Nie ideálny manžel a otec

darwolia
4. okt 2011

Ahojte maminy, zakladam tuto temu aby som nasla podobny pripad aky mam ja a tak chcela pocut rady a skusenosti s nie tak idelnymi rodinami ake tu su.
Mam 4 deti, moj manzel uz nie je taky ako na zaciatku, niekedy pije a potom doma robi hotove peklo.Kedze nemam kde ist,ani nik mi nema pomoct som nutena prezivat tieto kryticke dni.Nieked je normalny a sprava sa milo ,ale niekedy ho chyti taky amok ze ma aj udrie.A stalo sa to aj ked som bola tehotna ze ma udieral do tvare alebo dusil... Mam 100 chuti odist ale nemam kde,nema mi nikto pomoct. Vetsinou je agresivny ked je opity.Ale nestava sa to casto.
Tak rada by som sem dala fotografie seba aj mojich deti,ale hanbim sa za to ze tie fotky by neboli idealne,oproti vasim ked sa pozeram, na kazdej z vasich foto je usmev a bezstarostny zivot, kazda mate idelany domov a idelanu rodinu,lenze my byvame v starsom dome u svokrovcov,neni tu take rozpravkove ako vo vasich bytoch ci domoch, aj to ovblecenie pre deti nemam ako vyystrihnute z katalogu,A preto sa aj hanim ked sa pozriem ako vy mate vsetky tak vsetko idealne citim sa pri vas ako skarede kacatko. Keby som mala normalneho muza,ktory pracuje a stara sa tak by som dnes nepisala to co pisem,A tak by som sa vas chcela opytat ci je tu aspon nejaka z vas v mojej alebo podobnej situacii.Dakujem

emyly
4. okt 2011

@darwolia nie všetko je také ako sa na prvý pohľad zdá...ver že aj tuna na MK je veľmi veľa žien ktoré prešli niečím podobným ako ty, a teraz možno žijú lepší život, alebo našli silu odísť od tyrana a sú samé....síce žijú skromnejšie ale zato spokojnejšie. Nevieme o tvojom živote veľa, nevieme aké staré máš deti, skús trochu viac opísať svoj život 😵 pracuješ? či si doma? Vieš, tu nejde o oblečko či o to ako vypadá tvoj domov...možno sa nájdu aj výnimky, že niekto sa potrebuje pretekať, kto zavesí na web krajšiu foto...ale v prvom rade tu ide o určitú virtuálnu pomoc, niečo ako morálnu podporu žien 😎
Vieš na koľkých fotkách ja s deťmi vypadám usmiato a šťastne? Ale v skutočnosti pri fotení už myslím na to z čoho mám zajtra zaplatiť škôlku, lebo moja výplata nestačí na pokrytie mojich momentálnych nákladov...nie všetko je tak ako sa zdá, aj keď ťa viem pochopiť 😅
inak, aj tuna sa určite nájdu maminky ktoré majú veľa nepotrebných vecí, hračiek.... 😅
Ja nemám momentálne žiadneho muža, nikto sa o nás nestará. Musím premýšľať nad každou jednou maličkosťou, som na to všetko sama. ( aj ked moja maminka mi pomáha ako najviac môže, finančne chcem byť samostatná, a preto sú chvíle keď žijeme skromnejšie aj my) 😉

darwolia
autor
4. okt 2011

@emyly Dakujem ti moja,si ma trosku utislia. No vies,ja mam este male deticky najstarsie ma 4 roky,potom 2 a pol,1 rocik a 4 je este momentalne v brusku ale uz na ceste, cize razam to za 4 lebo coskoro štyria budeme.
Ano vetsinou co tu vydim maminky maju take az umelecke fotky ci uz z detmi alebo bruskami aj manzelmi, ani sa im neodvazim pisat, lebo ako vravim, ja do ich kategorii nezapadam, namiesto toho aby mi manzel tulkal a bozkal brusko,ci sa o mna staral aby som nic nedvihala, si uzivam pravy opak, dostanem vynadane do kurievok-lepsie povedane, a namiesto tutulkania dostanem par cez usta a svihanie kablom ☹ aj sa hanbim ist k dokimu ,ked si lahnem na kozu a uvydi tam smuhy ako po uderom bice comu poviem? Dneska som dostala uderi po tvari,aj skrtenia a ked som potom plakala, tak este sa aj opytal preco furt revem.
Prepac,mozno ta to ani nezaujima,ale nikomu sa s tym nemozem zverit a nema mi kdo pomoct, tak preto som prisla sem a aspon nasla tu utechu v zenach.Podla mna uz nejestvuje muz co by bol hoden takej zeny,ktora by pren aj zivot dala. No a co sa tyka tych vydavkov,je to vsetko namne, vlaste z rodicaku len zijeme, a ked dojdu peniaze tak potom musim chodit zakladat prstene.Je to hrozne ,hanbim sa za to ☹

