Neustále hádky kvôli deťom

petkooo89
16. feb 2023

Čaute.
Máme 1 a 3 ročné dieťa. Ako to už býva, starsie robi zle mensiemu, casto neumyselne. To by nebol problem. Problem je, ze ak som pritomny v miestnosti kde dojde k takemuto incidentu (hoci aj spolu s nou), tak som za to vinovatý ja. Lebo som mal tomu predist a podobne. 3r dieta za kazdy exces obhajuje a vinovatí ludi naokolo. Samozrejme najcastejsie som to ja 🙂
Po praci, ked pridem domov, tak nie som ten typ, čo oddychuje pri telke cely vecer. Som s detmi. Viackrat tyzdene som doma sam s detmi, ked ma žena nejake aktivity mimo domu a samozrejme aj vtedy dojde k stretom, ale vyriesime si to (bez nej). Nedavno, ked prisla domov ma obvinila, že som nedal pozor a starsie sa niekde popálilo. 2 minuty to vyšetrovala. Nakoniec, ako som jej aj hovoril je to alergicka reakcia na jedlo, kedze sa to potom opakovalo v jej pritomnosti.
Ked je zase vecer doma, ona je spravidla v inej miestnosti nieco robi ci upratuje, alebo sa pred detmi schova aby mala troska kludu. Proste mi ich prenecha, aby som sa staral čo ja som s nimi rád. Ale vzdy dojde k niecomu, kde starsie aj umyselne chce napadnut mladsie, pripadne sa rozplace - v tom nabehne a vinník je jasný. Pred casom som zabranil zrazke plastoveho auta v plnej rychlosti s hlavou 1r dietata. Moja noha auto zastavila avsak starsi si na auto nabil usta a bolo troska krvy. Vinnik? hadajte. A velky krik.

Baby, aj vy ste taketo? :D Mam to brat ako normu? lebo teda hocico znesiem ale nespravodlivost a takuto netímovú výchovu nie.
Poraďte, rozhovor nefunguje.

jana_eyre_2
16. feb 2023

@petkooo89 či sa ti nejaká prizná neviem 🤪 ja nemám pocit že by som dávala zavinu mužovi to čo si urobia deti navzájom, ale ktovie možno má môj muž iný pocit.. kde je viac deti, je viac konfliktov, žena by si to mala uvedomiť.. sú to dve malé deti, je normálne že sú ako dva slony v porceláne, za to nikto nemôže keď sa stane zle.. ale tak neviem čo iné ako úprimny rozhovor so ženou môže pomôcť.. 😉 treba sa s ňou porozprávať v iný čas ako keď príde konflikt, vytiahnuť to čo ti vadí vtedy keď ste obaja v pohode a nehadate sa.. vtedy sa dokážeš najlepsie porozprávať..

ivangeline
16. feb 2023

Zodpovednost je na detoch.

petamich
16. feb 2023

podla mna to nie je v poriadku a urcite sa so zenou porozpravaj, ked budete v pohode a budete sa pocuvat, my mame jedno 1.5 rocne ale vystaci aj za dve, je pravda, ze manzel tym, ze je s nim menej (co je logicke, lebo chodi do prace), obcas nie je tak v strehu ako som ja, lebo som zvyknuta, ze 5 sekund sa nepozeram a uz vyliezol kam nemal a leti dolu, kazdopadne mne dala najlepsia kamaratka kedysi radu a tej sa drzim, ze nikdy muza neobvinujem, nevysetrujem, nehresim ako ne/obliekol, ne/nakrmil...drzim sa pravidla, ze ked nejde o zivot nejde o nic, lebo si skutocne nemyslim, ze mam mandat na jedinu spravnu vychovu v domacnosti, ja nie som expert, on nie je expert a ucime sa za pochodu a nie je den, ked by aj mne nespadol alebo cosi nevyviedol 🤷‍♀️ praveze naopak, moj manzel je prehnane citlivy na dieta obcas to jemu ujde 😂 a tiez mi to nie je prijemne a hneva ma to

