Nepracujúci partneri

15. júl 2023

preco aj v dnesnej dobe existuje vela partnerov/partneriek, ktori nepracuju a celu domacnost taha ten druhy, ktory ma bezne zamestnanie a teda zaraba jeden plat? Mam na mysli zdravych partnerov, vztahy, kde uz netreba byt na materskej...V pripade niektorych zien je to asi o nastaveni, ze muz ma vsetko uhradit...ale ved pracujeme aj pre deti a celkovo, ak chceme cokolvek, tak treba zarabat a nie vnimat veci tak, ze v manzelstve su vsetky peniaze spolocne...nie vsetky prijmy su spolocne, ale niektore vydavky su spolocne...ine je, ked je jeden z partnerov vazne chory, alebo aktivne hladajuci si pracu, ale nie take ze nechce sa mi a nahanat muza idealne aj do druhej prace...jasne, ze jeden plat na viac clennu rodinu je malo, ale to neznamena, ze dva platy ma zarabat jeden clovek....a to teraz myslim, ci uz muzov alebo zeny...tento koncept je vidiet aj opacne, ked zena taha domacnost a muz si nehlada pracu, pripadne hlada len v nejakej oblasti, v ktorej ak nenajde ostane doma, ved byvanie, stravu atd hradi ona...

tramtada31
15. júl 2023

Lebo to tak mohli vidiet u svojich rodicov, starých rodicov, lebo je im tak pohodlnejšie, lebo je tazke sa zaradit do spolocnosti pracujucich, keď daný človek stratil pracovne navyky, lebo majú žiarlivého partnera, ktorý ich chce držať radšej doma a aby im bol partner k dispozícii… je mnoho dovodov.
My mame taký pripad v rodine, kedy žena bola skoro cely zivot v domacnosti (nechcelo sa jej robit, údajne mala sociálnu fóbiu). Partner ju pred dôchodkom opustil kvôli mladšej milenke, jeden syn si ju musel k sebe nasťahovať a druhy musí na ňu mesačne prispievať. Keby sa na ňu deti vykaslali, skončí ako bezdomovec. Je to fer voči tým detom, že musia znášať nezodpovedne správanie svojej matky počas jej produktívnych rokov? Podľa mna nie a ja osobne by som nikdy nechcela skončiť na príťaž vlastným detom.

zmrzlinka2021
15. júl 2023

Vždy je to o tom, čo danému páru vyhovuje a je to v poriadku. Sú rôzne modely fungovania a nedá sa povedať, že tento je zlý, ak obom vyhovuje.

micusa2222
16. júl 2023

to by ma asi dlho nebavilo, aby si partner váľal šunky a ja som chodila do práce...

simona20201309
16. júl 2023

@tramtada31 presne. Poznám takú jednu, ktorej deti už teraz majú jasný osud.... dokonca života budú živiť svoju nezodpovedú mater. Celý život sa nechala vydrziavat chlapmi. Už ma par rokov do dôchodku a už teraz žije na úkor dcéry. Dôchodok dostane minimálny, na atraktivite už dávno stratila, nemá ani strechu nad hlavou, býva u dcéry, ktorá si kvôli nej doteraz nenasla žiadneho frajera.
Je to strašne, ako sa nejaký rodič dokáže správať takto nezodpovedne. Taki rodicia sú ako za trest. Vdakabohu za mojich rodičov. Okrem dochodoku si neviem predstaviť sedieť doma na zadku a točiť sa celý život okolo domácnosti. Práca šľachti.

kamajka
16. júl 2023

Dakde som tu zahliadla raz taký nazov ze " modry kurník" ..táto téma mi presne na ten názov sadne. Sorry 😁

simona20201309
16. júl 2023

@kamajka vlastne píšeš ze sme sliepky hej?
Tak vieš prečo sa modrý koník vola aj kurník? Pre také duchaplne a provokácne uzivatelky ako ty

kristiii
16. júl 2023

Ja sa čudujem hlavne tým partnerom, ktorých baví živiť ďalšiu dospelú osobu. Prečo to tolerujú?

tibor79
16. júl 2023

Pretože to je ich vec.

kamajka
16. júl 2023

@simona20201309 to nie. Nedovolim si nikoho sudit a ani nikomu nadavat. Len mi to tak prislo, taka tema.