dada1212
4. okt 2011

@darwolia existujú centrá pre týrané ženy, tam ti poradia aj s ubytovaním, aj právne aj psychologicky a hlavne je to bezplatné. tyrani sú veľký manipulátori, ale bohužial on sa asi nezmení a ak niečo nepodnikneš, budeš trpieť nielen ty, ale hlavne tvoje deti.
a ty sa nemáš za čo hanbiť, nemôžeš za to, nie je to tvoja vina.

darwolia
autor
4. okt 2011

@dada1212 Ano tie centra ale to je len na pol roka a potom co? ako dalej? Ako budem moct ist do prace a uzivit sama celi rodinu? sama to nezvladnem a to ked mi aj povedia ze si najdes ineho je volovina.Za prve bojim sa uz zacat novy vztah a za druhe pri tolkych detoch maju muzi problem uz len s jedny ci dvoma detmi a nieto zo 4.
Rozmyslala som aj nad tym ,dokonca som sa pytala na to centrum aj farara a on mi neodporucil tam ist, lebo vravel ze je to tam horsie.Tak nechapem co tym myslel,ci tie zeny alebo podmienky tam 😒

emyly
4. okt 2011

@darwolia to že si počala štvrté dieťa s takým debilom, ti vyčítať nejdem. Sama som spravila túto chybu...vtedy som pri zistení že čakám tretie bábo, skorom zomrela...dnes milujem svoje deti nadovšetko, vtedajšie pocity sú dávno preč. To ako žiješ, sa vymyká normálnemu chápaniu....tvoj muž ťa týra, ako fyzicky, tak určite aj psychicky...musíš od neho preč. Lenže najprv treba premyslieť, kam. Nemáš dáku rodinu, ktorá by ťa prichýlila? Súrodencov, rodičov....treba si premyslieť čo podnikneš, ale niečo podniknúť musíš. Toto čo ty žiješ, sa životom ani nazývať nedá....sama som kedysi tak žila, viem o čom píšeš. Ak chceš, môžme IP...len sa nedaj prosím viac biť. On na teba nesmie položiť ruku ako na ženu, nieto ešte samodruhú.... 😖

emyly
4. okt 2011

@darwolia teraz nad novým vzťahom nepremýšľaj....čo má byť, bude. Chlap ktorý ťa bude ľúbiť, ťa bude ľúbiť aj s deťmi. Sama som taký poklad stretla....lenže ja som už tretí rok rozvedená, z toho štyri roky žijeme bez ex. Hlavne sa pozbieraj, siahni na dno svojich fyzických aj psychických síl, a konaj. Nedaj si viac ničiť život... 😢

darwolia
autor
4. okt 2011

@emyly Ano to mas pravdu ☹ otehotnela som tri mesiace po porode a vtedy boli tie dobre chvile a to ani nebolo v plane,proste bol to smyk a ked som sa to dozvedela chcela som si to dat prec, uz len z toho dovodu ze co ak.Ale ked ti mam pravdu povedat neboli financie a tak sa potrat nekonal.Chuda babetko zato nemoze ☹ a tak uvazujem ci toto nedam na adopciu aby aspon ono malo lepsi zivot a milujucich rodicov a rodinu.
Nie, nemam nikoho, sice mam rodicov ale oni my jasne dali najavo ze ma tam nechcu a ze si mam poradit sama, kedze mam este dvoch surodencov co ziju s nasimi tak ja tam uz miesta nemam a bohuzial na nich sa spoliahnut nemozem ☹ Fakt neviem, dnes ma vyhanal z domu prec, no uz vecer bolo ok , ale fakt toto sa uz vydrzat neda ☹
Lekar ma posiela do nemocky kedze mam rizikove tehotenstvo, a rada by som sla ale co deti?

