Nevychádzam dobre so svokrou

cevricek82
27. feb 2016

Neviem ako začat.S partnerom sa pozname rok.Polroka poznam svokru,odvtedy si snou dobre nevychadzam.Nemame sa o čom povypravat,vidi len svojho syna,ja som pre nu vzduch.Skušala som aj aby sme boli same,ani to nevyriešilo,neprehovorila ani slovo.Raz mala susedku svokra,vykrikla mne do oči,že som si najšla dobreho muža,dobre že nič nepočuješ,ako ma to mna dotklo.S partnerom sme sa pohadali,že nejdem knim na navštevu,lebo sa nemam o čom rozpravat zo svokrou.

cevricek82
autor
27. feb 2016

mate aj vy stym skusenosti?

sissy27
27. feb 2016

@cevricek82 myslím, že aspoň každá druhá má podobnú skúsenosť 🙂 a čo s tým? no nič, normálna vec, že nie každý s kým sa stretneš v živote, ti padne do oka... takže akceptuj ju ako partnerovu matku, cudziu osobu - lebo to je aj realita, nie je ti to svokra ani nič iné - prídeš na návštevu, tak slušne poseď hodinku v kuchyni pri šálke čaju alebo kávy ako priateľov doprovod, pozdrav sa keď prídeš a budeš odchádzať a to je asi tak všetko... ak teda je nevyhnutné, aby si na tie návštevy chodila...
a ak budete plánovať s priateľom spoločné bývanie, tak jedine vo vlastnom, určite nie s jeho mamičkou pod jednou strechou alebo na jednom pozemku 🙂 ale to by platilo aj v prípade, žeby ste spolu vychádzali dobre 😀

cevricek82
autor
27. feb 2016

žijeme spolu,len som partnerovi povedala,že cely den nechcem byt ,lenvtedy ked maju nejaku oslavu.Nevie to pochopit.

sissy27
27. feb 2016

@cevricek82 a to ako často tam chodíte? a k tvojim rodičom nechodievate? veď keď pôjde on k mame, tak ty povedz, že chceš ísť pozrieť tvojich rodičov a stretnete sa večer doma...

cevricek82
autor
27. feb 2016

chodime aj k mojim rodičom,len o to ide,že ja mam byt zo svokrou kuchyni a partner bude robit dielni,vtedy nechcem chodit,len ked maju nejaku oslavu.

pribinak
27. feb 2016

Obmedzila by som vztah na nevyhnutne minimum, sla by som tam maximálne na nejaku veľkú oslavu a max na 2 hod, ci sa to partnerovi paci alebo nie?

Daj si pozor! Ak je to mamičkin miláčik a maznacik, tak zo bude celoživotný boj az kym mamička nenatiahne backory!

jana_eyre
27. feb 2016

a to aj ked sa jej nieco spytas, tak ona je ticho?

moni244
27. feb 2016

@cevricek82 za prvé, nie je to tvoja svokra, poznáš ju len pol roka, tak keď nekomunikuje, jej problém, ty pri nej sedieť nemusíš, urob si tam vlastný program

janinah
27. feb 2016

Chodila som ku svokre a nemala som čas na vykecávanie,mala som toľko roboty,že som nevedela čo skôr....niežeby svokra nerobila,ale veľký majetok a bolo treba pomáhať,svokor už nežil.Takže nemusíš sedieť v kuchyni,choď zametať dvor,robiť na záhradku,koláč upeč...prvá moja otázka po príchode by bola ako sa máte, a druhá čo mám pomôcť porobiť....by ma vystrelo z takej "nevesty" čo sadne v kuchyni a čaká..kávu kto komu robí? dúfam,že nie ona tebe,ale naopak...a druhá vec-možno jej vadí,že syn tam vodí v podstate cudziu osobu,keby už aspoň reč o zásnubáhc bola by možno pomohlo....všimni si o čom sa svokra rozpráva s inými ľudmi- ja som tiež z intelektuálnych debát musela prejsť na reči typu- čo budeme variť a či už treba okopávať jahody....

