Neriešiteľná situácia - rady

25. feb 2021

Ahoj, je mi 27.

Od rodičov som sa odsťahoval v 24. rokoch.
Býval som s ex priateľkou v nájme.
Od novembra nie sme spolu a ja ostal sám.
Krátko na to oca vyhodila mama.
Prišiel ku mne, že na pár nocí. A už sú to mesiace. Mám malý 1. Izbový byt. Spí na zemi v spacaku. Nemám súkromie nič.
Našiel som si nové dievča, ale nemožme ísť ani ku mne.
Buď musím povedať že prídeme a on ide preč a ak nečakane ideme ku mne tak on spí v kuchyni na zemi no hanba, už ku mne ani nechce vobec ísť. :/

A nemám to ako vyriešiť, otec nemá peniaze ale len dlhy. Zarába málo.
Mama ho späť nechce vziať ani za nič, on nemá kde ísť.
A ja prišiel o súkromie :/ Ja nechcem bývať s ocom v izbe.
Ničí mi to vzťah, mne nervy ale morálne ho nemôžem poslať preč. No nevidím žiadne riešenie. Mám ho rád ale nie je mi 20. Dokážem žiť len sám alebo s partnerkou.
Čo by ste robili?

21oktober
25. feb 2021

rodičia sú rozvedení a majetkoov vysporiadaní ? Koho je dom / byt v ktorom býva mama ?

pribinak
25. feb 2021

Záplat otcovi na mesiac ubytovňu a potom už musí existovať sám

autor
25. feb 2021

@21oktober žili v podnájme, nie sú rozvedení

autor
25. feb 2021

@pribinak nemá stálu prácu

autor
25. feb 2021

@21oktober nemajú žiadny majetok , vždy len podnájom

pribinak
25. feb 2021

To nevadí, aj brigády sú niečo.,

21oktober
25. feb 2021

kam by si išiel keby si ochorel alebo stratil prácu a nevládal slácať hypoteku ty ?

tenerifka
25. feb 2021

ty byvas v prenajatom byte? Tak jedine najst vacsi byt s dvomi samostatnymi spalñami a otec nech sa podiela na splacanie najmu, aspoñ teda ako docasne riesenie a potom skusit hladat lepsie vychodisko

autor
25. feb 2021

@21oktober ja som v nájme, mám lacný maličký byt.

sissy27
25. feb 2021

Každý problém má minimálne dve riešenia. K tomu tvojmu:
1. Prenajať dvojizbový byt, kde budeš mať ty aj otec svoju izbu a trochu súkromia
2. Nenechať sa citovo vydierať - ak by bol otec dočasne alebo náhle v ťažkej situácii, tak považujem za úplnú samozrejmosť mu pomôcť. Ale u tvojho otca to vyzerá na profesionálne príživníctvo a to by som nepodporovala. Buď zostane v tom maličkom lacnom byte sám a bude si platiť náklady a ty sa odsťahuješ, alebo si nájde iné bývanie on sám.

pribinak
25. feb 2021

Nech sa tu mna pusti aj pol koňa, ale ísť bývať s otcom je blbosť. Pri všetkej úcte je to zrejme problémový chlap. Nemá vlastne bývanie, ani prácu žena ho vykopla, má len dlhy
Proste nie, aj keď je to otec, je tam priveľa rizík.

Za mna, zaplatiť ubytovňu a žiaľ to by bolo všetko

tenerifka
25. feb 2021

@pribinak na jednej strane mas pravdu, ale nevieme suvislosti-preco ho zena vykopla atd....urcite je vychodisko pomoct mu najst byvanie, ale ubezpecit sa, aby ho mohol splacat. Ak to nie je asocial, alkoholik, gambler, nasilnik.....tak otcovi treba pomoct.

ivkazba
25. feb 2021

@pribinak úplne súhlasím s tebou. Rady že prenajať si byt a platiť otcovi bývanie? Človeku, ktorý nepracuje, chlasce, má dlhy, za celý život žiadny majetok žena ho vyhodila. Aj keby mal otec sám izbu, aká žena či baba by chcela k nemu chodiť, keď tam má otca príživníka.

