Nevera z právneho hľadiska

6. dec 2020

Ahojte, s manzelom spolu nezijeme, odisiel par rokov dozadu. Momentalne mam ja partnera a zacal mi muz nadavat kvoli tomu...nevie to s istotou ale tusi, deti ho sponinaju
Sme stale nerozvedeni. Doteraz som nemala nikoho.
Dopustam sa ja nieco nelegalneho, z pravneho hladiska? Moze mi muz zakazovat stykat s niekym?
Ja z enocialneho hladiska som uplne OK, muz mi hovoril úze on si riesi svoj zivot do ktoreho mna nic niet.
Twraz vsak robi sceny s tym ze nesmiem nikoho mat ...

denkatn
6. dec 2020

podla zakona o rodine si maju byt manzelia verni, ale nie je tam sankcia ak nie su. takze aj jemu mozes povedat, ze si mate byt verni, ze to co robi on,robis aj ty.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
6. dec 2020

zo vzťahu odišiel on, tak čo sa teraz stará čo robíš ty... Vôbec by ma nezaujímalo čo si myslí ex .... nie, nemáš sa čoho báť, žiadne sankcie ani paragraf ti nehrozí...

kittykat22
6. dec 2020

A nechces sa rozviest? Take problemy s muzom s ktorym uz roky nezijes ... zavolaj pravnikovi a nazdar. Nebojis sa ze niekde narobi dlhy alebo inu neplechu? Ten si zjavne mysli ze si jeho majetok. Ked mu nepojdes na ruku, aby nezacal robit hluposti.

makova333
6. dec 2020

Ano moze, moze ti fukat praskovy cukor do zadku. To je asi tak vsetko.

kittykat22
6. dec 2020

@makova333 😅

komplikovana
6. dec 2020

len sa nenechaj zastrasovat takymi blbymi recami. On moze vsetko a ty nic? To kde sme. Asi by bolo ozaj lepsie, vsetko papierovo poriesit.

sense
6. dec 2020

Z právneho hľadiska ste stále manželmi, takže najlepšie sa rozviesť...

karmen118
6. dec 2020

Nedopúšťaš sa ničoho nelegálneho, len nechápem jednu vec, prečo už nie ste rozvedení?

jankapepe
6. dec 2020

Prečo nie ste rozvedení?

kitycat
6. dec 2020

Je zaujimave, ze ta to trapi teraz po rokoch... A jeho tiez. A si riadna naivka, ak si myslis, ze bol cele tie roky v celibate. Davno si mala poziadat o rozvod ty, ak sa on k tomu nemal.

Nie je pri sobasi taka ta formulka "v dobrom aj v zlom"? 🤣

kassandra25
6. dec 2020

Dobre robis. Len maj niekoho. A este: nech ta aj vidi, s nim.... to bude pecka

cacianka
6. dec 2020

Durman zobkal ?ze trepe kydy ?!

danica2711
6. dec 2020

riešenie je jednoduché: rozveď sa a máš vystarané

tosomja
6. dec 2020

Jedine čo môže, tak ťa zadlžiť. Ale aj to sa dá dokázať, že odkedy spolu nežijete a nemáte spoločný účet. Ale dávala by som si na to pozor. A môže ešte zobrať deti a nevrátit ti ich, lebo ma na ne rovnaké práva ako ty.

janezz
6. dec 2020

Ja ťa obdivujem, že ešte nie ste rozvedeni. Ešte v ten rok ak nie mesiac by som podala návrh ma rozvod. Môže ti narobiť akurát tak pekné problémy, keďže ste stále manželia a to nehovorím o tom, že ti nemusí platiť výživné na deti 🤦‍♀️ podaj čo najskôr o rozvod a môže ti vyliezť na hrb po všetkých stránkach.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ifava
6. dec 2020

Rozviedla by som sa, myslim, ze ked nezijete uz mu to moze byt jedno, este vyriesit to papierovo a budes mat klud.

poraditsa
6. dec 2020

Pokial bude mat dokazy o tvojej nevere a pouzije ich (urcite) pri rozvode, tak budes mat ty tie horsie karty v rukach pred sudom takze to nie je len tak...

autor
6. dec 2020
autor
6. dec 2020

Dievcata ... nejde o to preco nie som rozvedena este
To sa chYsta
Keby je to take jednoduche tak sa tesim
Otazka znie - moze ma v niecom znevyhnodnit pred sudom, ak povie, ze mam vztah ?? Ajked vztah mam po 5 rokov rozvrateneho manzelska, kde nezijeme spolu (toto je dokazatelne)...
V com ma to moze znevyhodnit?

