Nezvládame to ako rodina

18. nov 2023

Tému som nenazvala asi najlepšie, ale mám dojem, že sa tu čoskoro zbláznim. Máme predškoláčku a čoskoro 2r chlapčeka. Všetko ide dole vodou. Vkuse sa naťahujú, kričia, bijú, plačú... malý staršej berie veci, ona samozrejme zúri. Muž na nich nemá nervy a vylieva si to na mne, že sa s malým nedá hrať, že vymýšľam debilné hry (napr.hru s vláčikmi). Snažím sa im venovať, majú aj osobitnú herňu, nemajú pretlak hračiek, skôr ide o to, že menší sa ešte nevie hrať a ani nerozpráva, len mrnčí a ukazuje, z čoho je frustrovaný. Lietam tu ako handra, ale som posledný človek, ktorý to tu drží a snaží sa o mier. Staršia začala byť veľmi vzťahovačná a drzá... kde robím chybu a ako to zvládnuť? Občas večer mi je až do plaču, ako to tu vyzerá, i keď staršia ma škôlku a krúžky, i poobedie je veľa takto spolu 😪😪😪 venujeme sa im aj osobitne, ale nič nezaberá.

koniarova
18. nov 2023

Sebe sa venuj. Nech sa pán manžel ukáže,ako to má podľa neho vyzerať. 👍

autor
18. nov 2023

@koniarova
Nema na to absolutne nervy. Zacne nadavat, rozculovat sa... ked sa pridam aj ja, uz tu mame hotovu psychiatriu.

zmrzlinka2021
18. nov 2023

Manžel sa nevenuje vlastným deťom?

mariska1989
18. nov 2023

Och toto bolo aj u nás keď mala 2 najmenšia tiež brala hračky staršiu sestru to stalo . Tiež nerozprávala len humkala . Našťastie chlap toto neriešil sem tam zvýšil hlas až sa deti ukludnia však keď začnú 3 deti tak to je haluz 🤣 našťastie sme na chalupe 🤣🤣🤣. Nech si to pán manžel vyskúša kľudne aj keď na to nemá nervy

ariannazara
18. nov 2023

Verím ti, ja mam len jedného 4 ročného a nemám naňho nervy v poslednej dobe už. Len somariny vymýšľa, rezať z nožom chce. A sprostotini nič len za mnou chodí mamka, mamka..nemôžem na minútu ľahnúť v kľude bo už po mne skáče jak divy.

reanda
18. nov 2023

pohar vina a vyser sa na vsetko.. a ked pan manzel chyti nerva, vezmi si k vinu aj cokoladu a usmej sa

ivik4
18. nov 2023

No.. ja som zvedava co povie pan dolezity ked o rok sa budete musiet so starsou este aj ucit .
Nech im on vymysli zabavku mudry

autor
18. nov 2023

@zmrzlinka2021 Venuje, ale je to zlozite. Ma narocnu pracu, comu rozumiem. Pride domov, vacsinou uz chce oddychovat a predstavuje si to tak, ze si sadne na gauc a deti budu pozerat mobily alebo rozpravky. Hodinu fajn, ale myslim si, ze takemu malemu dietatu to staci a ma ist robit nieco ine. Lenze na nic ine on nema trpezlivost.... hned sa rozculi, deti placu, este i on nadava.

andrea901
18. nov 2023

Mam deti v podobnom veku, mladsi 2 r a starsi 5,5 r a je to u nas podobne ako pises, mladsi sa chce do vsetkeho zapajat ale veru je to chaoticke. Starsi je z toho frustrovany a my sa vkuse snazime zaujat mladsieho aby nerobil starsiemu "zle", ozaj je to tazke kym sa este nevie zahrat ale verim, ze toto obdobie coskoro prejde a bude to lepsie.

mamamasama
18. nov 2023

Tiež to mám doma podobne, ale o 16:00 odovzdávam deti a starostlivosť manželovi. Majú upratané, navarené, všetko nachystané, ale ja idem buď do fitka, alebo s kamoškou na kávu, alebo len zaleziem do spálne a pustím si film. Mysli aj na seba. Deti uspávajte čo najskôr. Naši už v posteli, takže si stihne oddýchnuť aj muž a máme čas aj jeden na druhého. Šťastná mama,= šťastné deti

lukbe
18. nov 2023

To sa aj zle číta. Taký chlap nemá mať rodinu.

vlado818
18. nov 2023

@lukbe Alebo 2 deti...