Pre autora: nenechaj sa vydierať. Daj otcovi týždeň aby sa odsťahoval (reálne mal na to už niekoľko mesiacov) a jednoducho zober kľúče, veci daj pre byt a hotovo.

miadi
25. feb 2021

@tenerifka je to asocial nerobi mà dlhy Ved preto ho manzelka vykopla on sa teraz priživuje u syna . Jemu niet pomoci jedine ze si syn znici život. A stym nesuhlasim.

ivkazba
25. feb 2021

@tenerifka chalaň píše, že otec nemá stálu prácu, má dlhy. Má minimálne 40 rokov ale asi viac a žiadny majetok, nikdy žiadne bývanie vlastné, len dlhy. Sorry, ale za mňa to je neschopný človek. U syna spí už niekoľko mesiacov. Čiže času mal dosť riešiť to. Prečo má syn teraz doplácať svojim súkromím na to, že má neschopného otca? To má byť chalaň do smrti sám, bez ženy, len aby ho využíval neschopný tatko, ktorý nič nemá?

autor
25. feb 2021

@ivkazba ok dam ešte toto na prvu mieru, mama ma nejakú formu histrionskej poruchy, tak. Hysteria, vyhodila ho lebo nenosil dostatok peňazí a stretával sa s rodinou čo mal zakázané

tenerifka
25. feb 2021

@ivkazba
@miadi
dlhy ma mozno kvoli tomu, ze si so zenou zobrali pozicku....ja ho neobhajujem, ale pozeram sa na to objektivne a nestranne

autor
25. feb 2021

@miadi on robí fušky, 59 rokov, prácu si nájsť nevie

tenerifka
25. feb 2021

v akom obore robi fusky?

miadi
25. feb 2021

a hlada si ju ?

autor
25. feb 2021

@tenerifka dlhy ma preto lebo mama nepracovala 25 rokov

autor
25. feb 2021

@tenerifka stavby a účtovníctvo

miadi
25. feb 2021

Tak to mas super zachvilku k tebe pride aj mama žit.

pribinak
25. feb 2021

@tenerifka dospelý chlap a doteraz nagazdoval čo? Len dlhy. Proste tam niečo bude
Ja viem že ľudia zažívajú veľa ťažkých obdobi, majú problemy, ale dospelý chlap sa nakvartiruje synovi do podnájmu, spi na zemi, je bez prace, žena ho vyhodila,

Nemôžem si pomôcť, ale mne to smrdí problémami. Proste dospelý chlap si hľadá ubytovňu, iný podnajom, prácu

ivkazba
25. feb 2021

@tenerifka ja sa na to pozerám z pohľadu toho, čo napísal autor. Otec u neho býva niekoľko mesiacov, dlhy, žiadna stála práca. Chalaň príde o potenciálnu novú partnerku kvôli tomu, lebo jasné, ktorá z nás by chodila s chalaňom, u ktorého v 1 izbáku spí otec na zemi v spacáku. No a je to tu, mama nerobila 25 rokov. takže asi toľko k rodičom. Nie, ja by som chalaňovi s čistým svedomím odporúčala, aby nechal otca, nech si pomôže sám. Nech si nedoserie život ešte aj chalaň.

miadi
25. feb 2021

Nech si ho mama vezme spet skusil si snou ?

pribinak
25. feb 2021

@ivkazba Presne človek pochopí, že ak ho žena vyhodila a tak prišiel k synovi, ale normálne by prišiel na pár noci, kým si niečo nenájde, ale ak je to takto už mesiace tak tam niečo bude
On zrejme ani nemá snahu nič meniť

Milý autor, jediný kto to môže zmeniť si ty.

ivkazba
25. feb 2021

@miadi presne, mama 25 rokov nepracovala, tak nech robí aspoň niečo a nech sa stará o muža.

luccija
25. feb 2021

@ivkazba môže mu platiť to, že ich asi 25 r zivil

21oktober
25. feb 2021

No ja sa na to pozerám z iného pohľadu , žene nevyjde manželstvo .. prvá rada vráť sa k rodičom do jednej izby, žije s alkoholikom , klamárom , bez peňazí - prvá rada vráť sa k rodičom do jednej izby, mladí nemajú kde bývať alebo stavajú 1,2,3,4 roky dom a nakvartírujú sa k rodičom , žena neplánovane otehotnie ..prvá rada hádam ti rodičia pomôžu , poskytnu strechu nad hlavou a tu to neplatí naopak ?