dada1212
4. okt 2011

@darwolia a čo ak pri ňom ostaneš? necháš svoje deti vyrastať v takom prostredí a vychováš z nich kvôli tomu nevyrovnaných ľudí s rôznymi psychickými poruchami? a tvoje deti a aj ty budeš celý život živoriť, kedže muž sa o vás nepostará ani teraz, ked máš malé deti, dalšie čakáš a jeho pomoc potrebuješ najviac.
ak budeš sama, tak aspoň dostaneš od neho výživné, v prípade že nebude platiť tak ti aspoň pomôže trochu štát. a píšeš že žiješ u svokrovcocv, teda predpokladám že k domu nemáš žiadny vlastnícky vzťah, takže o bývanie sa môžeš obávať aj teraz, nevieš čo sa mužovi a jeho rodičom skrsne v hlave a môžu ťa hocikedy vyhodiť...
ja ťa plne chápem, že je ťažké odísť, ale ťažké to bude po celý život, nakoľko budeš mať 4 deti a ak to neurobíš teraz, stane sa s teba psychická troska a tvoje deti to že budú vyrastať v takom prostredí tiež veľmi negatívne poznačí na celý život.

ak ti môžem poradiť, skús si niečo o tyranoch prečítať na internete, napríklad tu si prečítaj tie fázy http://ligabeznasilia.sk/index.php?option=com_c... . možno si priznáš, že tvoj manžel s tebou dokonale manipuluje ako každý tyran a preto v tom vzťahu ostávaš lebo ho ospravedlňuješ, myslíš si že sa zmení a podobne.
napríklad píšeš že je agresívny ak je občas opitý, ale alkohol len odbúrava zábrany a človek sa vtedy správa tak aký naozaj je. dovolím si povedať, že drvivá väčšina mužov si občas vypije trochu viac, ale preto skoro všetci muži nebijú svoje ženy, lebo nemajú tú agresiu v sebe a preto nie sú v stave opitosti agresívny.
alkohol neospravedlňuje agresivitu.

tie otázky ohľadom bývania, financií je zbytočné riešiť, lebo v prvom rade ide hlavne o to, že s tebou dokonale manipuluje a preto sa nevieš od neho odpútať a jeho správania ospravedlňuješ, možno viníš z toho aj seba, veríš že sa zmení a podobne.

emyly
4. okt 2011

@darwolia a kedy sa má malé narodiť? a aký majú vzťah babky s deťmi? nepribavili ich, kým budeš v nemocke? A keby si svoj problem povedala mamke, myslíš že by ti nepomohla? Veď by ti stačila aj jediná izba, príjem aký taký budeš mať...aj na bývanie by si jej prispela, len keby ťa mohla prichýliť...máš to ťažké, budem moc moc držať palce nech sa to dáko porieši... 😔

emyly
4. okt 2011

@dada1212 úplne s tebou súhlasím, v tvojom príspevku som našla seba spred niekoľkých rokov...lenže po vojne je každý generál, ja som teraz hrdinka ale vtedy som bola navlas taká istá, dokonca som ešte jeho ľutovala že ostane sám 😠 proste človek musí otvoriť oči, a povedať si dosť...lenže škoda že veľa žien si to "dosť" nepovie ani v päťdesiatke, a potom sa akurát obzerajú späť a nešťastne rekapitulujú svoj zničený život...

