Nezvládam presťahovanie k svokrovcom

4. aug 2024

Asi sa potrebujem len vyžalovat lebo už mi to nedá. S manželom sme obaja z dedín, ja stred a on východ Slovenska. Počas VŠ sme boli obaja v Bratislave a tam sme potom aj začali spolu žiť, dokopy asi 6 rokov. Ostala som tehotná, kvôli nevydarenemu podnikaniu sme nemali dosť našetrené na základ hypo, nájom s dieťaťom sme nechceli, tak prišiel muž s nápadom že pôjdeme na pár rokov k jeho rodičom. Dieťa má teraz vyše roka, muž musel zobrať inú pozíciu kde zarába menej, ja budem musieť tiež nájsť niečo iné. Našetrené máme málo, lebo žijeme vo veľkom 2 gen. starom dome kde sa každý mesiac pokazí niečo iné a svokrovci nemajú na opravy. Ja už nevládzem žiť v týchto podmienkach, auto má muž kvôli práci, ja sa bez auta nedostanem poriadne ani na nákup, naokolo je akurát zničené ihrisko, krčma a kostol. Chýba mi štandard, na ktorý sme boli zvyknutí. Len tu prežívam a rozmýšľam, koľko treba našetriť aspoň na nejaký 2izbovy byt. Chcem sa vrátiť do BA, muž už začal špekulovať že by stačili Košice alebo dokonca Prešov, aby sme ušetrili. To, že v Prešove si možno ani nenájdem prácu ho nezaujíma, že nejako bude. Čoraz viac sa hádame, do toho jeho rodičia tiež nie sú úplne nadšení že tu žijeme, každý víkend je tu milión návštev na dvore (muž má ešte 4 súrodencov). K mojim rodičom nemôžeme ísť lebo tam už žije sestra s mužom a deťmi. Už začínam mať pocit, že nám dieťa pokazilo život. Čo mam robiť

pribinak
4. aug 2024

Dieťa vám život nepokazilo !!! Pokazili ste si ho vy dvaja sami, vašimi hlúpymi rozhodnutiami, zlými napádmi

Sadni s muzom a rozoberte vaše miznosti

iivancova
4. aug 2024

Podnájom v Bratislave nezvažujete? Lebo o pár rokov tam možno skončíš sama bez muža, budete sa len vadiť.

januska12323
4. aug 2024

Jedne hlúpejší nápad ako druhý. Mali by ste ísť do podnájmu tam kde bude mať muž lepšiu prácu a keď pôjdeš do práce aj ty môžete uvažovať o vlastnom.

autor
4. aug 2024

@iivancova hľadali sme ale s dieťaťom bez šance navyše keby sa niečo stalo a bolo treba hľadať nový, tak by to zas bolo na dlho

deti95060810
4. aug 2024

choďte rovno do zahraničia...spolu.
čo budete v tejto džamahírii tratiť čas.

emma022
4. aug 2024

A prečo nemôžu byt Košice? Je super, že muž súhlasí s presťahovaním a Košice by boli dobrý kompromis. Tam by si si ty prácu nenašla?

autor
4. aug 2024

Našetrenych mame sotva 5 tisíc...

martinka13
4. aug 2024

Kamaráti žijú už 10 rokov v Bratislave v podnájme s 3 deťmi. Obaja majú výbornú prácu a nevedia si život vynachváliť. Podnájom ma aj svoje výhody....

evcagabi
4. aug 2024

Chudak dieta vam pokazilo zivot 🤦‍♀️🤦‍♀️ dojebali ste si ho sami

pribinak
4. aug 2024

Ake staré je to dieťa? Veď nemusíš byt doma 3 roky, mize ísť pracovať skôr

gabu_lienka
4. aug 2024

V prvom rade by som zvazila moznosti, kde by sme si nasli pracu obaja a potom cenovo vzhladom na moznosti byvania.
Ak by ste mali pracu v BA, tak by som hladala byvanie aj napr. v Trnave - vyborna dostupnost do Ba (pripadne aj AT), rozhodne lepsie ceny za nehnutelnosti, obcianska vybavenost super.

