Neposlušná návšteva

12. aug 2022

Ako by ste sa zachovali keby k vám chodila neposlusna návšteva?Bývame v novostavbe dom 4 izbový.Mam dvoch chlapcov vo veku 2 a 5 rokov.Jedna kamoška má dievčence v tom istom veku.Teraz cez leto často sa navštevujeme.Chodia ony k nám lebo máme dvor bazén trampolínu.Ony bývajú v byte.Pohoda,nech sa deti spolu zahrajú.Lenze dosť mi vadí že jej deti sú neposlušné podľa mňa,rozhadzujú hračky,celá detská vyzerá ako po výbuchu.Hracky nechcú upratať po sebe,vždy to ostane na mne keď odídu.Moje deti vedia že keď sa s niečím hrajú a chcú druhu hračku,treba to prvé upratať na miesto.Od narodenia ich k tomu vediem.Aj pekné sa rozdeliť,nie bit sa o hračky.Kamoskine deti sa bili o hračky,potom revala jedna druhá každú chvíľu,čo jedna chcela to chcela aj druhá.Prislo mi to také blbé,nie som zvyknutá pri mojich deťoch na takéto chovanie.Aj som sa snažila naznačiť jemne že treba po sebe hračky upratať.Alebo kreslili a pokreslili nám stenu.To už som mala dosť.Neviem ako sa zachovať v takomto prípade?

solida1
12. aug 2022

Veď keď sa zberajú na odchod, vstaň a povedz, nech za sebou upracú hračky. Kto sa s čím hral, nech to aj odloží.

autor
12. aug 2022

Ešte dopisem že vždy po ich návšteve hodinu upratujem detskú izbu.Aj kamoške som naznačila že takto sa nemá správať,že nepáči sa mi že jej deti robia h nás bordel,že popísali nám stenu a stôl od fixiek a podobne.No ona povie že to sú ešte malé deti že nechápu že treba si dávať pozor na isté veci a upratovať po sebe.Ze sa naučia keď budú väčšie

pribinak
12. aug 2022

Chod na návštevu ty k nej a rozhadz celu izbu. Keď to urobíš 2-3x, pochopí

solida1
12. aug 2022

Nenaznačuj, otvorene povedz, že teraz sa ide upratovať. Nehnevaj sa na mňa, ale keď si nepovieš otvorene, že toto a toto (samozrejme s kľudom a nadhľadom), že u vás si hračky odkladajú deti samé, tak zbytočne je sa zlostiť.

felycity
12. aug 2022

normálne,pri odchode skontroluj izbu a ked budeneporiadok, zavolaj všetky deti, nech idú poupratovať a povedz, že skôr neodídu alebo sa potom nebudú k vám chodiť - možno aj druhej mamine trkne...

simca06022011
12. aug 2022

Normalne ored odchom treba vsetkym zavelit upratať a hotovo. Ziadne naznačovanie. Neupracu si, viac nepridu.
Fixky a ien veci nemaju mat ani v dosahu taketo male deti. Cize to rovno odloz.

januska12323
12. aug 2022

Prepáč ale kým niečo nepovieš bude to tak stále. Po prvom raze ak to deti nechceli upratať mala si zavolať kamošku nech to spraví ona. Nech idú na dvor každý dve hračky do ruky a viac nedovolí ť.
Neviem prečo u seba doma trpíš niečo čo sa ti nepáči. Je to tvoj dom a tvoje pravidlá.

annamalaga
12. aug 2022

Sa nehnevaj , ale novostavba, stena popísaná fixkami, to už ako fakt by ma fakt porazilo.

yoxinka
12. aug 2022

Ja by som jej normálne s pokojom povedala, že nech sa nehnevá, ale moje deti sú zvyknuté si za sebou upratať a že pokiaľ to jej deti nebudú rešpektovať, nebudú sa v izbe hrávať. Moje deti na každej návšteve, v detskom kútiku, u doktorky, hocikde, VŽDY pred tým, ako idú preč, MUSIA si upratať hračky a ktorými sa hrali. Vždy. Ja by som hentaké správanie nezvládala a už vôbec nie pravidelne. A na tú stenu popísanú fixkami by som bola extra nasratá. Kvôli mojej malej teraz museli známi páčiť dvere od jednej skrine, lebo im stratila kľúčik, vôbec neviem, kde k nemu prišla … ale normálne som im povedala, nech mi pošlú faktúru za škodu. Ja by som nezniesla, keby moje decko niekde počarbe novú stenu a už vôbec by som to neodbila tým, že sú to malé deti 🤦‍♀️.

tykat
12. aug 2022

Ostali by vonku bazén, trampolína… dnu by som ich nepustila “minule som za vami musela upratovať, boli popisane fixou na nábytok, na stenu… takze ostaneme vonku” smerovala by som to aj k detom ale aj ku kamoške. A na tom by som trvala, dnu pôjdu ked budu väčšie a ked sa naučia ako sa na návšteve správať. Ty si doma ty určuješ pravidla. Ked by sa kamoske nepáčilo môže si najst inú hlupanu ktorá si nechá ničiť dom a robiť zo seba slúžku.

bibina32
12. aug 2022

Asi by som ich nepustila dnu. Povedala im, že je pekne tak sa budú hrať vonku, a kým si nebudú po sebe upratovať dnu nepôjdu.

terezka1947
12. aug 2022

Nerozumiem,prečo robíš kamoške "herňu" a "výbeh".
Kamoška by si mala deti ustrážiť v cudzom dome. Načo a k čomu sú také návštevy?

