Nevlastní súrodenci

7. máj 2023

Ako mladá som sa zaľúbila do chlapa o 7r staršieho čo už mal dve deti chlapcov dvojičky.Vychovaval ich sám,deti som si tiež obľúbila.Myslela som si že je to dobrý človek.Az časom som došla na to že pije.Dost tvrdo.Rozisla som sa s ním no bola som tehotná.Mam dcéru dnes už 13r.Z reči som vedela že ex stále pije a deti vychováva jeho mama.Ti chlapci majú teraz 18r.Ja som si po rokoch našla manžela a mám s ním 4r chlapca.Dcera vie že môj manžel není jej bio otec.Som jej to povedala,že bio pil odišla som od neho.Nejavil žiadny záujem ani neplatil na ňu výživné.Dalej sa nevypitovala na jeho rodinu a ja som to nerozoberala.Nevie že má dvoch starších nevlastných súrodencov.Ktovie či babka im hovorila o tom že niekde vo svete majú ešte sestru.A či ich napadne vyhľadať niekedy moju dcéru.Hadam nie,no občas na to myslím.Vy by ste sa ako zareagovali,povedali o tom dcére o nevlastných súrodencoch alebo nechali to tak?Nech sa v tom neplytvam,veď nemusí to ani nikdy dozvedieť že má?

struhanka
7. máj 2023

Dcéra má právo vedieť, že má dvoch nevlastných bratov. Je už na nej a na nich, či sa niekedy aj stretnú a rozvinú súrodenecké vzťahy. Chlapci ani dcéra za svojho otca nemôžu.

mimikarol
7. máj 2023

Povedala by som jej o tom

stanulienkat
7. máj 2023

Nepovedala, neriesila... Keby bol ex s nou v kontakte a mal zaujem, tak ano. Teraz nevidim zmysel sa rypat v minulosti. Je to len darca spermii.

simona20201309
7. máj 2023

Určite to ma pravo vedieť. Kašľať z vysoká na jej otca, ale má bratov. Nikdy by som nezatajovala dietatu súrodencov. Oni za nič nemôžu. V budúcnosti si môžu byť nápomocní.

simona20201309
7. máj 2023

A mali by sa poznať aj z etických dôvodov.... aby ta raz neprekvapila, že ti predstaví jedného z nich ako svojho priateľa....

hipuska
7. máj 2023

Určite povedať. Nič nie je zranujucejsie ako keď sa to dozvie od cudzích

cocolino234
7. máj 2023

@autorka aj ja mám nevlastných súrodencov z otcovej strany, ktorých nepoznám ale babka, s ktorou som žila od malička mi to nikdy netajila. Úprimne nevidím absolútne žiadny dôvod prečo by to nemala vedieť. Poznať sa podľa mňa nemusia, určite by som nesilila kontakty, ktoré tam nie sú ak by ona nechcela. Babka mi nikdy nehovorila nesmieš ich poznať ale ani musíš ich spoznať. Proste mi dala túto info a mohla som s ňou robiť čo chcem. Nepríde mi normálne úmyselne zatajovať rodinu, akože z akého dôvodu? Raz sa to aj tak dozvie na dedičskom konaní, takže treba rozmýšľať aj do budúcnosti a nie len pre svoje pohodlie a pokoj.

jana0215
7. máj 2023

Vieš si predstaviť, že raz jej otec umrie a stretnú sa všetci traja u notára ako dediči? Ako sa potom bude ona cítiť, že má bratov o ktorých celý život nevedela? Podľa mňa prvé čo, tak sa naštve na teba. A možno aj teraz, veď už je veľká, má 13 rokov, nie je to malé dieťa. Ja by som bola zhrozená, ranená, že mu vlastná mama zatajila 2 bratov. Ani oni nemôžu za to, že majú otca alkoholika. Ak je starká normálna, mohli sa aspoň raz do roka stretnúť, mať nejaké súrodenecké vzťahy...

eternity24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
spadnutaslivka
7. máj 2023

@jana0215 Otázka je, či je niekde uvedené, kto je jej otec. Resp. že otec má aj dcéru. Je dosť možné, že sa o tom nevie a tým pádom sa u žiadneho notára nestretnú.

spadnutaslivka
7. máj 2023

ale inak si myslím tiež, že by to mala vedieť. A najlepšie možno aspoň ukázať fotky, aby sa do niektorého z nich niekedy v živote náhodne nezamilovala.

nikpa
7. máj 2023

A prečo tento prístup? Prečo dufas, že ju nevyhľadaju? Je to asi pravdepodobnejšia možnosť ale je to zároveň aj škoda. Sú to deti jedného otca a mohli si byť oporou, vždy je fajn mať sa na koho obrátiť. Aj napriek tomu, že spolu nevyrastli, krv nie je voda. Ja by som jej to netajila, ako sa zariadi, či ich vyhľadá v budúcnosti alebo nie, je na nej.

domkakvet
7. máj 2023

Ja by som jej to povedala, ale s tym, ze skor nebola na to vhodna prilezitost, ze bolo pre teba tazke mysliet na to co bolo.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. máj 2023