mqkm
4. aug 2024

Dieťatko vám určite nepokazilo život .. práveže prechádzate skúškami vzťahu. Jednoznačne sa pekne porozprávaj s manželom že chceš si aj ty nájsť poriadne platenú prácu aby si aj ty mohla prispieť do domácnosti a aby to celkovo bolo pre vás ako mladú rodinku lepšie a ekonomickejšie. A samozrejme chceš aby ste mali kľud a boli len samy. A zháňaj prácu choď na pohovory a ako náhle si úspešná tak choďte žiť di väčšieho mesta. A spolu si hľadajte prácu v meste kde sa obidvaja viete uplatniť. A kúpte si byt na peknej a kľudnej lokalite pri škole a pri práci aby ste ti mali ľahké.
Lebo či opisuješ tak to sa nedá. A ešte keď musíte všetko vy platiť a všetko sa tam kazí a úroveň je o ničom. Myslite už na seba ako rodina a nie individuálne. Držím prsty určite pochopí keď mu pekne povieš. ❤️🙏🏻

zltalienka
4. aug 2024

Autorka: len či by vás ten podnájom vo väčšom meste nevyšiel v konečnom dôsledku lacnejšie ako financovať rekonštrukcie rodičovského domu. Aj muž by mal lepšie zaplatenú prácu, aj Ty by si si skôr našla prácu, aj dieťatku jasle, škôlku. MHD je vo väčších mestách štandard, možno by ste auto vôbec nepotrebovali. A čím skôr našetriť na to, aby ste mohli kúpiť vlastné bývanie.

jaass
4. aug 2024

Keď máš pocit, že ti dieťa pokazilo život tak nech sa paci, začni riešiť seba lebo toto sú tak sprosté a hnusne veci, o tom sa ani nebavme. Neviem koľko máš rokov ale asi si ešte toho neprezila dosť. Si v situácii kedy sa jednoducho musíš uskromnit či sa ti to paci alebo nie 🙂 začni tým, že sa nebudeš sťažovať a začni robiť niečo užitočné. A hlavne, buď rada, že máš kde bývať 😉

petrao2
4. aug 2024

Ja by som len chcela vediet aku mas skolu ked si v Po nebudes vediet najst prácu
K inemu sa radsej nevyjadrim

autor
4. aug 2024

Ja mám len bc, nedokončila som 2 stupeň. Košice nie sú zle ale neviem si predstaviť tam bývať a kupovať byt. Zahraničie už vôbec keďže nemáme peniaze. A ten nájom v ba to by fakt nebol dobre s dieťaťom

pribinak
4. aug 2024

Prečo si nevieš predstaviť žiť v KE? Čo ti vadí?

hankab
4. aug 2024

Nechceli ste ist do podnajmu, aby ste usetrili, a nakoniec vsetko vrazate do stareho domu, ktory vas nikdy nebude, len tam obaja pridete o nervy. To bol taky krok spat, ze az. Aj keby ste sa s dietatom mali stahovat kazdy rok do ineho podnajmu v BA, aj tak by vam bolo lepsie tam. Nech ide muz prvy, najde podnajom a dobru pracu, ty a dieta budete nasledovat po skusobnej dobe. Mala rezerva, ktoru mate na to pokrytie 3-mesacnych vydavkov postaci a casom si dosetrite, ked nastupis do prace aj ty.
To iste mozete urobit aj v KE, PO alebo v kazdom inom vacsom meste.

1ryba
4. aug 2024

Išla by som bývať na dedinu s plnou občianskou vybavenosťou blízko krajského mesta od stredu smerom k BA. Alebo do menšieho okresného mesta. Kde sú lacnejšie byty alebo domy ako BA a Košice. Aby ste mohli normálne žiť. Nie kupovať predražené byty alebo drahé podnájmy. Aj v menších mestách, väčších obciach sa dobre a plnohodnotne žije. Prípadne požiadať o obecný nájomný byt. Tie sú určené ako štartovacie byty, sú skoro v každej väčšej obci. Kým sa pozviechate.

autor
4. aug 2024

Skôr ide o zvyk a preferencie. Proste som si zvykla že to máme kúsok so Viedne, mali sme tam známych, poznala som to tam. V Košiciach som minimálne ale aj tak tam mám vždy šťastie na nejakých divných ľudí na každom kroku. Pre mňa je to nesympaticke mesto na život, aj keď viem že muž by nemal problém s ke

milanemila
4. aug 2024

Podla man ste vy pokazili zivot dietatu, lebo nie ste schopni mu zabezpecit ani byvanie, nie ono vam. Dieta sa na svet nepytalo.