1mina
16. feb 2023

Nie neriesim taketo, aj ori mne sa stalr.dohaduju, handrkuju, aj popadaju. Pokial by sa nestala fakt blbost ze nedaval.pozor a stalo sa nieco nebezpecne. Aj pri mne ked ich strazim padnu, aj nejaka krv sem je - naposledy chytila starsia mladsieho za nohy a ten sa prevratil na usta na stolicku detsku a rozrazil si peru 🙈 dokonca sa mi stalo ze mi vyletel srobik z kocika z kolesa, a nasledne odletelo koleso a kym som sa spametala som sa aj s kocikom a malym vytrela na chodnik. Muz mi nikdy nevycital nastastie a ze bolo urazov aj pri mne

petkooo89
autor
16. feb 2023

@petamich ja mam na to rovnaky nazor - ked nejde o zivot tak nejde o nic. Obcas by som veci riesil s detmi inak ako ona, aj ked krici, tak nikdy nedojdem a nekafrem jej do toho, aby som nepodpokopal autoritu pred detmi.

oliolijanka
16. feb 2023

"...som zabranil zrazke plastoveho auta v plnej rychlosti s hlavou 1r dietata. Moja noha auto zastavila avsak starsi si na auto nabil usta a bolo troska krvy."

Ak jednorocne dieta lezi na zemi, tak trojrocne nema co jazdit v plnej rychlosti na plastovom aute. Mas predvidat a nie nohou auto zastavovat.
Prakticky si skopol trojrocne dieta a do krvi mu roztal usta.

Ak si s detmi ty, tak za ne nesies zodpovednost ty. Ano niekedy sa stane, ze tecie krv, ale ked sa to stane, tak vinny je ten, kto je s dietatom. Deti su nesvojpravne, manzelka tam nebola, tak sa nevyvinuj. Ty si zodpovedny!

Co nefunguje, je vas vztah s manzelkou. Mozno neuteka od deti, ale od teba.. s takym slovnikom a chapanim reality, ake mas ty, sa jej necudujem.

thereisabear
16. feb 2023

@petkooo89 pri nej sa deťom nič nestane? Nerobia si zle? Keď je s nimi ona a ty vo vedľajšej miestnosti je vždy všetko ok? Opýtaj sa, ako to robí, že si rád necháš poradiť.

paulinoocka
16. feb 2023

@thereisabear presne tak by som to spravila. Doslova by som možno až číhala, či sa niečo nestane, ak bude s nimi ona a potom by som jej to dala teda poriadne vy... . Ako podľa mňa je problém ale niekde inde, prečo je taká nervózna, neskúšali ste sa o tom porozprávať

petkooo89
autor
16. feb 2023

@paulinoocka problem niekde inde... no zjavne má, ale s každým na tejto planete. Lebo rovnako reaguje a obvinuje aj inych - napr svojich rodičov. Kedze mne deti nechava najcastejsie tak som najcastejsie na rane a je to cim dalej tym horsie. Nie je to vec mesiaca ani dvoch. Je to odkedy sú deti.

petkooo89
autor
16. feb 2023

@thereisabear jasne ze sa stane aj jej. Robia si zle, aj placu.. ale to mam prilievat olej do ohna a robit to neprijemno? Skor som chcel ist vzorom, ze do toho nezasahujem aby to bolo aj opacne z jej strany. No asi to musim prehodnotit kedze to nefunguje, no nie je to moj styl fungovania :D

petamich
16. feb 2023

@oliolijanka to snad ani nemyslis vazne co si teraz napisala, neviem ako tebe ale mne by sa nepacilo, ak by som prisla domov a povedala manzelovi, ze sa maly zranil, lebo som ho neustriehla a ano stane sa to aj mne a manzel na mna zacne vrieskat aka som nezodpovedna a vinna a ako mam davat pozor, lebo to v poriadku nie je, jasne rodic je zodpovedny ale su to deti a aj pri najvacsej snahe a maximalnej pozornosti sa kazdemu moze stat, ze dieta spadne a udrie sa (nemyslim teraz vazne zranenie)

mimochodom pekne ako si hned vyfabulovala, ako manzelka od neho uteka 🙂 na to fakt neviem, kde si prisla ale tak predstavivost uzivateliek Modreho Konika je nekonecna ako tak sledujem

petkooo89
autor
16. feb 2023

@oliolijanka no vysvetli mi z tvojho pohladu aky "mam slovnik a chapanie reality" 🙂 lebo neviem co mas na mysli, nech to viem pochopit a mozno sa na seba inak pozriet...