saurian
27. feb 2016

@cevricek82
nechces tam chodit lebo sa nemas s nou o com porozpravat? to je vsetko co ti vadi? a mozno sa ani ona nema s tebou o com porozpravat... ale - spaja vas jej syn a tvoj priatel, a kvoli nemu ak ti na nom zalezi. neviem aka je tvoja svokra a aka si ty, ale je caste ze napr tvoj pohlad ... "nemam sa s nou o com porozpravat, vsetko co riesi je zahradka a varenie..." a jej pohlad moze byt... "co je to za zenu, nezaujima ju nic - ani zahradka ani varenie, len pocitac a zabava..." ... tak sa bav s nou na temy ktoru zaujimaju ju, mozete sa bavit aj o jej synovi... alebo mozes jednoducho sa spytat co mala v plane robit, co potrebuje pomoct a proste nieco rob - aj keby si napr burinu trhala v zahrade... tebe prejde cas a aj mama tvojho priatela bude na teba mozno inak pozerat....

sissy27
27. feb 2016

@cevricek82 no takto... mne by ani nevadila svokra, nech je aká je, mne by vadil prístup chlapa - že ma núti do niečoho, čo sa mne nechce a odmieta rešpektovať môj názor a moje pocity... bola by som ochotná k nejakému kompromisu, napr. raz mesačne plus oslavy, a trvala by som na tom, že pokiaľ si ma tam privedie ako návštevu, tak bude aj spoločenský a nie zavretý v dielni a ja mám robiť animátorku jeho mame... lebo tak mi to pripadá - on si tam chce porobiť svoje, alebo možno tiež s mamou nemá veľmi o čom, tak tam ťahá teba ako náhradný program pre mamu... a možno aj to je dôvod, prečo sa ona z teba až tak neteší - chcela stráviť čas so synom a miesto toho tam má nejakú cudziu ženskú...

adel222
27. feb 2016

Mimo temu, prepac..ty mas byt kuchyni, on dielni.. Umyselne vynechavas predlozky? 🙂

janinah
27. feb 2016

@sissy27 zjavne nemáš predstavu koľko roboty je okolo domu,ak máš dom tak sobotu si nemôôžeš dovoliť presedieť a byť spoločenský a ísť tam raz mesačne? utopia....s tým musí partnerka rátať...autorka príspevku čím skôr pochopí,že ona sa musí prispôsobiť im / v ich dome/ a to rečami,robotou,spôsobom života, programom ,tým lepšie pre ňu....

sweetlife001
27. feb 2016

@cevricek82 ja mam s tym tiez skusenost, ale my sa uz kvoli tomu nehadame, on to pochopil a nespomina predomnou jeho matku. Ideme k nej ked ja chcem, aj to vtedy ked mi je ho uz fakt luto. A vtedy by som ja bola rada keby moja nastavajuca bola radsej ticho nech nemusim pocuvat tie kraviny. Na tvojom mieste by som fakt obmedzila tie stretnutia, isla by som len teda na tu oslavu a koniec, ved niesi male decko aby ta niekto do niecoho nutil. Ja by som nesla a nech sa hneva kolko chce

cevricek82
autor
27. feb 2016

@sweetlife001 presne tak ako hovoriš,budem snim žit,nie s jeho rodičmi.

