Opustil ma manžel, som pár dní pred pôrodom

evi13
27. júl 2019

Ahojte zeny, hladam medzi vami zeny, ktore opustil manzel pred porodom resp ste opustili vy jeho.
Moj muz ma psychicky hrozne nicil aj nici a ja som sa rozhodla od neho odist aj ked mam len par dni do porodu. Rada by som si s niektorou z vas popisala ako ste situsciu zvladli a zvladate. Dakujem

stela01
27. júl 2019

@evi13 drž sa žena , o chvíľku budeš rodiť .

Možno sa to otrasie po pôrode .
Hlavne aby to dobre dopadlo

ceresnovci
27. júl 2019

nájdeš si lepšieho (: hlave sa sústreď na bábo a oporu hľadaj inde.

ink
27. júl 2019

Chcem ťa povzbudiť, a tak ti napíšem, že keď porodíš svoje dieťa, stane sa z teba iný človek. Áno, nebude to dokonalé, budeš unavená padať na hubu, ale raz sa na teba usmeje tvoje dieťa a znova nájdeš silu na všetko. Už na to nie si sama, život je už odteraz na vás dvoch, na tebe a tvojom bábätku.
Zvládneš všetko, lebo nebudeš mať veľmi na výber. Ale naučíš tak svoje dieťa, že hoci veci nevychádzajú vždy podľa plánov, tak žiť a bojovať sa vždy oplatí.

A tak ti želám, aby si bola hrdá žena. Neviem ako si sa dostala do tejto šľamastiky, ale to nie je pointou. Pointou je, že z nej vyjdeš silnejšia a šťastnejšia. Máš len jeden život, jedno zdravie, ale momentálne dve srdcia.. Držte sa 🙂

ankare
27. júl 2019

Drz sa!

lula313
27. júl 2019

Zvládneš to!

bobricek1979
27. júl 2019

@ink presne to potrebovala počuť veľmi pekné a výstižné💕👍

extempore
27. júl 2019

Tak opustila si ty jeho alebo on teba? A ďalšia vec - ozaj nechápem ako si to hľadáte otcov pre svoje deti.. asi veľmi zodpovedne nie, keďže je tu veľa príspevkov o rozchodoch s maličkými deťmi. A netvrď mi, že sa človek zmení zo dňa na deň. Však keď je debil a psychický má týra tak si s ním neurobím dieťa....☹️☹️

0hena0
27. júl 2019

@ink krasne napisane. Od srdca. 😊

hettinka
27. júl 2019

@evi13 v názve témy máš, že ta opustil manžel a pritom píšeš, že di odišla od neho ty. Dúfajme, že su to len tehotenské hormóny a všetko sa dá po pôrode do poriadku. Oveľa horšie by bolo, ak si si robila dieťa s mužom, ktorý ta dlhodobo psychicky ničil.

evi13
autor
27. júl 2019

Dievcata, dakujem za podporu. Cela situacia je zlozita pred svadbou si moj muz kupil novy pc a zacal sa hravat hry najskor som to brala ok ved odreagovanie po praci. Ja som uz v tom case bola tehotna ale dokazala som vsetko este zvladat no neskor som si uvedomila ze cela domacnost je uz komplet na mne a on sa iba hra a nepomaha. Na poradni bol so mnou mozno tak 3x. Chodila som sama na nakupy, po lekaroch.. upratovanie, varenie vecera vzdy nieco ine ako na obed samozrejme tepla vecera jemu pod nos potom vsetko upratat a on sa len hral. Potom prisli problemy so slracovanim krcka a ja som musela zostat lezat. Jedno rano som potrebovala ist lekarovi 60km daleko a on kedze sa hral do rana nebol ochotny ma tam zaviezt lebo bol unaveny a mal migrenu tak sme sa pohadali. Cely mesiac ma ignoroval nechodil do obchodu neprisiel ma pozriet do nemocnice ked ma hospitalizovali, on si objednaval jedlo sam pre seba atd atd.... tak som to nevydrzala a odisla k mamine.. on mi napisal ze caka ospravedlnenie z mojej strany ako sa zle chovam a ze som sa onho nepostarala atd velmi ma pourazal napisal mi ze uz podal o rozvod a mam sa ozvat ak sa bude nieco diat s malou resp budem rodit... je toho ohodne viacej ale je to nadlho .. ked som ho spoznala bol to dokonaly muz a nosil by ma na rukach... nemyslite si ze som bola tak nerozvazna a vzala si hned prveho chlapa

mondolina
27. júl 2019

@evi13
Myslím že ti bude bez neho lepšie.

emocka
27. júl 2019

Dobre si urobila.

mechurik
27. júl 2019

@extempore niekedy naozaj ak zena otehotnie je si isty zenou a ukaze sa v plnej krase ze no moja a teraz som ta lapil a budes posluchat.ja som to zazila od ex.