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oliva276
16. júl 2023

Jéj, hurá, zvyčajné moralizátorské okienko! Poďme sa všetci pohoršovať!

simca06022011
16. júl 2023

😂 je na ti veľa dôvodov. V prvom rade je to na rozhodnutí páru, čo im.vyhovuje. ak to jednému vadí, ma to riešiť doma. My okolo nič neurobíme s tým.
A nie, deti a rodina nie sú len o peniazoch.

autor
16. júl 2023

@kamajka preco? deje sa to a je to problem.

kamajka
16. júl 2023

Je to problém iba tých ľudí čo tak žijú. Ostatných do toho nie je nič.

zuzana212722
16. júl 2023

Poväčšine sú to jednoduchý ľudia bez nejakej perspektívy do života ..
Ja by som s takým chlapom nebola pre mňa nieje chlap co sa vala doma a čaká co donesie žena a ona sa ide zodrať lebo pan domu je lenivec..mám takého otcami mama ťahala dve roboty už aa sním rozviedla on sa oženil znovu a hádaj čo..jeho žena má znovu dve roboty lebo on nieje schopný makať..
Môj manžel je presný opak maká od rána do večera aby sme sa mali dobre ja tiež pracujem ale určite nie toľko hodín co Môj muž..on ma u mňa rešpekt uznanie a úctu ale nie len preto lebo zarába ale aj preto lebo je to najlepší človek na svete pre mňa v mojich očiach .
Ale tak celkovo by som sa nemohla pozrieť do zrkadla s vedomím že môj muž maká a ja sedím doma na riti a on mi dáva peniaze na život..koľko dokáže vybudovať človek sám? Ale koľko toho dokážeme spolu..a bez toho ze by nám niekto niečo dal..a je potrebné sa na to pozrieť aj z tej horšej stránky..co ak sa dvaja rozidu a sú tam aj deti tak co ta žena co nikdy nepracovala akože bude robiť? Muž ju pošle do riti z jeho domu aj s deťmi nie každý je správny q kľudne zabudne na svoju ženu s deťmi lebo nová je "lepšia " ..
Je lepšie keď sa vie aj žena zaradiť do života sama. Lebo čo ak..

nikyball
16. júl 2023

Kazdeho vec, je mi to jedno, ale ked sa taky clovek zacne stazovat ,ze nedajboze nestiha domacnost, alebo ake su na slovensku nizke rozne financne prispevky, alebo zacne o tom co maju ini a on nie, tak ma rozculi 😀

olimuc
16. júl 2023

Je to ich vec, ked to zarabajuceho omrzi, vyrazi toho druheho aj s dverami a ten bude v dochodku asi vyberat kontajneriy. Je dost zien, kt ziju s partnerom, porodia mu deti a potom placu, ze bud idu s igelitkou alebo musia doma suchat nohami… je to kazdeho slobodna volba bez rozdielu bohati x chudobni. Nerobiaceho chlapa si vacsinou udrziavaju take, co si myslia, ze ak nikoho nemaju tak sa zruti svet …

simona20201309
16. júl 2023

@kamajka aha... lebo v kurníku žijú sliepky a si na omyle že je to len tých problém kto tak žije
Je to problém všetkých naokolo a hlavne ich deti, a trpia tým celé rodiny tých deti

