Nezvládam bordelárstvo a lenivosť chlapa

8. jan 2023

Ahojte. Poradte, co mam robit lebo ja uz fakt neviem, nevladzem.
Som s dlhodobim partnerom, vyse 2 roky spolu uz byvame.
Je sikovny, vtipny, mily, skvele vari. Problem ale je, ze je neskutocne lenivy. Kazdy vikend vstava sobotu aj nedelu okolo 12-1 na obed, nohy cely vikend vylozene na gauci. Ano, vacsinou vari on, to mu musim nechat. Sem tam aj vyperie. Bohuzial ale nic ine nerobi. Neumyva po sebe riady, nepoprace kuchynu, neodnesie ani svoj tanier zo stola. Ak su tam zvysky jedla, necha ich tam aj dva dni.
Neposklada si svoje oblecenie z vesiaka, necha to tam kludne tyzden. Vysava raz za 2 mesiace. Ked umyjem riad a necham vyschnut, ani ho nenapadne ho odlozit. Dokonca aj zachod za sebou umyje “ledabolo”. Nevynesie smetie, nevyhodi za sebou obal od cukrikov, neurobi proste nic.
Nema tak narocnu pracu, dokonca nemusi ani skoro rano vstavat. Ked mu nieco vyhodim na oci, alebo ho napomeniem, nahneva sa. Poradte, co s takym clovekom?

nikpa
8. jan 2023

Nič. Buď si zvykneš alebo sa rýchlo od neho prac.

caroline_
8. jan 2023

Trochu nerozumiem preco by si nemohol cez vikend oddychnut

sissy27
8. jan 2023

Nezmenis ho. Uz je na tebe, ci ma nejake ine vyznamne plusy, kvoli ktorym to budes akceptovat a domacnost bude na tvojich pleciach alebo nie. Mne by napriklad nevadilo to bordelarstvo, pre mna je upratovanie len nutne zlo, radsej zaplatim upratovacku (to by mohla byt aj pre vas cesta), ale vadilo by mi, ze najlepsi sposob ako travit volno je prespat pol dna a potom hnit na gauci. Ja si tu upratovacku rada zaplatim aj preto, aby som mala cas venovat sa konickom, vypadnut von, na vylet…
@caroline_ ale kazdy vikend a cely vikend? Co to je za zivot?

makakova
8. jan 2023

🤮 nechutný chlap..hlavne si snim nerob deti, lebo nie, nezmení sa

viestta
8. jan 2023

Zmenit ho mozes, ale treba to vediet. Nekricat, ale vydavat jasne instrukcie. A podla moznosti nekonfliktnym tonom. Prosim ta, odprac si tie veci zo susiaka. Mozes odlozit riady? Ja zatial povysavam (idem do sprchy, povesiam pradlo). V sobotu o deviatej odchadzame na vylet, takze o osmej ta budim a ty spravis ranajky.
A ked sa to nezmeni ani tak, tak ho vymen za pouzitelnejsi model.

marca12
8. jan 2023

Ciastocne ho vies naucit,ze to nebudes po nom upratovat a nechas to tam,nech sa kopi. Ked si nebude mat kam dat tanier na stol,tak ho napadne,ze treba odlozit po sebe. A napominat ho,aby si odlozil a ak je k niecomu,tak sa to nauci. Ak je k nicomu,tak sa to nikdy nenauci

luccija
8. jan 2023

Že je lenivý a pohodlný nedaj Boh budete mať dieťa

s_o_n_i_k_e
8. jan 2023

Muža nezmeníš, môj muž sa hrá na PSP a miluje hry, ale rešpektujem to, lebo tak ako sme sa spoznali je taký aký je 🙂 milujem ho najviac, ja mám relax pri káve s dievčatami 🙂 a on ma relax pri PSP, čiže treba to brať tak ako je a ak to prekáža treba odísť, je to jednoduché 🙂 mne keď niečo nechá pohodené mu to pekne povie, ja keď nechám povie on mne 🙂 všetko je o komunikácií 🙂 vo vzťahu ste dvaja a treba komunikovať 🙂

joannita
8. jan 2023

Autorka a ked mu povies ze urob to a to, tak urobi, alebo frfle?
Lebo ty necakaj od chlapa, ze sam od seba bude nieco robit. Chlapa musis zaukolovat.
Utri prach, vynes smeti, uprac kuchynu, povysavaj. Prosim samozrejme.
Ked ti vadi ze mu to musis hovorit, tak to proste neries, hlavne je ze to urobi.