A este ci mi to moze nejak zakazovat?

janezz
6. dec 2020

Áno, týmto ťa môže znevýhodnit a použiť proti tebe pri rozvode. Rozkazovať ti nemá prečo, keďže nežijete už dlho spolu. Neviem ako to máte s deťmi a platením, to môžeš zasa ty použiť proti nemu.

autor
6. dec 2020

@janezz co konkretne moze proti mne pouzit? Prosim nejake pripady. Momentalne na deti posiela €. A preto sa aj mne miesa do zivota, lebo ma tM akokeby “drzal v hrsti).

janezz
6. dec 2020

Nie som právnička, neviem ako presne by to mohol proti tebe použiť alebo využiť tvoj nový vzťah. Ale myslím si, že pokiaľ ste stále zobrati, tak to môže použiť na súde. Nie som rozvedená, ani nemám nič také v pláne preto tieto kľučky neovladam. Je to skôr otázka na právnika. Ak máš v pláne rozvod, skús nejakého osloviť a pozistovať si. Pre svoj kľud by som to spravila.

autor
6. dec 2020

@janezz mam stretko s pravnikom. Chcela som aj skusenosti ludi, ktori maju osobne skusenosti. Ak ty nemas, tak zbytocne chces “radit”

panelacikova
6. dec 2020

@janezz môže to použiť jedine tak na urýchlenie rozvodu...
autorka: skôr by som sa obávala tých prípadných dlhov, ako píšu ženy vyššie :( aby si v čase rozvodu a tesne po ňom nezistila, že nemáš nielen ani fuka, ale že "vďaka" nemu ešte aj niečo niekde dlhuješ :(

janezz
6. dec 2020

Áno, chcela som len poradiť. V dobrom, neviem či sa tu nájde veľa žien v tvojej situácii že sú stále zobrate s manželom, ktorým nežijú a majú iný vzťah. ✌

tosomja
6. dec 2020

Nemôže ti to zakazovať a pri rozvode len to, že vás rozvedu za 5 minút. Už aké dôkazy a hlavne podloze má, to už nepíšeš. Čoho sa konkrétne bojíš? Ja som počas manželstva odišla tiež do nového vztahu, podala som o rozvod ešte v ten mesiac, ale keďže sa menili sudcovia, potom korona...tak sa to pretiahlo. Rozviedli nás rýchlo. Priznala som že som si počas manželstva našla nový vzťah, dcéru mám pri sebe a v Tom čase som už bola aj tehotná. Nikto neriešil kto to je, prečo a čo robíme 🤷
Určilo sa výživné a styk s dcérou.

tosomja
6. dec 2020

To aký vplyv to má na deti, aké máš teraz zázemie a aký vzťah s novým mužom majú tvoje deti to rieši kuratelka a berie sa to do úvahy pred súdom

andrejka19
6. dec 2020

My sme zili oddelene 3 roky ked sme sa rozviedli a na sude sa nikto nepytal ci mame novy vztah, mame jedneho spolocneho syna ktory zostal so mnou a byvaly manzel stym suhlasil. Vase manzelstvo uz nesplna tie zakladne funkcie takze nikoho nebude zaujimat kto s kym zije ked ste uz roky v rozdelielnej domacnosti. Len naozaj pozor na majetok lebo ja som vtedy kupovala byt a keby chcel mohol ziadat polovicu lebo bol nadobudnuty pocas manzelstva. Ale moj bol ferovy v tom a nic neziadal ako ani ja od neho.