jennky13
16. feb 2023

@oliolijanka no, vidim, ze aj ty mas deti a nikdy sa ti nic , ked si ich strazila nestalo. Vzdy sa pekne hrali, neublizovali si, vzdy si vsetko predvidala. Super, si proste dokonala !!!
Otvor si skôlku, budes mať plno. 🙂

banalu
16. feb 2023

@petkooo89 nie, nie je to v poriadku, okrem ineho ti krasne pred detmi podkopava autoritu rodica. Nehovoriac o autorite otca. Karhat ta za deti v ich pritomnosti je velmi nestastne riesenie. Uprimne takemuto pristupu zeny k muzovi absolutne nerozumiem, ale kazda je nejaka 🤷‍♀️
Jedinym riesenim je sadnut si ked deti zaspia, alebo su mimo domu (ak ich davate napr. k babke) a porozpravat sa. Najlepsie je, ju dopredu zpozornit, ze napr. v stredu ked deti zaspia chces sa s nou porozpravat.
Treba jej vysvetlit, co ta trapi a ako to chces riesit, dat jej cas nech si to premysli, kludne aj den dva a nech aj ona pride s tym co trapi ju a s riesenim. A nakoniec najst kompromis. Dopredu jej povedz, ze proste chces zapracovat na vasom vztahu a vasom rodicovstve, aby ste sa o par rokov nezobudili nestasni jeden z druheho.
Na vztahu treba pracovat a pri detoch 2x tolko.

frota3
16. feb 2023

podla mna to nie je v poriadku a nemoze davat take veci za vinu len tebe. myslim si, ze deti si robia zle aj ked su s nou a iasot sa aj v jej pritomnosti nieco stalo. ako ja by som to isto takto nevydrzala a potrebovala by som vediet, teda v com je ozajstny problem

gabika128
16. feb 2023

@petkooo89 začni sa chovať rovnako, iba tak pochopí ako sa chová ona.

tomcimka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
basska_b
16. feb 2023

Toto sa uz nezmeni, vzdy budes ty ten zly, ona si na tebe ventiluje svoje nervy z deti a z celeho dna. Je mi smutno z takej dusnej atmosfery u vas. Iny chlap by reagoval tak, ze by sa po prichode domov zavrel v izbe - ved aj on chce klud - a zrazky a bitky deti nech si riesi ona. Vecer byva velmi napaty pre vsetky strany. Ja som musela muza viackrat upozornit, nech je trpezlivejsi vo vecernych hodinach a od deti uz vela necaka, ze ony su uz hotove. A ja tiez, ak bol tazky den

petkooo89
autor
16. feb 2023

@basska_b zavret sa v izbe nič nerieši. Pretože by mi minimalne jedno dieta do izby šupla 🙂

zuzzinka
16. feb 2023

No, z tvojho prispevku, kde jej nevies ani prist na meno..je to "ona" mas asi na manzelku averziu, mozno nefunguje ani intimny zivot poriadne. Ona je frustrovana, ty si frustrovany. Nevidim riesenie este navrieskat aj na nu. Problem je ozaj uplne niekde inde, nie je spokojna ani stastna, takze obvinuje kazdeho okolo. Naozaj by to chcelo sa v klude empaticky porozpravat. Deti odkukavaju a beru si z vas priklad. Drzim palce.

frzeiovn
16. feb 2023

Vykomunikujte si, že s deťmi je to proste tak. Stať sa môže keď si tam ty ale keď je tam aj ona, alebo keď je ona s deťmi tak sa nikdy nič nestalo? My máme tri, furt si robia zle a napriek ale ja neviním manžela, len ho upozorním, že aj by ich mal riešiť, lebo väčšinou krik robí ja po nich😂
Ale je tam otázka či je aj všetko ostatné v poriadku, nie len deťi... My sme koľkokrát hľadeli na nich aj dvaja aj starí rodiča a stalo sa niečo...
Veľa šťastia...

petkooo89
autor
16. feb 2023

No neviem ženy. Toto je povahou 🙂 a následne ochotou tie horšie svoje vlastnosti "potlačiť" a dobré vyzdvihnúť. To platí bez výnimky na kazdeho.
Intimne problemy. Neviem ako vy, ale keď na vás večer niekto navrieska a podla mna neopravnene a nespravodlivo obviní, očastuje pred očami detí a následne sa ešte správa urazene tak asi nebudete mať o 3 hodiny na sex. poviem jak je.

