Nezapadám medzi ľudí

zuzkka111
29. mar 2013

a je mi to luto. nebola som chcena. ani na skole a ani neskor.proste nikto sa o mna mikdy nezaujimal.mala som jednu ok kamosku len to bolo davno.neskor som bola rada aj zlym kamoskam.aspon som niekoho mala.no uz som starsia a stale sa to opakuje.som k ludom moc dobra . a akoby to zneuzivali. a mna to boli. mozno mam naladove dni ale citim tu slabost v sebe .a smutok. toto je vhodne psychologicky no nemam cas tam chodit.kedze robim cele dni za minim mzdu....

zuzkka111
autor
29. mar 2013

necakam pozitivne odpovede..ved uz som sem pisala no musim .citim sa zle a par riadkov dam aspon so seba sem.

vejula
29. mar 2013

@zuzkka111 kolko maš rokov?

lucka181980
29. mar 2013

Aj ja sa niekedy tak citim a som rada niekedy ze sa mozem s hocikym porozpravat.Kolko mas rokov?

zuzkka111
autor
29. mar 2013

skoro 30 mam muza aj dieta a cudujem sa.je to na nic aj v rodine.neviem ako to bude

hexena
29. mar 2013

@zuzkka111 ja taky tak

patricia
29. mar 2013

Ahoj, mozno si len natrafila na nevhodnych ludi... V skole to tak byva, ze deti sa zaujimaju o tych, co robia srandu, alebo su "zaujimavi" niecim inym. A potom neskor v kolektive dospelych su uz tiez urcite vazby, ktore je niekedy tazke prelomit. Ja som tiez nikdy nemala vela kamaratok, najblizsou osobou bol vzdy moj chlap, a az v druhej praci som zistila, ze som vlaste veeeelmi spolocensky clovek. A niekedy sa musis ludom trocha aj vtierat - zavolaj niekoho ty sama na kavu, alebo sa aj ty sama niekde pozvi... a zaujimaj sa o druhych najprv ty, ale naozaj a zo srdca,,, a hlavne bud sama sebou. 🙂

jaduska
29. mar 2013

Ja si myslím, žeby si si mala vytvoriť pozitívny vzťah najprv k sebe a keď budeš mať rada sama seba ty, tak začne ťa inak vnímať aj okolie. Ja mám tiež pocit, že nikam nezapadám, ale ja si uvedomujem, že je to mojou introvertnou povahou a uzavretosťou. Ale mne to takto vyhovuje. Radšej budem mať iba jednu kamarátku, ale takú, na ktorom sa môžem spoľahnúť v dobrom aj zlom, ako ich mať 500 a keď treba človeku pomôcť, tak nemá kto.
Začni u seba, stanov si, čo od okolia očakávaš a nečakaj, že niekto sám od seba príde za tebou a otvorene ti ponúkne priateľstvo. Prejav trochu asertivity, nenechávaj sa zneužívať, vytrieď si priateľov - oddeľ tých skutočných, od tých, čo ťa iba využívajú a uprednostni kvalitu pred kvantitou. Niektorí ľudia sú "hviezdy" spoločnosti, extroverti, ktorých má každý rád, ale hold, nie všetci môžme byť rovnakí. Rešpektuj seba, svoju povahu, svoje priority a vyžaduj to aj od iných. Ak nie si nejaký sociálne patologický psychopat, tak nevidím dôvod, aby si nezapadla aspoň do úzkej partie ľudí....

koniarova
29. mar 2013

@zuzkka111 Neviem práve vhodne reagovať. ☹ Ale prišlo mi z tvojho príspevku smutno. Nájdi v sebe silu.

lwhiterose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka11111
29. mar 2013

@zuzkka111 a čo tak v prvom rade prestať sa ľutovať? myslíš,že si jediná "nechcená"??? všetci máme občas taký pocit,máš rodinu,čo je viac? problém je len v tvojom negatívnom postoji, mysli trošku pozitívne....skús hladať vo veciach,resp. ludoch aj niečo "iné", nielen to negatívne.....v závislosti od tvojho postoja, prejavia sa k tomu adekvátne aj tvoje skutky, a tým okolo seba všetko meníš

samara1609
29. mar 2013

@zuzkka111 no tak ja ti nieco poviem..ja som extrovert a budes sa divit ani ja nikam konkretne nezapadam..a je mi to dostatocne jedno.skor ma to bavi nikam nezapadat...nechcem byt na teba tvrda,ale v kazdej tvojeje vete je sebalutost a takych ludi nema skoro nikto rad.kazdy ma svoje problemy a pokial si niekto vynucuje pozornost tymto stylom je to zle...aj mna ludfia osrali a som vyslovene dobrak a neviem povedat nie..ale ja si to plne uvedomujem a nelutujem svoje skutky.aj ked som bola sem tam na maslu...nechapem..mas rodinu dieta..co ti vlastne chyba..poznas to ak prestanes uvazovat nad svojou samotou a smutkom a nebudes sa sustredovat na vlastne nestastie..ono to pride same od seba..je to ako magnet.iba stastie pritahuje stastie.🙂)) tak vela stastia..