dopolbokaodrata
27. júl 2019

@evi13 tak keď už je podané, máš o robotu menej, lebo s takým idiotom by si to urobila skôr či neskôr. A porieš si hlavne výživné, na dieťa aj na seba. A priprav sa na kopec blbých rečí a ako ti nič nedá. Ale s pomocou okolia to zvládneš a dúfam, že vysúdiš z neho aj posledné trenky.

cacianka
27. júl 2019

Tak ty makas doma ako fretka, on na teba a vasu domacnost sere a este sa mu mas ospravedlnit ?!neviem či este pracujes a ako to zvladas financne, ci ti este manzel nejako prispieval a prispieva ale ak nemas tisice ja by som poziadala na sude neodkladnym opatrenim o prispevok vyzivne na teba, prispevok na vybavu pre dieťa a tomu sebcovi by som sa vobec neozvala.ani tuk.mas zazemie u mamy tak sa neponizuj.
Ak sa on zobudí a zacne riešiť veeeelmi pomaly by som mu davala šancu a neverila mu ze keď pridem domov bude PC prec a on ako romanticky hrdina bude kazdy den makat v domácnosti masírovať ti uboleny chrbat a kazdy večer ta bude obskakovat s ruzou v zuboch.
To po mozno par dnoch mu zase bude vadit ze si nepripravila teple jedlo 2x denne babo reve a ty si sa mu zato zasa neospravedlnila....
Nedaj sa zena , bud sa poriadne zmeni a minimalne polrok bude normalny a das mu sancu alebo takeho debila nepotrebujes

sue
27. júl 2019

@evi13 mojej kolegyni umrel manžel tri týždne pred pôrodom. To je definitívne opustenie. Ty máš to "šťastie" že si pár dní pred pôrodom prehodnotila plusy a mínusy vášho vzťahu a tu a teraz ti vyšlo ako výhodnejšie vychovávať dieťa ako osamelá matka. Nikdy nevieš čo sa stane o týždeň, mesiac, rok, desať rokov. Kedykolvek kým žijete mate možnosť prehodnocovať situáciu, meniť sa a podobne. Tvojou základnou povinnosťou i biologickým pudom je pripraviť sa na pôrod a materstvo. K tomu potrebuješ pokoj. Ak ho máš u mamy, bud tam. Priprav vám zázemie. Požiadaj mamu a nejakého chlapa aby ti išiel presťahovať veci, priprav si postieľku, papiere a pod. Odkladaj si bloky a po pôrode požiadaj o určenie výživného na seba i dieťa. Drž sa. Nie si v najhoršej situácii na svete 🙂

miiceencoovaa
27. júl 2019

@extempore no ja som žila s človekom, ktorý bol úplne super, pozorný, milý,...zmenil sa vtedy, keď som mu povedala, že čakáme babo, po ktorom sme obaja veľmi túžili a snažili sa niekoľko mesiacov...takze áno ľudia sa menia a keď si toto nezažila, tak nevieš čo to je...mna tiež začal psychicky týrať v tehotenstve, musela som s ním prerušiť všetky kontakty, začal mi po narodení dieťatka robiť problémy a robí ich doteraz...o dieťatko záujem nemá a doteraz ho videl “až” dvakrát (dieťa má vyše 7 mesiacov)...
@evi13 drž sa, viem ako ti je, zažila som si to isté, s tým rozdielom, že ja som ho poslala doprdele v treťom mesiaci tehotenstva lebo miesto priberania som z jeho jeho psychického nátlaku chudla... vykašli sa naňho (aj keď viem, že to nie je take ľahké), ale teraz musíš myslieť na seba a svoje dieťatko ♥️💙 dúfam máš oporu vo svojej rodine ako mám doteraz aj ja 🍀

miroslava21
27. júl 2019

@evi13 dobre si urobila, ze si od neho odisla. Urcite si teraz velmi sklamana a rozcarovana zo svojho muza, takto si si to nepredstavovala...ale takyto muz ti nikdy nebude oporou, teraz v tazkej situacii sa ukazala jeho tvar. Nosis jeho dieta, mas zdravotne problemy a on egoisticky sa ani len trosicku nevie vcitit do tvojich pocitov a situacie.
Ked uz podal ziadost o rozvod, ok tak to prijmi a bojuj za tvoje dieta (vyzivne), v tomto pripade nebud hrda a ziadaj adekvatnu vysku. Drzim palce aby si to zvladla, budes mat dietatko a to ti da silu

kucikuc
27. júl 2019

@evi13 niečím podobným som si prešla tiež keď mal malý 2 mesiace požiadala som o rozvod do pol roka som sa odsťahovala nebol jediný deň aby som toho oľutovala. Dnes je malému skoro 14 rokov 😁

lubi2002
27. júl 2019

@evi13 drzim ti palce a urobila si dobre ...neboj zvladnes to

2jurkovia
27. júl 2019

@ink neskutočne pravdivo napísané. Klaniam sa....