vroni
16. júl 2023

Predpokladám, ze žijú tak, ako im to vyhovuje. Ja zase považujem za úplne mimo názor, ako príjmy nie sú spoločné a platit všetko na polovicu a každý má svoju kasu.. Potom mi predsa stačí ľubovoľný spolubývajúci, na takéto usporiadanie fakt nepotrebujem partnera/manžela. Vôbec nemám hemungy, ze muž platí viac. Platí, no a? Ja, sa viac starám o deti, organizáciu a iné veci, za ktoré peniaze nedostavam. On ledva rad, ze nemusí riešiť šeky a krúžky a doktorov a v čase, ktorý ušetrí, zarobí viac peňazí. Uznávam, ze doma by som ale nezostala za nijakých podmienok. Potrebujem aj "vlastný" piesocek - kolegov, pracu, príjem a sociálny a profesný rast. Niektoré ženy zrejme nepotrebujú. Pokiaľ to neriešia oni, prečo by som mala ja? 🤷‍♀️

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
16. júl 2023

Ja som velmi neporozumela tvojmu vylevu. Teba to nejak dramaticky trapi ako to ma sused/suseda doma zariadene ohladom prace a financii? Ved ked sa tvojmu/tvojej pracovat nechce, tak zly vyber partnera. Co ti na to napisat?

lucia147852
16. júl 2023

Tak je to každého osobný problém. Mne to vadi len v prípade, keď ľudia hľadajú spôsoby ako čo najviac vytrieskať zo statu a sedieť doma. Ak sa ale dvaja dospeli ľudia takto dohodnú a rozhodnú pre akékoľvek dôvody mna a ani nikoho iného do toho nič.

marsmykkok
16. júl 2023

@kristiii No prečo? Ak ide o ženu tak proste na začiatku povie že si prácu hľadá alebo aj robí naozaj. Potom ide na rodičák, má deti a začne sa vyhovárať, že nevie nič nájsť. No čo dá muž ultimátum ak si do 6 mesiacov nenájde nič tak rozvod a príde o rodinu a deti? No asi nie hlavne kvôli deťom. A tak sa vyhovaraju nadalej, mesiace utekajú až muž rezignuje.

spadnutaslivka
16. júl 2023

Vieš prečo? Lebo téma peňazí je na modromkoníkovi vysoko navštevovaná a diskutovaná. Presne preto 😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristiii
16. júl 2023

@marsmykkok to bola skôr taká rečnícka otázka 😅 Ja by som nezniesla chlapa, čo by sedel celé dni doma. A čo sa týka tých žien, čo ja viem, veď keď nerobia, má aj ten chlap možnosť získať deti do svojej starostlivosti, minimálne striedavej, keď madam je lenivá. Proste mne to hlava nebere. Ale ani z tej druhej strany, že niekomu vyhovuje byť na niekom finančne závislý. Ale však nemusím rozumieť všetkému, že 😁

vroni
16. júl 2023

@zuzanockamt, nie, ja mam partnera preto, ze zdieľame spoločný život. To znamená nielen perinu ale aj financie. Rátame s príjmom 1000 euro, kde on zarobí 800 a ja 200 (suma a pomer su volne vymyslene) a nerátame, kto koľko a prečo. Tak ako si nerátame, ze prava polovica decka je jeho a poschodie moje, nerátame ani príjmy na jeho a moje náklady tiež nie.

huxy
16. júl 2023

Prečo? Lebo sú leniví, pohodlní a sebeckí. Nechcela by som žiť s takým človekom a ani ja by som taká nechcela byť. Je iné, keď sa vyslovene na Tom partneri dohodnú, ak jeden zarába nadpriemer a ten druhý sa stará o všetko okolo rodiny. Ale tak, že jeden sa len "priživuje", pritom ďalší príjem by padol rodine vhod, to nie.

zuzanockamt
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamajka
16. júl 2023

@simona20201309 klobúk dole pred tvojim samaritánstvom. Prečo ťa trápia cudzie deti, cudzí ľudia? Nech si žije kto chce ako chce a ako vie. Čo je nás do toho? Ak máš v blízkom okolí niekoho takého, kto tým trpí, tak mu pomôž. Nie sa rozčuľuj na intetnete aké to je nefér. Peace.🙂