darwolia
autor
4. okt 2011

@dada1212 Ano, toto presne s vami suhlasim,mate uplnu pravdu, kebyze som vyhrala prachy hned kupujem byt a idem cao cao.A poviem ti svokra je taka ista ako on, nadava mi stale,dokonca sa mi vyhraza ze ma dostane do basy a podobne.A svokor? ten je alkoholik a ten ma svoj zivot, rano odide a v noci pride.Bojim sa toho ze mi zrusia trvale bydlisko a ja ostanem na ulici, ba co viac svokra sa usiluje o to ze pridem aj o deti.Ze mna vyrazia z domu a deti tam ostanu, s tou sibnutou a mojim muzom.Keby nemam deti,alebo len jedno tak by som uz davno bola prec.Ale nemam nic.Tu stranku si idem precitat. A tak kde by som mohla ist? Ja som rozhodnuta odist ale kde?

dada1212
4. okt 2011

@emyly ja to tiež poznám, síce nie ako manželka to nebolo až také vyostrené ako píše zakladateľka tejto témy,ale tam vždy ide o to, že tyran s tou obeťou manipuluje a tá od neho nie je schopná odísť.
tie existenčné otázky sú len zásterkou, v prvom rade ide o to, že obeť nevie tyrana opustiť.
veľa takých žien a napríklad ani ty by si pred pár rokmi neodišla, hoci by ti aj niekto ponúkol aj doživotné bezplatné bývanie v lepšom byte ako si mala vtedy, lebo by si ho ako píšeš ľutovala, riešila by si, že manželia majú byť spolu v dobrom aj zlom, že nie si schopná zobrať deťom otca a podobne.
presne ako píšeš, pokým človek sám neotvorí oči, tak mu nikto iný nemá ako pomôcť a bohužial veľa týraných tie oči neotvorí nikdy.

darwolia
autor
4. okt 2011

@emyly uff, no male by sa popravdu malo koncom oktobra zaciatkom novembra, ale pride to skor,lebo moj dr povedal ze sa uz zacinam otvarat a preto je nutna hospitalizacia.No a deti, mozem dat tak najvys jedno mojej mamke,ona viac nezvladne kedze je na inval.dochodku. Chcela som sa informovat na soc.urade ci nejestvuje nejaka forma umiestnenia deti do nemocky zo soc dovodov? nechcem ich nechat muzovi a tej jezibabe.Ked som tak nechala minuli rok dceru tak jej namalovala monokle a modriny po tvare,pofotila si to a chcela to dat na socialku ze ju tyram, aby som skoncila v base ☹

filipal
5. okt 2011

@darwolia och dievcata maju pravdu, musis prec!
potrebujes si zistit najblizsi azylovy dom pre tyrane zeny. neboj sa, o deti neprides.
vidim, ze tebou manipuluju i svokrovci.
horsie ako sa mas, sa mat nebudes nikde. nikto iny okrem tvojho muza ta bit nebude. a pises, ze aj tak zijete len z tvojho rodicovskeho prispevku....
povedala si svojim rodicom, ze ta muz bije? vedia o tom a napriek tomu ti odopieraju pomoc?
na toho farara by som poslala staznost, ze nahovara tyranu zenu, aby zostala s muzom. on uz bol v centre pre tyrane zeny? keby aj on dostal vyprask kablom, hned by zmenil nazor! fuj.
http://www.nanicmama.sk/poradne-pre-tyrane-zeny...

posielam ti link, vyhladaj si najblizsie azylove centrum a hned sa s nimi skontaktuj.
poradia ti pripravit scenar odchodu. hlavne sa s tym nezveruj muzovi. pri odchode zeny sa tyrani spravaju najnebezpecnejsie.

vilki
5. okt 2011

@darwolia Ahoj, uff, precitala som si tvoj pribeh, no moja mas to tazke, neviem co by som robila na tvojom mieste, je lahke radit ti aby si odisla,ale tiez neviem kam by som isla, je to blbe ze ti nepomozu ani rodicia, a vedia o vsetkom aj o tom ze ta bije? a deti nebije? neviem ti poradit, jedine ta takto virtualne podporit 😒