hexena
29. mar 2013

@zuzkka111 ja som sa s tym uz zmierila a vystacim si s manzelom, 2 detmi a 1-2 dobrymi kamoskami, necitim potrebu rozumiet si vsade so vsetkymi a vsade zapadnut...robim veci co ma bavia, a zabavim sa aj sama a nepotrebujem sa niekomu nasilu vnucovat. Naco je to dobre?

erickaa
29. mar 2013

@zuzkka111 nič v zlom, nemám s tým našťastie skúsenosti..ale nie je toto diagnóza Depresia? 😕 😕 😕 Ja by som na tvojom mieste išla k psychológovi alebo rovno psychiatrovi a riešila to. Takéto pocity mať nie je normálne. Netuším, čo si zažila v detstve, ja som to tiež na základnej nemala jednoduché - outsider ako vyšitý, ešte v tej dobe aj z neúplnej rodiny, no horor 😀 , ale potom sa to obrátilo a na strednej som "hviezdila" haha. Teraz je zo mňa celkom normálny človek a z vlastnej skúsenosti ti viem povedať, že je to hlavne o tom ako berieš samu seba. Ja mám takú životnú filozofiu, že sa neberiem moc vážne a sem-tam nad sebou aj mávnem rukou 😀

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erickaa
29. mar 2013

@zuzkka111 nič v zlom, nemám s tým našťastie skúsenosti..ale nie je toto diagnóza Depresia? 😕 😕 😕 Ja by som na tvojom mieste išla k psychológovi alebo rovno psychiatrovi a riešila to. Takéto pocity mať nie je normálne. Netuším, čo si zažila v detstve, ja som to tiež na základnej nemala jednoduché - outsider ako vyšitý, ešte v tej dobe aj z neúplnej rodiny, no horor 😀 , ale potom sa to obrátilo a na strednej som "hviezdila" haha. Teraz je zo mňa celkom normálny človek a z vlastnej skúsenosti ti viem povedať, že je to hlavne o tom ako berieš samu seba. Ja mám takú životnú filozofiu, že sa neberiem moc vážne a sem-tam nad sebou aj mávnem rukou 😀

vejula
29. mar 2013

@zuzkka111 myslela som že si mladšia. Ja som bola a možno aj som tiež trocha individualistka, ani nie tak cielene, ale ťažko som zapadala do nejakych skupin, resp. nejako som nedokazala budovať v sebe to kolektivne myslenie, alebo čo. Vždy som bola trochu ina. Na zakladke mi to ešte dosť vadilo a potom so sa s tym tak zmierila a stotožnila, že mi to začalo vyhovovať. Mala som väčšiu slobodu myslenia, na nikom som priliš nelipla.
MAM FAKT Zopar ludí s ktorými si neskutočne rozumiem, ale nieje ich vela. Skus sa prijať taka aka si, nesnaž sa zakaždu cenu zapadnuť do nejakej skupiny ludí, lebo tí ludia vycítia, že niesi uprimna, že je to len hra.
A verim, že potom sa na teba nalepia ludia, ktorí rovnako ako ty nezapadaju do toho šedeho priemeru, ale su tiež trochu iní. A vieš čo ,podla mna je super byť iný. O mne sa na vyške z tohto dôvodu širili fámy že fetujem, že preto som taka duchom nepritomna a podobne blbosti. 😅 Na tom sa viem tak z chuti zasmiať 😀

reanda
29. mar 2013

@zuzkka111 medzi ludi sa ani neoplati zapadat 😀 😉 .. a s muzom si sa ako zoznamila? preco je to aj s nim nanic?

bralilienka
29. mar 2013

@zuzkka111 máš dieťa, máš manžela, raduj sa. hod sem fotku dieťatka, my ti ju tu lajkneme, ty budeš mať krajší deň. hod sem každý pokrok tvojho dieťaťa, my to lajkneme, budeš mať radosť, my tiež. otvor sa, pustíš k sebe bližšie ľudí. zistíš, kto je fajn, kto nie. vyberieš si sama. skús sa ráno zasmiať na rodinku, z okna na slniečko, napiš niekomu niečo pekné a nečakaj, že sa ti to hned vráti. vyšli na svet dobrú energiu a vráti sa ti dvojnásobok. ak ty od rána vysielaš signál skapatej ryby, všetci sa ti odvrátia a bohužiaľ tvoje znížené sebavedomie pocíti aj rodina, aj okolie. a tento postoj k životu nechtiac učíš aj svoje dieťa a budete sa potom v živote v tomto deprimujúcom stave spolu ešte viac topiť.
otvor sa. daj sem fotku dieťaťa, hod nejaký vtipný koment a svet sa ti otočí.
ja mám v živote veľmi škaredý obrat, veľmi škaredý, a zdvihla som sa a smejem sa, pretože by som ubližovala len sebe samej. nikomu inému.