doriiis
18. nov 2023

Mne sa zdá,že ten všade tak ospevovaný 3 ročný rozdiel je problém mnohokrát.Ked má dieťa 3- 5 rokov je to taký nijaký vek.Je už dosť veľké na neustálu starostlivosť ale príliš mladé na samostatnosť.V tomto veku dieťa potrebuje ako keby usmerniť,uistiť a nasmerovať.A keď príde mladší súrodenec,tak o to potrebné prichádza.Mnohokrat sú tie staršie deti frustrované z toho,že sa proste cítia ,,stratené"

autor
18. nov 2023

@doriiis
Ano, aj ja mam taky dojem, na druhej strane ma svagrina rozdiel 1.5r, deti ma malicke (ale uz starsia rozprava, mladsi je mensi od nasho) a tiez si robia zle, minule brata tak zhodila, ze si zlomil ruku, este nevie, tiez je hlupucka. Obdivujem rodinu s vacsim poctom deti, mna to nenormalne vycerpava, kazdy mesiac ma zastihne taka choroba, ze sa neviem pohnut z postele. Ale je to urcite i kvoli psych.a fyz.vycerpaniu

januska12323
18. nov 2023

Pan manžel môže zobrať jedno dieťa na prechádzku a pritom si aj oddýchne aj dieťa vybehá.

lukbe
18. nov 2023

@vlado818 niektorí majú aj 5 a sú v pohode, je to o povahe, o tom, ako si váži manželku, ako vníma rodinu,deti, svoje postavenie v rodine. Život v rodine nie je o tom,aby chlap prišiel z prace domov a na všetkých brechal, lebo on je unavený.

selest
18. nov 2023

Asi najvacsi problem je manzel. A tiez to ze cakate ze mate doma 2rocaka a predskolaka a budu sa pekne hrat s vlacikom. Deti kricia biju sa vystrajaju, nie je to nikoho vina su to deti. Dajte si vecer pohar vina alebo teply caj ked zaspia a teste sa ze mate zdrave deti a je to len obdobie ktore prejde.

autor
18. nov 2023

@selest
Vies co... mna ani nerozculuje muz. Ja som skor...hm...sklamana? Su to moje jedine deti, neviem ako to je v inych rodinach. Ale ked sa k sebe spravaju takto zle, mam dojem, ze robim chybu ja. Ze sa malo venujem starsej, preto je drza a vydobija si pozornost - ale ked sa nad tym zamyslim, fakt jej toho casu davame vela aj osamote, mladsieho od nej stale beriem prec + ked zaspi, mame cas len na nu, hrame spolocenske hry, hrame sa dievcenske hry, vsetko mozne. Viem, ze maly este vymysla a skusa hranice, testuje veci. Ale skor sa zamyslam nad tym, co mozem urobit, aby som to zlepsila. Nerobim niekde chybu, ze spolu nevychadzaju?

sjuzir
18. nov 2023

My máme troch chalanov (10,7,3,) a ver mi nezhodnú sa v ničom. Tiež je to na nervy. Môžem sa venovať aj ja aj muž. Vkuse sú v sebe. Ja si len hovorím že je to obdobie, raz vyrastú a pochopia ako je super mať súrodenca. Neporadim ti. Sú to deti ..

kristinapetronela
18. nov 2023

Deti nech sa hrajú samé vy sa len prizerajte a potom samozrejme treba čas na učenie ,spoznávanie
Hrajte sa aj s vláčikom ale netreba stále ...

simca06022011
18. nov 2023

Podľa.ma. deti cítia nervozitu doma, ze nemáte na ne nervy a robia ešte viac zle. Keď sa kričí doma, nervaci, tak nervacia aj deti.
To zr sa deti pochytia nemôže viesť k tomu, že aj rodicia nervacia..

pinkmom
18. nov 2023

Z môjho uhla pohľadu je možno práve chyba v tom, že sa deťom vkuse venuješ. Dávaš im priestor aj na to, aby sa hrali samostatne? Napr. staršia sa môže zahrať sama, nemusíš sa hrať s ňou stále.

janickacrazy
18. nov 2023

Pozri si Nevychovu, tam sú veľmi dobré rady pre takéto situácie. Ja mám 3 chalanov, majú síce väčšie vekové rozdiely, ale mladší dvaja sú tiež občas ako z divých vajec. Sú to proste deti, majú svoje nálady. Čo najviac chodiť vonku, aj keď je chladnejšie počasie. Keď príde muž domov, zober malého von na chvíľu, nech si on trochu oddýchne, alebo sa nejak striedajte. A tiež nerob deťom animatora celý deň, musia sa vedieť zahrať aj sami. Staršia môže aj kresliť, tvoriť niečo. Držím palce.

veronicka1901
18. nov 2023

Čítam tému už tretíkrát a nechápem.... Bohužiaľ za mňa nie sú problémom deti (to, čo robia je úplne prirodzené a primerané ich veku).
Problém s veľkým "P" je ich otec a tvoj manžel, prístup k tebe aj deťom hrôza ☹️.