autor
12. aug 2022

Im je to také vzácne že dievčatá a moji chlapci majú len autíčka a chlapské hračky,tak chcú sa s tým hrať lebo doma majú len bábiky a podobne.Tie fixky,moji s tým normálne kreslia ,no vedia že kreslí sa iba na papier.

autor
12. aug 2022

@terezka1947 Takéto návštevy aby sa deti zahrali aby mali kolektív

yoxinka
12. aug 2022

Tak ale, nech kúpi dievčatám autíčka domov 🤷‍♀️. Ty robíš obrovskú chybu, že to toleruješ.

terezka1947
12. aug 2022

Ozaj je nutné mať takúto návštevu za takýchto podmienok?
Tvoju kamošku chápem.....využije tvoj bazén,hračky,záhradu,deti sa vyblázniť,ona má pokoj,doma čisto,nemusí byť zavretá v byte.
Ale keby si to vazila,asi by to neodpovedala,že "veď sú to deti".

mariejenka
12. aug 2022

Nenaznačovat, rovno oznámiť kamoske. Ze kym hračky nebudú upratané nepojdu domov , 5 ročná už veľmi dobre vie, chápe, chodí do škôlky a tam veru si deti aj ustelu poslele po sebe o hracakach na miesto ani nepisem.
Ja mam tiež 6a 2 ročných chlapcov, 6 ročný len krivo pozriem a kmita,2 ročný napodobnuje mna.

yoxinka
12. aug 2022

@terezka1947
Inak áno, kamoška ťa sprosto využíva 🤷‍♀️.

autor
12. aug 2022

@terezka1947 Ona na všetko povie že to sú ešte deti že čo by som od nich chcela.

terezka1947
12. aug 2022

@yoxinka tiež si myslím.
Toto nie sú kamarátstva.

sovica
12. aug 2022

Ja takéto správanie nepochopím. Nie je tá Tvoja kamarátka nejaká "jednoduchá"? Keby moje deti u niekoho spravili škodu, tak sa ponúknem, že to zaplatím. Vždy, keď sme boli niekde na návšteve, tak som s deťmi poupratovala detskú izbu resp. ak boli hračky rozvláčené po byte. Tak isto aj u nás, keď sa návšteva začala zberať domov, išla som do detskej a upozornila deti, že treba hračky poupratovať, prípadne som im pomohla.
Nabudúce, keď sa kamoška bude zberať domov, povedz: Dievčatá, maminka chce ísť o chvíľu domov, poďte, upraceme spolu hračky, ja aj s vašou maminkou vám pomôžeme. Naviguj ich, ukáž, čo kam patrí...Snáď kamarátka nie je až taká "jednoduchá", že to bude ignorovať a pochopí, čo od dievčat a od nej chceš.

terezka1947
12. aug 2022

Tak sa nechaj ďalej využívať kamarátkou.

simonah73
12. aug 2022

tak v tomto som ja tvrda, po popisani stien fixou by to bola ich posledna navsteva domacnosti, ok vonku v bazene a na trampoline mozu byt a dnu urcite nie. a teda keby nepisali po stenach len bordel s hrackami tak kym by nespravili poriadok by domov nesli lebo pri dalsej navsteve by hracky na hranie nedostali.

danyelia
12. aug 2022

Ahoj, jednoducho ich k vám nepozývaj, choďte sa hrať vonku, na ihrisko, do lesa, do detského kútika...

autor
12. aug 2022

@danyelia Koľkokrát ani nepozyvam,ony dôjdu sami od seba.A povie mi že deti chceli dôjsť zahrať sa

yoxinka
12. aug 2022

Tak ale prečo jej nepovieš, že aj tvoje sú deti a vedia, že sa na stenu nekreslí a že sa hračky upratujú. Tak pokiaľ sa to jej deti nenaučia, tak si nepraješ, aby sa u vás hrali, lebo ty to odmietaš pratať. Jej sa deti vybláznia v cudzom dome, narobia škodu a ona si príde do uprataného bytu domov, decká vyjašené, ona spoko. Normálne som nasratá na ňu!

terezka1947
12. aug 2022

😆😆😆😆to poznam...že deti chcú. A akože čo?
To,že niekto býva v byte mu dáva nejaké právo nominovať sa s deťmi na "ihrisko" k niekomu domov,na dedinu,či na dvor rodinného domu?
Veď keď niekam idem,ozvem sa,či môžem. Každý slušný človek vie,že odtiaľ potiaľ.
Toto je doslova buzerácia,hraniciach s drzosťou.
Skús ísť ty k nej neohlásene. Že deti chceli.

misinka0611
12. aug 2022

No kamoska by ti mala pred odchodom pomôcť s tými hračkami. Treba keď sa budú zberať alebo nastane čas ich odchodu, vieš asi o koľkej odchádzajú jej rovno povedať že poďme tie hračky všetci upratať keď už odchádzajú, lebo ty potom máš toho veľa. A rovno nech sa pripoja aj deti. Ako nehovorím aby ti tam riady umývala ale tie hračky by bolo dobré.

komplikovana
12. aug 2022

Ked su pre nu deti male, tak nech uprace ona.

danyelia
12. aug 2022

Tak v tom prípade by som im normálne povedala, že ,,Prepáč, teraz sa nám to nehodí, práve sa chystáme - do mesta, ku babke, na nákupy, k lekárovi, vybaviť niečo,, ...hocičo! A už by sme sa obúvali. Toto by som urobila 2-3x za sebou a možno by jej to docvaklo. Nechápem takéto ,,vtierky,, 🙄 Alebo im rovnako vtrhni na návštevu Ty s deťmi.