sweetlife001
27. feb 2016

@cevricek82 tak to aaano.. len keby ta este tvoj priatel pochopil.. 🙂

cevricek82
autor
27. feb 2016

hadam to prejde a pochopi to,lebo nechce to pochopit,ak ho poznam

cevricek82
autor
27. feb 2016

@sweetlife001 hadam to prejde a pochopi to,lebo nechce to pochopit,ako ho poznam

zuzanka9999
27. feb 2016

@janinah tak to si super nevesta, ked robis okolo jej domu a pomahas jej. My mame riez dom aj svokra ma a povoem ti pravdu u nas su ine zvyky tak tazko sa radi. Napriklad moja svokra by ma asi ukamenovala keby som si dovolila nieco robit v jej dome a v zahrade- ona musi si vsettko sama a taktoez neznasa ak by som sa jej v kuchyni roztahovala a nurala jej po polickach a robila si tam kavu. Pravdupovediac ja to tiez nemam rada. My ked dojdeme k nim na dom nas obskakuje a zasa oni ked dojdu k nam tak ja obskakujem ich a oni sa hraju s detmi. Takze zavisi aj od konkretneho cloveka, zvykov. Mozno by to nepredychala jej buduca svokra keby jej zcala silou mocou pomahat a sa vnucovat.
@cevricek82 podla mna treba jej nechat cas, skus sa opytat ci nechce s niecom pomoct, alebo skus sa s nou bavit o jej synovi aky je super ako ho super vychovala ze si stastna ze ho mas - trosku byt mila. Mozno je len menej zhovorciva. A ak nebude mat zaujem tak si nelam nad tym hlavu. Aspon si sa snazila. A tvoj priatel ta nemoze nutit tam chodit. Ak ide do dielne nech ide sam a ak pojdete spolu za nou ze napr na nedelny obed tak chodte spolu.

moni244
27. feb 2016

@cevricek82
@sweetlife001 to fakt chcete zakazovat chlapom navstevovat ich rodicov? Mozete sa oduvat kolko chcete, dupat, tak tam nechodte, ale neodstrihavajte chlapov od rodiny, si zoberte, ako by vam bolo, keby to bolo naopak a chlap by vam zakazoval chodit k rodicom

cevricek82
autor
27. feb 2016

@moni244 ,si si to zle vysvetlila,ja nezakazujem partnerovi aby išiel rodičov pozret,su to jeho rodičia.

cevricek82
autor
27. feb 2016

@zuzanka9999 ,suhlasim stebou,jeho mama je tažka povaha.Vkuchyni sa nemam do toho miešat ,je to jej kuchyna.Ved jasne skusit možem,zato nič nedam.

lentilka46
27. feb 2016

Vzdy lepsie, ked sa s tebou nerozprava, akoby mala byt voci tebe falosna....ja som tej mojej svokre vyhovovala len kym som studovala na vyske, odkedy som zacala pracovat a bola som tym padom financne nezavisla, zila som v garsonke, uz som jej nebola po chuti, lebo jej syn za mnou chodil castejsie, ako sa jej pozdavalo, obcas prespal u mna, tak to bol vrchol...najhorsie obdobie vsak preziva teraz, pretoze moja skoro pani svokra sa povadila s mojim skoro manzelom, o tom, ze sa jej nepaci, aka som ja nezavisla - rozumej mam pracu, kupili sme so snubencom vlani byt - a svojim nezavislym zivotom ovplyvnujem jeho zavisly zivot...tak sa uz mesiac nebavi so svojim synom a je urazena..dnes som bola u nich,,boli sme pozyvat na svabdu, tak mi pozdravila len pri odchode aj to tak urazene a stylom, ze vypadni uz konecne...uz mi ani ahoj nehovori, ale dobry den a dovidenia...takze to neries, vzdy moze byt aj horsie 😀 teda, pokial s nou nebudes byvat ..

katkup
27. feb 2016

ja mam tiez svokru, ktorej som nikdy neprisla na chut a nemala som si s nou co povedat, aj ked som sa snazila - asi 2 roky a potom som rezignovala...nikdy ma/nas nepozvala k sebe na obed, max. kavu a to byva v byte asi 5min. peso.....kvoli manzelovi som sa snazila vzdy byt mila a nikdy jej nic zle nepovedala....ked sa nam narodilo dietatko, tak velice rozpravala ako sa tesi a ze bude babka, ako babatko bude rozmaznavat a realita? asi 4x bola kocikovat, lebo po porode som sa davala 2 mesiace dokopy a po tych 4x sa ma opytala, ze ako si to dalej predstavujem, ze ona ma vlastny zivot a toto jej nevyhovuje.....pozrela som sa na nu a vtedy som jej povedala, ze ak chce chodit ku malej, nech chodi a ked nie, tak nemusi....odvtedy viac ku nam neprisla a mala ma uz 4 roky :D pre mna je ona cudzi clovek a ja som ju uplne vypustila z mojho zivota a neriesim....manzelovi a aj malej vobec nebranim ju navstevovat, ale ona vobec nema zaujem a ked su aj dohodnuti na schodzke, vzdy ju nakoniec zrusi, ale manzel po pol hodine je uz naspat doma...ja sa nepytam na nic