sante81
8. jan 2023

Že navarí cez víkend je plus, ak si aj dlhšie pospi, tak ok, ale v živote by som po chlapovi nedrhla záchod, lebo on to urobí ledabolo ☝️

mateson
8. jan 2023

Nezmeníš ho. Ex bol taký,čo sa týka poriadku . Tiež navaril,ale bordel po ňom dom upratovala raz toľko,ako on varil. Kto to nezažil,neuverí aké to je. Môj otec detto.On si po sebe neuprace nič,ale že vôbec nič. Mama sa rozviedla s ním,keď sme s bratom už boli dospelí. Žije sám. Niekoľkokrát sme mu s mužom upratali, on to vždy dostal do pôvodného stavu,tak už kašlem na to

stanulienkat
8. jan 2023

@caroline_ a ona by si nemohla cez vikend oddychnut? On nie je chraneny druh.

autor
8. jan 2023

Presne o to ide, ze aj ja si chcem oddychnut ale ked vidim ten bordel ktory on ingoruje tak sa mi otvara noz vo vrecku. Pride na mna uzkost a panika, nakolko ja som bola vychovavana zit v poriadku (zas ale nie v sterilnom prostredi).
Mam narocnejsiu pracu ako on, ako casovo tak mentalne. A prist domov do bordelu, no viete si zeny predstavit.

autor
8. jan 2023

Aj ja by som chcela mat niekedy vikend, ked nebudem robit nic ale neda sa to

liljana
8. jan 2023

Umy svoje, spinave pradlo mu nahadz do kuta, per iba sebe a jeho spinavy riad mu naukladaj do postele a na gauc. Smeti mu postav vedla postele. Napis rozpis prac, kto co kedy robi. Ked stale ziadna zmena, tak mu zbal kufre.
Sorry, ale ak by si u mna niekto nespratal tanier zo stola. Po druhej vyzve ho ma v hlave. A uz by to druhy krat neurobil. A ak sa mu nepaci, tam su dvere.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacernakokse
8. jan 2023

S takýmto treba vedieť pracovať. Za prvé nechaj ho nech si aj oddýchne a keď budeš od neho niečo chcieť proste mu to prikaz ako dieťaťu. Časom ho naučis a keď to nezaberie tak mu jeden mesiac neprispej na domácnost nech si to ťahá sám keď od teba vyžaduje aby si ťahala starostlivosť o domácnosť ty

sense
8. jan 2023

Keď ta chytá úzkosť a panika pri spôsobe žitia, na ciu mater s prepáčením s nim žiješ dva roky? Dúfam ze aspoň všetky náklady na bývanie platí on keď ty všetko upratuje.
Sprac svoj tanier, umy svoj tanier oper svoje veci. Ani by ma nehlo po dospelom chlapovi spratavat zo stola.
Ale úprimne s takým chlapom by som žiť nechcela

lienkafis
8. jan 2023

@viestta preeesne takto som šla na toho môjho a ono to zabralo 👌 chlapi sú chlapi, dakedy treba “kopnúť do hlavy” aby pochopili.

sasa1310
8. jan 2023

niektoré ženy ste normálne masochistky. Týrate sa samé s takýmito chlapmi. Kde máte svoju hrdosť a sebaúctu? Nechápem

viestta
8. jan 2023

@lienkafis oni nevidia a nevedia, kolko roboty je okolo udrzania poriadku. To nie len povysavanie alebo zapnutie umyvacky. Ten tanier zo stola do umyvacky sam nedoskace, niekto ho tam musi dat a po umyti vylozit do kredenca. Upratat neznamena len povysavat, pretoze vysavac neutrie prach, ani nepouklada deky a vankuse na gauci. Ani spinave pradlo same nenaskace do pracky, ani zo susiaka do skrine. Niekto to spravit musi. Najlepsie ak to robi kazdy, kto sa v dome zdrziava a hlavne kazdy si ma svoj neporiadok spratat sam.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viestta
8. jan 2023