sisa_s
4. aug 2024

Skvele rozhodnutie investovat do oprav stareho rodicovskeho domu, ked sami nemate peniaze a muz ma 4 surodencov...

autor
4. aug 2024

@sisa_s no ver mi nie som z toho nadšená, ale bolo treba zariadiť dieťaťu izbu (tam išlo tak 2000) potom kvôli bezpečnosti opraviť schody na poschodie, cez leto omalovat strechu, zvyšné izby čo používame. Proste kopa peňazí vyhodená a nič z toho nebhdeme ani mat lebo dediť sa bude ktovie kedy a to bude komédia sama o sebe. S týmto domom ani nerátame.

alickapusinka
4. aug 2024

V KE najdeš rýchlo aj TY aj muž robotu.Takže TY len vyhovorky prečo sa to neda tamto toto malo penazí však nemusiš byť 3 roky doma male do jasli a TY a muž do roboty.Najlepšie sa nasáčkovať k svokrovcom najjednoduchšie.Si dospela život ste si pokazili sami nie dieťa.Dieťa sa z ničoho nič nenarodilo.Nemám podmienky chrani má nie je doba Flinstona že nie je antikoncepcia.Ani tak ani tak.Všade sa da najsť robota KE a PO najväčšia šanca veľke mesta. Kto chce hľada prácu kto prácovať nechce hľada same výhovorky.A bedaka že má málo penazi a nič preto nerobí.

luccija
4. aug 2024

Vrátiť sa späť do Ba s dieťaťom do podnájmu.Alebo iného mesta, ale zase nič neušetríte...a hypo v nedohľadne.To si môžete zobrať, keď budeš aj ty pracovať.Ten dom bude stále potrebovať peniaze a nikdy nebude vás.To musela byť veľká zmena odísť z Ba a prísť na dedinu k svokrovcom nečudujem sa, že sa tam dusis a nie si spokojná je to stále len dočasne.
Koľko máte rokov?

1ryba
4. aug 2024

Dieťati vyše roka izbu za 2000 tisíc? Takú nemá ani môj už dospelý syn. Omaľovať strechu? Prečo? Asi ste sa rozšupli viac ako bolo nutné.

lilitela
4. aug 2024

Vieden vraj pravidelne vyhrava rebricek, kde sa najlepsie zije. Kamosi vam teda nevedia tam pomoct? Nech najprv ide tam muz sam robit na pol roka - das to? Nech urobi financnu rezervu. Alebo chodte do podnajmu do BA a on nech dochadza denne do VIedne za pracou. Nie je to lahke, ale mozno prijatelnejsie. Suhlasil by?

luccija
4. aug 2024

Je hlúposť prerábať izby u svokrovcov, ale dočasne to stačilo vy sa musíte posunúť.Mali ste ostať s dieťaťom v Ba v podnájme muž by viac zarobil, neminuli by ste peniaze.Este sa môže stať, že nebude chcieť vôbec odtiaľ zdvihnúť kotvy.

terezka1947
4. aug 2024

Košice,Prešov nie sú zlá voľba. Neviem na akej pozícii pracuje manžel,ale z KE do aPO je po diaľnici pár minút,čiže viete mať aj prácu v jednom,bývať v inom meste.
V akej oblasti sa chces, či plánuješ zamestnať ty?
Dieťa je ešte máje,čiže buď ostaneš ešte chvilku doma alebo už naozaj plánujte bývanie,lebo budeš potrebovať mať škôlku.
Prerábať dom u svokrovcov je také nijaké riešenie. Jedine,že bývajú blízko väčšieho mesta.
Neviem,ale živiť sa vám zamotal,teraz ho už len postupne rozmotavat. Ale musíš sa trošku uskromniť s byť trpezlivejsia.

dennissa16
4. aug 2024

Ty si už proste nastavená,že všade je na ….len v BA dobre. Proste muž aj keby co urobil, aby ti vyšiel v ústrety nebude dobre.