08121973
27. júl 2019

@evi13 ženy _matky sú najsilnejšie bytosti na zemi. Zvládnete to

sevcikovaa
27. júl 2019

@evi13 zacni len s drobcom ...laska si ta najde sama aj ked budes slobodna mamina...neboj ten krpcek ta zamesna a vynahradi vsetko zle....ja sama som na rizikovom kvôli krcku ale mazela mam anjela robi všetko ( umyval okna,pral koberce,vari ...vsetko co treba a plus ma 12 v robote)to som este nan protivna 😉
Strasne sa tesi na drobceka nedovoli my nic cim by som mohla zhoršiť zdrav stav ...

kotatko201
27. júl 2019

Och joooj... je super ze si odisla a som na tvojej strane chlap sa dokaze zmenit z jedneho dna na druhy len k horsiemu... zazila som a snad sa uz nesklamem... ale zavislost treba riesit... po porode pribudnu len starosti a never tomu, ze on pomoze prave naopak uz ako si napisala len ti tych starosti pridava... zostan u maminy ta ti pomoze aj s malickou... nechaj si na vsetko cas a hlavne sa nerut aj po odpusteny do druheho ak by k odpusteniu doslo... mam kamaratku a jej manzel bol rovnaky ich vztah je v strasnom stave trpia samozrejme deti... najskor mala len jedno konecne po 5 rokoch sa to ako tak dalo dokopy a otehotnela znova... no vsetko sa vratilo do starych kolaji... je to skutocne na povahe chlapa... ale musi on chciet a nie aby si sa ty ospravedlnovala... vztahy su o kompromisoch nikdy to nie je jednoduche a vsetko ma minimalne dve strany... vela sily prajem

haanovajana
27. júl 2019

Samej ti bude lepsie.

elementissa
27. júl 2019

To je smutné, držím ti palce, aby si sa z rozpadu vzťahu zotavila a postavila čím skôr opäť na nohy. Dieťa ťa bude potrebovať. Nepoznam príčiny ani dôvody, takže ti k tomu nemôžem nič povedať, len, aby si sa držala a snáď nájdeš oporu v rodine a priateľoch.

bobricek1979
27. júl 2019

@evi13 zameraj sa na babetko a porod prosím on ti teraz za to nestoji uvidis zvladnes to vsetko sa da a ked budes mat v naruci svoje dieta budes omnoho silnejšia drzim prsty 🤞

ivi2891
27. júl 2019

@evi13 drž sa a hlavne teraz sa nesmieš stresovať myslí na maličké a po pôrode uvidíš držím palce

evi13
autor
27. júl 2019

Vsetkym vam velmi dakujem za povzbudzujuce slova. My mame po svadbe len 4 mesiace, no to co sa z neho stalo uz nie je on, ked sa mi vyrazne skratil krcok poprosila som maminu ci by mi nepomohla pochystat vecicky. Malej som postupne nakupovala veci len ja, dost sme podedili po svagrinej no ona ma chalanov tak som pokupila aj ruzove veci kozmetiku, plienky, pre seba kosele - nedal mi ani cent. Jedlo som kupovala tiez z mojich penazi ... veci pre malu nazval p********mi.. on jej nekupil ani jedine bodycko proste nic vraj naco ked nie je este na svete 🤦🏼‍♀️ , nebol ochotny mi mesiac namontovat police do skrine a tak vecicky co sme nachystali s maminou som mala na jedalenskom stole prikryte ciernym vrecom. Nebol ochotny ist pre postielku a zlozit ju, pre kocik, kupit vanicku.. Nase maminy mi velmi pomohli a aj stale pomahaju. Jeho mama mu aj bola dohovarat ale zbytocne vyhodil ju z domu.. on momentalne prerusil kontakt s celou jeho rodinou a obvinuje ma ze som ho spinavo poohovarala za chrbtom a rozvratila mu vztahy. Nespoznavam ho sama... on ma momentalne svoj zivot s virtualnymi kamaratmi na PC kde dokaze travit aj 15hodin denne.. hrozne mi chybaju dni kedy bolo dobre ked este nemal ten PC a cas sme travili spolu 😔

miroslava21
28. júl 2019

@evi13 ako je pravda, ze vacsina chlapov vybavucku chysta resp pomaha chystat az ku koncu, z ich ponimania je na to kopu casu. Ale aby nazval p****nami vecicky pre babatko a aby sa vykaslal takto na teba je uz moc, jeho postoj je velmi zvlastny.
Ja viem, ze ti je luto za tym muzom akym bol a casom, ktory ste spolu travili. Sustred sa teraz na seba a dieta, nechaj cas plynut a uvidis co prinesie situacia. Netlac na neho s vycitkami, lebo on ich teraz vobec neberie. Je urazeny. Ako sa povie, lopta je na jeho strane. Samota mu mozno pomoze aby sa uvedomil. Ak o vas bude stat, tak vyvinie usilie a bude sa snazit.