viera27
5. okt 2011

inak preco si uz davno nezavolala policajtov? Za kazdy raz co ta udrie, policajti + doktor + zapis. Bude sa ti to hodit.
Tazke karty ti rozdal zivot, ale na druhej strane si musis uvedomit, ze za vsetko nesies svoj podiel zodpovednosti. Aj za zle rozhodnutia a hlavne, hlavne za svoje deti. Poviem ti to sprosto, ale tu nejde o teba. Mozes mat kolko chces vyhovoriek preco nevolat policiu, preco nekontaktovat azylove centrum atd atd. Ale neviem ako sa po rokoch vyhovoris ze si pokazila zivot svojim detom.
Na manzelovej ulici bol presne pripad ako popisujes. Agresivny manzel, ktory tyral rodinu. Manzelka samozrejme neodisla, vcitila sa do roly obete a trpezlivo znasala (znasa) dodnes. Aj napriek tomu, ze jej ozraty manzel v navale zlosti udrel syna, ktory sa ju snazil branit tak, ze chlapec ohluchol.
Takze vsetko mas vo svojich rukach. Cely svoj zivot, ale aj zivot SVOJICH DETI. Tak sa spamataj a nevyhovaraj a zacni konat k svojej aj ich ochrane. Nik iny to za teba nevyriesi.

emyly
5. okt 2011

@dada1212 ja som práve takým človekom bola. 8 rokov trvalo kým som pochopila že toto nie je život, naozaj som nebola schopná odísť, dôvod som si našla vždy. Donekonečna som tolerovala všetky kopance a facky.... 😖
@darwolia pre teba ja teraz dôležité v kľude a v zdraví porodiť, a zotaviť sa. Keď budeš pri sile, bude to zasa o inom... najdôležitejšie ale je, že si to už riešiť začala. Už len tým že si napísala tuna... 😉
pozri, ked budeš mať rodičák, k tomu prídavky, nejaká tá korunka bude, na začiatok...hlavné je, viac sa nedať otĺkať, aby netrpeli ani deti a ani ty. 😖

erika160669822
5. okt 2011

@darwolia Centrum je len docasne riesenie aj ja som bola kedysi v tvojej situacii.Cakala som na mestsky byz 7 rokov a potom som odisla.Dnes byvam v tom mestskom byte hoci uz nie sama ale zas asi uz nie dlho,ale vyhoda je ta ze byvam vo svojom.Ked vztah prestane fungovat otvorim mu dvere a pa pa.Budeme sice zit pobiednejsie ale aspon spokojne.Lahko sa radi nenechaj sa mlatit ale to je velmi tazke.Skus poziadat o obecny byt.Inak neviem ako ti poradit.Drz sa a davaj pozor na svoje deti.

emyly
5. okt 2011

erika, ak sú podmienky všade tak ako v našom meste, na pridelenie sociálneho, resp. mestského bytu musíš byť zamestnaný. Nepomôže ani keby si mala vysúdené extremne vysoké vyživné, ani rodičák, proste nič, len príjem z práce sa počíta, inak ho nedostaneš. Týmto sa mesto zabezpečuje, že sa bude pravidelne platiť nájom. 😖

annaopialova
5. okt 2011

ahoj presne tak nie je vsetko zlato co sa blisti su zeny ktore dokazu bez problemou hovorit o svojom trapeni a su zeny ktore hovoria len tie pekne veci a tie horsie zakrivaju ano clovek sa tak citi ked vidi ze niektore zeny to maju ok ale nezabudaj ze aj mi mame problemy len su trocha ine co je dvolezite ze ta nik neodzudzuje na slovensku je problem ten ze ked by niaka zena rozhodla odist od manzela neni kde

viera27
5. okt 2011

@annaopialova len to ze nema kde ist nie je problem slovenska, ale nizkej vzdelanosti a povedomia nasich zien - ale uz sa to lepsi. Vzdelanost zabezpeci dobru pracu a povedomie (a vlastne sebavedomie) zabezpeci dobry vyber partnera, pripadne rychly unik od partnera zleho 😢 .