petkooo89
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika128
16. feb 2023

@petkooo89 mi prídeš ako ten troll čo tu písal minule, aj s tými smajlikmi, aj s tým aký si ty úžasný a žena taká a o aká....

oliolijanka
16. feb 2023

@petamich Sex nemaju, niekolkokrat do tyzdna zena vecer odchadza od jeden a trojrocneho dietata niekam za aktivitami, ked pride domov hadaju sa, on travi cas na mk a manzelku nazyva "ona".
Velmi fabulovat nemusim, aby som mohla konstatovat, ze toto manzelstvo nefunguje a spominana manzelka nema zaujem travit cas so svojim muzom.

Ak neberieme do uvahy ich manzelske problemy:
Je to o hranici bezpecnosti, co dovoli matka a co otec a mala by byt dohoda, ze ostanu na hranici toho, ktory sa obava viac. Ak ten druhy hranicu prekroci a nieco sa stane, mal by si vinu priznat.

petamich
16. feb 2023

@oliolijanka neviem odkial mame, ze sex nemaju (v tejto teme to autor nespomenul), ja osobne odchadzam niekolkokrat do tyzdna od 1.5 rocneho dietata (chodim napr. do fitka a manzel v ine dni tiez a casu spolu travime napriek tomu dost), sudiac len podla tejto temy, hadaju sa napr., lebo manzelka autora evidentne super pozorna matka, ked jej dieta nikdy nespadne a nic sa mu nestane (lebo mne samej sa to stalo xkrat) a mohol ju v teme spominat ako "ona", lebo jednoducho nechce napisat jej meno aj ked ano suhlasim, ze z jeho slov citit frustraciu, napriek tomu si myslim, ze tazko vieme povedat, ze manzelstvo nefunguje, mozno je jeho manzelka proste zena, ktora je dlho doma a obcas reaguje prehnane (som doma podstatne kratsie a viem to pochopit) ale to zasa domyslam ja 🙂

samozrejme ja tvoj nazor plne respektujem, za seba len poviem, ze mne by sa nepacilo ak by sa moj manzel spraval ako popisuje autor, ze sa sprava jeho partnerka (obcas sa to stane, lebo manzel je extra citlivy na maleho a ked sa ho potom spytam, ci som naposledy takto reagovala, ked prisiel domov a maly mal rozbitu peru, tak sam uzna, ze to prehnal 🤷‍♀️) a na koho je to vina sa doma nehrame, proste uzname, ze treba davat vacsi pozor, ukazovanie prstom na vinnika je na dve veci

mooonika1975
16. feb 2023

nie, čo si ,tu nie sú také, tú sú len úžasné, skvelé a ohľaduplné nastylované manželky svojich rozmaznavajúcich , výborné zarábajúcich manželov, skvelých otcov, ktorý celý deň sa starajú o deti a zarábajú miliony a nikdy, podotýkam NIKDY, nezabudnú na výročie a všetky tie známe dni v roku. 😂
Môj drahý manžel nerobi z toho čo robiš ty skoro nič, s deťmi som bola stále len ja, on v práci, či so svojimi koničkami. Žiaľ a teraz už vážne, pracujem v ženskom kolektive a teda verim ti, ja byť chlapom, mala by som neskutočný problem nájsť si ženu, keď to vidim, len u nás .... hysterky, vznetlivé, uražlivé.

mooonika1975
16. feb 2023

@petkooo89 ty inak ako otec by si mal byť prisny, ale láskavý. Tak to aj psycholog tvrdi, mal by si si stáť za svojim, mal by si byť zásadový. Ja som v živote neskrikla na muža pred deťmi, on je dosť uražlivý, v tomto ako tvoja žena. 😂

oliolijanka
16. feb 2023

@mooonika1975 "Intimne problemy. Neviem ako vy, ale keď na vás večer niekto navrieska a podla mna neopravnene a nespravodlivo obviní, očastuje pred očami detí a následne sa ešte správa urazene tak asi nebudete mať o 3 hodiny na sex. poviem jak je."

mooonika1975
16. feb 2023

@oliolijanka toto patri mne ? Nejako som z kontextu😂