autor
18. nov 2023

@pinkmom
Ano, davam im priestor, ale to je nonstop krik a rev ☹ maly starsiu uz aj udrie s hrackou, ona mu to vrati ... poton starsia vrieska, ze jej to berie, ze jej to rozbija, ze jej robi zle. Svoju izbu ma na poschodi, tam ma svoje hracky ako Barbie a tam ma maly zakaz, ale tiez nechce byt vkuse sama a akonahle zlezie dole, zacina sa boj 😪

tykat
18. nov 2023

@pinkmom "...Z môjho uhla pohľadu je možno práve chyba v tom, že sa deťom vkuse venuješ..."
Toto aj mne napadlo, tiez boli decka male, urevane, protivne ale neexistuje aby som vkuse skakala a hrala sa s nimi ci vyzadovala to od muza. Syn bol narocny, to sme sa s muzom striedali ked bolo zle ale tiez sa hral casto sam popri mne. A niekedy bolo treba deti rozdelit, starsia bola rada ze ma od maleho pokoj a ja som ho zabavila pri robote, varil so mnou, upratoval, hrabal listie. A ked uz bolo fakt zle tak som ho nalozila do vane 😁 to bol ako medik, miloval vodu.

yoxinka
18. nov 2023

Mám tri deti, 11,7 a 4. Najstarší chalan a dve baby. Sú dni, keď sa vedia pekne hrať, že o nich doma nevieme a sú dni, keď sú NONSTOP v sebe v rôznych kombináciách pre totálne idiotiny. My som ich hlušila! Aj sa bijú, najmladšia hryzie keď má nervy, lebo starší ju vedia už rozumom okabátiť, ona zatiaľ len hrubú silu používa. Hádajú sa o také somariny, že nám s mužom rozum stojí miestami. Ale ja mám chlapa, ktorý si uvedomuje, že deti sú jeho a nie sú dekorácia v obývačke, ktorú presunieš inam, keď sa ti nepáči. Aj môj chlap má psychicky náročnú prácu, často veci dorába po večeroch a tiež je nervák, ale furt si uvedomuje tú zodpovednosť. On ich chcel, oni sa na svet nepýtali a my ako dospelí sa s tým musíme vysporiadať. Ja som unavená aj chlap je unavený, ale tak si hrkneme obaja 2dcl červeného a makáme okolo detí spolu. To je úplne najľahšie sa vytočiť, začať vrieskať a všetko hodiť na ženu. No úplný hrdina ten tvoj muž, len čo je pravda 🤦‍♀️. Inak, ja deťom bežne hovorím, že sú traja a nech sa hrajú samé, lebo ja nie som animátor. Ako jasné, s každým máme nejaký čas, ale zas to nepreháňame. Dnes sa zase niečo naťahovali u svokry a my s mužom sme si sedeli na gauči a pili kávu. A svokra na nás kuká, že ako môžete byť takí kľudní pri tom a my s mužom jej hovoríme, že keby riešime každú tú somarinu, sme obaja na psychiatrii 🤪.

miadi
18. nov 2023

Najhorsie je ze ti muz povie ze vymyslas debilne hry, Otras. Deti nie su len tvoj “ problem.” Ale aj jeho . Tak sa nepytaj co robis ty zle ale co robite vy obaja zle.

kristinapetronela
19. nov 2023

A čo že sa deti klbcia? Videli to niekde na ihrisku škôlke,je to prirodzené .je na vás rodičoch aby ste to zvládli

jana_eyre_2
19. nov 2023

Ja by som to brala pozitívne.. Mať súrodenca je príprava na riešenie konfliktov v dospelosti.. keď sa deti hádajú, učia sa tým ako si obhájiť svoje a pochopiť aj protistranu.. že pre rodičov je to náročné? No áno je, ale patrí to k tomu..
Neúnavne treba deťom dávať príklady, usmerňovať ich, vysvetľovať im.. áno, bude to trvať možno do dospelosti, ale verím že tieto prípravy prinášajú ovocie..

Ak ťa to poteší - mam tri deti s malým vekovým rozdielom.. majú 11r,10r a 7r.. a síce sa majú úprimne rady, vedia spolu vychádzať, vedia sa aj 100x denne pohádať a neznášať..

Dnes je pekná nedeľa.. ale proste tlak stúpa, dvaja robia projekty do skoly, tretí už má úlohy hotové a nič čo mu zadam ja ho nebaví.. čaká na súrodencov, dobiedza a ti strácajú nervy.. chvíľu je kľud a chvíľu krik, chvíľu sa majú radi chvíľu zjapu a ja s nimi... Viem že to je náročne, ale ak z nich raz vyrastú dospelí, ktorí budú vedieť že nie sú na svete sami a za tento čas hádok sa naučia dobre argumentovať.. (prosím nech sa to nedotkne žien čo majú jedinacika, netvrdím že jedináčik sa to bez súrodenca nenaučí)