darwolia
autor
5. okt 2011

@filipal Dakujem ti moja za radu a priznam sa ti ze si ma aj dobre rozosmiala tym ako si napisla o tom fararovi 🙂 dakujem ti , fakt som sa zasmiala ked som si predstavila ako by si mi to hovorila 🙂
No neviem ale uz asi neporiesim nic pokym neporodim,kedze mam rizikove tehu a vetsinou lezim v posteli ked sa da tak aspon do toho terminu hadam vydrzim a ked porodim a budem lezat premyslim dalsie kroky ako a co dalej.
Inac on ma praveze este vyhadzuje aby som sla ,kde chcem ,on mi nebrani ist prec.Ze aspon bude pokoj hovori,cize toho sa nebojim zeby mi branil abo co skor by mi vyhaz´dzal setky veci a cao cao kantare, len tie deti by mi nedal,ze ja si mam ist kam chcem a on sa o deti postara a ja mu mam posielat vyzivne.
No ale ked je normalny a vypravame sa o tom ako sa kumne chova tak mi on normalne v klude povie ze aby som asi mala ist prec ze mi ude lepsie samej

darwolia
autor
5. okt 2011

@emyly Ano v tom mas pravdu ☹ nikdo ti nic neda dnes zadarmo aj keby co bolo.Mne pani zo socialky vravela ze keby si aj poziadam o socialny byt tak je ovela drahsi ako klasicky podnajom. Ako fakt neviem 😒
Inac dnes sme sa o tom vypravali a sam mi povedal ze by mi samej bolo asi lepsie.Ze ked ja odidem,on zacne chodit do prace a bude sa nam lahsie zit.
Inac on by taky nikdy nebol,ale odkedy ho postrelil volaky blazon a bol mimo kyslika cca3 minuty a ozivovali ho zrejme to bol ten skrat co vyvolal taketo stavy ake ma.Vies jeho mama ho odmalicka tyrala, ako prvacik uz dostavala pestou do hlavy lebo nevedel dobre citat, chudak do 3 rana musel citat slabikar ,zatial co jeho mater spala a ked doniesol nebodaj zlu znamku,mama ho zamkla na chodbe aby tam spal.zevraj iba deti ktore sa dobre ucia mozu spat v posteli.A ked raz ako tretiak dostal poznamku aj petorku ani domov neprisiel .tak sa bal,dosiel az v noci kedy jeho mater spala a chytro lahol do postele a spal.No a ked jeho matka vstala skoro rano o 4 lebo robila v stanku a nasla v ziackej knizke tu 5 tak chytila snuru od kabla z vysavaca a zacala ho mlatit aj ked spal a boli4 hodiny rano. Proste psycho a to ze vyrastal u takej sibnutej a chorej zene.jeho matke ho asi poznacilo,no ked uz bol vetsi a silnejsi uz ho zacala len dusevne tyrat a to tym ze mu nadavala.A on sa s tym naucil zit a dusil to v sebe a ked mal ten uraz tak mu potom preplo v hlave ze to co mu robila matka robi aj mne,ale hlavne ked je opity.Ja som sa rozpravala aj z psychiatrom a on vravel ze toto vsetko moze byt nasledok detstva + toho co sa mu stal ten uraz a bol mimo jeho mozog.Cize vlastne ako keby zato nemohol,aky je.Neviem,nejdem ho ospravedlnovat ale nieco na tom pravdy bude nie? 😕
Inac jeho matka ma uz 68 rokov no napriek tomu nato nevyzera ani by si na nu nepovedala,je ako mladica. Ked sa jej narodil moj muz mala uz 46 rokov

darwolia
autor
5. okt 2011

@vilki ,
@viera27
@erika160669822
@annaopialova
@emyly
Vsetkym Vam sa chcem zo srdca podakovat za vase cenne rady a verte ze nie su mi lahostajne a zacnem konat ale musim si dobre premisliet ako a kde pojdem aby to nebolo unahlene a ja neskoncila na ulici a deti v domove,musim porozmyslat nad tym aby som neprisla hlavne o deti. a aby som im zabezpecila to co potrebuju aj matku. Tak dakujem vam zo srdca a som rada ze ste ma podporili 😅 to som potrebovala.....