@elizabet173 lebo naivita. Lebo ja to zvladnem. Lebo toto su zenske roboty. Lebo ja som chlap a predsa nebudem to a ono a hento. A potom zena pada na hubu, pritom sa potkyna o jeho spinave pradlo a nespratane taniere, zato pan si v cez vikend pospinka, ona pre istotu ani nezapne vysavac aby ho nezobudila. Aj take (chudery) poznam.

hlubik
8. jan 2023

buď kľudná , moj ani nevari, neperie, neupratuje, neumyva riad a tu som

autor
8. jan 2023

@viestta v jeho pripade to nie je o tom, ze “ja som chlap ja to robit mebudem” ide o cistu lenivost, jemu sa nechce a obhajuje si to vetou ze “naco”?

viestta
8. jan 2023

Tak takemu treba ukazat kde je sever a ked to nepochopi vymenit za pouzitelnejsi model. Ja v bordeli zit tiez nedokazem, ale nie som ochotna sa zodrat aby som ho sama udrziavala. Kto bordelicek narobi, ten ho aj sprace. Alebo spracem ja bordelicok po nom, ale on urobi nieco ine. S lenivcom a bordelarom sa dlhodobo zit neda. Aspon podla mna je toto absolutne neprijatelne aby som ja bola za sluzku. Spolocna domacnost, spolocna starostlivost o nu. Bodka.

veronicka88
8. jan 2023

Ja som s mojím 10! Rokov v manželstve a 19 sa poznáme... Každý deň krocik po krôčiku ho točíme tam kde chcem🤣🤣🤣môj nevarí,ale má prerobený byt bez potreby akéhokoľvek majstra(s pomocou môjho tatina)...musíš začať postupne....víkend ak si chce oddýchnuť by som doobedie neriešila a možno po doobediach vymyslela nejaký spoločný program...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujza123
8. jan 2023

Ja som mala to šťastie na takéto exempláre v obidvoch mojich vzťahoch.
Číslo 1 mamka nevychovala, ten mal teórie o ženských prácach a odmietal si po sebe aj tanier umyť. Našťastie mu bordel vadil takže na neho platila metoda "nič za teba nespravím" a aj keď bol tvrdohlavý zlomila som ho. Prať si začal asi po mesiaci keď už si fakt nemal čo obliect (dovtedy si protestne stále kupoval nové spodné pradlo 😂), vysávač chytil po 6 tích týždňoch - to už bol naozaj brutal bordel na zemi a ja som sa začala baliť ze odchádzam.
Číslo 2 mamka tiež moc nevychovala, síce pomáhať doma občas museli, ale ona to vedela aj tak lepšie takže decka napriklad k vareniu, práčke atd vôbec nepustila. Stretli sme sa v 27 rokoch, už síce býval sám, ale maminke sa domov nosilo pranie, ta nabalila papanicko na celý týždeň a tak.
Takže nepoužiteľné tiež, navyše lenivé.
Tu platí také ze "ja urobím toto a ty zatiaľ toto" upratujem vždy spolu, časom sme si ostatne domáce práce podelili ze kazdy ma svoju oblasť a o tu sa stara. Bytostne neznáša keď ho do niečoho zeniem keď si zrovna zmyslim, takže takto je to lepšie, vie co ma na starosti a spraví keď chce.
Ako po rokoch je to naozaj lepšie ako na začiatku.

Treba mať hlavne trpezlivosť, nerobiť veci za druhého, nevzdávat to.
A ideálne s tým začať hneď na začiatku spoločného bývania, lebo čím sú ľudia na nejaký systém naučený tým horšie sa mení.
Nejaký hnilo co doma 10 rokov nepohol prstom sa už nezmení, jedine s novou ženou

caroline_
8. jan 2023

@stanulienkat samozrejme,ved ale nikto jej to ani nezakazuje