sjuzan77
27. feb 2016

co robit? nic, dat tomu cas. skus sa pozriet na vec jej ocami, si priatelka jej syna, s ktorym tvorite par iba rok, to je este kratka doba. ju poznas 6 mesiacov, neviem, aku mate frekvenciu navstev, mozno este nebol cas na vzajomne otvorenie sa a najdenie spolocnych tem. zato este nemusi patrit k zakernym zenam, ktore vytacaju nevesty do nepricetna ( i ked v mnohych temach o svokrach si myslim, ze nevesticky tiez prilievaju do ohna). uprimne, moj zaciatok so svokrovcami bol viac nez zly, nesadli sme si, vystupnovalo sa to az do extremu, nesuhlas so svadbou, hrozba vydedenim a podobne zabo mysie vojny. samozrejme som tiez prispela svojou tvrdohlavostou. proste cele zle na oboch stranach. casom sa to vsak utriaslo, pomohlo par rozhovorov, ustupkov na oboch stranach a dnes mozem hrdo povedat, ze svokrovci su ako moji druhi rodicia a hlavne milujuci stari rodicia pre dcerku. nezatni sa, nehladaj na svokre len chyby, je to mama tvojho priatela, mozno sa situacia postupom casu vykrystalizuje aj sama.

cevricek82
autor
27. feb 2016

nie každa ma štastie na buducu svokru ,ja ked chodim k nim na navštevu,ani pohar vody mi neda,vzdy mi donesie partner po dlhej hodine,či nie som smedna.

katkup
27. feb 2016

@cevricek82
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pribinak
27. feb 2016

@janinah vacsinou sa mi tvoje názory dost páčia, ale toto nie
Neviem si predstavit, ze prídem k mozno budúcej svokre, mimochodom veeelmi skoro ju doma predstavil, ved randia pomerne krátko a zacne u nej v kuchyni piecť koláč ako doma ci nebodaj upratovať dvor
Budúca svokra by si to mihla vysvetlit, ze nevesticka zhodnotila, ze maju bordel a ona im ten dvor lepsie uprace

Uf, toto mi prídu nebezpečne aktivity, uf

erickatt
27. feb 2016

@cevricek82 ale ved si vodi zober sama. A potom sa spyraj co mozes pomoct. Dines upeceny kolac.. A chod von a aspon zametaj. Aj tam obedujete? Kto sprace?

dahra
27. feb 2016

@janinah - ponuknut svokre, čo poznam kratko, že jej u nich navarim ci vypliem záhony, hm...veď to ani moja vlastná mama nemá rada, ked sa jej miešame do roboty. Viem si predstaviť, že ak by sa jej niekto sám ponúkol a navrhol, čo robiť, iste by to pochopila, ako náznak jej neschopnosti. Urazila by sa. Lebo otázka - netreba pomôcť v záhradke? by mala preklad v jej hlave: "Asi je tam vela buriny, málo som sa snažila, urcite si mysli, že som lenivá." takto nejako. Ked varí, chce byt sama, kazdý jej tam iba zavadzia a nechce sa jej vysvetlovat, co by kto mal robit. Takze u nás to fungovalo tak, že kazdá z nás si v rodičovskom dome riesila svoju prácu samostatne. So svokrou ale často robíme veci spolu. Vacsinou ja som hlavna u seba, ona u seba a druhá je zároveň pomocníčka. Drobné veci, káva, čaj apod. to naozaj kludne u nej urobím sama, ale ostatné "velke" nie.