Este ze vas tu mam 😅

viera27
6. okt 2011

@darwolia velmi silno ti drzim palce. Ako sa povie, ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari. Tak aj tebe sa urcite zacne darit ked si porozmyslas a zacnes konat. Neboj, nejaky prijem budes mat + vyzivne. na skromny podnajom a uplny zaklad by to mohlo stacit. + stale mozes poziadat o rozne davky v hmotnej nudzi , stipendia na skolu atd atd. Chod do toho, nic horsie ako izbicka u sibnutej svokry a agresivny manzel sa ti nemoze stat. To nie je zivot.

tatiankaba
6. okt 2011

@darwolia drzim Ti vsetky palce a snimam pred Tebou klobuk, aka si statocna. Drzim Ti palce hlavne aby si nasla silu na odchod, je to dolezite kvoli detom aby toto nemuseli prezivat. A tiez odkaz pre vsetky kocky, dobre si treba obzriet svokrusky, tiez som mala v okoli pripad tyrania, synator vazenych diplomatov, ale doma v detstve s nim matka tak precvicovala ze az, jeho manzelka tiez da sa povedat roky hladala silu o tom prehovorit...Drzim palce vsetkym co musia take nieco prezivat!

lillika
6. okt 2011

@darwolia Ahoj.Pan farar sa myli.Horsie,ako si na tom teraz uz asi byt nemozes ☹ .

emyly
6. okt 2011

@darwolia neviem či dobre chápem, ale to ti on hovoril, že keď ty odídeš, on pôjde do práce a bude sa vám ľahšie žiť?? to on nemá potrebu ísť do práce teraz, keď musí živiť rodinu?? 😕
A čo sa týka jeho detstva....nič ho neospravedlňuje, ty ani tvoje deti nemôžu predsa za to aké on mal detstvo...možno trpel ako dieťa, ale zato by sa mal o to viac snažiť, aby netrpeli aj jeho deti! Vieš, aj ja som počúvala celé tie roky, ako mal ex zlé detstvo, ako ho mamka týrala, ako denne počúval kriky a videl krvavé bitky.. a mne stále tvrdil, pred svadbou, že on taký nikdy nebude, že on bude iný.... 🙄 ale zas poznám aj také prípady, kedy ozaj chlapi mali zlé detstvo a teraz sú z nich ukážkoví oteckovia, takže nie vždy musí byť taký istý aj muž, aké mal detstvo...
Veľmi ti držím palce, aby si to všetko zvládala. Musíš byť silná, a našťastie my ženy túto vlastnosť máme, len ju musíme aj používať 😉
a ohľadom toho farára....kňazi sú všelijakí, ja som bola pred rozvodom za farárom ktorý nás sobášil, a rozpovedala som mu svoj život, a že iné východisko, ako sa rozviesť, nevidím...tak on mi na to povedal, že pokiaľ to je takto, tak že mu to ako kňazovi síce neprislúcha, ale odporúča, nech sa rozvediem, lebo toto nie je život, takto sa nedajú vychovávať deti....Kňaz nesmie pristúpiť na rozvod, nesmie ťa naň huckať ani radiť ti to. Ale z ľudského hľadiska by to chápať mal. Takže tak.

mamavera
6. okt 2011

@darwolia na stránke nanič mama sú kontakty na centrá pre týrané ženy, nebola by som s ním ani minútu. Viem, že je to riešenie len dočasné, ale stále je bližšie k nádeji žiť normálne. Možno tam nájdeš ženu s podobným osudom, s ktorou budete schopné platiť podnájom pre Vás dve a Vaše deti, keď trochu podrastú a bude aspoň jedna z Vás, neskôr obidve pracovať. Držím ti palce, ak budeš čokoľvek potrebovať - IP
Na to, aké tu majú baby fotografie sa vykašli, nie je to podstatné, aj keď chápem, že ti je to ľúto. Kedysi som tiež mala život na pohľad ako zo žurnálu, ale šťastná som nebola.Drž sa.

nicky655
6. okt 2011

jaj,drzim palce aby sa to podarilo. ale stale neviem pochopit rodicov,ktori nechcu pomoct vlastnym detom ☹ to je jedno kolko vas je u rodicov doma-jednoducho,ked je treba pomoct,tak sa treba zmestit aj do garzonky.

ak som dobre citala a pochopila,tvoj muz ma 22rokov? dost malo.a s vekom sa to bude len zhorsovat ☹