@spadnutaslivka Ukázať aké fotky aké koho?Nemám ja žiadne fotky z ich rodiny.
@nikpa Aby nezažila sklamanie.Zazila som niečo podobné.Tiez som vyrastala bez otca.Len s tým rozdielom že ja som vedela jeho adresu kde býva.Ako dieťa na každé narodeniny som mu písala pohľadnicu,nikdy žiadna odpoveď.Ked som bola dospela som ho vyhľadala osobné a čo sa stalo poslala ma do pi.. že čo od neho chcem.A to som ho chcela len spoznať nic viac.Moj otec má aj súrodencov,ti deti a dosť veľkú rodinu.Zomrel bola som mu na pohrebe tam celá jeho rodina.A nikto ma nevyhladal nič,proste cudzí ľudia.
@jabadabadu Čítaj vyššie prežila som podobne ja s mojím otcom.Pri dedičskom dosol mi domov papier poštou že nič nededim lebo nič nevlastnil a vybavené.Moja dcéra tak isto čo zdedí po takom otcovi čo doteraz len pije,nepracuje nič nemá?Pochybujem žeby ju volali keďže ani mňa nikam nevolali.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamatopo
7. máj 2023

Určite by som povedala keď nadíde vhodný čas . Načo tajiť takúto vec. Aj tak sa to raz dozvie. A potom ti môže vytknúť ,že jej to povedali cudzí ľudia. Sú to jej bratia bez ohľadu na to aký vzťah ste mali s jej otcom. Či ich vyhľadá už bude na nej. To čo si zažila ty neprenášaj na dcéru. Ona môže mať v bratoch oporu. A keď zažije to čo ty tak sa zariadi ako ty no s vedomím že to skúsila ako si to skúsila ty.

spadnutaslivka
7. máj 2023

veď fb a pod., určite majú

autor
7. máj 2023

@jabadabadu Omyl,ja necítim žiadnu krivdu ani sa na nikoho nehnevám.Ale vtedy som sa cítila dosť ponížene keď som môjho pred xy rokmi vyhľadala a poslal ma do p.Tomu chcem zabrániť aby dcéra nemusela to isté prežívať.A mimochodom ja hovorím že není otec ten čo splodí ale ten čo vychováva.
@kamatopo Môže mať v bratoch oporu,akú oporu keď sa nepoznajú veď sú to úplne cudzí ľudia..? Oporu môže mať v bratovi čo má menšieho súrodenca.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanen
7. máj 2023

Ak raz bude dedické konanie po jej otcovi, tam sa to dozvie. Tam budú jeho deti napísané všetky.

kamatopo
7. máj 2023

Ty chces počuť aby si jej to nikdy nehovorila,iný názor tá nezaujíma. Vždy sa dá nájsť v rodine opora. Krv nie je voda. To že máš ty zlú skúsenosť neznamená že ju bude mať automaticky aj tvoja dcéra. Možno by si bola prekvapená no skôr by som povedala že by ťa to štvalo. Tebe ten vzťah nevyšiel ,cítiš k ich otcovi negatívne pocity a prenášaš to aj na dcéru. Tak ako je jej brat tvoj syn z terajšieho vzťahu tak ma bratov z tvojho prvého vzťahu. To nezmenis.

toskanka
7. máj 2023

Ak idú jej nevlastní bratia tou istou cestou ako ich otec, tak načo ju týmto zbytočne zaťažovať, ak sa sama na to nepýta. Najskôr by som sa asi snažila zistiť, ako žijú (ak máš takúto možnosť) a potom by som sa rozhodla, ako s touto informáciou naložím.

andreatytler
7. máj 2023

Pravidlo cislo jedno vo vztahu je: Nikdy neklamat.
Chces dceru ochranit, ale zaroven si zarabas na ovela vacsi problem. Ano, moze byt ze dcera vyhlada nevlastnych bratov a oni ju poslu do pi. Ale tiez sa moze stat, ze sa dcera dozvie o bratoch od niekoho ineho a posle do pi. teba lebo si jej to tajila.
Proste to nie je spravne jej to tajit. Nemas na to pravo. Su to jej surodenci. Nemas pravo jej tajit fakty o jej zivote.

autor
7. máj 2023

@toskanka Ako žijú,viem len to že sú chudobný že ich otec stále pije.Nechcem sa vypitovat to by bolo podozrivé že čo ma to zaujíma.
@andreatytler Nemá odkiaľ dozvedieť sa.Jedine ak by ju od nich niekto vyhľadal.Nikto iný o tomto nevie.Len ja

toskanka
7. máj 2023

V jej rodnom liste uvedeny nie je? Dcéra je v citlivom veku, nechala by som to zatiaľ tak

autor
7. máj 2023

@toskanka Nie je

toskanka
7. máj 2023

Povedala by som jej to neskôr, keď bude dospelá, nech sa rozhodne sama, či ich vyhľadá alebo nie.

katarinka89
7. máj 2023

Ale ved niesu to tvoje deti.....sú to nevlastní súrodenci.....

spadnutaslivka
7. máj 2023

ak si rozhodnutá o správnosti svojho rozhodnutia, prečo potom zakladáš tému na MK?