

lvandrealv
autor
17. jan 2015

@tatko_smolko este sa pri tom smial, ze nechape, preco je to pre mna dolezite... citim sa hrozne

veronka
17. jan 2015

@lvandrealv presne ako keby som citala o nas

adeala
17. jan 2015

@lvandrealv toto tak milujem "nebijem ťa, nepijem, nechodím po krčmách" to ako čo? Prestaň s ním mať sex a povedz mu "naverené máš, upratané, oprané, čo by si chcel?!"

dollynkaa
17. jan 2015

@lvandrealv mozno by trebalo zmenit stereotyp.chodte spolu niekam.vymysli nieco zaujimave. mozno je to v tom ze ta bere ako aamozrejmost. chod na neho psychicky a ukaz mu ze to tak neni