kika050
29. mar 2013

@zuzka111 Tak toto isté mám aj ja! Dá sa povedať od malička nikdy som nemala naj kamošku a ked mala kamaratku tak na par chvil ktoré ma podlo potrebovali .len vtedy ked mali problémy.. Sestra my vravi lebo sa správaš tak namysleno,že každý sa ťa boji,ale tak to nie je je neviem ako sa tvárim na verejnosti ale asi sympatáčka teda nebudem 😒 . Ja som dobrý typ ,ked už fakt nemaju ist s kym von tak aj ja som tu,alebo maju problémy v rodine,rozvod! V práci ked som pracovala zas ma utvrdilo spoliehat sa sama na seba lebo ludia su hnusny neverit.. A stačilo by tak málo mat jednu poriadnu kamaratku čo jej hocikedy volať,rozpravat ja také štastie nemám myslim že to su len take kamaratstva z dectva čo pretrvávajú.
A vieš čo zuzka ja mam prečo byt šťastna mám dve krásne dcerky a hlavne zdrave a ked ako si napísala nezapadnem medzi ľudmi už je mi to fuk. Snaž sa byť šťastná zo svojou rodinkou a ver jedina ta ochrani!Ani ta najlepšia kamoška ti nedá to čo rodina.
Aj keď viem čo ta trápi tiež mám ztoho občas depky...

ssisska
29. mar 2013

To ja mozem s hrdostou tvrdit ,ze som introvertka ale cuduj sa svete,ludi mam velmi rada a dokazala by som sa im rozdat,poradit,upokojit,poklebeti si s nimi a aj rada pomoct.Nie kazdy extrovert je ludom naozaj sympaticky a miestami az svoje okolie otravuje.Som introvertka ale som vodcovsky typ ,som scitana,ucim sa cudzie jazyky,cvicim aby som mala pekne telo,jem velmi zdravo az som fanatik na zdravu vyzivu.Vazim si vela vec ,ktore sa mi splnili a vediem pokojny zivot bez toho zeby som niekomu neako ublizila.Mam ciste svedomie.Bavi ma malovat obrazy hlavne kvety,su krasne,proste zazrak prirody.Este som nevidela ze by bol neaky kvet v prirode nepekny.Velmi si vazim svoj zivot a kazdy den som zan vdacna ze zijem.

tea333
29. mar 2013

@zuzkka111 ked si nevazis seba, nebudu si ta vazit ani ludia. Z tvojho prispevku ide trochu smutku a sebalutosti.
Iste si to mala tazke, o tom nepochybujem.Sama som nikdy nemala vela kamaratov, ale z toho co som videla mi vyplynulo, ze najviac kamaratov maju ti, co maju zdrave sebavedomie.

dari226
29. mar 2013

niekedy staci aj jedina uprimna kamaratka a ked clovek nema ani tuuuuuuu?

loxa
29. mar 2013

@tea333 z úst si mi to vytrhla...🙂

maria117
29. mar 2013

@zuzkka111 najdi si nejaky cas pre seba. Nejake spolocenstvo,mozno kurz al sport,kde by si bola v kontakte s ludmi

tea333
29. mar 2013

@dari226 kamaratku mozes stretnut kdekolvek. ak si spravne naladena, aj v praci alebo na internete 😉

dari226
29. mar 2013

@tea333 za 9 rokou co zijem v rakusku som tiez nemala na take nieco stastie ako autorka pribehu,to tiez radsej ostanem sama ako sa kamaratit s nejakymi pretvarkami a potom cloveku sem tam z toho sibne a napise takyto clanok sem 😒
ja pre nu mam pochopenie

tea333
30. mar 2013

@dari226 myslim ze kamarati sa daju ziskat aj cez deti. nikdy nie je neskoro. na mna sa najlepsia kamaratka vykaslala odkedy mam deti. so starymi kamaratmi sa nestretavam, su mladi a myslia na ine veci.
zato som ziskala nejake nove kamaratky prave preto, ze mam deti 🙂
ja mam ale dobre rodinne zazemie, vynikajucich svokrovcov, s ktorymi sme casto, ale aj s bratmi som vela. bratia su vlastne moji naj kamarati 🙂

zuzkka111
autor
30. mar 2013

@reanda t nemam moc cas pisat sem .ale dikvsetkym za odpoved.prave s muzom to je aj fajn len jeho rodina manejaksi nebere.necitim sa tam dobre.lebo je tam x ludi po kope a ja sa citim ako votrelec 🙂)

michaela.g
30. mar 2013

@zuzkka111 zacni si vazit sama seba. Ked sa budes mat rada a budes so sebou spokojna bude to dobry zaciatok... Ostatne pride samo... Na materskej som sa spociatku citila aj ja sama, v praci som bol av kolektive kde bolo 70 ludi, stale okolo mna niekot bol a zrazu som zostala doma a nemala sa s kym porozpravat, pekne mi to slo na nervy, ale potom zacala mala aspon sediet tak sme chodili po ihriskach a mam opat kamaratky, s detmi ktore sa kamaratia... mame rovnake zaujmi/problemy "nase deti" a hned je nam veselsie....
Drzim ti palec, a aj toto pocasi emoc neprospieva, tak vydrz pride slnko, teplo budes viac vonku. A nezabudni vaz si sama seba.

zuzkka111
autor
30. mar 2013

hej hej ,nech uz je slnko zacnem behavat🙂aspon.vazim si seba ako kedy.🙂